Keresés

Részletes keresés

Xolo Creative Commons License 2002.04.29 0 0 376
Sziasztok!!!!

A barátnőm dereka és nyaka gyakran fáj. A múlt héten volt a Kertészeti Egyetem dísznövény kiállításán, és vett egy tönkölypelyva párnát ( a tönkölybúza valamelyik részének száírtása után rakják bele a párnába). Hasonló egy babzsákhoz, de jobb. Viszont nagyon kényelmes a nyakának, nem tömörödik össze mint a többi párna, ezért jól tartja mind a fejet, mind a nyakat. Ajánlom mindenkinek. Ha kell, felírom a gyártó telefonszámát...

Más: a gerincsebész kb egy hónapja mondta neki, megpróbálnak egy izominjekció kúrát is... csak az a baj, hogy egy hétig minden nap kellene injekciót adni, ezért bent kell lenni. Viszont nincs hely a kórházban, ezért várni kell. Közben a háziorvos elküldte a reumatológiára, ahol pénteki idópont egyeztetés után ma este fizikoterápiára megy a Péterfy kórházba. Nagy vonalakban egyelőre ennyi...

Veletek mi újság??? Hogy bírjátok ezt a változékony időt? A barátnőm néha igen rosszul... Becsületére váljék, még féjós derékkal is lakást újítunk, glettel, valat vakar, tapétázik.. minden tiszteletem neki...

Sfakutya Creative Commons License 2002.04.04 0 0 375
Kaptam beutalót a Szechenyi fürdőbe (nappali kórház ) április végére. Három hétes kezelés lesz.
figyu Creative Commons License 2002.03.30 0 0 374
Hello Mindenkinek!

Kedves KommisarRexova:-) Azzzeee nem jelentkeztem idotlen idok ota, mert valamelyest jobban vagyok, amiota xxx evesen megtanultam uszni. Aztan ha mar lud legyen kover, mostansag nem otszaz metert vanszorgok egy ora alatt, mint nagy bajom idejen, hanem ket kilometert, es kozben meg a szaunaba is beugrok, persze csak a hasizomerosito vizalatti torna utan:-))) Fogytam is ev eleje ota tobb mint tiz kilot (de azert meg van felesleg:-) Szoval fizikalisan ugyahogy rendben vagyok:-) Bar az idojarastol neha fajok (ez ujdonsag) es a kozelettol hanyok. (Ez nem ujdonsag:-)))
Amugy minden mas teren padlon vagyok: erzelmi, szellemi, szakmai, anyagi, stb. De elso az egeszseg, masodik a ferencvaros:-) Epp testben epp hogy(?) elek:-( Ennyit rolam.
Mindenkinek ajanlom az uszast - nalam bevalt! Csak haton, legalabb 20-25 perc egyben,
aztan tornaborna, megint uszas, szauna - es eleg elviselheto az elet. Csak ulni nem mindig tudok sokaig, ez egy szamitogepbuzeratornal, mint en, igen nagy hatrany:-(((
Mara eleg is ennyi, Kellemes Husveti Unnepeket mindenkinek!
A nonemu sorstarsaknak sokkk/keves:-) locsolot:-)))
A nonemu, de nem sorstarsaknak is:-)))
Sziasztok: figyu

Előzmény: komissarrex (370)
Sfakutya Creative Commons License 2002.03.25 0 0 373
Volt már valakinek EMG vizsgálata? Részletes beszámolót szeretnék!!! Milyen? Nagyon kellemetlen??
Sfakutya Creative Commons License 2002.03.22 0 0 372
Hogy bírtátok ezt a bolond szelet? Őrületesen fájt a gerincem.
Sfakutya Creative Commons License 2002.03.19 0 0 371
Túl vagyok az MR vizsgálaton. Egy kicsit rosszabb a helyzet, mint pár éve, de az igazi véleményt majd jövő héten tudom meg az ideggyógyászomtól.
komissarrex Creative Commons License 2002.03.17 0 0 370
de rég nem láttuk figyu barátunkat!!! kérdés, hogy azé, mert olyan jól van, vagy sajna azé, mert annyira nem... :(
figyu, jelentkezz!!!
Sfakutya Creative Commons License 2002.03.17 0 0 369
Én holnapután megyek MR vizsgálatra.
Előzmény: Xolo (368)
Xolo Creative Commons License 2002.03.17 0 0 368
pont egy hónapja nem voltunk itt mi sem. Nem igazán volt időnk rá... még a netezésre sem :(((

Hát igazság szerint a barátnőm háta mostanában nem igazán van a legjobb formában. Múlt csütörtökön volt a vietnámi dokinál, aki kicsit helyrerakta, de ma már megint fáj neki. Volt a Honvéd kórházban a gerincsebésznél is, aki mondta neki, hogy műtétet csak a legvégső esetben javasol, mert két csigolyát nagyon komplikált és veszélyes műteni. A hátát és a derekát mindennap megmasszírozom, igy viszonylag elviselhető szegénykémnek. Most Richtofit sportkrémel kenegetem neki, szerintem a régi inno rheumás krém jobb volt. Viszont a múltkor amikor Sopronban volt a barátnőm, vett egy készítményt, ami kagylókivonatot tartalmaz, ami állítólag nagyon jó a porckorongoknak. nagyjából 8000 Forintba került, és pontosan 2 hónapos kúrára elegendő kapszula van benne. Egy hete szedi, napi 3 kapszula kell evés közben. Eléggé undi kagylóíze van, majd meglátjuk mire jutunk vele.

