Keresés

Részletes keresés

lingar4 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 221
ATV riport, szó szerint:
"Mv.: - Például egyszeri 65 milliárd forint, amit mond a Kórházszövetség?

Réthelyi Miklós, kijelölt miniszter, Nemzeti Erőforrás Minisztériuma: - Hát mondjuk a kórház konszolidáció, az ugye ez az elmúlt hónapokban ..

Mv.: - Az például meglesz, azt lehet teljesíteni?

Réthelyi Miklós, kijelölt miniszter, Nemzeti Erőforrás Minisztériuma: - Nem tudom. Nem tudom, szóval erre nem tudok választ adni, mert tényleg a kasszáról semmi információnk nincsen. De hát a kórházakat fenn kell tartani, szóval a rezidens kérdés az a másik ilyen akkut. Én amit, ahol az egészségügynek az átgondolását képzelném azt az alapellátásról kell elindítani, mert az alapellátó orvos az, a családorvos, háziorvos és a mellette lévő egészségügyi személyzet, aki a 10 millió magyarral találkozik. Tehát valahol, szóval onnan, azt hiszem olyan információhalmaznak kellene bejönnie, amelyik aztán később úgy már önmagától rendezi a dolgokat. Tehát nem tudom ebből mennyi fut be, nem tudom, tehát ilyen előkészületek nincsenek, illetve nem tudok ezekről az előkészületekről, de mindenféleképpen onnan indítanám egy másfajta egészségügynek a kidolgozását.

Mv.: - Hát látja, csak az egészségügyről beszéltünk, aztán még ott a kultúra, az oktatás, a sporthoz is önhöz fog tartozni, mert erről?

Réthelyi Miklós, kijelölt miniszter, Nemzeti Erőforrás Minisztériuma: - A legfrissebb hírek szerint igen, tehát államtitkárságként a sport is.

Mv.: - Bővült még valamit a kör?

Réthelyi Miklós, kijelölt miniszter, Nemzeti Erőforrás Minisztériuma: - Nem, öt, szóval öt, ő az ötödik, a sport az ötödik. Ugye az egészségügy, oktatás, a szociális ügyek, kultúra és a sport, aminek örülünk, hogy ott van a sport. "
Előzmény: RontóPál (220)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.28 0 0 220
Mondjuk a miniszter úrnak ezek nem mind esnek a közvetlen illetékességébe, ennyi erővel aggódhatna a világban éhen halt csecsemőkön is...
Előzmény: Maaria (217)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 219
,,Komoly gondnak érzem, hogy a fidesz nem gondol semmit a kultúráról, legalábbis ha a kormányprogramot nézem."

Gondolom megnyesik az Állami Operaház évi 4.5 milliárdos támogatását is.
Felelegesnek tarthatja ,aki akarja a 900 főállású alkalmazottat,meg az 1500 külsős megbízottat.
Minden eladott előadás jegyét az adófizetők 40 ezer forinttal támogatják.
Előzmény: blogtalan (213)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 218
Csak azt nem értem, hogy a kvázi miniszterket (pl. Szőcs Géza) miért nem kérdezték meg a terveikről?
Előzmény: Maaria (215)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 217

 

Ilyen "apróságok", mint a gazdasági válság, munkanélküliség enyhítése, közbiztonság, pénzügyi csőd elkerülése, egészségügy finanszírozhatósága... most láthatóan inkább erre koncentrál az új kormány.

 

Előzmény: RontóPál (216)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.28 0 0 216
Milyen más dolgok?
Előzmény: Maaria (215)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 215

 

Később kiderül majd, mennyire volt indokolt az aggodalom... remélem, nem így lesz.

 

Csak nyilván most más dolgok elvonják a figyelmet ettől a területtől... de hosszú távon nagyon is fontos.

 

Előzmény: blogtalan (213)
lingar4 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 214
A metakommunikációját még nem ismerjük, csak a beszédét:
"Réthelyi Miklós idáig papírról olvasta szövegét, de a képviselők kérdéseire válaszolva vált láthatóvá, hogy nem tud összedetten beszélni. Szavait gyakori ő-zéssel szakítja meg, ami miatt mondandója csak nehezen követhető. Az nem tudható, hogy mondatai azért sikerülnek-e így, mert túl sok mindent akar egyszerre mondani, vagy azért, mert megpróbál minden választ az öt általa felügyelt terület összefüggésébe helyezni."
(index)
Előzmény: Maaria (211)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 213
Komoly gondnak érzem, hogy a fidesz nem gondol semmit a kultúráról, legalábbis ha a kormányprogramot nézem.
Nem véletlenül aggódik a M.H., elég jó az írás:
http://www.magyarhirlap.hu/velemeny/kibiztositva.html
Előzmény: Maaria (211)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.28 0 0 212
Ez túlzás, az önkormányzósági választásokig kitart(ják).
Előzmény: lingar4 (198)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 211

 

Vagy várjál... holnaptól már ott ül majd a miniszteri bársonyszékben, ott kiválóan meg lehet figyelni a metakommunikációját, a parlamenti közvetítések alatt. :)

 

Előzmény: moziga2 (203)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 210

 

Réthelyiről egy képet találtam csak az indexen...

