Keresés

Részletes keresés

A.L.I.E.N Creative Commons License 2000.03.25 0 0 1046
Sziasztok !
A MOTOCHRON órák működése engem is érdekel......
Más : Ha tud valaki a neten DOXA oldalakat az
feltétlenül írja le,én nem találtam össz-vissz 1-et
azon is csak 1 db pilótaóra árválkodik ..
Lehetséges ez,v csak én vagyok vaksi..?
Előzmény: kurafi (1045)
kurafi Creative Commons License 2000.03.25 0 0 1045
Snake,

megpillantottam a Motochron lapot , hát nos hogyismondjam.
Nem teljesen értem, hogy hogy működik. Forgó mágnes, örvényáram, Lorenz hatás OK, de pl
mitol kezd el forogni akármi egy akár egyenletes sebesség mellett?
Node más: A sebességet cool le lehet olvasni (Repülős változat különösen rulez) , de én hirtelen nem bírtam leolvasni a kafa modelleken,
hogy mennyi időt mutatnak. :(

A 180 meg 360 db-os szériáik mellett viszont aránytalanul nem drágák ($1500 a legdrágább?)
Szal jó poén.

Kurafi

Előzmény: ekanS (1034)
kurafi Creative Commons License 2000.03.25 0 0 1044
Hi,

nem tom pontosan volt-e már, vagy még csak lesz a baseli órakiálltás. Ha valaki tud bővebbet,
(volt kinn, látott valami tutit, vett valamit ;) , linkhegyek vagy ilyesmi) szal írjon!!

Hátha volt valami nagy durranás az idén is, mint tavaly az O+A Koaxial ütőszerkezet.
Amiről egyébiránt a 2000 jan/febr-i Chronos legalább 5 oldalon ír. Senki ne rohanjon a boltba,
én is várok még egy ilyen csoda megvásárlásával (limited edition, 1,2M HUF), amíg gyakorlatban bizonyít a piacon :)))

Elég érdekesen fikáznak a konkurenciánál. Az egyik érv, hogy még nincs tőbb éves tapasztalat, magyarán hogy hogyan fog viselkedni a szerkezet pl 2, 5, 10 és sok év mulva.
Blablabla
Na ja ez egy REAL újdonság, 200 éve bevált dolgot lecserélni, az kérem egész érdekes bír lenni. Ehhez legalább egy O+A kell.. Noha pl Glashütte bagatellizál, a Blancpain bejelentette, hogy használni fogják amint lehet az új szerkezetet. Nekem kérem ennyi elég. Irány a kassza :)

Ha a Blancpain konzervatizmusáról szóló kedves adalékot nem ismernétek, csak szóljatok!

Tschő mindenkinek
Kurafi

jpmaster Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1043
Kedves tudatlan sorstársaim!
(tegnapelőttig én is az voltam)

Akkor leleplezem a telemetriai skála mibenlétét:
A telemetria az ugye távolságmérés.
A Zenith El Primero Fly-Back (Prof. 766) 20-as osztása, vagy bármilyen osztása is erre szolgál. Az adott sebesség függvényében, az egységnyi idő alatt megtett távolságot, mint viszonyszámot mutatja. Hogy miért pont 20 az osztás? Erre a választ Prof úrtól várom, SZVSZ a rep. térkép léptéke komolyan belejátszik. (1:20.000, 1:200.000)???

Minderre a Váci u.-i Orex eladó fiatalember válasza: "Hát az egy távmérő." vezetett rá, meg a 0.94 IQ/cm.

:)))

JP

Előzmény: Törölt nick (1042)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1042
Na én is szeretném tudni a titkot a fehér kesztyűről meg a telemetriai skáláról.

jpmaster

A Breitling B-1 -en is van telemetriai skála. Mert akkor sejtem hogy mi lehet, de nem akarok nagy marhaságot gondolni.

Előzmény: szucsr (1041)
szucsr Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1041
jpmaster

"Ja, és rávezettek mi a telemetriai skála !"

A fenebe, hogy itt csupa titkolozo ember van!
Prof a feher kesztyuvel, Te meg a telemetriai skalaval. Azt tudnam, minek a levlista, ha nem osztjuk meg a tudasunkat egymassal. :-)

Udv, Robi

Előzmény: jpmaster (1040)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1040
Off:

ekanS!

Természetesen kizárólag Ksasa előbbi, revidiáló irásával kapcsolatban foglalkoztam a kukac kérdéssel. :)

Horgászni se szeretek, sőt, ha a "más"-ik fajta "kukacozás" kötelező lesz, akkor illegalitásba megyek és komoly partizántevékenységbe fogok !!!
:)))))))))))

ON:

Prof!
(valami tré a yahoo-nál, meglapom a levelet, de nem birok válaszolni. ha megy akkor fogok)

Megtekintettem (ujfent) a Zenith-et!
Ha jobban megnézed (nekem is új volt) a dátumablak bal szélén ott a hiányzó a 1/5-ös skála.
UGYHOGY MOST MÁR IGAZÁN NINCS MIÉRT SZIDNI !!!
:)))

Ja, és rávezettek mi a telemetriai skála !

te_o!

