Keresés

Részletes keresés

Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.09 -1 0 45954

Kedves Unicalfan,

 

nem a tágulási tartály szelepére mondta,hogy elromlott, hanem a 2 nem működő radiátoréra. (De azért az ördög nem alszik, figyelni fogom még napokig, h hogy működik a kazán és hogy mit látok a nyomásmérőn. Egyelőre teljesen stabil.) 

Előzmény: Unicalfan (45951)
kormos* Creative Commons License 2022.12.09 0 0 45953

Szakik!

A kondenzációs kazánokban hol van a gázfúvóka? Gázszelepben, gázégőfejnél vagy ventilátor előtt? Immergas Victrix 20 x TT 2 erp -hez nem találok sehol robbantott ábrát.

Unicalfan Creative Commons License 2022.12.09 -1 0 45952

 Vennék én Wolfot is, vagy Unicalt, de az ára nagyon messze van az értékétől mindkettőnek.

 

Hát ez csak nézőpont kérdése.Hogy mi mennyi a végeredmény tekintetében...Ne a kazán árát nézd külön,hanem a kialakitandó rendszeredét.

Lehet,egy Ariston jóval olcsóbb,(nak tűnik )elsőre...vagy egy Bosch is. DE ha elkezded kiépíteni a rendszeredet,akkor nagyon hamar rájössz,hogy hoppá kell még + vezérlés ,ja nem is egy hanem kettő,kell még esetleg hőcserélős leválasztás(Ez+ egy fél kazán ára)

 

És így végeredményben eljutsz odáig,hogy kifizetsz még egy olcsóbb kazán árát azokra a dolgokra,amik pl egy Unicalhoz nem kellenek (mert fizikálisan benne van a kazánban pl az a plusz vezérlés(ek) amik pl egy Boschnál +150 e. Ft. vagy nem kell hőcserélős leválasztás +250 ezerért...stb...

Előzmény: attila0325 (45938)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.09 -2 0 45951

Kedves Anna!

 

Örülök,hogy örülsz.

Bár nem teljesen értem...ha megállapították,hogy a szelep rossz,akkor hiába pumpálja fel napokon belűl újra le fog engedni,és ugyanott tartotok mint előtte. Javaslat : mindenképp vegyetek egy új tágulási tartályt.Amíg még nincs Karácsony ,mert utánna csak Jan.10-után nyitnak a vízszerelő boltok.(általában)

Meg aztán a beigli miatt is ,mert hidegben nem fog megkelni a tésztája:-)))

Előzmény: Anna Örök :) (45939)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.08 -1 0 45950

https://www.viessmann-schemes.com/schematics/?lang=hu&country=HU

 

Ezt azért ajánlom megtekintésre, ha valakit még érdekel

attila0325 Creative Commons License 2022.12.08 -1 1 45949

Remélem, azzal nem árulok el nagy titkot, hogy szinte az összes mai "fűtő" kazánnak ez a lényege. Nem átfolyós üzemű a melegvíz készítés, hanem indirekt tároló opcionálisan csatlakoztatható.

A legegyszerűbb megoldás, mert csak egyféle kazánt kell gyártani. Ha nem kell a lemezes hőcserélő, egy darab csővel átkötik a helyét, és kész a "fűtő" kivitel az indirekt tárolóhoz...

Egyszerűbb, mintha külön, egy tényleg csak fűtésre alkalmas készüléket kellene gyártani, váltószelep nélkül.

Így azonos a hidraulikus blokk a kombi és a system esetében. Csak egy darabka csövecske a különbség.

 

 

 

Indirekt tároló fűtésnél amúgy a 12 kW-os aristonom is 15 kW-on megy, és hőterhelésre emlékeim szerint 12.0 kW van megadva

 

 

 

 

 

Nem is ez a lényeg, hanem a katalógusként megadott hőterhelés.

Itt most kizárólag a papírforma hőterhelés értéke érdekel engem, hogy mehet egyszerűsített cserében, vagy nem. Szerintem írok Törökbálintra...

Előzmény: peterch (45945)
peterch Creative Commons License 2022.12.08 0 0 45948

Elsőre találtam egy Szlovák gyártónál :  PROTHERM GEPARD CONDENS 12 MKO

  

Ez a megnevezése : Gepard Condens MKO sú závesné kondenzačné plynové kotly na vykurovanie s možnosťou variabilného pripojenia zásobníka teplej vody

Gepard Condens 12 MKO: rozsah výkonu pre vykurovanie: 4,3-12,7 kW ( pri tepl. spáde 50/30°C), výkon pri ohreve teplej vody v externom zásobníku: 4,0-15,0 kW.

