Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 526
Tehát abból a könyvből lehet látni hogy ő megvilágosodott?
Előzmény: Primőr (524)
Primőr Creative Commons License 2006.05.25 0 0 524
Abból a könyvből, amit írt. Az ami a könyvben van, következtetni enged arra, hogy milyen emberről van szó.
Előzmény: Törölt nick (523)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 523
Egy könyvből? Hogy?
Előzmény: Primőr (522)
Primőr Creative Commons License 2006.05.25 0 0 522
Sztem egy könyvből meg lehet állapítani, hogy ki a megvilágosodott, vagy mondjuk azzal, ha a közelébe mész.. biztosan éreznél nagy énergiát
Előzmény: Gotika (521)
Gotika Creative Commons License 2006.05.24 0 0 521

  Na végre! Feléledt a topik!

 

Figyeljetek! Ez az azt pletykálták róla dolog már a régebbiekben is elég nagy zűrzavart kavart. Nincs ebben semmi ellentmondás, és szerintem érthető:

- hiszen aki maga nem megvilágosodott, az nem tudja mi is az a megvilágosodás, csak valami kép van a fejében róla, hogy mi is lehet az. Ergo csak pletykálni tudja valakiről, hogy megvilágosodott-e vagy sem. Ha egy nem megvilágosodott állítja valakiről ezt vagy azt az csak pletyka, mert a saját fejében lévő képhez viszonyít, tehát mondhatja azt is egy megvilágosodottra hogy nem az, és egy nem megvilágosodottra, hogy az. De ki és hogyan bizonyítja be??????? Mikor azt sem tudják miről beszélnek!!!!!!!!

- aki pedig megvilágosodott, az nem hírdeti. Egyszerűen csak szépen elvan a bőrében. Ha vonzódnak hozzá az emberek és kíváncsiak rá jó, ha nem, úgy is jó. És nem érdekli mit plegykálnak róla. Na jó, lehet, hogy egy jót mulat rajta.

Előzmény: Primőr (513)
Jablko Creative Commons License 2006.05.24 0 0 520

Néha a hozzánk intézett kérdések fontosabban életünkben, mint a válaszok, melyeket mi kapunk kérdéseinkre.

 

AJ-nek feltette a műsorvezető a kérdést: És egy álpróféta tudja magáról, hogy az? :D

Előzmény: Törölt nick (510)
Primőr Creative Commons License 2006.05.24 0 0 519
Ja igen.. csak hajnalban nem azt ismételték, hanem a hipohandriáról hallgathattam többek közt Karafiáth Orsolyát ..klinikai eset :) szóval nem tudom mikor ismétlik
Előzmény: Törölt nick (518)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.23 0 0 518

Ezt írja a hogyishíjják:

 

A keddi adás vendégei AJ Cristian, Kókai Nagy Viktor, Zámbori Soma, Frőlich Róbert, Pálfalusi Zsolt, Sólyomfi Nagy Zoltán, Tasi István és Papp Zoltán

Mit csinál ma egy próféta? Szerepel a televízióban és előadásokat tart, vagy csendben gyógyít és észrevétlenül mutatja az utat? Észrevesszük-e egyáltalán hogy köztünk van? Hogyan különböztetjük meg a hamis prófétát az igaztól? Sok ma a próféta...
Ezekre a kérdésekre keressük a választ AJ. Christiannal, aki a Mit keresett Isten a nappaliban című könyv szerzője, Frőlich Róbert főrabbival, Kókai Nagy Viktor teológussal, egy sámánnal és egy krisna tudatú hívővel.

Előzmény: Törölt nick (517)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.23 0 0 517

Szívesen.

 

Amúgy a prófétákról szól a műsor. Ki az igazi próféta, ki a hamis. Mi a szerepe a prófétának ma, mi volt a szerepe régen. Christian próféta-e, vagy sem. Ilyenek.

 

Szal jobban jársz, ha inkább magadra figyelsz, és nem műsorra.:)

Előzmény: Primőr (515)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.23 0 0 516
a két első "teljességes" könyvében is benne van, két történet kezdőmondataként..

Semmi... Jablko kérdezett valamit, amire válaszoltam.
Előzmény: Primőr (513)
Primőr Creative Commons License 2006.05.23 0 0 515
köszke!
Előzmény: Törölt nick (514)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.23 0 0 514

"és lenne e ismétlés"

 

Lesz, ma 0 óra 10 perckor az m1-en.

Előzmény: Primőr (508)
Primőr Creative Commons License 2006.05.23 0 0 513
kettőspont utánit.. melyik könyv? ez bolt benne leírva? és ha igen, akkor mi van?
Előzmény: Törölt nick (512)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.23 0 0 512
Melyik részét?
Előzmény: Primőr (511)
Primőr Creative Commons License 2006.05.23 0 0 511
Ezt én nem értem.
Előzmény: Törölt nick (510)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.23 0 0 510
Probálok idézni a könyveiből: "Christantól -akiről az emberek azt pletykálták hogy megvilágosodott- egyszer megkérdezték"

A könyvet ő irta. Magáról.
Előzmény: Jablko (509)
Jablko Creative Commons License 2006.05.23 0 0 509

Azt hiszem, az volt a címe, hogy A nagy vita.

Az utolsó 10 percet néztem.

