Keresés

Részletes keresés

fürj999 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 13361

Úgy csináld meg, hogy teteje legyen neki. Először is nem fér hozzá semmi állat, másodszor az eső ne essen be mert sáros lesz és a fürjek sem szeretik az esőt. Igen előszeretettel tojnak a homokba, kaparnak kis mélyedést és abba akár több madár is tojik. Nem törik össze, de van hogy ráfötrik a másik tojásra a homokot. A homok mindig száraz maradjon. Ha mindennap összeszeded nem lesz bajuk a melegtől a naptól. Hűtés nélkül a fürjtojás akár 30 -ig is egészséges marad.

Előzmény: Athosz89 (13360)
Athosz89 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 13360

Nekem egy kenelbe lenne megcsinálva a ketrec aminek térháló az oldala, és úgy terveztem,hogy a kenelen kívülre csinálok egy ládát homokfürdőnek kb 80*40 est, mivel mondod,hogy oda fognak tojni lehet felesleges kigurulósra csinálnom igaz? Nem törik össze a tojásokat ha nem gurul ki? A homok fürdő lenne a napos helyen a ketrec meg árnyékban, vagy érdemesebb fordítva, hogy a tojásnak nehogy baja legyen a napon? Amint tudom össze szedem úgy is csak jobb tisztázni. :)

Előzmény: fürj999 (13359)
fürj999 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 13359

Hát igen aki sokat tart, az nem is tudja nagyon rács nélkül megoldani,mert lehetetlen tisztán tartani őket. De én akkor is a száraz homok mellet voksolok, mert ott a homokban a székletük hamar szárad, a forgács minőségétől sok függ, hogy mikor kezd gombásodni. Én annak aki sok fürjet tart, javaslom a fele padlós, rácsos alljat. Épp olyan lejtős mint a rácsos (atojás leguruljon) a felső felén, harmadán pozdorja, vagy bútorlap. Az alsó részén rács 12x12 mm-es a rács alá tepsi a lepotyogott székletnek, szemétnek. De mivel így nem lehet porfürdő, mert az összes hamarosan a tepsibe lenne az egyik végében a ketrecnek egy homokfürdőt kell kialakítani. Hihetetlen, de oda fognak tojni 90 %-ban. És a homokfürdő elé egy önetető is be van szerelve akkor a kivert kihullott kaját még kieszik a homok közül fürdés közben. 

Előzmény: Pichon (13358)
Pichon Creative Commons License 2015.03.18 0 0 13358

Ebben teljesen igazad van :) Sok helyen lehet be szerezni de sosem tudni hogy milyen a forgács, igen nem ez lenne nekik a egjobb, de igazából aki tojás véget tartja őket az vagy faforgács vagy rácsra teszi őket mint én !

Előzmény: fürj999 (13357)
fürj999 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 13357

Az, hogy nálad is forgácson vannak nem biztos, hogy egy helyről szerzitek be. Lehet, hogy kezelt fa, vagy lakkos, vagy eleve penészes is lehet. Szóval, sehol a világon nem javasolják a forgácson való tartást a baromfiféléknél, ugyanúgy mint a taposó rács is, van aki esküszik rá, van aki szídja, hogy attól betegek a fürjek. Ha mégis kiderülne, hogy attól van a pusztulás, vállalnád a felelőséget ? Másnál is ?

Előzmény: Pichon (13356)
Pichon Creative Commons License 2015.03.17 0 0 13356

Nálam 9 hónapja faforgács van, semmi gond !És igen a cirokból keveset fehérje tartalma miatt mert 24 % os !

Előzmény: fürj999 (13354)
Pichon Creative Commons License 2015.03.17 0 0 13355

Nem tudom akkor pedig az a hely elég kel hogy legyen nekik ! Néha nekem is van taposás, mikor jönnek a kajáért de ilyen még nem volt nagyobb korban , de kis korban volt össze taposták egymást saját hibámból :(

Előzmény: Zigó77 (13353)
fürj999 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 13354

Szia 

Szerintem a faforgács !! hamar penészedik tele van apró darabokkal faporral (fűrészpor). Ha megeszik, (miért is ne ennék) a begyükben, zuzzájukban csomósodik, a penész megbetegíti. Természet ellenes a fürjeknél. Homok kell alájuk!! A cirokból is nagyon keveset szabad nekik adni, Pár % -a a takarmánynak.

