Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36015

Köszönöm szépen !

Előzmény: bnorci71 (36014)
bnorci71 Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36014
Előzmény: peterch (36013)
peterch Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36013

    Ha lenne kínálatban , akkor lehetne tudni , hogy volna-e kereslet .

Szerintem nagyon sok régiház lett felújítva AE kategóriára ahol bent a gáz , nem csak újépítésüek vannak . Betennéd a linket arról a kazánról amit írtál ?  Érdekelne . Nekem 22 éves turbósom van 16kW-os , hibátlanul müködik . -5°C alatt azzal fütök , de az is egy 300 literes tárolóra dolgozik , hogy ne kelljen még -15°C-ban is 10-20 perc fütés után leállnia . A klíma egy kiváncsiság eredménye , 13 évvel ezelötröl .  Érdekelt , hogy milyen klímával füteni . A próba sikerült .:-)

Előzmény: bnorci71 (36012)
bnorci71 Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36012

na látod azért mert az AE ház 90% nem gázzal fűt

 

te se gyártanál valamit amire a piacnak nincs igénye

Előzmény: peterch (36010)
bnorci71 Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36011

nem kerestem sokat de 4,3/12Kw kazán 1perc alatt találtam

Előzmény: peterch (36008)
peterch Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36010

Szia !

 

Igen , indirekt tároló kell , az igaz . 

Azért amikor egy alacsonyenergiás ház höigénye fütés és HMV-vel együtt nagyon alacsony , akkor minek 2-szer, vagy 3szor nagyobb teljesítményü kazán ?

Induljunk ki az átlaghömérsékletböl , ami durván +5°C körüli . Ilyen hömérsékletnél egy 120nm-es AE ház igényel 2,8kW-ot . Az enyém meg 1kW-ot .

Ezért fütök klímával -5°C-ig .:-)

Előzmény: kiggyo (36009)
kiggyo Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36009

Léteznek kisebb teljesítményűek is, láttam már beszerelve 10kW körülit de ott meg HMV tároló kell mert átfolyósan nem tudja a HMV-t előállítani. Máris drágább és nagyobb helyet foglal.

 

Arról nem is beszélve hogy a kondis kazán hatásfoka 5-10% terhelés mellett a legnagyobb, tehát nincs ok kisebbet gyártani, nem lenne olcsóbb sokfélét legózni össze valószínűleg.

Előzmény: peterch (36002)
peterch Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36008

Akkor aki kombikazánt akar , vegyen azt . A többieknek miért kelljen ez végett nagyobb kazánt venni ?

Előzmény: bnorci71 (36007)
bnorci71 Creative Commons License 2020.11.08 0 1 36007

mert az átfolyós melegvízhez 24Kw kel

fizika

 

Ha van HMV tároló akkor lehet 6Kw-al vizet melegíteni

pl. Mika6 kazánok melyek konvektor helyére építhetőek, de találkoztam már vele kis családi házba is ahol a tervező nem volt rest a ház hőigényéhez igazítani a készüléket

Előzmény: peterch (36002)
peterch Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36006

Már értem .:-)

Teljesen igazad van .

A 80 literes boyler esetében igaz amit írtam , a 120 literes esetében  a villanynak kell 3óra 20perc , a kazánnak meg 1 óra 6 perc .

Előzmény: nagykunsági (36005)
nagykunsági Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36005

120 liter vizet felmelegíteni 15 fokról 65 fokra ahhoz kell 7Kwh energia. 

Na most egy 2 Kw-os fűtőszál, ha megfeszül sem tud 2 óra alatt 7Kwh energiát betáplálni a vízbe. Ha minden zsír akkor is csak 4Kwh tud. 

Előzmény: peterch (36004)
peterch Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36004

Szia !

 

Neharagudj , de ezt most nem értem .:-(

Bövebben !

Előzmény: nagykunsági (36003)
nagykunsági Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36003

És az a 2 Kw-os fűtőszál be is tesz a bojlerba 7Kwh energiát 2 óra alatt :)

Előzmény: peterch (36002)
peterch Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36002

Szia !

 

Nem azt írtam , hogy nem jó !

 

Minek egy Trabantba 200lóerös motor ?