 

Előzmény: moziga2 (203)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 209
Nem ő választotta meg az államtitkárait!
Előzmény: Törölt nick (208)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 208

Napóleon szerint nem csak a vezér, hanem a tábornokok is fontosak! Ő jól választotta meg alvezéreit!

A miniszter mellett, az államtitkárok is fontosak!

Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 207

 

Köszi! :)

Jól esik a bíztatás... :)

 

Nem is tudom... valamilyen TV-s beszámolóban láttam a meghallgatás egy részét, de meg nem tudnám mondani, hogy hol. Valahol biztos van róla video anyag...

 

Mintha most a 21 órai Hír TV híradóban is lett volna egy részlet...

 

Előzmény: moziga2 (203)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 206
Akkor ne keveredj, mert még megesznek a disznók!
Előzmény: Törölt nick (205)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 204

 

Nem nagyon... vagy legalábbis most nem jut eszembe egy sem.

 

Előzmény: blogtalan (202)
moziga2 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 203
Hajrá Mária, ne add fel!

Van valami forrásod erről a meghallgatásról? Metakommunikatíve szívesen elemezgetném ezt az embert. Csak a tisztánlátásunk végett.
Előzmény: Maaria (199)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 202
Azért csak ismersz 70 évest?:)
Előzmény: Maaria (201)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 201

 

Passz... ezt nem tudom megítélni... sosem voltam még 70 éves... :DDD

 

Réthelyi Miklós láthatólag jó karban van, majd meglátjuk, hogy muzsikál... :)

 

Előzmény: blogtalan (200)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 200
Egy 70 éves embernek, még akkor is, ha nagyon fiatalos, nem nagy falat egy ilyen csúcsminisztérium? Ez egy elhibázott döntés, ennyi és ekkora területet képtelenség átlátni és összefogni.
Előzmény: lingar4 (198)
Maaria Creative Commons License 2010.05.28 0 0 199

 

Nem tud jól beszélni a kamerák előtt, ez tény...de ettől még hozhat jó intézkedéseket.

 

Számomra szimpatikus volt, még a bakizásaival együtt is... látszott, hogy izgult... olyan emberi volt a szereplése.

 

Előzmény: lingar4 (198)
lingar4 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 198
Csaxólok, hogy a humán-eü-kulturális-oktatási-miegyéb miniszternek nem adok két hónapot.
Kicsit szenilisnek meg nagyothallónak meg alkalmatlannak tűnt a tegnapi meghallgatáson.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 197

 
http://internetdetektiv.hu/2010/02/25/5871

 

ezen ügyhöz kapcsolódik a kötbér is, bár a cikkből nem derül ki.

Előzmény: moziga2 (185)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 196
Sajnos, az az érzésem, lesznek itt még hülyeségek bőven...

Matolcsy már gondoskodik a dologról, bár remélem, viccel...
Előzmény: borzimorzi (192)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 195

 

Igen, mókuci, nagyon is értékelem a hozzáállásodat, ezt egészen komolyan mondom!

 

Néhány fideszest nem kedvelsz, ez végül is magánügy, de ez a jó hozzáállás, szerintem is.

 

Megsúgom, de csak neked: én is örültem volna, ha Gyurcsányék jól kormányozak, és fejlődést érnek el, mert nekem is az ország sorsa a legfontosabb szempont. Sajnos ők abszolút sikertelenek voltak, megbuktak ezzel. Szerintem ezért tartunk most itt, ahol tartunk... de ez már a múlt, mellékes, most a következő feladatok a fontosak.

 

Előzmény: Törölt nick (194)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 193

Nézd, engem nem a Ficóék számára kedvező időpont érdekel, hanem az az időpont, amelyik a szlovákiai magyarság számára a legkevésbé kedvezőtlen.

 

Ez az... ilyesmit szerettem volna én is kifejezni. Úgyhogy köszönöm, helyettem is kifejezted! :)

 

 

Előzmény: borzimorzi (192)
borzimorzi Creative Commons License 2010.05.27 0 0 192
Nézd, engem nem a Ficóék számára kedvező időpont érdekel, hanem az az időpont, amelyik a szlovákiai magyarság számára a legkevésbé kedvezőtlen. Mármost a dolog úgy áll, hogy minél kedvezőbb az időpont a Fico hisztikampányához, annál kedvezőtlenebb a szlovákiai magyarságnak.

Sajnos, az az érzésem, lesznek itt még hülyeségek bőven...

Csót:
b
Előzmény: nemezis 2 (108)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 191

 

Bizony, a konzumizmus roppant károsan hat az emberi lélekre is, a közösségekre is, ha valahol engedik elhatalmasodni.

 

Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 190
"Ős patkány terjeszt kórt miköztünk,
a meg nem gondolt gondolat,
belezabál, amit kifőztünk,
s emberből emberbe szalad............"

Előzmény: Maaria (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!