Keresés

Részletes keresés

Dunit2 Creative Commons License 2017.10.16 0 0 6196

Közgazdasági elmélkedés, csak kissé hamis !

Előzmény: johannes. (6194)
Hisztor Creative Commons License 2017.10.16 0 0 6195

Az osztrákok most nyomtak fel bennünket, hogy Paks II miatt 70 Eurocentel lenyomjuk majd az árakat, és nem tetszik nekik... (Olcsóbb, mint ahogy ők állítják elő a vízi erőművekben?)

Előzmény: ksanci (6193)
johannes. Creative Commons License 2017.10.14 0 1 6194

Most már sokkal jobb, hogy ezt leirtad.....nem tok mindegy, a vegeredmeny ugyan az.Amugy meg ha szandekosan nem biztositanak mas lehetoseget, az kizsakmanyolas.A hulye is latja mi folyik itt, draga a villany, a gaz, es a fa. Van atomeromuvunk, vannak erdok, van gaz, mindegyik biztositva hosszutavra, de mindegyiknek emelkedik az ara, indokot meg krealnak.

 

A gyilkosok jobb emberek ezeknek, mert ok egyertelmuek, nem koponyekforgatoak, kiszamithatoak, de ezek, rosszabbak, sokkal gonoszabbak.

Előzmény: Téli nap (6188)
ksanci Creative Commons License 2017.10.13 0 0 6193

Én majd Paks II beindulása után leszek kíváncsi az áram árának alakulására. Majd kiderül, hogy magunknak csináltuk, vagy ez is megy külföldre jó pínzé', itthon meg lehet emelni az árát. Merthát ugye törleszteni kéne, fizesse a nép. Azt kétlem, hogy konkurenciája lenne a szintén orosz gáznak. Mindenesetre az biztosnak látszik, hogy az olcsó fa nem érdeke és nem is lesz jó ideig az a kormánynak... Akárkik is lesznek.

Én a pellet mellett tettem le a voksomat (Nem érdekel, hogy olcsóbb a gáz, persze, hogy az), az sem lesz olcsóbb, az is biztos.  Bár úgysem itthon termelik, vagy ha igen, akkor kissé drágábban visszakerül külföldről.

Jó sz*r ez az egész.

Előzmény: johannes. (6191)
csiba00 Creative Commons License 2017.10.13 0 1 6192

Előre nem látok ennyire, bevállalom. De a fő szempont, hogy csökkentsem a ház hőigényét drasztikusan. Ezt megteszem jövőre. Utána már nem fáj annyira, ha drágább lesz a gáz, mert jelentősen leesik a fogyasztásom. A fa ára meg az egekben és igen csak szép tendenciával emelkedik. Mindemellett azért egy légtérfűtéses kandallót beteszek, amivel a ház kb. 60%-át ki tudom kellemesre fűteni.

Előzmény: johannes. (6191)
johannes. Creative Commons License 2017.10.13 0 0 6191

aztan megemelik a gaz arat 🙂

Előzmény: csiba00 (6187)
csiba00 Creative Commons License 2017.10.13 0 1 6190

Megoldás: nem a házat kell fűteni, hanem puffert. A ház meg majd kivesz magának abból annyi meleget, ami kell.

