Keresés

Részletes keresés

kétlambos Creative Commons License 2021.08.12 -1 0 9097

Szerintem inkább megnyugtató, hogy a gazda szeme a jószágon.

Előzmény: jogértelmező (9096)
jogértelmező Creative Commons License 2021.08.12 0 1 9096

" Tiszta szerencse, hogy a vakcinák teljesen biztonságosak és semmit nem okoznak. Ezt a 3 éves nyomon követés és a régi, jól bejáratott technológia biztosítja."

 

Itt mégis riogatnak:

https://index.hu/kulfold/2021/08/12/ujabb-riaszto-mellekhatas-miatt-vizsgaljak-a-pfizer-es-a-moderna-vakcinajat/

Előzmény: sszinténzenész (9088)
JimmyQ Creative Commons License 2021.08.08 0 0 9095
JimmyQ Creative Commons License 2021.08.08 0 0 9094

2021.február 28.-ig Magyarországon még csak a felnőtt lakosság 7.09%-a kapta meg  az 1. oltását. Addig főleg csak Pfizer, meg AstraZeneca érkezett, összesen 773.745 illetve 169.900 adag. Modernából 39.600, Szputnyikból 46.000.

Csak február legutolsó napjaiban, (22.-től) lett bevethető az első 550.000 adagos Sinopharm szállítmány.

 

Úgyhogy februárban még csak az egészségügyieket, meg a legöregebbeket oltották. Őket se lett volna szabad a 60+ korosztályban teljesen kipróbálatlan, a gyártó által is ellenjavalt Sinopharmmal.

Előzmény: Pacemaker (9093)
Pacemaker Creative Commons License 2021.08.08 0 0 9093
Április elején.?

Ember februártól van szó....
Előzmény: JimmyQ (9089)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.08.07 0 1 9091

Itt vannak részletek a Pfizer szerződésből.

 

"The buyer acknowledges that the long-term effects and effectiveness of the vaccine are not currently known and that the vaccine may have undesirable effects that are not currently known."

"Buyer hereby agrees to indemnify Pfizer, BioNTech (and) their affiliates (...) from and against all lawsuits, claims, actions, demands, losses, damages, liabilities, severance payments, penalties, fines, costs and expenses to defend and to hold harmless. "

 

https://de.rt.com/international/121804-pfizers-geheimvertrag-geleakt-vollstandige-immunitat-pharmariese/

Előzmény: MemetikaTan (9090)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.07 0 1 9090

Köszönöm az eddigi válaszokat és segítséget és a jövőben érkezőket is előre.

 

Kiderül, hogy ez a kérdés és problematika sem fekete, vagy fehér, hanem a szürke valamelyik árnyalata, amely még néha sötétül, néha meg világosodik.

JimmyQ Creative Commons License 2021.08.06 0 4 9089

Hogy hónapokkal később jutottak volna oltáshoz, az csak egy erősen eltúlzott sugalmazás volt. Aki figyelemmel kísérte, hogy mennyire kiszámítható ütemezéssel, és egyre nagyobb szállítmányokban érkezik a Pfizer, azt nem lehetett ezzel félrevezetni. De az én háziorvosom még április elején is ezzel a szöveggel próbált rábeszélni előbb a Sinopharmra, aztán pár nap múlva a Szputnyikra. Meg azzal, hogy nem szabad válogatni, mindegyik oltás egyforma jó. De azt elhallgatta, hogy ezeket maguk a gyártók se ajánlják, mert ki se próbálták 60 év felett. Én akkor már azt is láttam, hogy mennyire kevés eredményesség mutatkozik azokban az közel- és távol-keleti, vagy dél-amerikai országokban, ahol addigra már hasonlóan komoly átoltottságot értek el a keleti szerekkel, mint amilyen átoltottságot Izraelben, Nagy-Britanniában elértek a nyugatiakkal, de ott sokkal meggyőzőbb járványügyi eredménnyel. Szóval elhárítottam, s elhárítottam az AstraZenecát is, főleg mert ott a másodikra akkor még 12 hetet kellett volna várni, s láttam a Pfizer szállítási ütemén, hogy még akkor is előbb jutok a dolog végére, ha arra még pár hetet várnom kell. De nem kellett, mert már a következő nap újból telefonált, s ezúttal végre azt ajánlotta, amit az első naptól fogva kértem. Április 19.-én be is szúrta a Pfizert.

 

Nem egyedi eset, s ilyen módon sajnos sokszor a még legjobb, legbecsületesebb háziorvosok szakmai hitelét is kockára tette az a gyalázatos politikai játszma, amit a kormány űzött rajtuk keresztül. Most pedig ugyanezeknek a lejáratott szavú háziorvosoknak kellene rábeszélniük az oltásra a még vonakodókat. Garantált a bukás.

