Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.18 0 0 1274
Folyt. 1.

Sportivo!
Cs. Gyulátokat nem mondhatnám, hogy ismerem, mindössze egyszer találkoztunk. Mégpedig a bemutatótermetekben, ahova a Perrelet (Mindenkinek: ez az óragyár kb. hússzor kevesebb órát állít elő, mint a Rolex, pedig az sem egy népóra. És még ráadásul műszaki kuriózum is a kettős rotorja...) iránti gyönyörködésem vezetett. Amióta megismertem a márkát, feltett szándékom, hogy nekem is lesz egy. Csakhogy a közelmúltban már kiköltekeztem ezügyben, úgyhogy egy darabig még élére kell raknom a garast. Ha jól gondolom, a gyárnál a nagy évforduló 2020-ban lesz a 250 éves (általuk feltalált) automata szerkezet és a 25 éves (szintén az övék...) dupla rotor kettős évfordulójaként. Ha a mostani órámra is sokáig vártam, csak annak kell drukkolnom, hogy akkor még én is legyek, meg Ti is ezzel foglalkozzatok. Tehát, ha máskor nem, majd akkor kérem a 250 db-os limited edition-ból a 198-asat (EZ KOMOLY)!
Egyébként a Cégetektől mindössze a La boutique Suisse szervízt nehéz megemésztenem, mert az közismerten a legdrágább. De emésztésjavítóként szerencsére az egyik legigényesebb is.
Még egy dolog, megkérnélek, hogy akár Viktor döntésétől függetlenül is tedd közkinccsé néhány NIVREL árát (pld. -tól, -ig), mert foltos emlékeim (Talizmán) arról szólnak, hogy nem elérhetetlenek. És ez tán másnak is jó hír lehet.
A Fő utcai órás szomorú sorsáról egy-két közelebbit is légyszíves közölni. Én a közelmúltban néha jártam ott, de nem láttam búslakodni az üzletmenete miatt. Sőt Paul Nickel-t láttam rajta és Nála.

JiG!
Szerintem fantasztikus órát választottál! Egy üzleti ismerősöm ennek a Quatz variációjával rendelkezik fémszíjas bikolor változatban. Jó ideje megvan Neki, büszke is rá (mégha az övé villany, akkor is).

Rikkie!
Ha a komoly órából a kvarc tetszik, az is érdemes darab lehet. Valószínűleg szintén ETA béllel szerelt. Vásárlása után lehet, hogy nem éli le egy mechanikus korát, de addig is jelentősen pontosabb lehet. Csak nehezebb rajongani egy olyanért, amilyen működésű szerkezet szinte mindenki kezén ott van.

Apropó, körülnéztetek-e már a környezetetekben, hogy EMBEREK (így, nagybetűvel, merthogy Főnök, beo., politikus, sztár stb. is benne van) milyen órákra bízzák időbeosztásukat?! Ha még nem, hát tegyétek meg, érdekes tapasztalatok gyűjthetők.

Üdv:
NPZ

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.18 0 0 1273
Jig!
Ez gyönyörű!
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.18 0 0 1272
Sziasztok!

Kb. három éve vettem használtan egy Breitling Chronomat GT-t az azóta szomorú sorsra jutott Fő u.-i órásnál. Az óra döbbenetesen új állapotban volt (+ garanciajegy, összes papír).
Még a csat sem volt összekarcolva, szerintem kb. 2x hordhatták.
3.000,- DEM - et fizettem érte.
Később még volt neki egy (szerintem gagyibb) "Michael Schumacher Edition" Omega órája.
Az a karóra szerintem az Omega hanyatlásának mintapéldája (piros, műanyag "üveggel", autókereket ábrázoló műanyag dobozban - háát...).
Azt hiszem 1.500,- DEM körül árulta szinte újszerű állapotban.

Szerintem ha tiszta egy óra múltja (nem lopott,...), esetleg az ember ismeri az előző tulajdonost is, akkor kis szerencsével lehet kapni nagyon szépeket használtan.

Ilyen volt a Breitling (csak ezüst számlappal):

Időközben eladtam egy haveromnak (3.000,- DEM - et fizetett érte).
Kár, hogy a Breitling óráknak nem üveg a hátlapja (szerintem elsunnyogják a srácok az alap ETA óramű díszitését).

Gyuszi bácsi Creative Commons License 2000.09.18 0 0 1271
Szép hetet mindenkinek, és hajrá magyarok!