Többiek hogy vagytok????

Előzmény: Sfakutya (367)
Sfakutya Creative Commons License 2002.02.23 0 0 367
Pont egy hónapja nem írt senki. Jól vagytok?
Sfakutya Creative Commons License 2002.01.23 0 0 366
Csatlakozom az elöttem szólóhoz. Semmiképpen ne menj csontkovácshoz, főleg ha nem tudni a bajod okát. Én tudok neked ajánlani egy jó ideggyógyászt, ha érdekel a neve és a címe, akkor írjál. Én nála kezdeném a vizsgálatot és majd csak utána a gyógytornász, rheumaorvos, stb.
ath Creative Commons License 2002.01.23 0 0 365
én a helyedben egy orvosi vizsgálat előtt óvakodnék a csonkovcstól. nekem így szakadt le a különben valószínüleg visszatornázható sérvem. inkább keress fel egy nagyon tuti gyógytornászt vagy a gerincambulanciát a budai honvédban.
Előzmény: telefongyula (362)
mukkancs Creative Commons License 2002.01.23 0 0 364
Szija! Van egy dokinéni, akinél már én is jártam a gerincemmel, bár nekem porckorongbajom van, de a hölgy reumatológus. Mindent alaposan kivizsgált rajtam, mielőtt végre megtudtam, mi is a bajom, amivel már évek óta több doki se tudott mit csinálni. Szóval ajánlom, bár kicsit sokat beszél...:-)) A neve Dr. Király Anna, bejelentkezni nála a 06 30 9321 497-en lehet, és a Bartók Béla úton rendel.
Remélem, tud segíteni.:-)
Előzmény: telefongyula (361)
rigojanos Creative Commons License 2002.01.23 0 0 363
csontkovacs!!
Előzmény: telefongyula (361)
telefongyula Creative Commons License 2002.01.23 0 0 362
Felhozom, mert fontos lenne az infó.
telefongyula Creative Commons License 2002.01.23 0 0 361
Sziasztok!

Évek óta küszködöm a gerincemmel, mostanában egyre gyakrabban fordul elő, hogy "beakad". A házidokimnál voltam, aki megnézte a gerincemet, mondta, hogy ferde és az SZTK-ba küldött a reumára, ott meg leráztak azzal, hogy lúdtalpas vagyok, még röntgenre se küldött el. Elegem van!!!
Légyszi, mondjatok egy megbízható, budapesti reumatológust/ortopéd orvost, aki normálisan megvizsgálna. Köszike.
Ma is úgy jöttem munkába, mint aki besz@rt. :(((

rigojanos Creative Commons License 2002.01.22 0 0 360
Csontkovacs!! Nekem is volt hasonlo problemam; a nyakamnal valami nem volt a helyen. Ilyenkor a problemas helyet korulvevo izmok agyondolgozzak magukat, probaljak "vedeni" az instabil reszt.

Nekem helyrerakta a nyakamat a csontkovacs egy-ket mozdulattal.

Előzmény: Sfakutya (358)
Xolo Creative Commons License 2002.01.19 0 0 359
Egyébként meglepően sokáig elég az a krém...
Még talán októberben, vagy november elején vettük, és még mindig van belőle ( 70g-os kiszerelés). Pár napja a solpaflex nevű készítményt is kipróbáltuk, érdekes módon az Ihno Rheuma krémmel elletnétben ( ami melegített) ennek inkább hűsítő hatása volt... De egyelőre azt hiszem maradunk az előbbinél, ha elfogy talán használjuk a másikat is....
Előzmény: Sfakutya (358)
Sfakutya Creative Commons License 2002.01.19 0 0 358
A héten szinte minden nap estére annyirra görcsben volt a nyak- és vállizmom, hogy reggelente, amikor a fekvés után egyébként jól éreztem magamat iszonyú izomlázam volt ezekben az izmokban. Sajnos csak egyetlen módon tudom az izomgörcsöt oldani: le kell feküdnöm és teljesen vizszintesen kell beállítanom a nyakamat, fejemet. A Schanz-gallér is jó megoldás, de annak viselése nem egy szívderítő látvány.
Előzmény: Xolo (357)
Xolo Creative Commons License 2002.01.19 0 0 357
Sfakutya!

Mindenképpen beszámolok majd!!!!

