Keresés

Részletes keresés

Saladin9 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42533

Ja, és kézi lámpával is lehet túrázni, csak kényelmetlen. Én tavaly két bringás lámpát raktam a botom nyelére, de az se volt igazán praktikus.

Előzmény: Törölt nick (42519)
Saladin9 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42532

28.-án első negyedben lesz a Hold, és 11:02-kor, nappal, kel. Szóval, én azért viszem a jó kis 500m-es lámpámat. Fényt az éjszakába! Tavaly, az egyik ismerősöm lámpa nélkül botorkált, és ráment a bokája Bányahegy felé. Fel is kellett adnia. Pedig volt nála lámpa. Én rengeteget dolgozok éjjel, és tudom, hogy el lehet botorkálni a másik fényében, vagy a Hold fényében, de nem életbiztosítás. Tapasztalatom szerint a kicsi, könnyű fejlámpa a legtökéletesebb. Ha állítható a fényereje, és a fókusza az királyság.

Előzmény: Crusader6 (42530)
tzh Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42531

A fejlámpám nem visz messzire még turbóval sem, mert széles fényudvara van, azaz flood lámpa, és éppen ilyen kellett nekem majdani terepfutáshoz. Testlámpaként használnám, és inkább lefelé irányítva, mintsem előre, a fényudvar széle csak annyira érjen magasra, hogy a jelzésekből is lássak valamit. 

A Piroson egy szűkebbre fókuszált, illetve a lencse miatt behatárolt fénykúp miatt ha a lábam elé akartam látni, akkor nem láttam a jelzéseket, így be is néztem egy elágazást.

 

A nagy hatósugarút meg olykor nem is kell használnom, amikor meg szükség van rá, úgy sincs nincs menetoszlop előttem.

Előzmény: Crusader6 (42527)
Crusader6 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42530

Ha az égiek is úgy akarják, akkor töéletesen el lehet boldogulni lámpa nélkül is, igazad van...

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42529

Igazából gyakran egészen felesleges világítani. :-)

Előzmény: Crusader6 (42527)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42528

Majd hozzád fordulok tapasztalatokért.

Amit írtam, az kifejezetten az izzólámpára vonatkozott, nem a LED-del hasoníltottam össze.

Előzmény: tzh (42526)
Crusader6 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42527

Továbbra is azt vallom, hogy túl nagy távolságra felesleges világítani és a többi túrázót zavarhatja is...

 

Greg! Üdv a bejárásra jelentkezők között!!

tzh Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42526

Ma már a jó fényerőhöz van elegendő teljesítményű led. Olyan ledes rúdlámpa kapható, hogy az autó reflektorát alázza, persze más kérdés, hogy milyen területen tudják használni az ilyet.

Az új lámpám 102 gramm akkuval fejpánttal összesen, és 7 órán át tud olyasmi fényt, ami mellett a petzl myo xp turbó módja alig látszik. A szintés ledes kis kézilámpám fényüpacáját még jól lehet látni egy 365 méterre lévő ház falán, amúgy meg akkora távolságból lehet vele jelzést keresni, mint egyébként nappal.

 

Az viszont igaz, a mániám nélkül se utánajárást, se pénzt nem áldoztam volna rá annyit, amennyit. De van a Li-Ion akkucellához töltőm, 4 db nagy cellám, 2 db kicsi (ezek sorba kötve a kézi lámpába kellenek), továbbiakban nem kérnek pénzt. :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (42525)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42525

Nono. Mindenből a megfelelőt kell használni. Jó fényerőhöz halogén- vagy kriptonizzót, ahhoz meg kizárólag tartós elemet, mert a mezeit tényleg többször ls lezabálja egy éjszaka. Pályafutásom kezdetén egy négygóliátos kézi rúdlámpával róttam az éjszakai erdőt, maximális elégedettséggel. Száz méterre elhasított, tényleg fénykard volt, csak aztán sajnos javíthatatlanul tönkrement a kapcsológombja.

 

Más kérdés persze, hogy egy könnyű LED-es fejlámpa három ceruzaakkuval, amit egyszer kell megvenni egy jó töltővel, aztán nem kér sok pénzt, ma már jobban megfelel az igényeimnek, de ha nem lenne, ma is gondolkodás nélkül nekivágnék a Kinizsinek azzal a rúdlámpával. Legalábbis olyan időben, amikor nem kell botozni a sár miatt (plusz kéz).

