Keresés

Részletes keresés

jpmaster Creative Commons License 2000.03.28 0 0 1059
Prof & JamesT!

OFF:
Nyithatnánk a SEX subtopicban egy témát, pl.:
Svájci órák ÉS eladótapizók IDE!

Egyébként a vékony lehetett, mert a másikra nem hasonlithatott a leirás alapján.

Szerintetek mit tapiztam??? (barmok :)))
Tudjátok meddig kellett volna a girlt, hogy nekem adja a Ventura-t? Lekopott volna az ujlenyomatom!!!

:)))))))

JP

Előzmény: Prof (1053)
szucsr Creative Commons License 2000.03.28 0 0 1058
H-Pet

Ja, es a GROUND FLOOR Serviceroom alatt talalod a teged erdeklo reszt, "extract from our ownership register" link alatt.

Udv, Robi

Előzmény: szucsr (1057)
szucsr Creative Commons License 2000.03.28 0 0 1057
H-Pet

Apro info: pl. az IWC honlapja?

http://www.iwc.ch/

Udv, Robi

Előzmény: H-Pet (1056)
H-Pet Creative Commons License 2000.03.28 0 0 1056
Sziasztok!

Lehet, hogy tudtok nekem segíeni.
Van egy zsebórám, és alig tudok róla valamit.

Ez egy ezüst óra, és a számlapján International Watch Co. felirat található. Sorszámozva van, és abban is biztos vagyok, hogy háború előtti időkből származik. Próbáltam keresgélni a neten, hátha találok valamit, de nem sikerült.

Valakinek nincs egy apro infoja, amin el tudok indulni?

Előre is köszi

H-Pet

te_o Creative Commons License 2000.03.28 0 0 1055
Hali!
Most vettem ki ket konyvet az egyetemi konyvtarbol,en mar korabban olvastam,de ismetlek. :)))
Valyi Odon:Oras szakmai ismeretek.1967-es kiadas,de a mukodes nem valtozott.!
A masik:Valyi Huba:Orajavitasi szakmai ismeretek.II.Az oraszerkezetek reszegysegei.Kiad.:1996.
A ketto sokban fedi egymast,az utobbiban mar elektromos orak is vannak,leptetomotorostol kvarcig,ugyhogy az elsoben tobb erdekesseg van.
Lehet kerdezni!
(Pl. tudjatok-e hogy mi a kulonbseg az angol,svajci es glashuttei kocsapagyfoglalas kozott?(Ma mar sajtoljak a koveket,igy ennek nincsen jelentosege)).
te_o
kurafi Creative Commons License 2000.03.28 0 0 1054
Prof,

irodalom: Blancpain katalógus, Jean -Claude Bivers portré, Chrononsban megjelent cikk hegyek
meg ilyesmik.

A honlapuk egyébként elég friss, nem rég rakták össze (nem kis hiányt pótolva).
A flash valóban lassú, de ha van türelmetek egyszer kivárni, megéri, mert szerintem
igen igényesanyag van mögötte (idő rövid története, half hunter watch, stb., stb., )

Aki gyorsabb, de kevésbé mély Blancpain anyagokra vágyik, kukkantson el ide:
The Swiss prestige , ahol a méltó társaság az
Ulysse Nardin és az Oris a Blancpain mellett. Kissé régebbi, de jó oldalak.

Kurafi

Előzmény: Prof (1053)
Prof Creative Commons License 2000.03.27 0 0 1053
Hali!

No, kicsit érdekes az életem mostanában.

Szal. A fehér kesztyű lényegében a tisztaság és igényesség szimbóluma. Azt hivatott jelképezni, hogy az eladó vigyáz a termékre, amelyet a vevőnek szán, ugyanakkor kellően értékes darab az óra ahhoz, hogy „kesztyűs kézzel” bánjanak vele. Csakhogy a dolognak van egy hátulütője. Ha a vevő azt látja, hogy az eladón kesztyű van, megriad, hogy esetleg annyira kényes az óra, hogy ő, az utcától piszkos kezével már kézbe sem veheti. Ezért van az, hogy a kesztyű előkerül, de kézben marad, amíg a vevő ki nem megy az üzletből. Viszont aki a vevővel tárgyaló eladónak vesz ki órát, az kesztyűben teszi.

Na, ennyi a történet.

