Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 489

Pontosan erről van szó szerintem is. Ár/érték arány tekintetében verhetetlenek.  Illetve a 2mm-es anyag -bár gondolom nem tűnik vastagnak- megmunkálás tekintetében elég kemény szerkezet. Plusz rácskészítésnél mi sem munkáljuk ki tökéletesen a lyukakat, mert heggesztéskor egy kicsit elmennek. Ez az OBI minőségnél, meg HI-SEC szarságnál nincs, mert ha heggesztenéd azt az ajtót, átolvadna a p.csába, elégne benne a PAPÍR(!). Szerintem a nívós ajtóra azt lehet mondani, hogy lehet hogy nem szép, de zárd be, és este is zárva lesz, mikor mész hazafelé. Magyaroszágon a mi kis pénzünk nem alkalmas arra, hogy az ilyen cégek megnőjenek, és professzionális céggé váljanak. Egyszerűen nem lehet. Ahol dolgozom, vettünk egy 40 éves(!) fémmegmunkáló gépet, közel 1,5 millióért. Olyan drága, mint az állat, és ez csak egy vágó-daraboló rácsokhoz.

Előzmény: chaser955 (488)
chaser955 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 488

Mindenesetre teljesen jogos az észrevételed. A Nivo ajtó nálam kiváló ár/érték arányú terméknek minősül ami nem jelenti azt, hogy tökéletesnek gondolom. 10-ből 7 pontot adnék rá pont ezen hiányosságok miatt (amit írtál, plusz a pontszerű rés miatt a zárbetét és a zárbetét helye közt, egy vékony takaró lemezzel ezt lehetne orvosolni szerintem). Véleményem szerint ennyi pénzből 15 perces MABISZ minősítésű ajtót nem lehet kihozni. Vagy szebb, de kisebb biztonsági szintű ajtót lehet venni vagy lehet ilyen biztonsági szintű de esztétikusabb ajtót, de az kétszer ennyibe kerül.

Előzmény: outsider1015 (484)
outsider1015 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 487

Na, nálunk pontosan fordított eredménye lett a furat reszelésének. A kilincs lenyomása után a kulcsra zárt ajtó kb fél cm-t befelé mozdul,és csak akkor ütköznek fel a csapok, feszülésről szó sincs.

Előzmény: merQree (485)
merQree Creative Commons License 2011.10.23 0 0 486

Mi is kinyitjuk, amikor jövés-menés van, de valahogy egyik vendégünknek sem jutott még eszébe az, hogy tolómérővel nézegesse a furatokat... ;)

Előzmény: outsider1015 (484)
merQree Creative Commons License 2011.10.23 0 0 485

Nálunk is mind a három helyszínen kellett igazítani a furatokon. Mert így a reteszek egyáltalán nem lötyögnek a furatokban. Nem csak az ajtónyelv fekszik fel így, hanem az összes retesz. Ez talán nem olyan baj, mert így állandóan "feszült" az ajtó, mozgatásra, rángatásra meg sem moccan. Ez így a legjobb.

Előzmény: outsider1015 (481)
outsider1015 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 484

Kár. Időnként kinyitjuk, mert ez is az ajtó funkciója. Nem értem, hogy a gyárban miért nem lehet pontosan fúrni a keretbe a lyukakat. Szerintem ez nem egy ördöngősség. Az OBI-s 10 ezer Ft-os ajtó zárzárját sem kell arrébbfúrni szerelés után.

Előzmény: chaser955 (482)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 483

Enyémen is reszelgettek a záron beszereléskor, elvileg ez egy biztonsági ajtó, aminek becsukva kell lenni...úgy meg nem látszik.

Előzmény: outsider1015 (481)
chaser955 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 482

És ennyire zavaró, hogy a zárt állapotban (elvileg) nem látható passzív csapoknak kialakított lyuk nagyobb lett?

 

Korábban írtuk, hogy látszik rajta a fémhatás. Ez ilyen.