Használt órával kapcsolatos kérdésem volna a tisztelt hozzáértőkhöz:
Omega Seamaster 2533.50.00 America's Cup Limited Edition (9999 számozott példány készült belőle - ez az egyik): mennyit érhet ez a használt piacon (első kézből, és még bőven garanciális).
(Én vagyok a tulajdonos. Családi okból valószínűleg meg kell válnom tőle, hacsak valami csoda nem történik. De hát az utóbbira nem számítok igazán...)
Segítsetek, hogy ne kelljen elkótyavetyélnem ezt a csodás darabot.
Előre is kösz,
GyB

te_o Creative Commons License 2000.09.18 0 0 1270
Hali mindenkinek!

Regen jartam erre, igencsak felfutott a topic!(Masodik reneszansz?).
JIG!

Gyonyoru! A legszebb Omega - szerintem. Szep, letisztult, kecses, automata. Amugy nekem nem esetem az O+A, de a De Ville sorozat hatarozottan tetszik.

te_o

Előzmény: JiG (1266)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.18 0 0 1269
Szervusztok !

Tehát sokan a klaviatúra mellett hétvégéztetek. Egy két hozzászólás bennem is gondolatokat indított.
Sorjában :
Régebbi emlékeim szerint valamelyikőtök afelől érdeklődött, hogy hol kaphat jófajta használt órákat.
Komoly ember erről azonnal megpróbál lebeszélni, de én úgy látszik, komolytalan vagyok. Szerintem ugyanis van benne fantázia. Én is átestem rajta és úgy tűnik, sikeresen.
A több éves utánajárás alapján azt tapasztaltam, hogy többen is árulnak használt órát, azonban a kereskedelmi egységek különbözősége miatt először azt kell eldönteni, hogy csak óra kell-e?
Ekkor akár relatíve olcsón egy evvel (is) seftelő használtcikk kereskedő is megfelel. Ilyen található a Király utcában a Nagymező kereszteződés után mindjárt balra (csak a legfelső polcon akadnak érdemes darabok!). Az ilyen boltok általában a beszerzési árukra ráteszik a szokásos százalékukat, így ha bagóért vették át az órát, hát nem is lesz drága.
A másik, jobb eset, ha egy evvel is foglalkozó órásmesterre lelünk. Ők általában csak nevesebb darabokkal foglalkoznak. Ezeket átvétel után teljes felújításnak vetik alá (jó esetben), így lekövethető, megbízható, sőt garanciális órát kaphatunk a (sajna az előbbitől több) pénzünkért. Ilyen is akad pesten, mégpedig a Váci u. 30. alatt egy kis sarki üzletben a Walther Kronométer. (A valaha látott legnagyobb Rolex készlet igazán ritka darabokkal! - Én is oda jártam sokáig, mígnem az egyiket kipipálhattam.)

Egyelőre ennyi, más dolgom miatt később folyt. köv.

Üdv:
NPZ

HGyuri Creative Commons License 2000.09.18 0 0 1268
Ez az óra megdöbbentően hasonlít designban a Fortisra, de el kell ismerni nagyon jól néz ki :)
Szívesen megnéznék egy ilyet élőben...
Remélem olyan jó is, ahogyan kinéz.
Előzmény: sercli (1258)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.09.17 0 0 1267
Hmm, nehezen ment (gondolom, döntésnek sem volt könnyű :)))), de megérte.
Nagyon szép darab, sőt.....
Előzmény: JiG (1266)
JiG Creative Commons License 2000.09.17 0 0 1266
JiG Creative Commons License 2000.09.17 0 0 1265
JiG Creative Commons License 2000.09.17 0 0 1264
Tudom, tudom, lamer vagyok... ;-) (Na, talan nem, csak nagyon nem akar osszejonni, hat felteszek egy linket.)

Omega 4800.31.01.

Tenyleg szeretnem, ha irnatok Rola valami velemenyt. Egyebkent automata szerkezet.

Koszonom:

JiG

Rikkie Creative Commons License 2000.09.17 0 0 1263
Na mégegyszer:
Helló Ór(i)ások!

Bocs ha már volt téma, nem olvastam végig, de csak azt szeretném kérdezni tudja-e vki, Magyarországon ki forgalmazza újabban a TAG HEUER-eket(régen az Andrássy úton voltak, de már nem).
Ja, meg még valami: szabad komoly órából quartzot venni?Mert tudom buntetendo, de nekem egy quartz TAG tetszik...

Elore is köszi!

JiG Creative Commons License 2000.09.17 0 0 1262
Ok, csak a kep meg egyszer, mert nem jol irtam be az eleresi utvonalat...)


JiG

JiG Creative Commons License 2000.09.17 0 0 1261
Na, dontottem, itt van:


Szoljatok hozza! (Az elobb elrontottam valamit)

JiG

JiG Creative Commons License 2000.09.17 0 0 1260
Na, dontottem. Itt van:

sercli Creative Commons License 2000.09.17 0 0 1259
hoppa....

szoval nem Pobeda, hanem Poljot

sercli

sercli Creative Commons License 2000.09.17 0 0 1258
hali orasok,

ITT van egy Pobeda orakat arulo site...az arak nagyon baratsagosak.
Kerdesem: ezek az orak nagyon hasonlitanak a Fortis-okra...van bennuk valami kozos ?
Milyen minosegu/pontossagu a 3133-as 'movement' ??