Te_o!
A tipp majdnem jó volt. De egy dolgot figyelmen kívül hagytál. A korszerű órák felületkezelt, vagy simán csak a speciális ötvözet alkotta felülete annyira ellenálló a bőr savasságával szemben, hogy több éves hordás után sem tesz kárt benne még egy nő igen jelentős mértékben (ciklikusan) változó bőrfelszíni savassága sem. Egy újjlenyomat, különösen egy vadonat új órán, legfeljebb esztétikailag ronda, maradandó károsodást nem okoz.

Kurafi!
Szép a történet. Mindezt a rettentő lassu villogó honlapról lested le, vagy irodalmad is van?

Harnjehu!
No, akkor egyet értünk. Nekem leginkább az nem tetszik ezekben, hogy jelentősen rontanak a leolvashatóságon, különösen egy alacsonyabb fényerejű LCD esetén (amilyen a GPS-em példának okáért).

JP!
No, ez hogy kitört-e, az más kérdés, és rohad hosszú lenne, és marhára nem lenne nyerő most beszélnem róla... :-/
Node. Hát ez az! Tíz percig tapiztad a girlt (melyiket, a nagyon vékony rövid barnát, vagy a kicsit nagyobbacska szökéset?), miközben rajtad volt a Ventura, vagy a Venturát csak utána vetted fel? :-)))
A Sztár Tomival kapcsolatban meg majd rárikkantok a főórásra, hogy csinájjon valamit. Bár én láttam szakadt kesztűt is... :-/

Óraátállítás mindenkinél sikeresen megtörtént?

Prof

U.i.: Remélhetőleg az órás levlista még a héten beindul. Holnap telefonálok, ígérem!

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.27 0 0 1052
jpmaster

mit is tapiztál pontosan ?
(bocs nem tudtam kihagyni)

Előzmény: jpmaster (1051)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.27 0 0 1051
Prof!

OFF:
"De nekem most konkrétan ez tetszene a legjobban egy számomra nagyon kedves valakinek a kezén..."

És ez már kitört rajtad, vagy még lappang???
De ugye nem fertőző...
:)))))))))))))))
Fertőztem én is eleget... :(

ON:

A Poenban a girl kivette a fehér kesztyűt, azzal a gyönyörű bal kezével, majd 10 percig tapiztam, felpróbáltam a Ventura-t. Szal ez inkább valami kereskedői dolog. Bár ha az, akkor ARRA a kesztyűre ráférne egy kis Tomi Sztár...

JP

Előzmény: Prof (1047)
harnjehu Creative Commons License 2000.03.27 0 0 1050
Prof,
az órámon levö fólia biztosan nem jobb, mint amiket próbáltál.
Az a titka, hogy csak sík felületre érdemes ragasztani, merölegesen kell ránézni és nem szabad töle sokat várni. Tehát semmi különös.
Zafírüvegre nem tenném fel, ahogy már korábban is írtam.
Üdv., harnjehu
Előzmény: Prof (1047)
te_o Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1049
Hali!
Hadd tippeljek feher kesztyu ugyben!(Bar nem akarom elvenni a kenyereteket.:)))
Nem azert van hogy ne puszta kezzel fogjak meg az orakat,csapagylemezeket,stb.,ui. az emberi kez savas PH-ja :) miatt ujjlenyomat maradhat a femen,ami belemarodik,es csunya.
????????????

Amugy a Blancpain telleg nagyon 'ott van',gyonyoruek.
te_o

kurafi Creative Commons License 2000.03.26 0 0 1048
Hi mindenki,

A Blancpain JB1735 társaságról
csak annyit, hogy az öt legrégibb svájci óragyár egyike, és a következő a cég hitvallása:

Since 1735, there has never been a quartz Blancpain watch...
and there never will be. :))

A nevük egyébként fehér kenyeret jelent ami 100%-ban kifejező, mert abszolút letisztult formákat képviselnek, semmi csicsamicsa. Tessék megnézni honlapjukat, nem gagyi ;)
A manufaktúrát egyébként a 80-as évek végén teljesen padlóra küldte a japán hétmuzsikás karcóra dömping. Évi 8 darabos (!!!) gyártással indultak ójra, amikor
a SWATCH group megvette és megmentette őket kilencvenvalahányban.
(Viva Nicholas Hayek und J. Biver, de az egy másik hozzász. témája)
Az elmúlt évben kb. 8000 db-os szériára futottak fel a termeléssel.

Hát ennyi
Kurafi

Előzmény: Prof (1047)
Prof Creative Commons License 2000.03.25 0 0 1047
Halihó!