Előzmény: outsider1015 (481)
outsider1015 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 481

Beszerelték a Nívó bejárati ajtót. Beszerelés után derült ki, hogy a zár csapjai nem mennek bele a kereten lévő furatokba. Megberhelték, marással tágították a keretbe lévő furatokat, és így lett ott néhány randa lyuk. Ezt mindenkinél így csinálják, vagy csak engem ért ez a kitüntetés? Rettenetesen néz ki. Pinceajtónak elmenne, nade egy dekoratív, "nívós" ajtónak! A szerelők szerint ők tudnak ajtót beállítani, csak a gyárban nem tudnak ajtót gyártani. Én sajnos nem voltam otthon, és a család fizetett.

 

merQree Creative Commons License 2011.10.23 0 0 480

Szerintem teljesen mindegy, hogy bérház vagy sem, mivel egy esetleg rablás után senki nem fizeti ki a károdat. Szerintem.

Ha HI-SZED, ha nem, más érzés az, amikor egy igazi ajtót csuksz be, én nem HI-SZEK abban az ajtóban. Nálunk fontos volt az, hogy az ajtóról ne a külleme alapján döntsük el, hogy jó lesz-e. Nálunk (3 db) mindegyik ajtó sima, mintázatlan, de amikor megkocogtatom, vagy becsukom, olyan "puffanással" záródik, mint egy páncélterem. Nah, ezt a tipikus "puffanást" a szomszédok HI-SZEKjei valahogy nem tudják...

Előzmény: Lucifer(anticorr) (478)
chaser955 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 479

Bérházba tökéletes a Hi-sec, de társas házba már nem? Az önkormányzat, mint tulajdonos kérésre lecseréli az ajtót, olyanra amilyenre kéred? Nem is rossz.

Előzmény: Lucifer(anticorr) (478)
Lucifer(anticorr) Creative Commons License 2011.10.23 0 0 478

bérházba tökéletes a HI-SEC. Nekem is ez van, és tökéletesen bevált.  

Előzmény: atthany (471)
merQree Creative Commons License 2011.10.22 0 0 477

Szerintem is agyalj még egy kicsit ezen az ajtócserés dolgot. A családunkban 3 lakást is Nívó biztonsági ajtó véd. Talán ez a legerősebb referencia... Kettő megyeszékhelyen található meg, és egy Pesten van.

Előzmény: atthany (475)
egykerdescsak Creative Commons License 2011.10.20 0 0 476

sziasztok!

 

panlelbe hevederzárba milyen betétet tennétek? a keret 7000 ft

sima 4cm vastag faajtó, semmi extra

 

http://www.hbz.hu/?oldal=2&kat=488&page=1&sortby=

 

ksözi!

atthany Creative Commons License 2011.10.20 0 0 475

Jesszusom, hát hogy lesz nekem így új ajtóm?:(

Akkor kérek tanácsot, h mi lenne a következő lépcső?

chaser955 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 474

internetes kereső, de megfogadnám closing doors hsz-át.

Előzmény: atthany (471)
chaser955 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 473

nem, mivel a példa kedvéért linkeltem be a galériát, és már korábban  egymással konkurens cégeket is ajánlottam (mint ebben a hsz-ban is utaltam rá); de köszönjük Emese a write-only-t.

Előzmény: Vicces :) (469)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.20 0 0 472

"ki tud ajánlani olyan céget, aki tökéletesen installál ilyen ajtókat"

 

A hivatalos biztonságtechnikai beszerelés alapján heggeszteni kell (oldhatatlan kötés) és ezt a játékajtót -illetve a tokját- ki kell önteni betonnal, mert a csavarhúzó beroppantja a lemeztokot. Szóval szerintem senki.

Előzmény: atthany (471)
atthany Creative Commons License 2011.10.20 0 0 471

Hosszú agyalás után úgy döntöttem, h a HI-SEC mellett maradok, ki tud ajánlani olyan céget, aki tökéletesen installál ilyen ajtókat Budapesten?

kösz

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.19 0 0 470

Ja! Akkor az enyém is az, mert aki kinyitotta az ajtót, annak kiírtam a nevét.