Hát ezek a Ventura-k amik nekem tetszenek nem kis darabok!
Viszont megspórolhatod a konditermet, csak hetente másik kézen kell hordani.
:)))

BREKI!

Nekem is fontos a stopper, és az alarm.
Föleg az alarm. De erre a mobilt használom.
Jobb, pláne pulcsis-kabátos időben.

Szal Zenith Fly-Back: 525k HUF a Petőfi u.-i OREX
(tavaly 640 volt!!!)
Ventura Loga: 610k POEN
SINN: 325k POEN

Hali:

JP

Ksasa Creative Commons License 2000.03.23 0 0 1039
ekanS:

Bocsánat, most esett le... Rosszul írtam, természetesen kígyó, csak ezek a mailos kukacok voltak a fejemben. Semmiképp nem akartalak megbántani... Billentyűbotlás volt. /Angol tudásom igencsak szerény.../

Üdv. Sasa.

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.23 0 0 1038
Ez tényleg szép. Hogyér?
Előzmény: Prof (1026)
BREKI Creative Commons License 2000.03.23 0 0 1037
Bocs de most látom, hogy rossz a billentyűzetem. A hiányzó betűket kéretik odagondolni.
Breki
BREKI Creative Commons License 2000.03.23 0 0 1036
Hello minenki
Sanos bokros teenőim miatt kihagyni kényszerültem egy kis időt, de örömmel látom, hogy megélénkült a topic. Beletelik a hétvége mire bepótolom a lemaradást.
Prof!
A levelezőlista engem is érdekel, ha nem késő még szólni. A Fortis bejáródásval kapcsolatban az én gyakorlati tapasztalatom az hogy 3 hónap eleteltével pontosan ugyanannyit késik mint vadi újkorában, azaz 2 mp-et. Persze ez lehet szerencse is, mivel nem sok Fortis kopott le a kezemről ez nem egyetemleges. Egyébként el kell a dnom mivel rájöttem, hogy az alarm funkció fontosabb nekem mint hittem. Természetesen flieger chrono lesz az új is csak az alarm kivitel. Kár hogy lespórolták a nap megjelenitést mert szerintem hasznos funkció, de nem lehet minden tökéletes.
Na kezdek olvasgatni.
Breki
te_o Creative Commons License 2000.03.22 0 0 1035
JP!
Ertem en,izlesek es pofonok.Nekem speciel jobban fekszenek a laposabb,finomabb,erzekenyebb szerkezetek.De ez alkati sajatsag is biztosan-egy eroteljesebb darab meg eltorne a csuklomat! :))))
No meg nagyon tudom ertekelni a letisztultan szep formakat.
te_o
Előzmény: jpmaster (1031)
ekanS Creative Commons License 2000.03.22 0 0 1034
Halihó!

Urak! Nem akarok itten hosszú of topicot csinálni:
Eredményhirdetés:
1. Kurafi
2. Ksasa & JP (Sasa, ugye a kukacot azért nem övön alulinak megjegyzésnek szántad)

Harnjehu!

A fóliázás azért csak "jobb híján" megoldás, mert az üveg áttetszőségét valszeg jelentősen rontja. Akkor inkább üvegcsere néhány évenként. Az elsőnél mindjárt zafír, ha megoldható, és tényleg nincs több gond.

Vacsek !

Ha nem árulod el, hogy mi a portékád, nehezen fog menni. Küldj egy emilt ide minden fontos ismérvvel, aztán meglátom tehetek-e valamit.

Más; ez nekem teljesen új volt , vélemények?

Üdv:

Snake

Vacsek Creative Commons License 2000.03.22 0 0 1033
Prof!

A baj az, hogy az óra nem használt, az összes védőborítás rajta, még egyszer nem hordta senki, ott pihen a dobozában.
Azért köszönöm. Lehet, hogy szoktatom magam a gondolathoz, hogy nem csak egy jó negyvenes minimum bankigazgató hordhatja. (vagy kivárom, amíg negyven leszek és bankigazgató:))

Vacsek

Előzmény: Prof (1024)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.22 0 0 1032
Ksasa!

"Snake /kukac/"

Ja, kukacnak kukac, csak kurva nagy mérgesfogakat (is) növeszthet.
Szóval ilyen kukaccal azért én nem mennék horgászni! :)))

JP

Előzmény: Ksasa (1030)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.21 0 0 1031
te_o!