Előzmény: Zigó77 (13351)
Zigó77 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 13353

Kb. 15db van egy ketrecben. Ma du. pont láttam amint az egyik már nem nagyon bír lábra állni. Dülöngél mint egy részeg.Most elkülönítettem legalább a többi ne zaklassa,de félek reggelre vége lesz. Zöldet is szoktam nekik adni,almát,tyúkhúrt.Korukat tekintve a fele állomány 4 hónapos a másik fele sincs egy éves.

Pichon Creative Commons License 2015.03.17 0 0 13352

 

 

 

 

Szia ! Szerintem a takarmánnyal nincs gond, néha lehet nekik zöldet is adni, alma ecet a vízben azzal sincs gond ! 120 x 80 a helyük ez 2 szer ha jól értem ! És mennyi fürjed van most összesen és mennyien vannak 1 ketrecben és mennyi idősek, ha ezeket megírod többet tudunk segíteni !

 

 

Előzmény: Zigó77 (13351)
Zigó77 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 13351

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 5-6 hónapja tartok fürjeket,az elején nyolc tojóval kezdtem amihez vettem három kakast. Utána keltettem is és vettem is még 32 tojót. Viszont pár hónapja 2-3 naponta elpusztul egy.Előző este még semmi problémát nem látok,reggelre pedig laposra van taposva.120x80cm-es ketrecben vannak két emeleten. A felsőre inkább jellemző ez a probléma.Ott lassan már csak tízen vannak.Forgács van alattuk,enni cirok,tojótáp és kukoricadara keveréket kapnak.A vizükbe rendszerint kapnak egy pici almaecetet.

Van valakinek ötlete mi lehet a baj forrása?

japipapi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 13350

Szia!

Szerintem jobb, ha nem pribe kapod a képet, hisz  az itteni lakóknak is csemege lehet. Íme egy link, itt a bőség zavar, a képekről ki lehet silabizálni a méreteket, agyagokat.

https://www.google.hu/search?q=f%C3%BCrjek+ketrecek&newwindow=1&safe=off&espv=2&biw=1024&bih=681&tbm=isch&imgil=5TnOEL77WMLMEM%253A%253BnvWrLzUcPH89uM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.jofogas.hu%25252Fszabolcs_szatmar_bereg%25252FKetrecek___Nyul___Baromfi___furj_tartasra_Akcio_14393124.htm&source=iu&pf=m&fir=5TnOEL77WMLMEM%253A%252CnvWrLzUcPH89uM%252C_&usg=__ROEwG-66gKlEcGwtrOIqO5mV4VA%3D&ved=0CDgQyjc&ei=R80HVdHYJcS6ygPKhICAAw#imgrc=5TnOEL77WMLMEM%253A%3BnvWrLzUcPH89uM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg.jofogas.hu%252Fimages%252FKetrecek___Nyul___Baromfi___furj_tartasra_Akcio_1720980462.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.jofogas.hu%252Fszabolcs_szatmar_bereg%252FKetrecek___Nyul___Baromfi___furj_tartasra_Akcio_14393124.htm%3B600%3B449

 

vagy  így:

https://www.google.hu/search?q=f%C3%BCrjek+ketrecek&newwindow=1&safe=off&espv=2&biw=1024&bih=681&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=R80HVdHYJcS6ygPKhICAAw&ved=0CC4QsAQ

Előzmény: Pichon (13347)
Pichon Creative Commons License 2015.03.16 0 0 13349

Köszi szépen, elsőnek is jobban a rács érdekel milyet nézzek majd :) De a ketrec is érdekel mert 1 képem van amit ide fel is raktam most arról nehéz boldogulni :)

Előzmény: efraim77 (13348)
efraim77 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 13348

ok megkeresem a  képeket és küldök neked. a jó benne hogy én olcsó tetőlécből csináltam

Előzmény: Pichon (13347)
Pichon Creative Commons License 2015.03.16 0 0 13347

Szia ! Esetleg tudsz nekem képet küldeni a ketrecedről, vagy a rácsról privátban ?

