Keresés

Részletes keresés

Cifu Creative Commons License 2004.07.13 0 0 30
1.: A Zuni 127mm-es (5") irányítattlan rakéta, a 70mm-es (2,75") a Hydra névre halgat.
2.: A Forrestal esete volt az, és nem maga a rakéta ütötte ki, hanem az, hogy a rakéta (amely elektromos hibából indult be egy F-4 Phantomról) egy A-4 Skyhawk gépbe csapódott, amelynek 454kg-os bombái és külső pótüzemanyag tartályai leszakadtak a tartókról, és ez utóbbiból a fedélzetre ömlő kerozin begyuladt, lángba borítva az egész repülőfedélzetet, és a tűzvész több bombát és rakétát is berobantott.. Az eset óta azonban alaposan megváltoztatták a tűzbiztonsági előírásokat, kiképzést (a Forrestal-on a személyzet túlnyomó többsége nem kapott semilyen tűzvédelmi kiképzést), és felszerelést.
3.: 2000 Október 17.-én az USS Kitty Hawk felett két géppár is áthúzott, mindkettő egy Szu-24MR felderítőgépből és egy Szu-27S vadászgépből állt. Az eset után több tisztet is felmentettek a szolgálat alól. (A csúnya az egészben, hogy a két géppár között jó negyed óra eltelt, de az első feltünése után csak 40 percel (!) emelkedett az első gép hordozóról a levegőbe,, mivel az üzemanyag feltöltést nem szakították meg). Érdekes kérdés, hogy hol voltak a 7th Fleet Aegis cirkálói/rombolói a feltöltés alatt, hiszen ők kényelmesen 'megvédhették' volna a repülőgép-hordozót...

OFF:

4.: Látod, lehet kultúrált hangnemben is felhívni a másik figyelmét az esetleges tévedésére/hibájára.Próbáld meg eltanulni...
Előzmény: HUNTERKILLER (29)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.07.13 0 0 29

Hmm.

Nem tudom a mostani anyahajók milyen kemények ,de az amerikai flotta egyik anyahajóját a vietnámi háborúban kiütötte egy zuni rakéta (asszem 70mm-es blokból indítható irányítatlan) a felfegyverzés/lefegyverzés során beindult a fedélzeten .Az egész hajó kiégett.

 

Ja még valami ,ha jól tudom két éve kirúgtak egy csomó nagyfejűt a NAVY csendes-óceáni parancsnokságáról mert hogy-hogynem az egyik hordozó felett áthúzott 2 Szu-24-es az orosz flottától. Anélkül ,hogy az érkezésüket észlelték volna (a védelmi rendszer meg akkor müködik ha tudjuk hol a cél).

Nem minden a csúcstechnika,a lényeg az hogy mit tudsz kihozni a fegyveredből.

Előzmény: Alberto Ley Rivas (8)
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.07.13 0 0 28

A Kirovot elsősorban hajók ellen, és a saját tengeralattjárók fedezéséere szánták. Mert amíg nem törnek át ( háborúban ) a GIUK vonalon, addig nem nagyon tudnak hosszú távú bevetéseket tervezni.

Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.07.13 0 0 27

Félreértés? Lehet, de azért mégsem véletlen a 20 Granit. Konvojvédelemre elég lett volna egy kisebb hajótípus is (pl. Szláva).

www.russianwarrior.com:

Kirov:Tactical Use and Limitations:

"In wartime the ship was intended to attack and destroy NATO carrier groups."