Szeretnem az automata Seiko 5-omet lecserelni egy
pontosabb orara, mert ez heti 2-3 percet siet.
Breitling/TAG/Fortis-ra nincs penzem, tehat ugy
kb. $250-$350 korul szeretnek talalni egyet...
Megtetszettek a Seiko Chronograph sorozat egyes
darabjai, mint pld. EZ itt.
Kvarc, de nem banom....pillanatnyilag a legfontosabb
szamomra, hogy legyen pontos az ora, mondjuk ugy
max. 1-2 masodperc elteressel hetente, es legyen
vizallo...tul nagy keres ez kvarc oraktol ?

Szoval mit gondoltok a fenti Seiko-rol ?

Ha barmi otletetek van, ne tartsatok vissza !!

Koszi

sercli

dreyfuss Creative Commons License 2000.09.16 0 0 1257
Diffi,

A Doxa szerkezetére nekem sem tudtak semmit sem mondani, viszont amennyire a hátlapon keresztül meg lehetett állapítani, teljesen megegyezett az Oris BC3 szerkentyűvel. Persze az Oris a hét napját is jelzi a dátum mellett.

Dreyfuss

Előzmény: diffi (1254)
Rikkie Creative Commons License 2000.09.16 0 0 1256
Helló Ór(i)ások!

Bocs ha már volt téma, nem olvastam végig, de csak azt szeretném kérdezni tudja-e vki, Magyarországon ki forgalmazza újabban a TAG HEUER-eket(régen az Andrássy úton voltak, de már nem).
Ja, meg még valami: szabad komoly órából quartzot venni?Mert tudom buntetendo, de nekem egy quartz TAG tetszik...

Elore is köszi!

diffi Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1255
Kedves Harnjehu!

Ha az óráddal kapcsolatban esztétikai problémád van csak, vidd el a Poen-ba. Amennyire tudom, ott van megfelelő gép, hogy felpolírozzák. Láncot valszeg. nem kapsz ott hozzá, keress olyat, ami nagyon hasonló az eredtihez. Egyébként sok helyen felteszik a régi csatot az új láncra. Ha nem tehető fel, ne válaszd a láncot! Ha meg feltehető, de az órás nem hajlandó rá, vedd meg a láncot, ami tetszik, és jó is, és - ez tényleg a legrosszabb eset - vidd be egy ismeretlen óráshoz, vagy beszéljünk meg egy időpontot, és én felteszem. Egyébként elérhető áron nem tudok olyan mechanikus órát, ami a Certinád pontosságával nagyon versenyezhetne.

Üdv.
Diffi

Előzmény: harnjehu (1242)
diffi Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1254
Dreyfuss!

A doxát én is láttam ma a soroksári Auchanban, de 60 rugóért. Egyébként tényleg nagyon korrekt darab. Zafírüveg, fluoreszkáló mutatók, automata, dátumablak,rozsdamentes acéltok. Nagyon korrekt darabnak tűnt. A szerkezetről az eladó viszont semmit sem tudott. Az ára acél-lánccal (hasonló az Oris BC3 Divers-hez) 70 rugó.

Ha valakinek korlátozottabbak az anyagi keretei, szerintem nézze meg!

Diffi

Előzmény: dreyfuss (1213)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1253
NPZ!

Kösz a tájékoztatást!
Ezek az apró, de lényeges infók elgondolkodtatnak a szögletes óra iránti igényeimmel kapcsolatban (pedig olyan szépek!:).

A Nivrelt közben én is megnézegettem a honlapjukon, és láttam egy-két nagyon pofás darabot, de a Frederique-c. órák is szimpatikusak voltak.

viktor, aki az originális Nyikitában takarított....

Előzmény: Törölt nick (1248)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1252
Harnjehu!

A Fortis dögös! Ha nem lenne ez az enyhe "összeférhetetlenség", én is hordanám szivesen.
Az embernek mindik jólesik, ha kap valami ajándékot sajátmagától, szóval szerintem hajrá!

Előzmény: harnjehu (1250)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1251
Npz!
Ismered a mi Gyulánkat?