Előzmény: Hisztor (6189)
Hisztor Creative Commons License 2017.10.13 0 0 6189

Nem csak árammal egész másképp kell fûteni, mint gázzal, és fával is másképp, mint a kettõ elõzõvel. Fánál nagy gyakorlat kell ahhoz, hogy tudd elõre aznap majd mennyi fával fûts be, azt elõkészítsd, stb. Figyelned kell a másnapi idõjárást, mert ha a házadon van 30-40m2 üveg délre tájolva, nagyon nem mindegy, hogy fog e sütni a nap vagy sem. Pocsékba túlfûthetsz, vagy éppen alul tüzelsz. Márpedig minél többször raksz a tûzre, annál több a pazarló felfûtési ciklus, amikor sok meleg kimegy a kéményen, és a fagázok sem égnek el tökéletesen. A mi éghajlatunkon a nagy üvegfelületû házaknál nagyon hektikusan kell fûteni, napi többszöri fûtési csúccsal a napsütéstõl, és az éjszakai kisugárzástól (borult, vagy derült ég) függõen. Áramnál mindez nem gond, még azt is be tudod lõni, hogy egy szobán belül hol legyen meleg, és percre pontosan mikor. Az áram egyik nagy elõnye ez, a másik meg a napelem, ami ma már olcsóbb, mint egy komlett gáz fûtési rendszer. Ahol nem vagy, ott elég, ha 18-20 fok van, sõt a tároló, spájz, stb. helységekben 16 fok is bõven jó. Ahol viszont ülsz, fekszel, ott 25 fok nyári napmeleg árad rád, ami borult, téli idõben pszichésen is nagyon jó hatású, nem csak komfortra.

Előzmény: Palási (6183)
Téli nap Creative Commons License 2017.10.13 0 0 6188

  "azt számolják hogy tudják a kispolgárt kizsákmányolni"

 

  A kispolgárt semmilyen ideológia szerint nem lehet kizsákmányolni. becsapni lehet, de kizsákmányolni csak munkavállalót lehet.

Előzmény: johannes. (6184)
csiba00 Creative Commons License 2017.10.12 0 1 6187

Nálunk (Bp.) nagyon elszálltak az árak mind brikett és fa terén. Jó pár brikettet kipróbáltam az elmúlt 4-5 évben. Ami a legjobban bevált, most 79 Ft/kg (amikor először vettem, akkor 40-45 Ft volt). Fa a legközelebbi erdészettől, szállítással 30.000.- Ft/erdei m3. Ezt a szezont még vegyes kazánnal kifűtöm, de jövőre már gáz lesz. A vegyes megy a kukába. A teljes rendszeremet átalakítom gázra, és csak egy légtérfűtéses kandalló fog bekerülni mellé.

Előzmény: pitchman81 (6186)
pitchman81 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 6186

Csak ott fognak ráfaragni ha valaki megteheti és beruház gázra is. Akárhogy nézem a fa addig érte meg amíg egy erdei köbméter kijött egy huszasból. Most visszaszámoltam hogy mennyi a gáz ára nálunk 115 ft-ra jön ki kb egy köbméter. Ezért kapok 34MJ fűtőértéket és ha emellé jó hatásfokú kazánt vásárolok, akkor ez majdnem meg is marad. 1 erdei köbméter akác 2 éves szárítással (nem konyhakész), ami gyakorlatilag tisztán egy köbméter fát jelent, ha megkapom 25 ezerért már örülök, plusz még szállítási díj is van. a tisztán egy köbméter fa jól kiszárítva 4-5q. Tehát ha nem nézzük a szállítást 1 kg kb 50 ft ami mondjuk 15MJ-t ad. Ha összehasonlítjuk ft/MJ-ra, a fa 3,33 Ft/MJ a gáz 3,38. De ebben még nincs benne hogy a fát haza is kell vinni, fel kell darabolni stb...

Egyelőre a gáz felé dől a mérleg. Viszont én azt mondom aki teheti, az kombinálja. Hol ez lesz az olcsóbb hol az, lehet a gáz is fel fog menni... Persze nekem jó dolgom van hangsúlyozom, mert én úgy vettem a házat hogy alapból megkaptam a választás lehetőségét, és tudom igen nagyon drága egy ilyet megcsinálni. Ezért mondom hogy aki teheti...