Régen amikor behöszigeteltem a házam , sokszor kiállításokon érdeklödtem kazángyártóknál , hogy miért nem gyártanak minikazánokat maximum 6kW-ig . A válasz egyszerü volt . Mert ök csak összeszerelnek a piacon kapható alkatrészekböl . Biztosan van cég , aki tervez saját maga és készít , vagy készíttet a tervezésének megfelelö alkatrészeket . Gondolom ezek hatására kezdtek ahogyan írod , egészen 2 kW-ig lemodulálni tudó kazánt .  Viszont gondolom az én házikómnál vannak jó számban mégjobb höszigetelésüek is . Egy újépítésünél jogos a meglátásod , hogy azt a pici höenergiát akár " gyertyával " is lehet pótolni ( elektromosfütés , klíma beszerelése , höszivattyu ,stb.) . Viszont nagyon sok olyan ház van (itt a korára gondolok ) , mint az enyém . Ahol a gázfütés adott volt . A höszigetelés és a modernizálás után viszont jó lenne egy olyan lehetöség , ahol a gázt mint legolcsóbb energiahordozót meghagynánk . Ehhez kellene egy minikondenzációs gázkazán az általam példának említett 6kW-ig . A HMV készítése miért nem történhet 6kW-os teljesítménnyel , amikor az elektromos boylerek nagyrésze 1,2 - 2,2kW-os fütöpatronnal van ellátva .  Ha egy 2kW-os 120 literes villanyboyler 15°C-ról 65°C-ra 2 óra alatt felfüt , akkor a kazán 40perc alatt ugyanezt elvégzi .

Előzmény: bnorci71 (36001)
bnorci71 Creative Commons License 2020.11.08 0 0 36001

miért is nem jó ha lemodulál 2Kw-ra?

egy 0 energia igényű házra ami a darabszámba a 0-hoz közelít meg létezik más fűtés

és megjegyzem van a piacon olyan kazán ami nem csak hogy lemodulál de még a gáz esetleges minőségének is utánamegy, igaz a reklámújságok elején nem ezek szerepelnek akciósan.

A kazángyártó tudna csinálni 0,1Kw kazánt is ha akar csak azzal sose lenne meleg vized, na meg ahelyett egyszerűbb meggyújtani az asztalon egy gyertyát :)

 

Előzmény: peterch (35995)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.11.07 0 1 36000

Köszönöm a válaszod, az elvi bekötés egyértelműen rossz.

Előzmény: nagykunsági (35997)
lala1961 Creative Commons License 2020.11.07 0 1 35999

Üdv ! Rendben ,tudod veled nem szoktam vitázni ,van amiba nagyon ott vagy ,de azért itt ha akarnék találnék "hibát"a hsz-ban !:-))) 

 

Ui: Tudod nekem is van pufim ,sőt a vezérlést itteni jó tanácsotokkal lett "optimalizálva" !:D 

Előzmény: nagykunsági (35998)
nagykunsági Creative Commons License 2020.11.07 0 0 35998

Mindenféleképp jobb hatsáfokon megy, ha folyamatosan megy, mint mikor kapcsolgat. 

 

Látom te sem érted. Nem kell a puffert felfűteni. Csak ideiglenes tároló. 2T bekötéssel amit a lakás kér, be sem megy a pufferba. Ami meg bemegy azt sem kell 24 órára tárolni, csak 1-2 órára. 

 

Nekem van pufferes rendszerem, ilyen időben csak átmeneti tárolónak használom, eszemben sincs teljesen felfűteni. Kazán nyomja 80 fokkal, padlóba meg megy a 40 fokos víz, nincs kompromisszum, minden ideális. És még tárolási veszteséggel sem kell számolnom. :)

Előzmény: lala1961 (35990)
nagykunsági Creative Commons License 2020.11.07 0 0 35997

Jelen állapotban, ha  rám lenne bízva, biztos nem tennék be vegyeskazánt, abból az összegből, amibe ez a vegyeskazán-puffer-gázkazán trió kerül, feldobnék egy kondenzációs gázkazánt. 

 

Na de nem ez volt az eredeti kérdés, hanem az, jó e az elvi bekötés? 

 

Azt hiszem mindenki elmondta a véleményét pro és kontra, dönteni viszont a tulajnak kell. 