Nekem a VENTURA v-matic Loga ill. a
........---"--- --"-- Chronograph Steel
jönne be.
Mind2 Valjoux 7750 szerk. cal. 40.25 mm, viszont 14.85 mm magas tokba van épitve.Egy atombomba komoly károkat tehetne benne!!! :)))

Egyébként a svájci Hannes Wettstein (1958) dizájner/épitész követi el ezeket (VENTURA v-matic sorozat), ami 7 db-ból áll. (3-ban Valjoux, 4-ben ETA van.)
Zafir üveg, 200m WR, COSC meg ilyen nyalánkságok.

Brutális darabok !!!

Prof!

Nem birtál még rájönni mi a Zenith-en a telemetriai skála?
(Leto-val beszélgettem ma du., mutattam pár Off Road prosit neki. Komoly nyálcsorgás beindult! :)))

Hali:

JP

Előzmény: te_o (1029)
Ksasa Creative Commons License 2000.03.21 0 0 1030
ekanS:

Valahol lentebb volt egy talányos kérdésed:

"Maradok tükrös trükkel, ki fejti meg ?! "

Rájöttem: Visszafelé olvasva a neved, vagyis tükörből olvasva: Snake /kukac/ :-)))

Üdv.
Sasa.

te_o Creative Commons License 2000.03.21 0 0 1029
JP!
Ennel?
te_o
Előzmény: jpmaster (1027)
harnjehu Creative Commons License 2000.03.21 0 0 1028
Prof,
zafírüvegre felesleges fóliát ragasztani. Egyébként csak akkor veszed észre, ha arra koncentrálsz, vagy ha összekarcolódott. Akkor pedig levehetö, sk.
Előzmény: Prof (1024)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1027
Prof!

Azért a Ventura-nak van jobb modellje! :))

JP

Előzmény: Prof (1026)
Prof Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1026
Hali!

Nem bííííírom ki... Iszonyúan beleszerettem, de nem nekem köll majd... :-)


Meseszép! :-)

Prof

te_o Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1025
Prof,ertem a problemat!
En azt hiszem,az arak komment nelkuli kozlese mindenkinek hasznos.Dontse el mindenki maga,mit akar.Ez csak egy szempont.Ha vki. nagyon akarja,utanajarassal ugyis kideritheti,csak az ido,penz.Nem kell elmondani,hogy ez sok azert az arert,az meg keves,ebbol telleg sertodes lesz!Finoman,alig dicserve a vevo mar tudja,hogy mizujs.Aki figyeli a dolgot,erdeklodik,az ugyis tudja,hogy mi miert annyi,aki meg nem,ugysem veszi meg az ujsagot.
te_o
Előzmény: Prof (1024)
Prof Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1024
Hali!

No, nézzük a ma koraesti termést.

Vacsek!
Én elolvastam a kérdésed, és azért nem válaszoltam, mert úgyis olyasmit írtam volna, amit már úgyis tudsz. Nagy értékvesztéssel, bizományosi átvételre valamelyik normálisabb magán (!!!) órásnál esetleg leadhatod. Vagy megvárod a jövő évi óra börzét, ahol picit nagyobb eséllyel adhatsz túl rajta. Lehetne még hirdetni Óra Magazinban, esetleg Expresszben.
Nincs idehaza nagy forgalma a használt óráknak, különösen, ha ilyen viszonylag nagy értékű és speckó darabról van (lehet) szó.

Te_o!
Akkor majd írok private. Meg találkozni is köllene valamelyik munkaszünetben...

Ez az irányáras dolog rohadt ám, vigyázni kell vele. A magyar sértődékeny és ráadásul buta és agresszív fajta. Ez sajna tény. Persze tisztelet a kivételnek. (Egy ország, ahol egy számítástechnikai magazin tesztelőit halálosan megfenyegetik, mert egy monitorgyártóról rosszat írnak szerintem nem komplett.)
Naszóval. Gvass ezt már eljátszotta a Kaliberben gázfegyverek tesztelése kapcsán. Jó volt látni, hogy a középárú csúcsmodell (egyébként magyar) közt milyen disszonánsan mutatnak a méregdrága gagyik (nem vicc, háromszor annyiért lehet olyat kapni, ami nagyjából egy év rendszeres használattól tönkremegy). Az ÓM-nek sajna még nem engedhet meg magának annyira magas szakmai színvonalat, hogy a hirdetők érdekeit sértve direktben fikázzon bármilyen órát. Később talán majd ügyesen megteheti, de addig nagyon-nagyon vigyáznia kell (és nekünk is sokat kell tanulnunk). Egy teljesen szókimondó cikk egyrészt tönkre teheti az újságot, másrészt rossz az órásnak, harmadrészt nem biztos, hogy jó a vásárlónak. Ügyesen kell csinálni. Az ár összehasonlíthatósága talán az első lépés. Bár azt is bele kell venni, hogy önmagában nem sokat jelent. A Ventura design-je, a Breitling neve és az Omega iszonyú régi tapasztalata és elismertsége jelent sok pénzt a Roamerhez képest. De a szerkezet, legalábbis elvileg, mindegyikben azonos. De mindegyik belepiszkál. Namost azt ugye tudjuk, hogy az AMG merci is merci, sőt, még a motor, az alváz és a karosszéria is az benne. De valamiért sokkal többe kerül. Óraipar dettó, csak itt mindegyik egy motort tuningol. :-)