 

magyarul :               A Gepard Condens MKO függesztett kondenzációs gázkazánokat kínál fűtésre, a melegvíz tartály változtatható csatlakozási lehetőségével

Gepard Condens 12 MKO: teljesítmény tartomány fűtéshez: 4,3-12,7 kW (50/30°C hőmérséklet gradiens mellett), teljesítmény melegvíz melegítéshez a külső tartályban: 4,0-15,0 kW.

Előzmény: Sony Black (45946)
peterch Creative Commons License 2022.12.08 0 0 45947

Én sem . :-)

Lehet , ez az egyetlen . Viszont szerintem egy felszerelt darabnál gyorsan meg lehet tudni , hogy mi az igazság . Elég a gázórát nézni a két üzemmód alatt . Gondolom én .

Előzmény: Sony Black (45946)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.08 0 0 45946

Én nem ismerek jelen pillanatban még egy olyan fűtő kazánt, aminek a fűtő és a HMV készítési névleges teljesítménye eltérő.

Előzmény: peterch (45945)
peterch Creative Commons License 2022.12.08 0 0 45945

Igen , mert fűtőkazán néven van , de HMV készítésre is fel van készítve ( gondolom van benne vezérlési lehetőség egy háromutas szelep mozgatására , hőérzékelő fogadására a tárolóból és programilag tud HMV-t készíteni ) , tehát indirekt tárolót tud felfűteni .

 Lehet , nem jól írom , ismersz én csak egy okoskodó laikus vagyok . :-)

Előzmény: Sony Black (45944)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.08 0 0 45944

Nagy a valószínűsége hogy ez van, nincs is ezzel gond, csak akkor úgy kell árulni mit már írtam, hogy ez egy 11/18kW-os kazán. De jelen pillanatban a megneveléséből ez nem derül ki, mint más kazánok esetében.

Előzmény: peterch (45932)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.08 0 0 45943

"Ezt még régebben én írtam Sonynak aki teljesen elképedt,hogy az Unical milyen leleményes egy társaság:-)

Az Unical K+A kazánja (20/33kw) pont emiatt a jogszabály "értelmezés miatt" átmegy a rostán,az egyszerűsített kazáncsere tekintetében."

 

Igen, azóta is egy heves vitát vált ki a kollégák között. Én is ezt így értelmezem, és ezt alkalmazom a Bosch esetében is 24/28kW; 24/30kW egyszerűsített készülékcserénél. Mivel 95%-ban a cserélendő kazánok névleges teljesítménye 24kW, így a rossz hatásfok miatt a hőterhelésük ezeknek 26-28kW. Majd ha szólnak, hogy ezt így nem lehet akkor annyi. Addig meg jónapot. De egyébként meg van aki azt csinálja, hogy ráírja a papírra hogy 24kW-ra vissza szabályozva. :)

 

"Tehát összességében azt mondanám,hogy nem feltétlen kell az a gázterv,de mint mindenben ebben az országban a különböző tájegységekben is teljes a káosz a jogszabályok értelmezésében."

 

Igen sajnos ez borzalmas.

 

"Nyáron raktam is fel fotót pl Egerben teljesen máshogy értelmezik a kondenzációs kazánok oldalfali kivezetését a panelok oldalfalán.Amit ott látsz az Bp-en elképzelhetetlen.(tudom ennek semmi köze a hőterheléshez,de egy jogszabály ami 130 km távlatában teljesen máshogy értelmezendő)"

 

Ne aggódjál én láttam már pl a 16.ker ben 4 emeletes lakótelepen úgy rakva homlokzati kivezetéseket tízesével, mint amit te láttál Fehérváron! :)

Ezzel kapcsolatban az Emil már írt egy állásfoglalást, kormányhivatali szinten mint első fokú hatóság. A 300-300-600mm, lehet alkalmazni elvileg. OTÉK-ot meg figyelmen kívül lehet hagyni. DE ebben az országban nincs olyan tervező, aki az OTÉK-ot figyelmen kívül hagyná! :)

Tehát ez is csak a bevállalós gázszerelőn múlik, aki EKCS-be cserél :)

Előzmény: Unicalfan (45935)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.08 0 0 45942

Pont ez az ami nem lehet. Hőterhelés az a névleges teljesítmény osztva a hatásfokkal, az 11kW névlegesnél 11,2 kW hőterhelés semmiféleképpen nem lehet 17,5kW. Vagy ezt a kazánt úgy kellene árulniuk hogy 11/18 kW mint a kombiknál... De ez egy nagyon érdekes eset, mert én még ilyen fűtő kazán adattal nem találkoztam :)

Előzmény: attila0325 (45930)
peterch Creative Commons License 2022.12.08 0 0 45941

Ja , bocsi !