Előzmény: efraim77 (13346)
efraim77 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 13346

ezek a  györygei ketrecek én pont erről mintáztam:) ráadásul egy üzletben vettük a  hozzávalót mert a mi városunkba jár rácsot venni:)

Nos ennek a  taposórácsa a vastagabb szálvastagságból van az annyira merev hogy nem hajlik be és még a  lábnak sem annyira rossz mint a vékony...igaz az jó drága 1800 ft/méter egy méteres széleségben......a taposó rács egy kereten van ami hátulról emelhető kicsit megemelhető nagyobb lejtés miatt....egyébként nagyon profikat csinál a kolega érdemes akár venni is tőle ainek nincs ideje és van pénze:D

Előzmény: Pichon (13342)
efraim77 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 13345

sajnos ez a  fajta vékony szálvastagságú rács olcsó ugyan de aljnak nem túl jó.....nem csak hogy behajlik alatuk és nem gurul ki a  tojás..... hanem a lábuknak is rosszabb mint a másik ennél lényegesen vastagabb szálvastagságú rács.....

Előzmény: Pichon (13335)
Pichon Creative Commons License 2015.03.15 0 0 13344

Már van egy alap terv mekkora is lesz az akkora :) És igen kiszámolni a fa anyagot, egy alapozó festéket kap azért, csavarokat, zsanérokat, sarokrögzítőket, alsó vastag rácsot, és a sima rácsot, alu lemezeket amire mehet a kaka, szépen lassan meg kell venni és igen készen lesz meglesz a normális ketrec :) most ami van az szuper lesz addig, meg marad nevelőnek :)

Előzmény: japipapi (13343)
japipapi Creative Commons License 2015.03.15 0 0 13343

Szia. 

A pénz, az nagy úr. reálisan gondolkodsz. Szerintem nyugodtan tervezd meg, írd ki az agyagszükségletet, (léc, rács, trágya tálcához alulemez, vasalatok, impregnáló anyag, festék, szerszámok) és gyűjtsd össze, akár külön. külön, nem olyan megterhelő. Mire mindent beszerzel, fürj nevelésben is lesz tapasztalatod, könnyebben tudod kialakítani az óhajtott ketrecet. Lehet, sőt biztos, akkor majd pár dogot  másképpen látsz, gyakorlat teszi a mestert! :-)

Sok sikert.

Előzmény: Pichon (13342)
Pichon Creative Commons License 2015.03.15 0 0 13342

Bocsi le maradt a kép előbb :) Ebből lenne nekem 2 darab az tökéletes lenne, de elsőnek hagy hozza vissza fele a hasznot ! ÉS talán a télen össze rakunk egy ilyet vagy jövőre !

Pichon Creative Commons License 2015.03.15 0 0 13341

Ha lett volna pénzem erősebb rács alul és utána ment volna ez a rács, de mivel nincs így ez marad :) Itató- etető kint lesz majd az a lényeg és nem kell takarítanom sem majd, és előre jön a tojás amennyire tud :) Nekem ez nagyon sokat jelent időben, hogy csak ki megyek és össze szedem :) Vannak nagyon jó terveim ketrecekhez nézve, de nagyon sokban lenne :)

Pichon Creative Commons License 2015.03.15 0 0 13340

 

 

 

 

 

 

 

Szia ! Sajnos nem tudom teljesen kifeszíteni a drótot de ha ki tudnám is akkor sem gurolna nekem rendesen mert az ajtóban van nekem a rács alul, etetők majd kint lesznek, 2 oldalt, itató van bent nekik most, de az is kint lesz majd, ez már így marad kicsit hullámos nem gond ha nem is jön le teljesen a tojás az a fő hogy nem marad hátúl, nem kell őket takarítani sem majd :) Világítás nem lesz nekik bent ! Szerdán megyek veszem a pvc-csövet, de nincs huzzá fúrom de legalább meglesz :) 2 oldalt a tetőléc és középen merevít kicsit nekik ! Jól el vannak benne, a tojás eddig eljött az elejéig, és ez volt a fő dolog a számomra !

 

 

Előzmény: japipapi (13338)
japipapi Creative Commons License 2015.03.15 0 0 13339

Szia!

A megfelelő lenne oldalfalnak, ha bitang erős. Mondod, sok a patkány. Ezek a dögök könnyedén kirágják a vékony drótot, mert ott a jó kaja! 

 

Előzmény: Athosz89 (13334)
japipapi Creative Commons License 2015.03.15 0 0 13338

Szia!

Gondolom jó sok fejtörést okozott az anyagok megválasztása is. Kreativitásod szimpatikus, magam is "szegény ember, vízzel főz" mondás szerint fabrikálok. 