Előzmény: tiszuka69 (35996)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.11.07 0 1 35996

Mi tagadás régen jártam már általános iskola alsó tagozatba, de ha már előhoztad az iskolát, és ennek a fejezetnek úgyis lassan vége, csinálok egy összefoglalást. Tehát adott egy gázkazán amit nem optimatizálunk, nem is a névleges teljesítményen járatjuk, hanem fullgázon mert az úgy annyira jó. A leadott energiát bevisszük egy- vegyestüzelésű kazán optimális működése céljából felállított pufferbe- .Onnan a lakás a szükséges energiát leveszi, a maradék betárolódik vagy nem, de ha igen akkor csak 1-2 órára. Az elfogyasztott gázt nem jó csak kizárólag rossz pénzzel fizethetjük ki. Kérdés:  Szükség van-e vegyestüzelésű kazánra vagy elhanyagolható?

Előzmény: nagykunsági (35989)
peterch Creative Commons License 2020.11.07 0 1 35995

    Amiben a hibát látom mint laikus az az , hogy a gázkazángyártók nem mozdulnak el az alacsonyenergiás házak kiszolgálása felé . Az , hogy tud egy kondiskazán lemoduláni 2kW-ra , az nem ok. Minikazán kellene ami párszáz Wattól tudna mondjuk 6kW-ig , természetesen ehhez a teljesítményhez tervezni az alkatrészeket . Hozzárendelni egy alacsony hiszterézisü szobatermosztátot és egy külsö hömésékletérzékelöt .

Előzmény: lala1961 (35994)
lala1961 Creative Commons License 2020.11.07 0 1 35994

Üdv ! Igen ,a komfort is hiányzik ha ritkán kapcsol ,ezért is nehéz optimálisan kivitelezni ,mert a "hardverek"nem egyértelmű üzemeltetést szolgálják (nagy radiátor ,gázkazán fullon  üzemel optimumon,hamar meleg radiátorkés kikapcs./kicsi pufi ,hmv,Vta -val lassabb radiátor felfütés több komfort,de csak gázzal) ! És a vegyes hardver megint mást kíván (nagy pufi ,jó a nagy radiátor ,mert szabályozható az előre menő ) és még ki tudja milyen opciók ! Azért lenne jó egy JÓ SZAKEMBER ,aki az optimun felé a legközelebb vinné az egészet ! Én mindenesetre ha nem lenne saját erdő v folyamatosan lopható fa ,gázra hegyezném ki az egész rendszert,mert azt preferálják környezetvédelmi szempontból IS!:-)

Előzmény: peterch (35993)
peterch Creative Commons License 2020.11.07 0 1 35993

Szia !

 

Mint laikus beleugatok , ha szabad . Van szerencsém a fiamék kazánjával játszadozni . Nyilt égésterü 25kW-os . Meglátásom szerint átmeneti idöben , amikor naponta párszor kell felfütenie ( 55°C-ig felfüt , majd 45°C-ig keringtet , ha a termosztát folyamatosan kéri a felfütést ) . Ilyenkor szerintem felesleges lenne a puffer . Viszont amikor gyakrabban kell begyújtania és többször egy felfütés alatt , olyankor viszont nagyon jó lenne a puffer ennél a kazánteljesítménynél . A radiátorok túlméretezettek , tehát alacsonyabb höfokon is minden gond nélkül kifütik a házat . Valamint a kisunoka végett sem akarom magasabb hömérsékletre állítani az elöremenöt .  Másik megoldás a kazán teljesítményének  csökkentése .

Előzmény: lala1961 (35992)
lala1961 Creative Commons License 2020.11.07 0 1 35992

Üdv Mester(remélem jó egészségben) ! Teljesen nem olvastam mindent vissza ,megy mindenhhol a szakemberek (azok elfogytak minenhonnan)nélküli kokányolás ,nem rendessen átgondolva ,hogy a dolgos hétköznapokba is könnyen, és jó hatásfokka üzemeltethető legyen ! Az átmeneti időkbe ,mikor kevés fűtésigény van ,nagyon gyengén teljesíthetnek a nagy tehetetlen rendszerek ,tele hőveszteségi/visszahűlési  lehetőségekkel,ezért gondolom a direktebb megoldást !:-) De lehet csak Szerintem.

Előzmény: Kapocska (35991)
Kapocska Creative Commons License 2020.11.07 0 1 35991

Üdv!