Próbáld ki azt a krémet nyugodtan. Végülis nem a sérv fájdalmát szűnteti meg, hanem az egész nap feszülő izmokat lazítja el, nagyon jól. Ráadásul a barátnőmnek amikor már több napja nyomja a sérv az ülöideget, akkor az annyira kikészül, hogy teljesen zsibbad a feneke és a lába. Azt is jól át szoktam masszírozni, és nagyon jól esik neki. Mindent megteszek, hogy csökkentsem a fájdalmát...
csak az a baj, hogy olyan tehetetlen vagyok :(((

Előzmény: Sfakutya (356)
Sfakutya Creative Commons License 2002.01.19 0 0 356
Ha elkezdődik a barátnőd gyógytornája légyszíves számolj be róla. Minden új információ érdekel. A használható tornagyakorlatokra is kiváncsi vagyok.
Az Inho rheuma krémet jövő héten kipróbálom.
Előzmény: Xolo (355)
Xolo Creative Commons License 2002.01.19 0 0 355
A barátnőmnek detto...
Még a jó múltkor írtam, hogy összetekert törlközővel alszik egy ideje, azóta a nyaka nem fáj. Namármost kb 2 hete ( szilveszter után valamivel) megint elkezdett fájni a nyaki sérv is...
De azt mondta a drága, hogy ma már sokkal jobb, mint az előző hetekben. Gondolom pár nap kell, mire az izmok is kiheverik az erős megterhelést, ami az utóbbi időkben volt. Ma kifejezetten szárazabbnak érzem a levegőt.
Szegények!!! Nagyon sajnállak benneteket. Szörnyű lehet ezzel a fájdalommal együtt élni. Egyébként tudom ajánlani az izmok ellazítására az Inho reuma krémet. Én naponta akár többször is bekrémezem a deréktáji részt ( illetve a nyakit is, ha fáj neki), és óvatosan, tenyérrel masszírozom... ez nagyon jól el tudja lazítani a gerincfeszítő izmot, és legalább átmenetileg csökkenthető a fajdalom...
A héten hívta egyébként a doki a barátnőmet, hogy megvan a gyógytornász, aki majd felhívja őt, és akkor egyeztethetnek időpontot, hogy mikor mehet gyógytornára...

Valami szárazabb levegőjű országba kellene költözni, ahol nem ilyen nehéz és szmogos a levegő. Úgy vezsem észre ez a mogrva nehéz levegő tesz be a legjobban. :((((

Előzmény: Sfakutya (354)
Sfakutya Creative Commons License 2002.01.19 0 0 354
Xolo!

Most valami valóban van a levegőben. Az én gerincem is nagyon fájt a héten, pedig azt lehet mondani, hogy az elmúlt hónapokban szinte panaszmentes voltam.( A kisebb fájdalmakra nem figyelek oda.) De ezen a héten esténként nagyon erősen fájt a nyaki gerincem.

Xolo Creative Commons License 2002.01.19 0 0 353
Szia!!!

Köszi a választ. Mostmár csak az lenne a kérdésem, hogy vajon honnan tudok MOST szerezni ilyen kütyüt? Hol lehet elérni a készítőjét???

Egyébként jónéhány napja fáj a barátnőm háta ebben a párás hideg időben. Ma, hogy kicst jobb ( szárazabb) az idő, egyből jobb a háta is...

Remélem mindenki jól és fájdalommentesen érzi magát.

Előzmény: ath (352)
ath Creative Commons License 2002.01.14 0 0 352
xolo!

az ágy voltaképpen egy műanyag szögekkel kiver, kis törülköző méretű valami, amire egy 20 percet fekszem. iszonyatosan kilazíytja a derekamat ha egy picit fáj.

nem tom, hogy hol lehet szerezni, nekem egy ismerősöm hozta 5-6 éve és tudomásom szerint a fradi volt gyúrója (bognár? bodnár?) készíti.

Előzmény: Xolo (351)
Xolo Creative Commons License 2002.01.13 0 0 351
Ath

a barátnőm nem akarja emiatt tegisztrálni magát, de a következőt mondta:

"meguntam szivacsos ágyam, és elcserélném szögesre"

De komolyra fordítva arra lenne kíváncsi, pontosan milyen ágy is az, amit használsz, hol lehet kapni, és mennyibe kerül... köszi előre is

Amúgy ez a hideg párás idő betesz a derekának, szegénykémnek. Gyakran masszírozom a körülöttel levő izomcsoportokat, hogy legalább ellazuljanak. Amig nem lesz jobb idő, szegény eléggé fájdalmas napokat él meg

Előzmény: ath (345)
ath Creative Commons License 2002.01.09 0 0 350
igen. éppen most jöttem meg a squashból. és cseppet se fáj a derekam. azt viszont észrevettem, hogy mindig milyen szépen, szabályosan ülök, mostmár ösztönösen. talán ez is van olyan fontos mint sok más, apró dolog....
Előzmény: rigojanos (349)
rigojanos Creative Commons License 2002.01.09 0 0 349
Akkor gondolom az egyetemet elvegezted es dolgozol ugye?
Előzmény: ath (348)
ath Creative Commons License 2002.01.09 0 0 348
ez egy 7 éves történet, de azért köszönöm!
Előzmény: rigojanos (347)
rigojanos Creative Commons License 2002.01.08 0 0 347
Te szegeny, nagyon sajnallak a sok fajdalom miatt, orulok, hogy jobban vagy!

Es termeszetesen gratulalok az elszant szorgalmadhoz es kitartasodhoz az erettsegivel meg a felvetelivel kapcsolatban!

Előzmény: ath (345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!