Előzmény: johannes. (6184)
rotring05 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 6185

 ,,mocskos rablás megy mindenhol, azt számolják hogy tudják a kispolgárt kizsákmányolni, "

 

Én meg ezzel értek egyet :)

 

 

,,van fa rendesen és utánpótlás is,"

 

Mindannyian tudjuk, hogy ha van is fa, a kereskedők legtöbbje "trükközik", tehát mi kisemberek nem jövünk ki jól a történetből :(  Vagy kevesebb a fa, vagy vizes. Meg persze, minden fűtőkészülék más-más fafajtát szeret. 

Előzmény: johannes. (6184)
johannes. Creative Commons License 2017.10.12 0 1 6184

Teljesen egyetértek, mocskos rablás megy mindenhol, azt számolják hogy tudják a kispolgárt kizsákmányolni, beszéltem egy erdésszel, azt mondta hazugság, van fa rendesen és utánpótlás is, csak kiviszik külföldre meg egyéb helyekre, ezért nekünk drágább.....

 

Ugyan ez van a vadhússal is, vadász ismerős azt mondta, csak boltba ne vegyél, majd viszek neked. De mondom hova lett a jó hús?...persze hogy külföldre viszik jó pénzért, de lehetne még folytatni.

Előzmény: pitchman81 (6182)
Palási Creative Commons License 2017.10.12 0 0 6183

 Mi ez ? 

 

Óda/dicshimnusz a villanyhősugárzós fűtésről ! 

Előzmény: Hisztor (6181)
pitchman81 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 6182

Én nem azt mondtam, hogy ki miért fűt mivel, hanem azt hogy megy a szívatás jobbról-balról. Egyszer a gáz az olcsóbb egyszer a fa. Nekünk szerencsére van mindkettő így vettük a házat nem rég, bár a vegyes kazán már egy kicsit avitos, én is jobban szeretek azzal játszani mint gázt égetni. Viszont ha nem vagyunk itthon akkor tök jó a gáz, mert az termosztátos, és bekapcsol ha hideg lenne, így nem hűl le a fal meg az egész lakás. Nyilván aki nyugdíjas és régi rendszere van az nem fogja beköttetni mert már az csomó pénz. Nem biztos, hogy a gáz drágább legalább is zárt rendszerben. Most, főleg hogy a fa ára elszállt. De beköttetni kiépíteni stb biztos akkora befektetés, hogy ha nem lenne gáz nálunk akkor maradna a fa... Csak ugye itt szédítés, hogy most akkor vegyest használj vagy gázt vagy pelletet, vagy hasonlót, mert évente másként jön ki a gazdaságossága...

Előzmény: Tubetown (6180)
Hisztor Creative Commons License 2017.10.12 0 0 6181

Te írtad, hogy nem akarsz fát. :) Akkor minek a cserépkályha?

 

Én útáltam. Mire meleg lett volna, már vagy elmentünk dolgozni, vagy mentünk lefeküdni. Ha meg besütött a nap az üvegtáblákon át, túl meleg lett, nem lehetett leállítani. A gáz se jobb, alapból eszik a kazán évi 30 000 - 50 000 Ft áramszámlát a gázon kívül. Nem is gondolnád, amíg ki nem iktatod. A vezérlőpanel, készenlét, turbó kémény, keringtető szivattyú.... csenedes áramgyilkosok. Senki se számol vele... Meg mindig valami kipurcan benne 5-10 évente 50 000 - 100 000 Ft "értékben".... Alsó hangon. Azzal se számolnak. A sok felfűtés, lehűlés mind a fánál, mind a gáznál elviszi a hatásfokot. Olyan csalás a névleges hatásfok, mint a dízel autók gyári kibocsátási adatai.... A hősugárzó, infralámpa az 1-ben fűt, pár ezer forint falra szerelhető, évekig bírja. Sose döglik be mind egyszerre. Csak akkor fűt amikor ott vagy és csak ott, ahol vagy. Még szobán beül is állítható hol legyen meleg. Ahol nem vagyunk, azt minek fűteni? Oda kell 25 fok, ahol ülünk, fekszünk, fürdünk stb. amikor ott vagyunk. A többi helyre elég a maradék hő. Ezt csak a hősugárzó tudja. Ha kisüt a nap, felszökik bent a hőmérséklet egy kattintásra lekapcsol és kész. Nem toljuk túl a meleget potyára. Nekem a fa is ingyen van, meg az áram is, ha csak a mostani állapotot nézzük. Volt időm kitapasztalni melyikből mennyi kell egy szezonra, tudom, hogy árammal (hősugárzóval) fűteni olcsóbb, mint gázzal, kijön a 30-35 Ft-os vizes fa árába (amihez hozzájuthatsz manapság) Persze a fát is el kellett ültetni, földet venni, tüzelő berendezést venni, meg az áramhoz is kellett napelem, akárcsak a gáznál a rendszer tervezése, kiépítése stb. de ez utóbbi a legdrágább ma már. Nekem mindegy, ki, mennyi pénzt, mire költ, nem vagyok energetikus meg ilyenek, csak a tapasztalatom tudom leírni, amit az elmúlt évtizedek alatt összeszedtem.