Előzmény: CsST (42521)
Greg Kapitány Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42524

Köszönöm az infókat mindenkitől! :)

lecsoka Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42523

Mehetsz is, csak ugyan úgy sorban kell állnod, mint a többieknek. Ezért szerintem teljesen fölösleges a nevezési lappal bajlódni, mert azt sorban állás közben nyugodtan ki lehet tölteni. Kell egy orvosi igazolás, azt a doki ad.

Ha időt akarsz nyerni, akkor menj el az előnevezésre és akkor tényleg csak a rajtoltató sorban kell megjelenned. Ugyanis gyakorlatilag két sor van. Az egyik a nevezésnél, ami az iskola előtt kígyózik. A másik kint a rajtnál, ahol a rajtidőt megkapod.  Csak elsőre tűnik ez fölöslegesnek és zavarosnak. Igazából jó dolog, hogy a nevezés után van egy kis időd elpakolni, rendbe tenni a cuccaid, (én ilyenkor veszek pólót), kicsit beszélgetni, esetleg megvárni valakit.

Előzmény: Greg Kapitány (42520)
CsST Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42522

Tulajdonképpen igen. Előnevezés nélkül van egy kis sorbanállás, de ki lehet bírni ;)

Előzmény: Greg Kapitány (42520)
CsST Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42521

Attól függ, LED-es vagy hagyományos izzós, bár nem vagyok nagy hozzáértő.

Szóval ha nem LED-es... akkor is lehet azzal menni, csak körülményes :)

 

Az első Kinizsi Százasomra hagyományos zseblámpával mentem (jedis, izzós), hát... kb. óránként, másfél óránként cseréltem benne éjjel az elemeket, úgy, hogy amikor csak tudtam, mások lámpájának fényében haladtam... meg annak a fényereje sem volt túl jó. Úgyhogy a kényelmetlenség (nincs szabadon a kezed) mellett a még nagyobb hátrány az, hogy kisebb a fényereje, és nagyon gyorsan lemerül.

Előzmény: Törölt nick (42519)
Greg Kapitány Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42520

Ahogy olvasom az élménybeszámolókat, meg hogy mennyire várjátok a "nagy napot", kezdem azt érezni, hogy nem tudnék 1 évet várni arra, hogy elinduljak. Igazából részben kedvez, hogy Tatabányán lakom, így szinte olyan érzés, mintha haza kéne küzdenem magamat. :)

De tartom magamat ahhoz, hogy ha sikerül a Gerecse 50-em, és nem esek szét, akkor még mindig van 3 hetem készülni, főleg a 70 km-es bejárással.

 

De számomra még mindig kérdés, hogy ha postán megkapom a nevezési lapot, kitöltöm, háziorvossal aláíratom+pecsét, akkor a rajtnál csak a nevezést kell kifizetnem, és mehetek is?

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42519

Napot!

Ha már szó eset a fejlámpákról, van valakinek tapasztalata az egyszerű elemlámpás „jedi lézerkardos” megoldásról ?

Magyarul 1 kézi elemlámpával is lehet túrázni vagy fejlámpa sokkal jobb :-)

Saladin9 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42518

Változó, milyen fényerőt használok. Gyalog, amíg látok a természetes fényben, nem használok lámpát, mert kényelmesebb. Gyalog, ha már botladozok, fejlámpa, kis fénnyel. Rühellem, ha elvakítanak, és ezért törexem rá, hogy engem se utáljanak. Bringán, főleg terepen, amit lehet, bekapcsolok, mert utálok elesni. A nagy fényerejű lámpa királyság. Vicces, amikor olyan dolgokat tudok megvilágítani, amit nem gondolna az ember. Pl a 500m-re felettem elrepülő 737 szárnya.

Apropó, nincs kevetek egy éjszakai sétáláshoz még a K100 elött? Egy kis cucc teszt, ami esetleg jól jöhet az újaknak.

Előzmény: mancocka (42510)
CsST Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42517

Mancocka, ez jó kérdés lesz a következő kérdőívbe is majd :)

Előzmény: mancocka (42510)
Vagdalthús Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42516

"Lámpamániám van"

 

Tudom :-) Már mutattál be a technikádból darabot, pl. a HKVK esti túrán, mikor kvázi nappali túrát alkottál a Törökmező utáni erdőben, s közöldted, hogy ez semmi ahhoz képest, amit a másik -most meg nem mondom, milyen- lámpa tud :-)

Előzmény: tzh (42507)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42515

Na jó. D és E között. :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (42514)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42514

E és F között. Csak ha muszáj, és amennyi időre muszáj. Tereptől, időjárástól is függ.