 

Előzmény: Stylist (26)
Stylist Creative Commons License 2004.07.13 0 0 26
Az elképzelés a Granit robotrepülőgépekkel lefolytatott támadásról valószínűleg egy félreértés eredménye. A Kirov osztályt ( amelyből a Pjotr Velikij a Kirov-4, mert a Kirov-3 az Admiral Nakhimov! ) "Anyahajógyilkos"-nak becézték, de ennek csak az volt az oka, hogy ez volt az egyetlen felszíni hajóosztály a világon, amely egyedül, és HAGYOMÁNYOS töltetek használatával ELVILEG (!) el tudott süllyeszteni egy Nimitz méretű repülőgép-hordozót! Amúgy nem erre szánták őket, a primer feladatkörük szerint mint zászlóshajók úszó harcálláspontok, ezen kívül, a saját konvojok védelme az ellenséges támadástól, valamint ellenséges konvojok megtámadása, és a hosszú távú járőrözés. ( Erre kellett az atommeghajtás! ) Emellett, mivel nukleáris robbanótölteteket is hordoz, része a hadászati elrettentő rendszernek is, a "boomer" tengeralattjárókkal együtt. Amerikai hordozócsoport elleni támadásra 2 féle módszer külön-külön, vagy együttes alkalmazását dolgozták ki: 1.) Nukleáris fejrésszel szerelt torpedók használata. Ezekből már az "Alfa" osztály is hordozott kettőt, az "Akula" típusokon már 3 db. ilyen van. Értelemszerűen itt nincs feltétlenül szükség _közvetlen_ találatra, az u-boot belövi valahová a kötelék közepébe a torpedót, aztán usgyi, próbálja menteni az irháját. 2.) Közepes hatótávolságú TU-22 Backfire bombázókról 50-80 km-es távolságról leadott tömeges ( 16-24 db. ) rakétazárótűz, valószínűleg "Kingfish" típusú rakétákkal. ( Hagyományos robbanófejekkel ) Ezeknek max. 2/3-át tudja semlegesíteni a kötelék légvédelme, és 2-3 rakéta már elég is a sikerhez. ( Nem sorsdöntő kérdés a hordozó konkrét elsüllyesztése, ha nem tud már gépeket indítani és fogadni, akkor elvesztette a funkcióját, kb. egy úszó szemetes konténer lett belőle. ) A lőtávolba kerülő bombázókat nagy hatósugarú légifölény-vadászok, elsősorban MiG-31 Foxhound-ok védik a hordozóegység repülőkötelékétől. Kiegészítésként TU-95 Bear bombázók atomaknákat (!) is elszórhatnak a hordozókötelék útvonalán Ezek "intelligens" aknák, lesüllyednek a mélybe, és a hordozó atomreaktorának frekvenciáját érzékelve, automatikusan beélesednek, és 8-10 méterrel a felszín alá emelkednek. Aztán csak várnak... :-))
Üdv:
mcpie Creative Commons License 2004.07.12 0 0 25

( A Moszkvára egyébként 1szer leszállt a Jak-36 prototípusa)

 

OFF:

Egyszer:

Egy barátom a legelképesztőbb dolgot hajtotta végre. Elkapott egy lövedéket a fogával. Persze meghalt, de ez akkor is elképesztő.
- Scott E. Roeben

 

:)

ON:

Előzmény: Alberto Ley Rivas (23)
Cifu Creative Commons License 2004.07.12 0 0 24
Igen, a Tu-16 és a Tu-95 egyes alváltozatai is képesek emlékeim szerint a céladatok továbbítására, de szerinted mennyi ideig lesznek a levegőben egy amerikai repülőgép-hordozótól max. 200-300km távolságban, harci helyzetben? :)
Előzmény: Alberto Ley Rivas (23)
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.07.12 0 0 23

Lehet Tu-142 is a célmegjelölő, az azért valamivel hatékonyabb.

( A Moszkvára egyébként 1szer leszállt a Jak-36 prototípusa)

Előzmény: Cifu (22)
Cifu Creative Commons License 2004.07.12 0 0 22
a Kuznyecov épülő testvérhajóját a "Varjag"-ot félkészen eladták Indiának,

A Varjagot egy kínai cégnek adták el, ési állítólag kikötői Casino lesz Makaóban. Indiának az Admiral Gorshkov-ot adták el, amely egy Kiev-osztályú hajó volt.

A szovjet rakétákat 450-750 km távolságból is ki lehet lőni, ezért nem is nagyon kell közel menni.