Ez nettó hülyeség. Ahogymeg látom, a két ajtó ablaka is acél keretet kapott, és abban van az üveg beletéve.

Előzmény: Vicces :) (469)
Vicces :) Creative Commons License 2011.10.19 0 0 469

Ez nem Reklám ?? De az ! :(

Előzmény: chaser955 (468)
chaser955 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 468

http://www.biztonsagiajto.hu/biztonsagiajto/index.php

 

Szia,

 

Nem tudom, hogy a 22-es illetve 28-as képen levő ajtók nem-e ilyenek. Fel kell őket hívni...illetve a többi korábban ajánlott céget is.

Előzmény: Mad Scientist (466)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.17 0 0 467

Egy másik lakáson lévő ajtónk rácsának zárja a hideg idő kezdetén feladta sokéves küzdelmét (mentem a népszámlálós papírért), így este fél kilenc tájékán érkezett hozzánk a KULCSEMBER. Ez egy szakma. A munka kb egy-két perc volt, erős izgalmi állapotban. Csörgés, csattogás, hang...kijönni senki nem jött ki. Feleségem kicsit megijedt a dologtól, így a KULCSEMBER ajánlására ajtót cserélünk. Ezen is NÍVÓ lesz, az már tuti. Ezt a céget meg ajánlom. Lakatos vagyok, van kis rálátásom. Nem szarral gurítanak, az tuti. kulcsember.com oldalon találtam őket. Profi két srác jött ki, szedik elő a szerszámokat, és nyitnak. Ha ez így megy a "sötét oldalon" is, az kemény.

Mad Scientist Creative Commons License 2011.10.10 0 0 466

Sziasztok,

 

lenne egy tiszteletteljes kérdésem, visszaolvastam, de nem találtam semmit róla, és a neten sem nagyon:

 

Régi, körfolyosós bérházba milyen bejárati ajtót érdemes szerelni?

Mert hogy ezeken a helyeken azért a betörés talán egy fokkal nehezebb (mert kb. 50 helyről nézhetik), ellenben a szellőztethetőség fontos (feltéve, hogy a ház hangos utcára néz)

 

Mert a mai egyen bejárati ajtókon maximum valami dísz üveg van, ami egy pici fényt talán beenged, de nem nyitható.

 

Az ajtón lévő nyitható ablak nyilván valamelyest rontja a biztonságot és a hőszigetelő képességet, de egyáltalán létezik még ilyen manapság...?

 

köszönöm előre is!

Axióma Creative Commons License 2011.10.10 0 0 465

Ja bocs, a beturol beture nem ugyanez volt, ez mas hosszabb szoveggel volt elsore. Tok mind1, az illeto a gyarto vagy forgalmazo, nem az elegedett vasarlo, aminek beallitja magat, mert olyan vasarlot meg nem latott az eg, aki nem panaszkodik, hanem dicser, es egy addig ismeretlen forumon teszi ezt kulon ezert regisztralva.

De tolem attol veszel akitol akarsz, csak szolni akartam.

Előzmény: Axióma (464)
Axióma Creative Commons License 2011.10.10 0 0 464

Akitol kerdeztel, csak azert regisztralt, hogy felrakhassa a reklamjat. Kitoroltek, erre ujra, beturol beture beirta. Szerinted? Es mennyire kapsz objektiv infot egy ilyen felhasznalotol?

Előzmény: atthany (463)
atthany Creative Commons License 2011.10.10 0 0 463

konkrétan?

Előzmény: Axióma (461)
UnitedParcelService Creative Commons License 2011.10.07 0 0 462

Baszki, mennyi ideje lehet, nagyon irígylem!

Előzmény: Axióma (461)
Axióma Creative Commons License 2011.10.06 0 0 461

Reklamnick...

Előzmény: atthany (460)
atthany Creative Commons License 2011.10.06 0 0 460

hello, mennyibe került ez az ajtó?

és milyen zárral/kulccsal van?

Előzmény: Police 911 (459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!