Keresés

Részletes keresés

Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21086

hat nem tudom, en nem is az "etterem"re gondoltam, hanem az etel minosegere.. nekem az nem etel... de nem megserteni akarom azokat akik szeretik, csak azt mondani hogy szerintem furcsa... illetve az aggodalmamat kifejezni, hogy aki ilyenen el, az nem nagyon fogja megerni a hetvenet....

 

mondok egy peldat, van egy kolleganom aki most is itt van az irodaban... allandoan azon panaszkodik hogy pattanasos meg zsiros a bore es a haja, pedig a legdragabb termekeket hasznalja.  De minden masodik nap KFCt vagy McDonaldsot vagy fish &chipst eszik.  Hat ha ilyen szarral tomi magat, akkor akar folyekony aranyat is kenhet a borere, akkor sem lesz kevesbe zsiros...

Előzmény: jmp (21074)
jmp Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21085
Coco Palm Bodu Hithi!

jmp Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21084
Coco Palm Bodu Hithi!
Előzmény: gumigida (21082)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21083
tenyleg?  biztos yankek voltak.. aaaah ilyenkor rendul meg az emberisegbe vetett hitem :))))
Előzmény: gumigida (21078)
gumigida Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21082
Ez a Bodu Hithi vagy a Dhuni Kolhu?
Előzmény: jmp (21079)
jmp Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21081
Szia! :)

Igen, en csak repulo kutyanak hivom :)


Kanuhura melett levo lakatlan sziget!
2009.jan.5. 07:39:11

Előzmény: gumigida (21080)
gumigida Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21080

gondolom ezt a "madarat" is felismeritek :)))
Előzmény: jmp (21077)
jmp Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21079
Coco Palm 2009.12.31. 22:18! :)

Ej de reg volt bakker...

gumigida Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21078
Ismerek McDonalds függőket, szóval szerintem az megy oda, aki szereti.
A maleban minket kisérő idegenvezetőnek álcázott egyén első mondata az volt, hogy nincs meki, mégpedig mert állítólag ezt kérdezik a legtöbben tőle. :)
Előzmény: Zambian Lion (21067)
jmp Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21077
ejj megint lemaradt :)


hniko Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21076
Szia! Sziasztok!
Csatlakoznék én is, egyáltalán nem az olcsó étkezési lehetőségek közé tartozik itthon, sőt... Aztán lehet, hogy a Dubai reptéren is drágább, mint az egyéb éttermek, vagy amik ott vannak. Ha meg olcsóbb, akkor meg az a "biztos" azt legalább ismerjük :-). Persze nem azt mondom, hogy azt kell enni és nem kell mást kipróbálni, félre ne értsétek :-)). De szerintem egy "gasztronómiai utazást" úgyse ott kezd el az ember... :-).
Előzmény: jmp (21074)
jmp Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21075
Udvozlet!

Gondolom ez a madar mindenkinek ismeros :)))


jmp Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21074
Re :)

Igen Londonban, de londonba tenyleg az alja nep jar marmint az ottani lakosok kozul... mikor en is egyszer bementem londonba egy MC-be meg dobbentem, hogy nem ugyan az mint itthon, tele volt csovessel es tiszta mocsok volt minden stb... itthon ilyet nem latni, egyebkent meg a MC nem a leg olcsobb ha eppen nem a sima hamburgert valasztod... Elonye, hogy ugyebar 1 perc alatt kiszolgalnak es mar ehetsz is.. en is sokszor valasztom, ha kocsival megyek, mert nincs kedvem azert meg allni es beulni egy etterembe, de azert az itthoni es a londoni mekik kozott otiasi a kulonbseg..
Előzmény: Zambian Lion (21067)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21073
nem izlett a windsori etel? :)  nem csodalom :D
Előzmény: epresjoghurt (21070)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21072
Köszönöm a válaszodat, megint bajban vagyok, mert nem is akartam tervezgetni....eleve nem is terveztünk Maldív utat, most meg nem tudok szabadulni... :o)))
Előzmény: ozik (21026)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21071