 

Engem a hatásossági és szállítmányozási tényeken túl még az átlátszó kormányzati manipuláció is taszított. Az az elhallgatás, hazudozás, amivel el akarták hitelteleníteni a Uniós vakcinabeszerzést, és a valóságosnál sokkal jobbnak, gyorsabbnak, sőt megmentőnek feltüntetni a kínai meg orosz haverokét, s persze a saját politikai pecsenyéjüket is alaposan megsütögetni.

 

Azt már április 19-én tudtam, hogy pár héten belül olyan bőség lesz Pfizerből, hogy az utcáról  fogdossák majd össze rá az embereket. Mostanra 7,4 millió van benn, amiből eddig csak 4,7 milliót tudtak beadni. De az adatmanipuláció jelenleg is folyik. Miközben továbbra is minden kedden rendszeresen megérkezik az előre jelzett mennyiség, a legutóbbi 4 hétben ez egyáltalán nem jelent meg a belföldre szánt statisztikákban. Hanem csak az ECDC kimutatásaiban, ahová a magyar hatóságoknak kötelező beküldeni. Most ugyan kit akarnak félrevezetni?

Előzmény: Pacemaker (9087)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.08.06 -1 0 9088

Pfizer és Moderna: a gyártó nem, az USA nem, a tagállamok nem.(alá is iratják velük, hogy teljesen saját fellelősségre teszik és senkit nem perelhetnek)

 

https://www.cnbc.com/2020/12/16/covid-vaccine-side-effects-compensation-lawsuit.html

 

Az EU nem. Tagállami felelősség:

 

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/P-9-2021-001043_EN.html

 

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/P-9-2021-001043-ASW_EN.html

 

 

de azok bezzeg "felelőtlenek, akik esetleg így nem kérik" 

 

Nem felelőtlenek, hanem anti-vaxer vírus és járványtagadók, eretnekek, mindenki ellenségei és emberi életek....stb. (nem mondom ki, még azt hiszi a moderátor, az én szavaim) Csakúgy, mint azok, akiknek esetleg bajuk lett tőle, azok is anti-vaxer, stb. Diagnosztizálni és egyáltalán sem állnak velük szóba.

Tiszta szerencse, hogy a vakcinák teljesen biztonságosak és semmit nem okoznak. Ezt a 3 éves nyomon követés és a régi, jól bejáratott technológia biztosítja.

Előzmény: Törölt nick (9084)
Pacemaker Creative Commons License 2021.08.06 -1 0 9087
A sinopharmot felvett emberkék, hanincs a sinopharm jóval később , akár hónapokkal , jutottak volna csak oltashoz.

Nos a 0%-os hatékonyságú nem oltashoz képest egy 68%-os vakcina akárhogy is nézzük nagyobb immunvalaszt vált ki
Előzmény: JimmyQ (9086)
JimmyQ Creative Commons License 2021.08.06 -1 2 9086

A valóság ezzel szemben az, hogy a nemzetközi járványügyi hatóságok által (sürgősségi eljárásban) engedélyezett vakcinákra felelősséget vállalnak a gyártók és a nemzetközi hatóság. Az ilyen engedéllyel nem rendelkező (pl. Sinopharm) vakcinákkal kapcsolatban viszont csak az engedélyező hatalmat lehetne felelőssé tenni. Ám Magyarország kormánya láthatóan ki akar bújni ez alól, amikor nemlétezőnek hazudja azt a sok esetet, amiben nem alakult ki megfelelő védelem. Pedig az igazán csak a kormány felelőssége, hogy 60 éves kor felett is tömegesen alkalmazta, miközben erre egyáltalán nem is volt klinikai vizsgálata a gyártónak.

 

Magyarországon kb. 480 ezer 60 év felettit oltottak vele, közülük a most lehetővé tett harmadik oltásra már az első napokban 43 ezer regisztráltak. Amit ugyan ingyen megkapnak, de alig hiszem, hogy ha valaki korábban kétszer beoltva se élt túl egy fertőzést, akkor a családjának  sikerülne kártérítést kapnia emiatt, egy kormány elleni  felelősségi eljárásban.

Mint ahogy a hatalom azért a gazdasági vesztességért se vállal felelősséget, hogy a hatékony vakcinák árának kétszereséért vásárolt 5,2 millió sokkal kevésbé hatékonyat, amiből 3,1 millió a nyakán maradt, de most még a felhasznált adagokat is tömegesen felül kell oltani.

Előzmény: Törölt nick (9084)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.06 0 0 9085

Aki nem érti miért ez a kérdés: Memetika kutató vagyok és beleakadtam egy ilyen tartalmú és igen gyorsan terjedő mémképbe, amit nem tettem ide fel, hanem csak a tartalmát idéztem és nem állítás, hanem kérdés formában.