Ezek a régi kazánok úgy adják le a „jó” hatásfokot,ha 100%on üzemelnek.

Amit én saccoltam az 250l víz (a bekötésem szerint) abba belefér 12kW kb.

és ha rendesen fűt akkor kialakul a ”határréteg” és megmarad a rétegződés.

Ha olyan szakemberekkel van körülvéve, aki a hidrováltót beteszi szivattyú nélkül

akkor attól mit lehet várni.

És ha az indirektből v. a pufiból (vegyessel felfűtve) nem használjuk ki rögtön a meleg vizet

akkor megy a lecsóba????

Ilyen műszaki érzékkel és ésszel, lehet menni a lecsóba.

Előzmény: lala1961 (35990)
lala1961 Creative Commons License 2020.11.07 0 1 35990

Üdv ! Az a kérdés ,hogy nőhet/javulhat-e a gázkazán hatásfoka ha puffera dolgozik ?Ha valamennyit ,akkor nincs-e nagyobb veszteség egy NAGY pufferba belemelegíteni a gázkazán fűtését ?! Mert ha egy kisebb(max. 500 l,esetleg Hmv -s hőcserélős) ,jó helyen elhelyezet pufferba tölt ,akkor lehet értelme ,amúgy nem sok ,mert könnyen szabályozható(termosztát) ,a korának megfelelő hatásfokot leadó gázkazán fűtse inkább közvetlenül a radiátort v hőleadót !:-) Szerintem.

Előzmény: nagykunsági (35989)
nagykunsági Creative Commons License 2020.11.07 0 0 35989

Talán ha értőne olvasnál, ahogy az általános iskola alsó tagozatban tanítják, nem írnál ilyeneket, hogy "már gázzal betöltöttem félig a puffert jó pénzért"

 

Mint írtam kell hozzá egy jó vezérlés, és össze kell hangolni a rendszert. 

 

De egy olyan ember , akinek szentségtörés, hogy egy gázkazán rá legyen kötve a pufferra, az ezt soha nem fogja megérteni. 

Előzmény: tiszuka69 (35988)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.11.07 0 0 35988

Köszi szépen jót tudtam röhögni az első mondatodon. Már egy régebbi hozzászólásomban irtam hogy bármilyen régi ócska gázkazán működése optimalizálható az adott rendszerhez, a teljesítmény nincs kőbe vésve csak szakember kell hozzá. Jobb mint egy szivattyút járatni. Amúgy képzeld el a következő történetet: Ejha lenne kedvem az ingyen fával befűteni,..Ja hogy már gázzal betöltöttem félig a puffert jó pénzért,..Ejj a macska rúgja meg akkor hagyom a pi.....ba az egészet.

Előzmény: nagykunsági (35987)
nagykunsági Creative Commons License 2020.11.07 0 0 35987

Szerintem tisztázni kellene néhány dolgot, mert valószínű a lényeget nem érted. 

 

Adott egy 25Kw-os hőterm nyílt égésterű gázkazán. Nem a legtakarékosabb, ellenben zabálja a gázt. Fix max teljesítményen. Ami bőven sok egy átlag lakásnak. Így a gázkazán kapcsolgatni fog. Ki-be. Ami mint tudjuk, nem előnyös fogyasztási szempontból sem. Egy ilyen kazánt nem illik 60 fok alatt üzemeltetni. 

 

Ha rákötöm a puferra, lesz egy ideiglenes tárolóm. Nem kell a kazánnak kapcsolgatnia. Mehet 60 fok felett nem lesz túlfűtés. 

A puffrerből kényelmesen ki tudja venni a lakás olyan tempóban, amilyenre szüksége van. Olyan hőfokú vizet amilyet szeretne. 

 

Egy jó vezérléssel a pufferban tárolódik 1-2 óráig, sokkal kevesebb a tárolási veszteség ezen rövid idő alatt, mint amennyivel többet fogyaszt a kapcsolgatásokkal. 

 

 

Előzmény: tiszuka69 (35986)
tiszuka69 Creative Commons License 2020.11.07 0 0 35986

A primer szivattyú kisebb ellenállást küzd le úgyhogy betárolódik az ha akarod ha nem, a víz tudja a dolgát. Utána meg egy része megy a lecsóba.

Előzmény: nagykunsági (35982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!