 

Arra jöttem rá, hogy ezek a megvilágosodottak nagyon ellentmondásos emberek, tele vannak ambivalenciával, netán paradoxonokkal, úgyhogy ne is akard igazán megérteni őket, bolondok azok mind :)

 

Én valahogy máshogy képzelek el egy megvilágosodottat. (Miért, AJCH-t annak tartják? - nem vagyok járatos a témában, bocsi) AJCh nagyon nem tűnt hitelesnek.

 

Előzmény: Primőr (508)
Primőr Creative Commons License 2006.05.23 0 0 508
Én elcsíptem egyszer az rtl reggeli műsorában úgy 1 percig:)

Nem tudom melyik műsorban láttad, és lenne e ismétlés?

Arra jöttem rá, hogy ezek a megvilágosodottak nagyon ellentmondásos emberek, tele vannak ambivalenciával, netán paradoxonokkal, úgyhogy ne is akard igazán megérteni őket, bolondok azok mind :)
Előzmény: Jablko (507)
Jablko Creative Commons License 2006.05.23 0 0 507

Most volt az m1-en a bácsi egy vitaműsorban. (én most láttam őt először beszélni)Azt mondta, hogy kételkedik a tetteiben. Kételkedik abban, hogy jól adja-e át a dolgokat. Ez nekem fura. Egy 'mester' nem kételkedik ezekben, hanem pontosan tudja, mit /+miért és miért éppen akkor/ csinál, nem? :) Valaki?

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.04 0 0 506
Na ja, én nem a szótárból irtam ki... :DD
A fizikai aspektusok mindig kicsit mások... :DD
Előzmény: Törölt nick (502)
nevetséges Creative Commons License 2006.05.03 0 0 505
muhaha
Előzmény: Törölt nick (504)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 504
ahogy erzed
Előzmény: nevetséges (503)
nevetséges Creative Commons License 2006.05.03 0 0 503
nem hiába mondják erre, hogy butaság ;-)))
Előzmény: Törölt nick (502)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 502

Magyar Értelmező Kéziszótár:

 

vélemény fn 1. Vkiről, vmiről alkotott nézet, ítélet, felfogás. ~em szerint./ biz Elítélő vélemény. Megvan róla a ~em. 2. Javaslat. 3. ritk irod Álláspont. ~csere fn sajtó Beszélgetés, vita egymás nézeteinek megismerése végett. ~eltérés fn vál A véleményekben mutatkozó e.

 

kritika fn 1. Bírálat. 2. sajtó Műre, alkotásra vonatk. sajtóbeli bírálat(ok összessége). Jó ~t kapott...stb.

 

a bírálat úgy van benne: bírál, de azt már nem írom ide; lényege: értékelő ítéletet nyilvánítani vkiről, elsősorban a hibákra rámutatva

Előzmény: Törölt nick (500)
nevetséges Creative Commons License 2006.05.03 0 0 501

na lyól elvetetted a sujkot

 

kritein görögül választani, mint a magyar választás, ami elválaszt és választ az elválasztottak között

 

nem lehet meg nem-különböztetni, anélkül, hogy nem különbözteted meg a megkülönböztetést a meg nem-különböztetéstől ;-)

 

a 'szentiratok' szerint van helye a megkülönböztetésnek, méghozzá a 'diakrízisz penumatón' helyén, hajjaj, most jön csak a neheze. szellemek megkülöböztetése, nem lelkeké, ne éljenek itt lelkiéletet kérem mert széthasad a mindenség

Előzmény: Törölt nick (500)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 500
Valami ilyesmire gondoltam...

A vélemény összekapcsolódás a megismerendővel. A bennem élő kép a valóságról. Interpretáció, ami az objektivitásra törekvés mellett, a szubjektiv elemek arányával mutatja a tudatossági fejlettségemet-szintemet. A vélemény fejlesztőleg hat a véleményezettre megfelelő nyitottság esetén.
A vélemény motivációja a másik ember segitése, visszajelzés...

A kritika a felsőbb érzékszervek sorvasztója, forrása az egóizmus. Empátia nélküli, a vizsgált tárgyat nem tekintetbe vevő véleményalkotás. Inkább a kritizáló lelki szintjéről ad képet, nem törekszik objektivitásra, mert nem is célja az objektiv kép kialakitása.
A kritika nem konstruktiv, pusztitolag hat a mind a kritizálora és a kritizáltra, hiszen általában ártó-támadó szándék van mögötte.

Véleményt alkotni joga van mindenkinek, mindenről. Fontos lépése a szellemi megismerésnek.
Kritizálni rossz, káros, és nincs joga az embernek (ld a szent iratokat)
Előzmény: nevetséges (497)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.05.03 0 0 499
minden vélemény: elhatárolódás

kritika: elhatárolódás

(én elhiszem, hogy ezt nagyon gáz megérteni, de akkor is ez van, sajnálom :(((( )
Előzmény: nevetséges (497)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.05.03 0 0 498
Nem bizony :))
Előzmény: Törölt nick (496)
nevetséges Creative Commons License 2006.05.03 0 0 497
hajjaj

a vélemény nem egyenlő kritika

a vak szerint nincs világosság. ez vélemény

a látó szerint a vak, vak. ez kritika

a kritika magyarul (el)választás. többek között választani tudni.

no tessék akkor merni. mert a vélemény szabad, de a piros az piros marad, mégha zöldnek mondod is. ami egy vélemény, s nem egy kritika...
Előzmény: Barátocska :) (494)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.03 0 0 496
Akkor ebben ugy látom nem értünk egyet... :)
Előzmény: Barátocska :) (494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!