 

Már megszerelte az ismerős ismerőse .:-)

Előzmény: peterch (45940)
peterch Creative Commons License 2022.12.08 0 0 45940

Szia !

 

Amíg a kompresszor működött , a radiátorból folyott ki víz ?  Mennyi volt a kazán nyomásmérőn a nyomás hideg állapotban ?

Előzmény: Anna Örök :) (45939)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.08 0 0 45939

Kedves Unicalfan!

 

A nappalinkból nem lett virágszoba, csak az történt, hogy a 2 nem működő radiátor elé tettem a virágokat (máshová nem is érdemes, mert ott az ablak), de azért maradt még fűtés 😊. Biztos, hogy nem légtelenítési probléma van velük, hiszen azzal már próbáltuk megoldani a gondot és nem segített. A kazánszerelő úr (aki egy kedves régi páciense kérésére tegnap este 10-kor eljött hozzánk a világ végéről és működésre bírta a tágulási tartályunkat) azt állapította meg, hogy a szelepük romlott el és mivel ilyen szelepet már nem gyártanak, körül fog nézni és megkeresi a megoldást rá. 

A tágulási tartályról: tegnapra egy barátunktól sikerült szereznünk egy kompresszoros, nyomásmérős pumpát (ijesztő hangja volt), amivel azonnal sikerült kideríteni (ami eddig is biztosnak tűnt), hogy nulla nyomás van a tágulási tartályban. A radiátorszelepet kinyitva a kompresszorral belefújtunk levegőt a tartályba, pillanatok alatt felment a nyomás 1 bárra, aztán lezártuk a szelepeket, feltöltöttük a kazánt, de csak annyit sikerült elérnünk, hogy nem negyedóra alatt ment fel 3 bárra a kazannyomás, hanem fél óra alatt. 

Nyilván valamit nem jól csináltunk, vagy nem volt jó a nyomásmérő, de belefáradtunk, ezért átmenetileg feladtam a kísérletezést, inkább elmentem az indexfórumon közel 20 éve megismert barátnőimmel vacsorázni. Nagy röhögések közepette elmeséltem nekik a kazánnal való küzdelmeimet (ők ismernek, tudják, hogy reménytelen vagyok, persze, hogy röhögtek) és hipphopp kiderült, hogy az egyiküknek van egy kiváló szerelője. (Hogy mire nem jó az indexfórum…) Aki ráadásul egy tündér is, mert késő este kijött (nem, abszolút nem csilliókért, sőt). Percek alatt kiderült, hogy a tágulási tartály tele van vízzel, leszerelte, kiöntötte, felpumpálta egy jóval halkabb kompresszorral és ha már eljött, megcsinálta az éves karbantartást is. Kiderült, hogy a kazánunkban nincs belső tágulási tartály (ezek szerint azért tehették fel anno ezt a külsőt, mert a régi elromolhatott), amúgy a kazánt a tágulási tartály-problémát leszámítva (amit megoldott)  teljesen rendben levőnek találta. Tehát a probléma megoldódott, köszönöm nektek is a segítséget. igyekeztem minden tanácsot* megfogadni, az ötleteket kipróbálni amiket kaptam, nem rajtatok múlt, hogy nem sikerült önkezűleg megoldani a gondot. 

* Kivéve a szakszervizhez fordulást. A szakszervízekkel úgy vagyok, hogy az autómat is szívesebben viszem a szakszervíz helyett olyan szerelőhöz, akinek a diagnosztika nem merül ki annyiban, hogy fehér kesztyűben nezegeti a számítógépes hibaüzeneteket, hanem belenéz a motortérbe is. És aki nem csak kicseréli az első hibásnak tűnő alkatrészt, hanem azt is végignézi, hogy minden más rendben van-e. Hála Istennek vannak még ilyen szerelők. 

Előzmény: Unicalfan (45906)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.08 0 0 45938

Úgy adta a sors, hogy végül az immergas helyett is egy genus one lett/lesz...

2 dolognak köszönhető. Az egyik:

 

 

 

 

Ez volt a kisebb gond, a másik, hogy sehol nem tudtam megrendelni. Azoknál a boltoknál sem, ahol azt írták, hogy van raktáron. Jött a melléduma, hogy

a netes raktárkészlet csak tájékoztató jellegű, és nem is tudják mikor jön, a genus meg volt raktáron, és még 305K-ért sikerült megvenni. Ehhez a plusz 2 év garit tuti meg is veszem.