Kilőni ki lehet, csak éppen kell egy célrávezető helikopter (pl. Ka-32), amely egy méretes radarral repül a hasa alatt, és folyamatosan küldi a céladatokat a rakétának. Namost érthető, hogy ez így nem túl életképes, hiszen a helikopternek viszont elég közel kell lennie a célhoz, és olyan a működő radarral, mint egy méretes repülő világítótorony, ami ordibál, hogy lőjetek le, lőjetek le!. :)

A P-900 (Alfa), amely a Granit javított változata és a P-1000 (Vulcan) fogja egyszer váltani a Granit-tot, ha lesz rá pénz. Addig csak finomítani tudják a Granit-ot. (feltételezések szerint műholdas adattovábbító rendszerrel látják el a modernizált Granit robotrepülőgépeket, bár nem világos, hogy akkor honnan kapja a céladatokat, illetve, hogy egyáltalán képesek-e bármilyen helyzetben műholdas kapcsolatot tartani (elvileg ahoz kevés a műholdjuk, hogy az egész földet lefedjék).

Remek Szu-33-asok a Tomcat-ek ellen

A Tamás macska már hatyúdalát énekli, elvileg jövőre már az utolsó Tomcat század is megkapja az új F/A-18E/F gépeket.

Azért a Moszkva-osztálynál jobb...

A Moszkva-osztály helikopter-hordozó volt, repülőgépekkel sose rendelkezett, csak 14db Ka-25-el :)

És az őt hordozó Echo-osztályú tengeralattjáró kb egytizedébe kerül a Los Angeles árának.

Az Echo- és a Juliet-osztálynak a felszinre kellett emelkedniük a rakétaindításhoz, az indítás előkészítése mintegy 10-15 percet vett igénybe, és vagy a saját, a torony elejébe épített radarral vezette rá a rakétát (vagyis végig a vízfelszinen kellett maradnie), vagy egy Ka-25 célbemérő helikopternek kellett a rakétáknak folyamatosan továbbítania a céladatokat.
A Los Angeles és a SeaWolf-osztály víz alól is indíthat Tomahawk vagy Harpoon robotrepülőgépet/rakétát. Igaz, az Echo- és Juliet-osztály az 1960-as évek terméke, a Los Angeles-osztály meg az 1980-as éveké.

( Igaz, hogy most jobb az US Navy, de húsz évvel ezelőtt kissé más volt a helyzet)

Szvsz a felszini flotta terén végig a NATO volt az erősebb a hideg-háborúban. Tengeralatjárók terén volt kb. kiegyenlített a két fél.
mcpie Creative Commons License 2004.07.12 0 0 21

 "szovjet rakétákat 450-750 km távolságból is ki lehet lőni" 

 

Ez igaz, azonban mekkora a találati pontosság, és NEM nukleáris fejjel a "kill ratio" ebből a távolságból?

Mert a célba vett hajók a legritkább esetben várják be a bejövő rakétákat. Ehelyett aktívan (és gyorsan) manővereznek, szórják a dipól csalikat és csalibójákat a vízbe, aktívan zavarják a bejövő rakéták radarjait/infra keresőit, valamint légelhárító rakátékákat lőnek ki (AEGIS cirkálók, CG-47 osztályba, és rombolók DDG-51 osztályba tartozó hajók irányításával, bevonva a harccsoport minden hajóján lévő légelhárító rendszert a működésbe.), illetve a végső becsódás előtt még a Phalanx is tüzet nyit rá...

 

Persze az is igaz, hogy egy masszív, 100-200 irányított rakétából álló sortűz egy hajó ellen még nincs élesben letesztelve, úgyhogy hajrá! :))

 

(Bár a USS Cole romboló (szintén AEGIS ) ellen is elég volt egy robbanóanyaggal megrakott motorcsónak...)