Na egy legutolsót:

Előzmény: Törölt nick (1248)
harnjehu Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1250
sportivo,
ha automata órát vennék, az Fortis Flieger Automatic (595 10 41) vagy Fortis Flieger Automatic 24h (596 10 41) lenne. Az utóbbi ára néhány hónapja 171.000 volt a Poen-ban. Nem esélytelen a dolog, még nem múlt el a szerelem.
A hasonló minöségü high-tech kvarcórák (micro-rotor stb.) hiába sokkal pontosabbak, nekem túlságosan drágák én nem is olyan tartósak mint egy automata. Szóval nem elvetemült vagyok hanem megfontolt és érdeklödö. :-)
Előzmény: Törölt nick (1245)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1249
Tiszteletem Gyuszi bácsi!

Nem akarom én ezt a kis fórumot ingyenes reklámfelületnek használni, szóval inkább mailt küldök.

Előzmény: Gyuszi bácsi (1247)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1248
Szervusz Viktor (a takarító)!

és Téged is érint:
(La cuore) sportivo

Tehát a tippem (mégha nem is SWISS MADE a tokozása, csak a beltartalma) a NIVREL.

Ez az igényeid közül gyökeresen csak a szögletes tokozást rúgja fel, amit szerintem ne sajnálj!
Ugyanis a legtöbb óragyár vagy anyagtakarékosságból, vagy azért, hogy kisebb súlyú legyen az órája, a szögletes tokozást belülről is szögletes nyílással látja el. Ez két problémát vet fel.
Az egyik a hátlap rögzítése és tömítése. Ha felpattintós, úgy egy-két megbontás után már nem az igazi a sarkokban, ha pedig csavaros, akkor a hosszabb oldal közepe táján idővel romolhat a tömítettsége. Nem mindenki olyan sűrűn csavaroz, mint az Audemars Piquet, hanem csak négyet használ a többség. És akkor még ott van a szögletes tömítőanyag is.
A másik probléma a szerkezet kerek formájából fakadó elhelyezkedés. Ennek központosítására sok neves cég (pld. a Longines) is műanyag elemet használ, ami mégiscsak méltatlan egy komoly cucchoz.
A többi igényed kielégítheti a márka (acél tokozású, zafírüveges, fehér számlapos és dátummutatós). Sőt amit én láttam, annak a háta is üveg, ez már dupla öröm.
Az egyetlen dolog, hogy a pontos árakat meg kell tudakolni Sportivo-tól, akinek a Társa is ilyet visel. (Gyanítom, hogy még kell hozzá guba, de nem fekvő nyolcas.)
És amiért még vedd fel vele a kapcsolatot, az az, hogy érdemes egy megbeszélt időpontban felkeresni a bemutatótermüket. Szerintem ott meggyőződhetsz arról, hogy érdemes példányok.

Üdv :
NPZ

Előzmény: viktor a takarító (1243)
Gyuszi bácsi Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1247
Sziasztok!

Megadnáttok annak a site-nak a címét, ami megjeleníti a képernyőn a különböző atomórákat? Kösz minden eddigi ötletet, de még egyikkel sem boldogultam.

Sportivo: gyönyörűek a bemutatott órák! Árfekvésük vajh milyen??

Kösz, üdv
Gyb

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1246
Örömmel olvasom. Ha avítt emlékkel járattam le a szervizt és már nem olyanok, akkor most itt ünnepélyesen megkövetem őket. Ha tényleg jók, annál nagyobb érdem figyelembe véve, hogy honnan indultak.
Előzmény: viktor a takarító (1243)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.15 0 0 1245
Szia harnjehu!
Nem nyaggatsz senkit.

Szerintem ha most van ugye egy X összeg elkölteni való pénzed, akkor inkább ajándékozzad meg magad egy szép karórával (mert ugye úgyis "kiszolgált" a régi).

Abban jobb helyen van a pénzed, mert a szép órának nincs "erkölcsi avulása".
Szóval ha vigyázol rá, akkor tíz év múlva is ugyanolyan örömet ad neked (ugyanolyan büszkén hordhatod) mint most.

Ellentétben a mobiltelefon. Ha most megveszed a leghiperszuperebb százötvenezres csodát, akkor is kiröhögi mindenki másfél év múlva (mi ez a brikett a kezedben,...).
És persze pont semmit sem ér, ha el akarod adni.
Gondolj bele, hogy '95-ben milyen mobilok voltak, de egy '95-ös TAG vagy Breitling (((vagy Perrelet))) azért most sem éppen ciki.
Persze egy dögös mobil is örömet ad pár hónapig, de a fent leírtak miatt túl sok pénzt (szerintem) nem érdemes rá költeni. Jó az aránylag jobb akciós.

Ez most nem PR-duma, hanem tapasztalat. Én már leírtam pár "villantós" mobilt másfél év után .

Egyébként ha ennyire fontos neked a pontosság, akkor a legtöbb "jobb" óramárkánál is tudsz kvarcórát választani magadnak (hogy én ilyet leírok...).
Mekkora az "X összeg" kb.?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!