Mi nem iszunk alkolholt, csak nagyon nagyon ritkan, tehat aki iszik, az menjen is AI-ra. Bar nem minden szigeten van meg ez az opcio.  Mi altalaban reggeliztunk, nap kozben ittunk vizet meg friss gyumolcs leveket, gyumolcsoket (reggeli utan adtak hogy legyen) es estig nem is nagyon ettunk, aztan korai vacsora, es mindig £150 alatt volt a vacsora (alkohol nelkul persze).  A Half Board felara pedig $55 lett volna fejenkent naponta de ebben nincs benne az ital, tehat kb ugyanannyit fizettunk, de valasztasi lehetosegunk meg volt az ettermek kozott.  Ez sziget- es ember-fuggo :)

 

Full board felar $95 lett volna, de hat ki eszik haromszor egy nyaralason?  Az tuti nem aki tizig alszik mint mi :))

Előzmény: epresjoghurt (21069)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21070
Szerintem ne feszegessük ezt a kaja ízlés témát, utoljára akkor sikerült fogynom (pedig akkor még nem is akartam), amikor Windsorban voltam egy céges tréningen... :o)))
Előzmény: Zambian Lion (21067)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21069
Na most jól összezavarunk ennyi különböző válasszal... :o)))

Nekem azért jött be az AI, mert ugyan nem akartunk egész nap enni, viszont a trópusokon sokkal több folyadékot fogyasztunk. Ahogy a korábbi hozzászólásokban láttam, elég rendes árat kérnek bármilyen italért (nem feltétlenül alkoholra gondolok). Ugyan nem számoltam ki, de szerintem ami italt fogyasztottunk, az több volt mint a FP-AI árkülönbözet...

Szerintem, ha kiválasztottátok a szigetet ahová mentek, utána érdemes ezt mérlegelni, mert sok különbség van az ellátás értelmezésében a szigetek között.

Előzmény: nagynora84 (21063)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21068
En azt javasolnam, hogy ha nem vagytok hatalmas nagy evok, akkor bed and breakfastre menjetek.  Sosem tudjatok, hogy a hatalmas reggeli utan, ami eltart (hat) 11-ig, mikor eheztek meg, es raadasul egy etteremhez sem vagytok kotve, ott ehettek vacsorat ahol akartok. 
Előzmény: nagynora84 (21063)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21067
ok .. :) csak fura.. en mindig azt hittem hogy ilyen helyre csak az megy, aki nem tudja megfizetni a normalis etelt... itt londonban ez van pl...
Előzmény: jmp (21057)
moonwalkr Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21066
Sun-on a bárokban ehetsz könnyű kajákat, amikor az éttermek éppen zárva vannak (vagy ebédre, amikor a FP nem érvényes). Ezen kívül ott van a sziget két tematikus étterme, a thai és az olasz étterem, ott is lehet enni a la carte. Mondjuk nasira (süti, rágcsa, csoki...stb.) nemigen emlékszem, rendes kaják vannak inkább a harapnivaló kategóriában (pl. hamburger, saláta, nasi goreng, stb.) Ja, és "gyorsaságra" még a gyorskaják esetében se érdemes számítani, elég "délies" a tempó a "rendelek, aztán kihozzák" típusú helyeken. De nem fogtok éhen maradni, az biztos:)
Előzmény: nagynora84 (21063)
jmp Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21065
Szia!

Az all inclusive csak annyit jelent, hogy megadott helyen etteremben ehetsz amennyit csak akarsz sok helyen valamennyi pia is benne van alkohol+udito,viz. Valahol csak a kaja es a viz ez sziget fuggo. Egyebkent ha meg fel panzion vagy akkor is ehetsz barmikor barmit barhol, minden szigeten van reggeli, ebed, vacsora es gondolom van napkozbeni nasolasi lehetoseg szinte minden szigeten. Ilyenkor csak felirjak a szoba szamodra amit epp fogyasztasz es elutazas elott ki kell fizetni. Elmeletileg az all inclusive olcsobb mint a fel panzio ha minden nap reggelizel ebedelsz es vacsorazol es meg napkozben nassolgatsz is. De ha ugy erzed, hogy eleg a fel panzio akkor nem kell all inclusive, de azert kerdezd meg, hogy mi van benne a fel panzioban, mert neha csak a reggelit teszik bele, es a vacsie is fizetni kell, en mar voltam nem egy szigeten igy, hogy csak a reggeli volt benne, mert nem jartam utana.