Hosszú leszek. Végre visszatértem, de nem sokáig... :-S

JP!
Tudom. De nekem most konkrétan ez tetszene a legjobban egy számomra nagyon kedves valakinek a kezén... :-)
A Zenit meg télleg... :-)
(OFF: próbálj meg másról írni, nem yahoo-s címről!)

Harnjehu
Namost erről a fóliáról regélnél nekem még egy kicsit? Milyen, hol kapni, mennyiért stb. Mert amit én eddig láttam, az bizony akármit csináltam, látszott az üvegen...

Vacsek!
Sajna nincs ötletem. Hirdetni kell feszt, de nem most, hanem majd az év vége felé, karácsony előtt (úgy októbertől). Talán, de csak nagyon talán akad rá vevő.

Motochron órák
Na, én ámultam, mert ugye a szép autók még szebb műszerfalai mindig is ámulatba ejtettek. A repülőműszerek meg pláne. A dolog megoldása rém egyszerű. Vettek pár száz ETA kalibert, automatákat is, kvarcokat is vegyesen, és köréjük építettek egy szimpla órát, amelynek a számlapját és a mutatóját megdizájnolták egy kicsit. Ennyi. A dolog szépséghibája, hogy az óra funkcionalitását jelentős mértékben lerontja (egyik másik leolvashatatlan).

Breki!
Figyi. Ha mindentudó óra kell, vegyél egy digitális vagy digit/analóg kvarcot. Az, hogy egy automata órába ébresztő szerkezetet raknak, annak a kárára, hogy a hét napjait jelző funkció kiesik, szerintem ésszerű kompromisszum. Másrészt pedig van olyan óra, amelybe mindkét komplikáció be van építve. Csakhát, nem Fortis és nem annyiba kerül.

SLR!
Nem tudom. A héten gyön meg Baselből a Poenos ember (hehe, ez mókás), és akkor kérek Venturára is árajánlatot.
Viszont asszem te kerestél itt erőtartalékot is jelző órát. Óra Magazin 2. szám 16. oldal. Nivrel, a típust nem tudom. ETA 2892-A2, külön 24 órás kis számlappal 12 óránál, dátumablakkal 3 óránál, és erőtartalék-mutatóval 6 óránál. Acél tok, bőr szíj. 42 óra járástartalék, 28800 féllengés óránként.

Kurafi!
Bancplain infó természetsen jöhet!

Mindenki
Egyelőre sem a telemetriai skála, sem a fehér kesztyű témában nem nyilakotznék, mert nem szeretnék esetleg ordas marhaságot állítani igazként. Gondolok valamire, de ez korántsem biztos, hogy jó.
Basel pedig asszem épp holnap (vasárnap) ér véget.

No, ennyit mára. sok érdekességgel nem lettetek gondolom okosabbak. :-)

Kellemes óratekergetést vasárnap reggelre! :-) (Én már egy kivétellel végeztem.)


Prof

A.L.I.E.N Creative Commons License 2000.03.25 0 0 1046
Sziasztok !
A MOTOCHRON órák működése engem is érdekel......
Más : Ha tud valaki a neten DOXA oldalakat az
feltétlenül írja le,én nem találtam össz-vissz 1-et
azon is csak 1 db pilótaóra árválkodik ..
Lehetséges ez,v csak én vagyok vaksi..?
Előzmény: kurafi (1045)
kurafi Creative Commons License 2000.03.25 0 0 1045
Snake,

megpillantottam a Motochron lapot , hát nos hogyismondjam.
Nem teljesen értem, hogy hogy működik. Forgó mágnes, örvényáram, Lorenz hatás OK, de pl
mitol kezd el forogni akármi egy akár egyenletes sebesség mellett?
Node más: A sebességet cool le lehet olvasni (Repülős változat különösen rulez) , de én hirtelen nem bírtam leolvasni a kafa modelleken,
hogy mennyi időt mutatnak. :(

A 180 meg 360 db-os szériáik mellett viszont aránytalanul nem drágák ($1500 a legdrágább?)
Szal jó poén.

Kurafi

Előzmény: ekanS (1034)
kurafi Creative Commons License 2000.03.25 0 0 1044
Hi,

nem tom pontosan volt-e már, vagy még csak lesz a baseli órakiálltás. Ha valaki tud bővebbet,
(volt kinn, látott valami tutit, vett valamit ;) , linkhegyek vagy ilyesmi) szal írjon!!