Előzmény: mancocka (42510)
lecsoka Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42513

Én szeretek addig lámpa nélkül menni, ameddig csak lehet :D

Bozótkutya Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42512

Gyalogosan egy horgász fejlámpa is elég lehet, de ha nem ismered az útvonalat vagy egyedül tervezel menni vagy fényevő vagy akkor vegyél egy komolyabbat. Én eddig mindenhol egy 600forintos gagyival futottam, bár kétségkívül nem a legbiztonságosabb megoldás. 

Előzmény: Greg Kapitány (42500)
Bozótkutya Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42511

Természetesen én vagyok a Fény, a Világosság, a Megváltó és a becenevem Chuck Nóri  :P

 

 

Egyébként futva C , gyalogosan C vagy D (tereptől és céltól függően)

Előzmény: mancocka (42510)
mancocka Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42510

Az enyémben csak ledek vannak.

 

Be kell valljam, hogy útálom a hipersuper 500m-re világítok típusú lámpákat.

Mikor valaki már 100 méterről ilyen fényszóróval jön, akkor minden árnyék

elkezd ugrabugrálni, ahogy a fejét mozgatja.

Kész stoboszkóp élmény. Én pedig azt nem szeretem... :(

 

Általában a lámpám takarékos opciójával megyek és csak akkor kapcsolom fullosra,

ha jelzést kell keresni.

 

Ti mikor kapcsoltok lámpát? :)

 

A. Ha nem látom a napot azonnal, 

B. A szürkület első jeleire

C. Ha már nem látom megfelelően az utat,

D. Ha már a jelzéseket is csak közelről (2-3 m) látom,

E. Soha, én magam vagyok a Fény/ Elf/ Tünde / Chuck Norris

Előzmény: Saladin9 (42508)
tzh Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42509

A Petzl összes lámpája gyakorlatilag elavultnak számító ledeket használ, illetve a legújabbak már kevésbé elavult ledeket. (amennyire néztem, azok már CREE márkájúak, csak abból 3-4 éves típusok).

Előzmény: Saladin9 (42508)
Saladin9 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42508

LOL. 11-ben Bányahegyen csapódott hozzám egy srác, mert nem volt neki világítása. Nekem akkor egy Petzl Duo-m volt. Most is megvan, de elavult. Nehéz elemtartó, nagy, halogén + 5 ledes fényszóró. Idén, pont ebből tanulva, két fejlámpát is viszek, (vagy 3-at) és ha valaki csapódik, nekiadom.

Előzmény: tzh (42507)
tzh Creative Commons License 2012.04.12 0 0 42507

Lámpamániám van, két lámpa van nálam minden éjszakain: egy fejlámpa, és egy fókuszált "thrower" szükség esetére távolra. Fejlámpát nemrég újítottam be, egy Zebralight h600w típust, még nem volt bevetésen. (Sárga70 lesz a felavatás).

 

Ezzel szemben az első Kinizsire lámpa nélkül mentem, mivel egyébként sem volt. Társamról útközben derült ki, hogy ő se ruházott be ilyesmire, mert előző két esetben is oda tudott csapódni jól felszerelt rutinos túrázókhoz, és ezúttal is így történt :) De ez már másik véglet, eléggé hazárdjáték volt ez, így utólag visszaemlékezve.

 

Tehát, ha a sötét szakaszon megfelelő társaságba keveredsz, azaz van lámpájuk és megfelel a tempójuk is, akkor mehetsz lámpa nélkül is.

 

Előzmény: Greg Kapitány (42500)
annyi baj legyen Creative Commons License 2012.04.11 0 0 42506

Szintúgy narancssárga Tikkina.
A fénye nem elég, hogy háromszáz méterről leolvassam az előttem haladó karórájáról a pontos időt, viszont nem is szerettem volna soha, hogy egy fényszóró legyen a fejemen.

Előzmény: mancocka (42505)
mancocka Creative Commons License 2012.04.11 0 0 42505

Én egy ilyet használok : http://www.fishnet.hu/lampa-fejlampa/5120-petzl-tikka-fejlampa.html  (narancssárgát)

Előzmény: Greg Kapitány (42500)
Crusader6 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 42504

Nekem egy tecsóban vásárolt energizer lámpám van, nagyon elégedett vagyok vele, kb. 6000 Ft volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!