Előzmény: johannes. (6172)
Tubetown Creative Commons License 2017.10.12 0 1 6180

Nem mindenki azért tüzel fával, mert az olcsóbb. Pl. nálunk az előző tulaj nem vezettette be, mert félt, vagy nem akarta. Ha én most szeretném kb. sok pénz lenne kazánnal  tervezéssel  engedélyeztetéssel kéménnyel. A szüleimnek meg gravitációsra volt tervezve a fűtés és van egy 130nm-es házuk kettő emberre, a pincébe egy FÉG 24 álló kazánnal. Nincs annyi nyugdíjuk, mint amennyi a gázszámla lenne ekkor víztömeget felfűteni. 80 évesen meg már nem akarják átépíteni.

Előzmény: pitchman81 (6179)
pitchman81 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 6179

Na és ezért tudják majd eladni a rakás felhalmozott gázt mert sikerült elérni hogy a fa és a brikett megdráguljon.... Még a fahiány-os hír előtt kb. egy héttel ment orrba-szájba mindenhol, hogy a szakértök javaslata ellenére kötöttünk a ruszkikkal hosszú távú gázfelvásárlási szerződést, kitéve magunkat a függésnek. Majd ha az oroszok emelnek akkor beszívjuk de addig is el kéne használni azt a rakás gázt amit felhalmoztunk. Ugyanakkor viszont a gázfogyasztás csökkent az utóbbi években, mert mindenki aki tehette elkezdett fával és brikettel tüzelni mert olcsóbb volt. Most szerintem ez fog visszaállni, nem véletlen a fa hiány... Ki van ez találva...

Tubetown Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6178

Az a baj, hogy itt is azzal "vezetik" meg a vevőket, hogy a nyers fához hasonlítják: http://www.azolcsoenergia.hu/fabriket-fapellet-faapritek-agri-pellet/brikett-amit-tudni-erdemes/

 

Én nagyon szerettem vele fűteni, amíg meg tudtam venni 40-60ft között. Idén fát vettem.

Előzmény: Tubetown (6177)
Tubetown Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6177

De nem kötelező brikettel fűteni, főleg ilyen árakon:

http://globalstone.hu/?modul=oldal&tartalom=1126768#akcio

Már én is csak gyújtósnak használom az idén. Tavalyi fűtésszezonban még 45-60-ért tudtam venni.

Most, hogy a tűzifa is fel fog menni, az ilyen cikkek hatására:

http://www.szon.hu/hianycikk-a-teli-tuzelo/3644300

http://www.haon.hu/orszagossa-duzzadt-a-tuzifahiany-van-ahol-mar-az-emelt-aruert-is-sorban-allnak/3644318

 

Előzmény: NyiMisi (6176)
NyiMisi Creative Commons License 2017.10.11 -1 0 6176

A 8000Ft-os briketthez képest ingyen van.