Előzmény: Alberto Ley Rivas (16)
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.07.12 0 0 20

Ja. Ki tudja!? :)

Mindkét rendszernek voltak/vannak előnyei, egy esetleges háborúban bizony sokat számított volna, hogy a parancsnokok kellőképpen ki tudják használni a saját fegyvereik előnyeit.

Előzmény: eyefull (19)
eyefull Creative Commons License 2004.07.12 0 0 19

Nem a Phoenix-re gondoltam, azt még nem próbálták ki harc közben, hanem az AIM-120-ra. Mondjuk azért az AIM-54 60 kg-os robbanótöltete is elég hatásos lehet nem közvetlen találat esetén is.

Egyébként egyetértek a '70-es években még lett volna esélyük az oroszoknak (hagyományos fegyverekre gondolok-nukleáris háborúban meg már úgyis mindegy).  Vietnámban még jó sok repcsit és helikoptert le tudtak szedni az orosz "tanácsadók". Nem értem, hogy húzhattak így el a gaz imperialisták:-D

Előzmény: Alberto Ley Rivas (18)
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.07.12 0 0 18

A Harpoon hatótávolsága 110 km az SS-N-3-é 750, és nukleáris robbanófejjel egy is elintézhet egy hajóköteléket. És az őt hordozó Echo-osztályú tengeralattjáró kb egytizedébe kerül a Los Angeles árának.

A Kuznyecovon a katapultfedélzet alatt vannak a rakéták, úgyhogy ha tüzel, nem indíthat semmit.

A Tomcat sem mindenható, az rendben van, hogy a Tu-95-öst le tudja szedni, de a Phoenix manőverező cél ellen nem túl hatásos.

( Igaz, hogy most jobb az US Navy, de húsz évvel ezelőtt kissé más volt a helyzet)

Előzmény: eyefull (17)
eyefull Creative Commons License 2004.07.12 0 0 17

Szia Alberto!

 

Mire gondolsz azalatt, hogy a Los-Angeles nem tudna mit kezdeni? Neki is vannak Tomahawkjai és Harpoonjai+ Torpedo & sokkal halkabb, mint egy orosz vadász tengeralattjáró. Meg 62 db van belőle ha jól tudom. 

Ez a 450-750 km, ez nem kevesebb mint az F/A-18 vagy  az S-3 Viking vagy az A-6-ok hatósugara? Akiket kísérhet a 24 Tomcat...

Kérdés: A Kuzneycovon hol vannak a rakéták egész pontosan, mert arról nem olvastam?

Su-33 vs. Tomcat... izé inkább az F-14-ben ülnék:-)

Meg az a legfőbb gáz, hogy az amiknak mindegyik ruszki csatacirkálóra jutna 3 rep.hordozó.

Sajna az USA haditengerészet toronymagasan vezet:-(

Előzmény: Alberto Ley Rivas (16)
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.07.12 0 0 16

A Los Angeles-t hagyjuk ki, nem tudna mit kezdeni.

A szovjet rakétákat 450-750 km távolságból is ki lehet lőni, ezért nem is nagyon kell közel menni. És azt elfelejtetted, hogy az AEGIS ( biztos hatékony, csak még éles helyzetben nem bizonyított) viszonylag új, a szovjetek pedig már a hatvanas évek óta rendelkeznek nagy hatótávolságú cirkálórakétákkal. ( A Harpoon-t csak 1977-ben állították rendszerbe). A légifölényt pedig a Jak-38-asok biztosítják. :)))))))))

 

Más: Szerintem pedig igenis jó párosítás a Nagy Péter/Kuznyecov. Jól kiegészítik egymást. Remek Szu-33-asok a Tomcat-ek, és SS-N-19-esek a hordozók ellen...

Persze a Kuznyecovnak is vannak ilyen rakétái, de kicsit idióta helyen. De ne bántsuk szegény Kuznyecovot, mert végre sikerült a ruszkiknak is összehozni egyet. Azért a Moszkva-osztálynál jobb...

Előzmény: eyefull (15)
eyefull Creative Commons License 2004.07.12 0 0 15

Hello!