Hátha volt valami nagy durranás az idén is, mint tavaly az O+A Koaxial ütőszerkezet.
Amiről egyébiránt a 2000 jan/febr-i Chronos legalább 5 oldalon ír. Senki ne rohanjon a boltba,
én is várok még egy ilyen csoda megvásárlásával (limited edition, 1,2M HUF), amíg gyakorlatban bizonyít a piacon :)))

Elég érdekesen fikáznak a konkurenciánál. Az egyik érv, hogy még nincs tőbb éves tapasztalat, magyarán hogy hogyan fog viselkedni a szerkezet pl 2, 5, 10 és sok év mulva.
Blablabla
Na ja ez egy REAL újdonság, 200 éve bevált dolgot lecserélni, az kérem egész érdekes bír lenni. Ehhez legalább egy O+A kell.. Noha pl Glashütte bagatellizál, a Blancpain bejelentette, hogy használni fogják amint lehet az új szerkezetet. Nekem kérem ennyi elég. Irány a kassza :)

Ha a Blancpain konzervatizmusáról szóló kedves adalékot nem ismernétek, csak szóljatok!

Tschő mindenkinek
Kurafi

jpmaster Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1043
Kedves tudatlan sorstársaim!
(tegnapelőttig én is az voltam)

Akkor leleplezem a telemetriai skála mibenlétét:
A telemetria az ugye távolságmérés.
A Zenith El Primero Fly-Back (Prof. 766) 20-as osztása, vagy bármilyen osztása is erre szolgál. Az adott sebesség függvényében, az egységnyi idő alatt megtett távolságot, mint viszonyszámot mutatja. Hogy miért pont 20 az osztás? Erre a választ Prof úrtól várom, SZVSZ a rep. térkép léptéke komolyan belejátszik. (1:20.000, 1:200.000)???

Minderre a Váci u.-i Orex eladó fiatalember válasza: "Hát az egy távmérő." vezetett rá, meg a 0.94 IQ/cm.

:)))

JP

Előzmény: Törölt nick (1042)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1042
Na én is szeretném tudni a titkot a fehér kesztyűről meg a telemetriai skáláról.

jpmaster

A Breitling B-1 -en is van telemetriai skála. Mert akkor sejtem hogy mi lehet, de nem akarok nagy marhaságot gondolni.

Előzmény: szucsr (1041)
szucsr Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1041
jpmaster

"Ja, és rávezettek mi a telemetriai skála !"

A fenebe, hogy itt csupa titkolozo ember van!
Prof a feher kesztyuvel, Te meg a telemetriai skalaval. Azt tudnam, minek a levlista, ha nem osztjuk meg a tudasunkat egymassal. :-)

Udv, Robi

Előzmény: jpmaster (1040)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.24 0 0 1040
Off:

ekanS!

Természetesen kizárólag Ksasa előbbi, revidiáló irásával kapcsolatban foglalkoztam a kukac kérdéssel. :)

Horgászni se szeretek, sőt, ha a "más"-ik fajta "kukacozás" kötelező lesz, akkor illegalitásba megyek és komoly partizántevékenységbe fogok !!!
:)))))))))))

ON:

Prof!
(valami tré a yahoo-nál, meglapom a levelet, de nem birok válaszolni. ha megy akkor fogok)

Megtekintettem (ujfent) a Zenith-et!
Ha jobban megnézed (nekem is új volt) a dátumablak bal szélén ott a hiányzó a 1/5-ös skála.
UGYHOGY MOST MÁR IGAZÁN NINCS MIÉRT SZIDNI !!!
:)))

Ja, és rávezettek mi a telemetriai skála !

te_o!

Hát ezek a Ventura-k amik nekem tetszenek nem kis darabok!
Viszont megspórolhatod a konditermet, csak hetente másik kézen kell hordani.
:)))

BREKI!

Nekem is fontos a stopper, és az alarm.
Föleg az alarm. De erre a mobilt használom.
Jobb, pláne pulcsis-kabátos időben.

Szal Zenith Fly-Back: 525k HUF a Petőfi u.-i OREX
(tavaly 640 volt!!!)
Ventura Loga: 610k POEN
SINN: 325k POEN

Hali:

JP

Ksasa Creative Commons License 2000.03.23 0 0 1039
ekanS:

Bocsánat, most esett le... Rosszul írtam, természetesen kígyó, csak ezek a mailos kukacok voltak a fejemben. Semmiképp nem akartalak megbántani... Billentyűbotlás volt. /Angol tudásom igencsak szerény.../

Üdv. Sasa.