JMP
Előzmény: nagynora84 (21063)
KissP83 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21064
szia nagynora84!
általában van rá lehetőség.....sun esetében tutira tudom, mert ott mi is félpanzión voltunk és napközben néha bekaptunk valamit. Kuredun all inclusiveon voltunk így ott ezzel nem foglalkoztunk...de feltételezem ugyan ugy megoldható lett volna....mert azért a maldívoknak sem ellenségük a pénz :)))
Előzmény: nagynora84 (21063)
nagynora84 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21063
Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat, és a segítséget.

De még lenne kérdésem :)

Mi van akkor, ha nem all inclusive megyünk, hanem félpanzioval, és éhesek leszünk a két étkezés között?

Van lehetőség nasit venni, vagy harapni valami gyorsat ???

Köszi
KissP83 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21062
Szia nagynora84!

Csatlakozom moonwalkr írásához. 100% garancia nincs sajna, hogy nem lesz eső júliusban, mi februárban voltunk, ami legszárazabb de volt 1 nap amikor nem volt százas a dolog. De ha júliusban akartok menni akkor érdemes gyorsan cselekedni, mert az ismerősömék mennek az Araamu Travelel júliusban és volt sziget, amit néztek (azt hiszem Meeru, de nem vagyok benne biztos és bizonyos időpontra már tele volt...) Nem tudom melyik szigetet néztétek, ha esetleg Kuredu-t vagy Sunt és van kérdésetek, írd nyugodtan...
Előzmény: nagynora84 (21022)
hniko Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21061
Köszi! Nekünk csak ősszel jó, èn ezért a november végére gondolok, talán az már kevésbé esős...
Előzmény: jmp (21058)
hniko Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21060
Igen,köszi. Minden infó érdekel :). Lehet, h mi is azzal utaznánk(majd) de tartok az átszállástól. Vagyis az idő eltöltésétől...
Előzmény: Rannek (21052)
jmp Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21059
Szia!

Milyen terveid vannak?, szolj ha befekteto kell :))
Előzmény: meeruchef (21042)
jmp Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21058
Szia hniko!

Elmeletileg igen, de azert erre nem eskudnek.. nekem is csk mondtak a hideawayon a maldivi sracok.. dehogy ebbol mi igaz azt nem tudom mivel nem voltam meg juniustol-augusztusig egyik vegeben sem..

A kozepen mar voltam egy parszor ebben az idoszakban, volt mikor kifogtuk a jo idot, de olyan is volt, hogy 9 napbol 4-et esett rendesen az eso...

Szoval tippkent nem adnam, hogy nyugodtan menj nyar kozepen valamelyik vegebe maldivnak..

En mar fogtam ki esot a szezonba is, iden pl, dec vegen mentunk ki a CocoPalm-ra 14 napot voltunk kint, az elso harom nap azthittem, hogy hazajovok annyit esett, utana meg semmi..

De voltam mar majusban is, tobbszor is vegig jo ido volt, max neha estenkent vagy hajnalban volt egy kis zivatar.

Gondolom azert kerded, hogy ne szezonba keljen menni mert dragabb az ut olyankor, a majust azt talan merem ajanlani.. De talan jobban jarsz ha mondjuk meeruchef-tol kersz tanacsot O kint dolgozik dolgozott!

JMP
Előzmény: hniko (21049)
jmp Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21057
Re :)

Miert? en is ettem mar a dubai-ban a repteren mc-t.. kivancsi voltam, hogy az arab nenik a fatyollal, hogy eszik meg a meki-t :))
Előzmény: Zambian Lion (21056)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!