"Va valakinek adata arról, hogy hány ilyen kell egy hordozó kivégzéséhez?

kb 10-15 biztosan, és akkor 2-3 biztosan átjut a légvédelmen. Atomtöltettel egy is elég."

 

10-15 biztos elég lenne ha a hordozót nem kísérné még egy pár másik hajó:-)

Mondjuk néhány légvédelmi feladatra optimalizált Ticenderoga cirkáló Aegis rendszerrel + Los-Angeles vadász tengeralattjárók stb.-stb. 

Én is kíváncsi lennék lenne-e esélye egyáltalán az oroszoknak kilőniük az SS-N-19-est?!

Szerintem a tengeri ütközeteket elsősorban a légifölény dönti el, és ez nem az oroszok odalán áll. Szerintem valós helyzetben a Kirov a közelébe sem jutna egy rep. hordozó köteléknek. Lehet egy Oscar-2-nek több esélye van (bár ott meg a célfelderítés kétséges).

 

Előzmény: Alberto Ley Rivas (8)
eyefull Creative Commons License 2004.07.12 0 0 14

Udv!

 

Csak néhány érdekesség az Ivan Rogov deszanthajóról:

2x76 mm automata ágyú 100löv./min tűzgyorsasággal,15 km-es lőtáv, ehhez 1000 lövedéket szállít.

Van egy 122 mm-es rakétasorazatvetője ehhez 320 raketa a javadalmazás.

Jól megsorozza a terepet mielőtt partra szállnak:-))

Ja és vihet 520 teng.gyalogost+25 harckocsit vagy 50 harckocsit vagy 80 lövészpáncélost. 

+ 4 db Ka-29 TB helikopterenként 80db 80 mm-es rakettaval:-)

mcpie Creative Commons License 2004.07.12 0 0 13

"a hagyományos meghajtású Kuznyecov miatt az ellátóhajók mozgásához lett volna kötve, így elveszett volna a nukleáris meghajtású nehézcirkáló legfőbb előnye, a szinte korlátlan járőrözési távolság!"

 

Mivel a repülőgépek eleve fogyasztanak petróleumot, ezért hiába nukleáris meghajtású egy anyahajó, olajtankerekhez kell kötni legalább néhány naponta, de harci helyzetben (amikor minden repül), még sűrűbben is...

Előzmény: Stylist (11)
mcpie Creative Commons License 2004.07.12 0 0 12

"Kifejezetten butaság lett volna az óránként 6 csomóval lassabb Kuznyecovot koloncként a Nagy Péter nyakába rakni"

 

 Ez szerintem nem így van. Eleve nem csúcssebességen közlekednek a kötelékek, másrészt meg :

ex Kirov (most Nagy Péter):

http://www.naval-technology.com/projects/kirov/index.html#kirov3

ez alapján 31 csomóra képes

 

A Kuznyecov pedig:

http://www.naval-technology.com/projects/kuznetsov/index.html#kuznetsov4

29 csomóval hasít maximum.

 

Így akkora különbség nincs köztük.

A hatósugarukban tényleg jelentős eltérés van. :))

Előzmény: Stylist (11)
Stylist Creative Commons License 2004.07.11 0 0 11
Még 2000.-ben valóban felmerült, de gyorsan letettek róla, több okból is: 1.) A Nagy Péter akkor alig 2 éve kezdte meg a szolgálatát mint "flagship" az Északi Flottánál, nem lett volna szerencsés máris átvezényelni. 2.) Kifejezetten butaság lett volna az óránként 6 csomóval lassabb Kuznyecovot koloncként a Nagy Péter nyakába rakni, egyébként is, akkor a hagyományos meghajtású Kuznyecov miatt az ellátóhajók mozgásához lett volna kötve, így elveszett volna a nukleáris meghajtású nehézcirkáló legfőbb előnye, a szinte korlátlan járőrözési távolság! Egyébként nem is ő a Kuznyecov állandó kísérője, hanem valamelyik Slava osztályú cirkáló, talán a "Moskva", és mellé osztják be majd a Csendes-Óceáni Flottától az "Admiral Panteleyev" nevű Udaloy osztályú rakétás rombolót is, csak ő most elkísérte az "Ustinov Marshal"-t a Perzsa Öbölbe. Egyébként új hír, hogy a Nagy Péter-en és az Admiral Nakhimov-on ki fogják cserélni a "Granit" rakétarendszert a továbbfejlesztett "Granit II."-re, amely megnövelt hatótávolságú, és nagyobb találati pontosságú lesz. A hagyományos illetve a nukleáris robbanófejeknél nincs változás. Ilyen rakéták szolgálnak az "Oscar II." típusú tengeralattjárókon is, ilyen volt pl. a "Kurszk".
Üdv:
Előzmény: Alberto Ley Rivas (10)
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.07.11 0 0 10