Előzmény: Tubetown (6175)
Tubetown Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6175

Nekem van egy 6,3Kw-os Radeco 3 fázisú elektromos kazánom is, ha bedöglene a vízteres kandalló. Az is működhet vezérelt kedvezményes áramról is. Igaz, hogy az áram 100% hővé alakul, de költségesebb vele fűteni, mint fával, brikettel, vagy gázzal. Jól vezérelhető akár mobil telefonról is ki be kapcsolható. Ez akkor érné meg, ha a tetőmön lenne gy napelempark. Nyáron a megtermelt és betáplált áramot elhasználnám télen. Sok embernél a kényelem a fontos. olcsónak viszont nem mondható.

Előzmény: NyiMisi (6174)
NyiMisi Creative Commons License 2017.10.11 -2 0 6174

Nem tudom miért hülyeség. Olcsó és kényelmes a villanyfűtés. Oké, először nagyobb beruházás, de onnantól hátradőlhetsz és élvezheted. Nincs kémény, nincs hamu, korom ráadásul a villanyszolgáltatónál kedvezményesebb díjtarifába kerülsz.

Előzmény: johannes. (6172)
johannes. Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6173

70 forintert rendeltem.

Előzmény: Tubetown (6170)
johannes. Creative Commons License 2017.10.11 0 1 6172

fbocs de hulyesegre nincs szuksegem....van vezrelt aramon futofilm, van elektromos finn radiator, 3 kobmeter fa araban egy sem jon ki....egyszer kell megrakni a cserepkalyhat egy nap, nincs olyan berendezes ami takarekosabb, de ha tudsz valami ujabb urtechnologiat, en kerek elnezest 🙂

Előzmény: Hisztor (6171)
Hisztor Creative Commons License 2017.10.11 0 1 6171

Olcsóbb ha villannyal fűtesz....

Előzmény: johannes. (6169)
Tubetown Creative Commons License 2017.10.11 0 1 6170

Szia! Szerintem brikettből mostanában nem nagyon lesz korrekt ár. Ha 60-65 Ft-ért tudsz venni, az mostanában jónak számít. Én már most láttam 80Ft-os árakat is a multiknál, tüzépeknél. Fakereskedéseket kérdezz meg, mert ők is árulnak, és sokszor jobb árakon, mint más.

Előzmény: johannes. (6169)
johannes. Creative Commons License 2017.10.10 0 0 6169

sziasztok!

 

Tudom ezer hozzászólás van ezzel kapcsolatban, épp ezért nehéz rákeresni a megfelelőre, és az sem mindegy mikor írták, tehát inkább kérdezek:

 

Kis családi házunk van, szigetelés előtt 2.5-3-3.5 köbméter fa fogyott egy télen, cserépkályhával fűtünk, próbáltam a brikettet, semmi bajom nincs vele, de még ugye drágábban jöttem ki vele, ezért fát rendeltem.

 

Idén elég nehézkes a fa rendelése, késik, drágább stb. és a házat is leszigeteltük, ennél jobban már nem is lehet, sokat számít már most érezni.

 

Arra gondoltam, hogy ha egy kicsit drágább is, de nem sokkal, akkor berendelnék most brikettből, nem keveset.

 

Fejér megye északi részére lenne, honnan tudok rendelni megbízható forrásból, úgy hogy a szállítási költség is megfelelő legyen?..illetve mi az a korrekt ár?

 

köszönöm.

 

 

araucana Creative Commons License 2017.10.05 0 0 6168

Ezt a fajtát ismerem. Tavaly télen, amikor hazalátogattunk, ilyennel fűtöttem. Nekem nagyon bevált. Viszont a szögletes, világos színű, amit most 6000Ft/40kg-ért árulnak nem ért egy kalap szart se.

Előzmény: Tubetown (6167)
Tubetown Creative Commons License 2017.10.03 0 0 6167

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!