Harnjehu!
A tipp nem rossz. De valahogy nekem nem rokonszenves. A GPS-em, a repműszerem kijelzője mind-mind le van fóliázva (speckó fóliával), de nekem nem igazán bír tetszeni, ha a kezemen lévő egyébként mesésen szép (láthatatlan) óraüveg elé egy látható randaságot ragasztok. Valahogy kiábrándító.

EkanS!
Szóval, akkor miről is van szó?

Ennyit mára, keresek még egy kis pénzt, ha sikerül... :-/


Prof

ekanS Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1023
Prof!
Részleteznéd, kérlek !

Előzmény: Prof (1018)
te_o Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1022
Apropo,most jutott eszembe vhogy.Gvass!Nagyon jo,hogy osszehasonlitasokkor az OM arat is ir!Lehet vitatkozni,hogy ez mennyiben helyes,de szerintem fontos dolog.Egyebkent vmi iranyarat minden tesztben erdemes kozolni.Tobbiek?
te_o
harnjehu Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1021
Vacsek,
ha egészen pontosan leírnád milyen Roamer-röl van szó, talán kapnál néhány 5letet...

Tipp az óraüveg karcolódása ellen:
Akármilyen sík óraüvegre átlátszó fóliát lehet ragasztani. Olyat mint a színtelen cellux, csak szélesebbet. Ollóval kb. méretre szabni, felragasztani és pengével óvatosan körbevágni. A fólia egy hét alatt rászívódik. Baromi olcsó megoldás.
Az órám már 19 éves, a 3. fóliát nyüstölöm, de az üvegnek semmi baja.

Előzmény: Vacsek (1019)
te_o Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1020
Prof!
Az oras linkek atnezeseben szivesen segitek,nekem meg ingye is van.Vagy ezt inkabb maganban?
te_o
Előzmény: Prof (1018)
Vacsek Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1019
Hát engem senki nem méltat válaszra?
Prof Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1018
Hali Hölgyek és Urak!

Tekintve, hogy iszonyatosan nincs kedvem dolgozni, kicsit eljöttem kürönkbe művelődni. Túljutottunk az ezredik hozzászóláson! Gratulálok!

No, nézzük sorjában!

James!
A Fortis a jelek szerint valóban sokat szán órái kipróbálására és fejlesztésére. Ennek eredménye is van, amelyet mi, vásárlók érzkelünk a leginkább. Meg az órások, akik az órákat szerelik. Hogy mennyire reklámfogás ez vagy az, azt majd idővel kiderítem.
Ez a zafír kontra mineral kontra hagyományos üveg érdekes dolog. Ha állandóan rajtad van az óra (már miért ne lenne), és nem csak irodista vagy, akkor bizony egy hagyományos üveg úgy 2-3, egy mineral üveg 3-5 év alatt rendesen beopálosodik a sok karcolástól. Egy zafírüveg lényegében teljesen karcolásálló, a nagyon homokos helyeket (tengerpart vagy sivatag) kivéve nem igazán létezik olyan hely, amely huzamosabb hordás esetén kárt tenne benne. És el kell gondolkozni, hogy a mostani néhány ezer forint spór ellenében a néhány évenkénti üvegcsere megéri-e.

Te_o!
Nem tudom, annó miért is hasonlítottam össze a Seikót talán a Chronoswissel. Talán épp a két irányvonal különbözőségét példázandó. Természetes, hogy nem lehet igazi párhuzamot vonni. De az ért egy-két gondolatot ébreszthet a dolog.

Robi!
Később. Még megvárom a többit is.

Úgy általlában mindenki!
Két kis segítség kéne. Az egyik, hogy akinek van kedve és lehetősége (akár többeknek is), annak lenne annyi feladat, hogy néhány órás linket kellene végignézni, és szépen kiszedegetni belőle dolgokat. Az ismérveket majd megadom.
A másik pedig, hogy kellene html ügyben némi segítség. Csak úgy gyakorlatban.

És zárásként egy érdekes link: Watches of Switzerland.

Prof

harnjehu Creative Commons License 2000.03.20 0 0 1017
Prof, köszönöm az árakat!

JamesTKirk, szerintem egy ilyen órát néhány évtizedre vesz az ember. Nincs az a hagyományos üveg és börszíj, ami ezt kibírná. Talán a krokodilbör elég tartós, de az acélnál lényegesen drágább.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!