Jól informált vagy, látom...

Egyszer azt hallottam, hogy az Admiral Kuznyecovot és a Nagy Pétert a Földközi-tengerre küldik. Erről tudsz valamit?

A koszovói konfliktus alatt is küldtek egy csoportot az Adriára:

Admiral Golovko (Kynda-osztály)

Kerch (Kara-osztály)

Ladny (Krivak I-osztály)

Pytlivy (Krivak II-osztály)

Sderzhanny (Kashin Mod.-osztály)

meg még két műszer, radar, vagy valami ilyesmi hajó.

 

(ja meg ilyen van a kabátomon... Kercs)

Előzmény: Stylist (9)
Stylist Creative Commons License 2004.07.10 0 0 9
"Engem a meghajtása érdekelne.

Legjobb tudomásom szerint a nagyobb orosz hajóknak (Kirov, Kijev etc) vegyes atom-olaj hajtóművük van (volt)."

Azért ez nem ilyen egyszerű! :-)) Válasszuk szét a dolgokat: A "Kijev" és 3 testvérhajója HAGYOMÁNYOS meghajtású repülőgéphordozó volt ( a szovjet terminológia szerint ferde fedélzetű cirkálók ) ugyanúgy, mint a "Moszkva" helikopterhordozó, vagy a jelenlegi orosz flotta egyetlen hordozója, a rettentően elfuserált, és ezer tervezési hibától sújtott "Admiral Kuznyecov". A "Kirov" és 3 társa viszont nem ilyen, mindegyiket 2 atomreaktor hajtja, ezek ( voltak ) az egyetlen nukleáris felszíni hajók az orosz flottánál. A négy "Kirov" osztályú nehézcirkálóból már csak kettő üzemel, a "Nagy Péter" ( Pjotr Velikij ) amely az Északi Flotta zászlóshajója, és az "Admiral Nakhimov" ( Ex Kalinin ) amely a Csendes Óceáni Flotta zászlóshajója. Az elsőként és másodikként épült egységek az "Admiral Ushakov" ( Ex Kirov ) és az "Admiral Lazarev" ( Ex Frunze ) már kivonásra kerültek, és jelenleg rettenetesen lepusztult állapotban, fegyverzetüktől és reaktoraiktól megfosztva várnak a sorsukra a Poljarnij öböl egyik dokkjában. Pár hete a hiradókból kiderült, hogy a Nagy Péterrel sincs minden rendben, és 2005.-ben az Admiral Nakhimov is át kell essen egy több hónapos felújításon.

"Azért is állították le őket sorban, mert ezek a kazánok tönkrementek, és nem tudják őket cserélni, mivel elfelejtették betervezni az ehhez szükséges nyílásokat."