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.23 0 0 1038
Ez tényleg szép. Hogyér?
Előzmény: Prof (1026)
BREKI Creative Commons License 2000.03.23 0 0 1037
Bocs de most látom, hogy rossz a billentyűzetem. A hiányzó betűket kéretik odagondolni.
Breki
BREKI Creative Commons License 2000.03.23 0 0 1036
Hello minenki
Sanos bokros teenőim miatt kihagyni kényszerültem egy kis időt, de örömmel látom, hogy megélénkült a topic. Beletelik a hétvége mire bepótolom a lemaradást.
Prof!
A levelezőlista engem is érdekel, ha nem késő még szólni. A Fortis bejáródásval kapcsolatban az én gyakorlati tapasztalatom az hogy 3 hónap eleteltével pontosan ugyanannyit késik mint vadi újkorában, azaz 2 mp-et. Persze ez lehet szerencse is, mivel nem sok Fortis kopott le a kezemről ez nem egyetemleges. Egyébként el kell a dnom mivel rájöttem, hogy az alarm funkció fontosabb nekem mint hittem. Természetesen flieger chrono lesz az új is csak az alarm kivitel. Kár hogy lespórolták a nap megjelenitést mert szerintem hasznos funkció, de nem lehet minden tökéletes.
Na kezdek olvasgatni.
Breki
te_o Creative Commons License 2000.03.22 0 0 1035
JP!
Ertem en,izlesek es pofonok.Nekem speciel jobban fekszenek a laposabb,finomabb,erzekenyebb szerkezetek.De ez alkati sajatsag is biztosan-egy eroteljesebb darab meg eltorne a csuklomat! :))))
No meg nagyon tudom ertekelni a letisztultan szep formakat.
te_o
Előzmény: jpmaster (1031)
ekanS Creative Commons License 2000.03.22 0 0 1034
Halihó!

Urak! Nem akarok itten hosszú of topicot csinálni:
Eredményhirdetés:
1. Kurafi
2. Ksasa & JP (Sasa, ugye a kukacot azért nem övön alulinak megjegyzésnek szántad)

Harnjehu!

A fóliázás azért csak "jobb híján" megoldás, mert az üveg áttetszőségét valszeg jelentősen rontja. Akkor inkább üvegcsere néhány évenként. Az elsőnél mindjárt zafír, ha megoldható, és tényleg nincs több gond.

Vacsek !

Ha nem árulod el, hogy mi a portékád, nehezen fog menni. Küldj egy emilt ide minden fontos ismérvvel, aztán meglátom tehetek-e valamit.

Más; ez nekem teljesen új volt , vélemények?

Üdv:

Snake

Vacsek Creative Commons License 2000.03.22 0 0 1033
Prof!

A baj az, hogy az óra nem használt, az összes védőborítás rajta, még egyszer nem hordta senki, ott pihen a dobozában.
Azért köszönöm. Lehet, hogy szoktatom magam a gondolathoz, hogy nem csak egy jó negyvenes minimum bankigazgató hordhatja. (vagy kivárom, amíg negyven leszek és bankigazgató:))

Vacsek

Előzmény: Prof (1024)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.22 0 0 1032
Ksasa!

"Snake /kukac/"

Ja, kukacnak kukac, csak kurva nagy mérgesfogakat (is) növeszthet.
Szóval ilyen kukaccal azért én nem mennék horgászni! :)))

JP

Előzmény: Ksasa (1030)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.21 0 0 1031
te_o!

Nekem a VENTURA v-matic Loga ill. a
........---"--- --"-- Chronograph Steel
jönne be.
Mind2 Valjoux 7750 szerk. cal. 40.25 mm, viszont 14.85 mm magas tokba van épitve.Egy atombomba komoly károkat tehetne benne!!! :)))

Egyébként a svájci Hannes Wettstein (1958) dizájner/épitész követi el ezeket (VENTURA v-matic sorozat), ami 7 db-ból áll. (3-ban Valjoux, 4-ben ETA van.)
Zafir üveg, 200m WR, COSC meg ilyen nyalánkságok.

Brutális darabok !!!

Prof!

Nem birtál még rájönni mi a Zenith-en a telemetriai skála?
(Leto-val beszélgettem ma du., mutattam pár Off Road prosit neki. Komoly nyálcsorgás beindult! :)))

Hali:

JP

Előzmény: te_o (1029)
Ksasa Creative Commons License 2000.03.21 0 0 1030
ekanS:

Valahol lentebb volt egy talányos kérdésed:

"Maradok tükrös trükkel, ki fejti meg ?! "

Rájöttem: Visszafelé olvasva a neved, vagyis tükörből olvasva: Snake /kukac/ :-)))

Üdv.
Sasa.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!