Eddig meg vagy ketreccel. Látom kaptál jó pár tanácsot, de picit merev vagy, "De ilyen lett így is marad :)" . Majd változik véleményed a használat, gyakorlat során.

Pl.:

1. / - biztos, hogy a taposó rácsot valami módon meg fogod feszítem, mert most nem csak a lejtés szög kicsi, hanem kegyetlen hullámosnak látszik a képeken. A tojások nem fognak olyan sebességgel, hogy leküzdjék a "hegyen, völgyen"  (Homoki Nagy István csodálatos filmje  jutott eszembe) akadályt

2./ - kitenném a vajút az ajtó alá, -hisz adott a lehetőség-, hisz most

- sok lesz a pocskolás, mert kiverik

- sok lesz a pocsékolás, mert kifürdik

- telepiszkítják, ők sem szeretnek sz@r mellett falatozni

3./ - nem látok itatót, pedig az állandó friss víz nélkülözhetetlen, (én is tettem fel  képeket saját agyszüleményemet)

4,/ világítás marad? lehetne időkacsóval, ledekkel szabályozni a fény időt,

5./ - a kiálló éles, szúrós felületeket meg kellene szüntetni.

Hirtelen ennyi most.

Van egy jó tanácsom, én is saját káromon tanultam meg: soha ne csinálj semmit ideiglegesen, mert az biztos, hogy úgy marad!   

További sok sikert!

 

Előzmény: Pichon (13335)
Pichon Creative Commons License 2015.03.14 0 0 13337

Van bent nekik ahol az etető van, csak kivettem a kép miatt, ott lesz majd karton 2 oldalt ahol az etetők lesznek ! Így nem lesznek 100 % rácson ! Mert amiket láttam neten ott 100 % csak a rács :(

Előzmény: fürj999 (13336)
fürj999 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 13336

Szia

A felső felét lefedhetted volna egy farost lemezzel, hogy ne egyfolytában a rácson legyenek. De jó a papír karton dobozból egy db is, ha nagyon piszkos egyszerüen kiveszed és komposztra rakod.

Előzmény: Pichon (13335)
Pichon Creative Commons License 2015.03.14 0 0 13335

Sziasztok ! még most bent vannak az etetők ! De ilyen lett így is marad :) Ez 3 részes lesz a felső már készen van, alatta lesz egy tálca oda mehet a kaka. 2 oldalt pvc etetők amik már nálam be váltak, és itatók ! Ez annak idején nyúl ketrec volt, aztán csirkék voltak benne most pedig fürj ketrec lett :)

Athosz89 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 13334

Csak tojókat szeretnék, nem akarok keltetni. Nagyon vékony a rács szóval az csak arra lesz jó, hogy rátegyek valamit és tényleg csak addig álljanak rajta míg takarítom. Az oldala 1.9 cm es ponthegesztett háló, ami elég erős anyagból van, ezen a patkány be tud menni szerintetek? Szomszédunk rengeteg jószágot tart ami miat elég sok patkánya van, és elő fordul, hogy meglátogatnak minket.

Athosz89 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 13333

Rendben, köszönöm! Nem volt időm olvasgatni mert elég sok dolgom volt, de mától rá tudok mozdulni.. :) A ketrec egyébként elemekből áll , és akkorára csinálom a magasságot, amekkorára akarom, az alját meg akkor mindegy ha befedem teljesen, ráteszem a rácsra a padozatot és ha takaritok csak kihúzom, addig nem lesz bajuk szerintem a rácson, olvastam a magasságról is és a homokról is, úgy tervezem, hogy a ketrec mellé csinálok egy ládát aminek az oldala osb lap a teteje meg nyitható rács, abba mehet a homok és akkor mennek át amikor akarnak meg így nő a terület is és akkor elfér a 20db, kb akkora homokozót akarok mint a ketrec. Osb lap jó taposónak? Vagy van ilyen műanyag lapom, amit zsákos takarmány alá raknak a raklapra,az tudnám cserélni alattuk mert van nem kevés, vagy azon csúszik a lábuk?

Pichon Creative Commons License 2015.03.14 0 0 13332

Sziasztok ! Valaki tudna mutatni saját rácos ketrecet esetleg ? Hátha tudnék kicsit tanulni belőle ? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!