Ezt még nem hallottam, bár az oroszoktól ez is kitelik! Pl. a már említett "Admiral Kuznyecov" átadása azért késett közel 2 évet, mert túl kicsire tervezték (!) a lifteket, amelyek a fedélzetre emelik a vadászgépeket! Így aztán a MiG-29 tengerészeti változata még felhajtott szárnyakkal (!) sem fért el a liftben, a SZU-27 Flankerről már nem is beszélve! De a kérdésre visszatérve, a kivonások oka döntően az ijesztő mértékű pénztelenség volt, vagyis a hajókat egyszerűen nem tudták üzemeltetni, a Kuznyecov épülő testvérhajóját a "Varjag"-ot félkészen eladták Indiának, és nagyobb tengerészeti gyakorlatokra átlagosan 3 évenként kerül sor! Bejelentették pl. hogy a Csendes Óceáni Flotta 2004. évi nyári gyakorlata elmarad, mert az "Usztyinov Marsal" rakétacirkáló elküldése a Perzsa Öbölbe kimerítette az éves pénzügyi keretet! :-))
Üdv:

Előzmény: savaz (2)
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.07.10 0 0 8

Na látom, szépen összejöttünk:)

A Kirov nekem is az egyik kedvencem. Főleg a húsz SS-N-19 a király!!

Va valakinek adata arról, hogy hány ilyen kell egy hordozó kivégzéséhez?

kb 10-15 biztosan, és akkor 2-3 biztosan átjut a légvédelmen. Atomtöltettel egy is elég.

 

Alhazred Creative Commons License 2004.07.10 0 0 7
íme, a gyönyörű:kirov
MIATYÁNK Creative Commons License 2004.07.09 0 0 6
Hoppá! Ez a kép link nem jött össze.:(
Előzmény: MIATYÁNK (5)
MIATYÁNK Creative Commons License 2004.07.09 0 0 5
Az egyik kedvencem
MIATYÁNK Creative Commons License 2004.07.09 0 0 4
Üdv. Én is nagy rajongója vagyok a szovjet/orosz hadihajóknak. Főleg a nagy felszíni hajók tetszenek. Úgy néznek ki mint egy bevehetetlen erődítmény. Sajnos elég keveset foglalkoznak velük a hajómániások, de szerintem csak azért, mert sosem reklámozták őket, mint például az amerikai anyahajókat. Az aki csak a nyugati flottákat ismeri, igencsak meglepődne azon amit az oroszok az elmúlt 50 évben létrehoztak. Mondjuk a nyugati hatalmakat meg is értem, hogy nem propagálták a "VÖRÖS FLOTTÁT" hiszen nagyon is tudatában voltak hogy milyen rettenetes erőt képvisel.
eyefull Creative Commons License 2004.07.09 0 0 3

 

A 2x130mm automata ágyú

 

savaz Creative Commons License 2004.07.09 0 0 2

Engem a meghajtása érdekelne.

Legjobb tudomásom  szerint a nagyobb orosz hajóknak (Kirov, Kijev etc) vegyes atom-olaj hajtóművük van (volt). Alapesetben a reaktor termel gőzt a turbinákhoz, de full sebességnél begyújtják az olajos kazánokat is (füstölnek mint egy első világháborús gőzhajó). Azért is állították le őket sorban, mert ezek a kazánok tönkrementek, és nem tudják őket cserélni, mivel elfelejtették betervezni az ehhez szükséges nyílásokat.

 

Tud erről valaki bővebbet?

eyefull Creative Commons License 2004.07.09 0 0 1

 

Udv!

 Adatok a fas.org-ról kapcsolódva a Kirov-klubhoz. Tehát a Kirov fegyverzete:

 

  • 20 Granit (SS-N-19)
  • ADGM S-300F 12 launchers, 96 missiles)
  • 2x2 SA OSA-MA   Total:40
  • ADGM  Kashtan Total: 192 missiles  (24000 cartiges)
  • 10 Vodopad-NK  (SS-N-16) (total: 20)
  • Guns:

    2  AK-130 DP  (130 mm; R: 28'800 m, 840 rounds)

  • 8 x 6 AK-630 gattl. AA (6x30 mm; 6'000 rds/m/mount, 48000 rounds)
  • 1 x 10 RBU-1000 ASW RL (R: 6'000 m, total: 102)
    2 x 6 RBU-Udav-1 ASW RL (R: 1'200 m, total: 40)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!