 

A vaillantról annyit, hogy kollégámnak is az ecotec Exclusive van, talán egy éves a cucc, neki is most cseréltek - egyelőre - gariban lambda-szondát, és nem ő az egyetlen.

Ez a szenzor átlag 2 évente cserés. Szép és jó de szerintem inkább felesleges, és drága, és talán kiforratlan. Lassan ezen is "Check Engine" lámpa lesz, vagy mi? :-D

Amúgy erről is "ódágat zengenek már". Nem is kell ezért sokat kutakodni, már az árukeresős hozzászólások is beszédesek. Mindenki a gáz-szenzor cserére panaszkodik.

Ez is 660K-tól indul, szóval hagyjuk. Számomra úgy tűnik, hogy túl nagy ára van a széles modulációs tartománynak.

 

Semmiképp nem akarok harmadik aristont sem. Tesómhoz is csak azért vettük meg, mert épp volt "jóárasítva", és azért, mert így egyikünk kazánja a másikhoz jó lesz donornak.

Amint az egyik elkezd hülyülni, gondolkodás nélkül dobom le, és megy fel valami más, akár egy viessmann, akár egy TT, de írhatnék bosch-t is. Nem vagyok rajongó, vagy márkafüggő.

Ez egy köcsög kazán. Működjön. Jól, stabilan. És ha lehet, ne egymillióért. Vennék én Wolfot is, vagy Unicalt, de az ára nagyon messze van az értékétől mindkettőnek.

 

Többek között ilyen megfontolásból ragaszkodtam ahhoz, hogy 80/125 Tricox legyen, ne pedig készülékkel együtt tanúsított rendszer, így adott esetben ott van a kéményseprő nyilatkozat,

legrosszabb esetben is csináltatok egy módosított gáztervet, és ennyi.

 

 

Így néz ki most a genus one árdiagrammja:

 

 

 

 

Aránytalanul megdrágult. Én 2019 márciusban vettem. Az volt mondjuk a reális ára, az a 280K huf. Most a 380-390 ezres átlagárral eszembe sem jutna ezt venni.

Vagy adjam is el, mert az én példányom még jól megy? :-D

 

 

Előzmény: Unicalfan (45937)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.08 -1 0 45937

Arra leszek,majd kiváncsi,hogy a 3 különféle kazántípus közül,melyik lesz majd a legtutibb...hosszútávon.

 

(Ariston,Immergas TT,Viessmann) -egy családon belül tesztelve :-)

 

Pont múltkor az jutott eszembe,hogy mi lenne ha felraknék magamnak (vagy a családban valakinek) egy Vaillantot--tesztelgetni.Mondjuk minden tekintetben pont a tök ellentéte az Unicalnak,még vezérlésben is...lássuk melyik a "nyerő".

 

Pont a napokban beszélgettem egy Vaillantos barátommal és mondja ,hogy a mostani széria nagyon tuti ,nagyon eltalálták. (Ionidetect plus/exclusive).Azt mondja,hogy még a Giannoni is elmegy átlagban 12 évet,ha megfelelően van karbantartva a kazán és jó a szűréstechnika.Mondom jó jó de ezt a k..a hőcserélőt miért nem tudják már elhagyni....Azt mondja ,hogy a Vaillant szerint ennek a konstrukciónak (párhuzamos tekercsek) a legjobb az aonnali hőátvitele,és hatásfoka....Egyébként most már tényleg kiváncsi lennék rá ,hogy mit tud az a "nyúl" :-) De lehet,hogy írok a Jézuskának,hogy hozzon egyet:-))) vagy a húsvéti nyúlnak,úgy még stillszerübb.

Előzmény: attila0325 (45933)
kormos* Creative Commons License 2022.12.08 0 0 45936

OK!

Előzmény: Sony Black (45917)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.08 -1 0 45935

Szia!

Na ez egy felettébb érdekes és megosztó történet.Ki ,hogy értelmezi a jogszabályt.

A történet csavarja (kiskapú) valóban a Sony által is írt folyamatos szóban rejlik.

Ezt még régebben én írtam Sonynak aki teljesen elképedt,hogy az Unical milyen leleményes egy társaság:-)

Az Unical K+A kazánja (20/33kw) pont emiatt a jogszabály "értelmezés miatt" átmegy a rostán,az egyszerűsített kazáncsere tekintetében.

Teljesen mindegy ,hogy kombi vagy fűtő kazán állítja elő a HMV-t ,és az a csapoknál köt ki egyenesen,vagy tartályban fűtődik,vagy kombi kazán van összekötve rétegtárolóval.