Előzmény: Törölt nick (9084)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.06 0 2 9084

Tudja rá valaki a hiteles és valós választ? A vakcina oltásokra tényleg nem lenne semmiféle termékfelelősség???

 

Minden országnak és az Eu-nak is van TERMÉKFELELŐSSÉGI törvénye.

Ami minden termékre vonatkozik kivéve jelenleg egy speciális termékcsoportot???

 

Azért a termékcsoportért

 

- sem a gyártók

- sem a forgalmazók

- sem a kormányok

- sem azt másnak beadók

 

"Nem vállalnak felelősséget" ??? - idézet nem tudom így van-e a valóságban

 

... de azok bezzeg "felelőtlenek, akik esetleg így nem kérik" és megvárnák, ameddig ez is az adott termékfelelősségi törvény alá fog tartozni.

 

 

Ez azért elég lényeges lenne, akármi is a helyes válasz.

JimmyQ Creative Commons License 2021.08.03 -1 0 9082
sszinténzenész Creative Commons License 2021.08.01 0 0 9081

Hát nem. Igenis meg nem is. Most már elbizonytalanodtam. Eltűnteni lassúbb előszörre, mint másodszorra. Reagálni ugyanolyan gyors. Gondolom. Ideális, egyforma esetben. Ha más állapotban van a szervezet a két oltáskor, akkor ez változik. Másnaposság, betegség, ilyesmi.

Előzmény: kétlambos (9080)
kétlambos Creative Commons License 2021.08.01 0 0 9080

Tehát lassú.

Előzmény: sszinténzenész (9079)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.07.31 0 0 9079

Az első oltás után tudták kimutatni. Nem lassú, viszont lassabban tudja eltüntetni.)

Előzmény: kétlambos (9078)
kétlambos Creative Commons License 2021.07.31 0 0 9078

Ez azt jelenti, hogy amikor viszont kimutatják, akkor az immunrendszer túl lassú?

Előzmény: sszinténzenész (9076)
JimmyQ Creative Commons License 2021.07.31 0 0 9077
sszinténzenész Creative Commons License 2021.07.29 0 0 9076

Ugyanezért nem tudták kimutatni a 2. oltás után a tüskefehérjét a vérben, mert az immunrendszer már gyorsan reagált rá.

Előzmény: kétlambos (9073)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.07.29 -1 1 9075

Remélem, ez csak azért van, mert járvány közepén vagyunk. A maradandó immunválaszt a sejtes immunitás jelenti. Nem is szoktunk soha antitestet méregetni. Persze, van ennek egy marketing vonala is. A Pfizer ezzel népámít, hogy hány csillió antitest. Az immunválasz tökéletesen kialakul kevesebbnél is(időnként nélküle is), ami a normális.

Előzmény: pert2 (9060)
kétlambos Creative Commons License 2021.07.29 0 0 9074

Azt tudod, hogy a szennyvízben levő vírustöredékeket vizsgálják? Enterococcust azt kaphat az ember szennyvíztől, covidot nem.

Előzmény: pert2 (9071)
kétlambos Creative Commons License 2021.07.29 0 0 9073

"Munkahipotézisként" elfogadom, hogy oltott és oltatlan azonos eséllyel, azaz arányban fertőződik.

 

Logikusnak tűnik, hogy az oltott szervezete nagyobb eséllyel gyűri le a vírust annak kimutathatósága előtt.

 

E két állítás modus ponense: az oltottak kisebb %-ában lesz pozitív (azaz fertőzöttséget jelző) a teszt eredménye.

Előzmény: JimmyQ (9059)
Pacemaker Creative Commons License 2021.07.28 0 0 9072
Elolvasta a kommentjeidet, elég érv a minositesre.
Előzmény: zöldkomcsi: (9068)
pert2 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 9071

Ne igyunk.szennyvizet. Es ha koronasok vagyunk az angol vc helyett inkabb a kert vegeben vegezzuk a kisebb nagyobb dolgainkat hogy ne rontsuk a statisztikat:-)

Előzmény: jogértelmező (9070)
jogértelmező Creative Commons License 2021.07.28 0 0 9070
JimmyQ Creative Commons License 2021.07.27 0 0 9069

Indokolni neked kellene a http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=158944037&t=9243273 -ban tett állításaidat.

Előzmény: zöldkomcsi: (9068)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 9068

Ez tudományos fórum, ha minősítünk azt illik pár monatban indokolni.

Előzmény: JimmyQ (9064)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.07.27 0 0 9067

Mutathatnád ha te látod valahol. 

Ez világos: https://www.facebook.com/gibraltargovernment


Előzmény: JimmyQ (9064)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.07.27 0 0 9066

bocs! elnéztem a topicot. )-:

Előzmény: zöldkomcsi: (9065)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!