Magyarán a fűtési üzem hőterhelését kell nézzed ,ami a Te esetedben pipa.

 


A meglévő gázcső tekintetében : A vízszintes gázcsö szakaszoknak a megfelelő mérete jelenthet "problémát".Pl ha a régi kazánhoz vízszintesen majd függőlegesen odavezettek egy 1/2 colos gázcsövet,akkor az-az én gáztervezőm szerint--már nem jó.Tehát pl egy 14 kw-os kazánnak elég a 3/4 es vas gázcső (vízszintes szakaszokon) egy 24 kw-os kazánnak meg minimum az 1 colos.Vagy az ezzel egyenértékű rézcsövek. A vízszintes szakaszokról leágazó függőleges szakasz már lehet akár 1/2 colos is.

 

Tehát összességében azt mondanám,hogy nem feltétlen kell az a gázterv,de mint mindenben ebben az országban a különböző tájegységekben is teljes a káosz a jogszabályok értelmezésében.

Nyáron raktam is fel fotót pl Egerben teljesen máshogy értelmezik a kondenzációs kazánok oldalfali kivezetését a panelok oldalfalán.Amit ott látsz az Bp-en elképzelhetetlen.(tudom ennek semmi köze a hőterheléshez,de egy jogszabály ami 130 km távlatában teljesen máshogy értelmezendő)

Előzmény: attila0325 (45920)
kormos* Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45934

Általában a gázszelep fúvóka más a többi hardver rész megegyezik.

Csak más a szoftver...

Előzmény: peterch (45932)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45933

Az alap hardver biztosan egyforma 11-től 25 kW-ig, megkockáztatom, talán még a 32 kW-os is.

Ennek majd ha kicsit ráérek, utánajárok, megtaláltam az összes kazán komplett robbantott szervizrajzát cikkszámostól, mindenestől.

Feltételezem, ahogy a többi gyártónál, itt is a venturi cső mérete és a premix előtti fúvóka adja meg a max teljesítményt a szoftveres limitekkel karöltve.

Előzmény: peterch (45932)
peterch Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45932

Szia !

 

Okoskodhatok ?

 

Mi van , ha olyan gázégő van benne mint a nagyobb testvérben  és programilag tud HMV készítésnél ( gondolom indirekt tárolóban ) nagyobb teljesítményt leadni ? Elvégre ott nem 80/60 °C az igény , hanem mondjuk 8°C-os víz gyors felfűtése mondjuk 55°C-ra .

Előzmény: Sony Black (45928)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45931

 

 

A fene tudja...

attila0325 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45930

Mondjuk szerintem az már a hatásfokkal beszorzott tényleges hőterhelés lesz

Előzmény: Sony Black (45928)
attila0325 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45929

ez a gyanúm nekem is. kíváncsiságképp meglesem a 200W-t, hogy ott mi van, és lehet, hogy írok nekik, hogy tegyenek rendet abban az irodában...

Előzmény: Sony Black (45928)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45928

Érdekes, mert a termék adatlapon meg csak a 10,1kW szerepel...

Nem értem egy fűtő kazán hogy mehet fel 17,5 kW-ra... szerintem el van írva amúgy. :)

Előzmény: attila0325 (45923)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45927

Én valahogy nem igazodtam el hirtelen a Viessmann honlapján... :)

 

Megnéztem, ez annyi amennyi, de érdekes :)

Ha jó ismerősöd a gáztervező, akkor én hozzácsapnám azt a tervet a dologhoz. Kicsit több adminisztráció, meg amennyit kér...

 

De meg lehet próbálni hogy a gázszerelő bevállalja e EKCS-be így. 

Én mondjuk csak a fűtési üzemet nézem, mert az én olvasatomban a folyamatos üzem az csak a fűtés, és ezáltal csak a fűtésnek írom be a hőterheléstét.

Előzmény: attila0325 (45923)
joevagyok68 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45926

Köszönöm megpróbálom.. 

Előzmény: kormi07 (45922)
joevagyok68 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 45925

Köszönöm a segítséged...

DE ez sajnos nem ugyan az az "évjárat"...  :-( 

Mondjuk én sem írtam, hogy melyik lenne az..
Az enyém még az eredeti "angol" kivitel 2006 -2008 ig. gyártották..
Ez a kinézetű..
https://www.fokabt.hu/saunier_duval_Ecosy_F_AS_28_E_alkatresz,2

köszi még1x a fáradozásod..

Előzmény: attila0325 (45916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!