Keresés

Részletes keresés

RontóPál Creative Commons License 2010.05.30 0 0 265
Tökös?! Hááát...
Előzmény: blogtalan (263)
moziga2 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 264
Balogh államtitkár úr sem ám, csak a maga ujjából szopta. Tekintsd úgy, hogy hallgattak Rád. ;-)

Előzmény: asta (262)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.30 0 0 263
Tökös fiú, ez tetszik! Remélem ugyanilyen kemény lesz a kulturmocskok elleni harcban.
Előzmény: RontóPál (248)
asta Creative Commons License 2010.05.30 0 0 262
Ha ezt megvalósítják, ez lesz az első előre lépés ebben a kérdésben. Ez az én elméletem már régóta, szóról-szóra,- bár nem sok egyetértés kaptam érte pár évvel ezelőtt:O))

Tehát ha..... majd meglátjuk.
Előzmény: moziga2 (260)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 261
Balogh tiszteletes, szimpatikus ember ( nekem legalábbis) és bízom benne!
Amúgy biztató az is, hogy a Fidesz mellett évekig hűségesen kitartottak az ilyen KDMP-s politikusok is...Talán nem véletlen. Egy biztos, nem látok benne mutyizást" ;-)

Orbán mosolyára visszatérve: igen, igazad is lehet.

az a baj, hogy két út vár rám: vagy kiderül a balosok feltételezése, vagy Orbánnak lesz igaz útja.

Ha neki lesz, akkor az egész jelleme, család és hazaszeretete igaznak bizonyul és akkor iszonyúan tisztelni fogom.
Akkor én is azt fogom gondolni, hogy ritka egy politikusa akadt a hazánknak....


de majd meglátjuk, az idő eldönti.
egy biztos, ha ebből a sz@rból kihúz minket,akkor tud valamit.

Előzmény: moziga2 (260)
moziga2 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 260
"egészen biztos gúnyos, pökhendi vigyornak találnám a legkisebb mosolyát is;-)"

Sokat elemezgettem (metakommunikációs mimika), mi az a bujkáló mosoly a szája szegletében Ovinak, mikor éles helyzetekben kifejti a véleményét. Aztán kiderült, hogy könnyen mosolyoghat az, aki mögött a valóság és annak ismerete, igazsága áll. Talán. De az örök kétség igazgasson bennünket minden lépésünkben. Az ami a választások után történt eddig nagyon bíztató kezdet.

Tegnap hallottam a Balogh nevű államtitkárral egy interjút a rádióban. Ő lesz megbízva a cigánykérdéssel. Nagyon jókat mondott. Szerintem sikerülni fog. Érezhető javulás lesz hamarosan.

- egésznapos iskolák
- ingyenes étkezés ezekben a "szegregált" vagy szegregálódott iskolákban
- helyi sajátosságok figyelembevétele és azok elismerése
- megkülönböztetett figyelem és külön bánásmód ezeknek a hátrányos helyzetű gyermekeknek
- természetbeni juttatás irányába elmozdulás a családtámogatásoknál
- iskolába kell járniuk a gyerekeknek mindenképpen (anyagi szankciók is, ha nem)
- a nyolc elemi a minimum (jogosítvány kérdés)
- cigány nemzetiségű tanítókat kiemelt javadalmazással
- cigánytelepek felszámolása, avagy megújjítása saját munkával is, de úgy hogy nem csak cigányoknak, hanem másoknak is (nagyszerű mozgalom volt a házat hazát alapítvány tevékenysége)
- a munkalehetőség, legyen az akár közmunka nem csak pénzkereset, hanem egyúttal oktatás is
- a büntetés oldaláról is van elmozdulás (leszámolás a megélhetési bűnözéssel szembeni elnézéssel)
- tanárok kiemelt védelme az atrocitásoktól
- .......................

Egy csomót most nem is sorolok fel, de globalice látszódik a feladat nehézsége, összetettsége.

Kritika: egyelőre nincs. De "a tett az első a szó a ......." ;-)






Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.29 0 0 259
"mert ha nem, jaj lesz!"


több van ebben a kifejezésben, mint gondolnád.
nekem azt jelenti, hogy Te is, mint én úgy gondolod: reméljük, hogy Orbán nem okoz csalódást mert az már egyet jelent az ország reménytelen helyzetbe kerülésével. A világért sem tennénk tűzbe érte a kezünket, de szívből remélünk, no nem azért, hogy a Fidesz megdicsőüljön, hanem pusztán a hazánk érdekében.


de az eddigiek biztatóak, az is igaz!
De ha hivatásos rettegő lennék, egészen biztos gúnyos, pökhendi vigyornak találnám a legkisebb mosolyát is;-)
Előzmény: moziga2 (258)
moziga2 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 258
Már hiányoztál innen, mint hithű fideszes. ;-)

Ma hallottam a térről. Valaki elismeri, hogy ő attól nagy, hogy sokan, mások a vállukra emelték. És ő ezeken áll. Nem pont így, de a gondolat szép. Bíztató az is, amit a parlamenti kormányprogram expozéjában mondott a világ pénzügyeiről is, egyet s mást. Lehet hogy egy hazug, de szerintem ő magunkfata. ;-)

Vége a játéknak. Vége az ostobaságoknak. Szerintem. Mert ha nem, jajj lesz!!


Előzmény: Törölt nick (250)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.29 0 0 257
Galádriel Creative Commons License 2010.05.29 0 0 256
Ach, utánanéztem, nem mertem elsőre elhinni, hogy ő az ő, de akkor vissza az egész. Szegénykém nem egy politikus alkat.
Előzmény: Galádriel (255)
Galádriel Creative Commons License 2010.05.29 0 0 255
Én nem tudom ki ez a Szőcs Géza, de, hogy nem normális az tutifix. Belső hatalmi harcot a plebs elé vinni soha nem volt az életbiztosítás alapvető ismérve.
Előzmény: RontóPál (248)
halkergető Creative Commons License 2010.05.29 0 0 254

:)))))))))))))))))

 

Nem csodálkoznék, ha ezek után nem lenne államtitkár!

Előzmény: RontóPál (248)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.29 0 0 253
pedig az MSZP- nél sem az volt a baj, hogy hiteleket vettek fel, hanem az, hogy mire fordították!
Előzmény: out sider (58)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.29 0 0 252
pedig van valamennyi alapja!
A választások előtt elnézhető volt a papagájszerűen mantrázott lózunggyűjtemény, hiszen az egybitesek szavazata is számított!

Most már viszont amikor kormányon vannak, sajna agymosásnak minősülne ha továbbra is sulykolnák az emberekbe a megszokott szövegeket!


és ez az első kritikám nekem is!
Előzmény: Maaria (23)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.29 0 0 251
attól ne félj, hogy süllyed.

legfeljebb nem az érted haragszom kategóriájú fórumozók fognak benne károgni:-)
Előzmény: Maaria (20)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.29 0 0 250
Gratulálok ehhez a topikhoz, itt a helyem azt hiszem!


mindenesetre megjelölöm magamnak:-)
Előzmény: Maaria (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.29 0 0 249
:) Ó, szent együgyűség! :)
Előzmény: RontóPál (248)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.29 0 0 248

Aláírásgyűjtéssel tiltakozik Szőcs Géza Orbánnál

 

Szőcs Géza, a kulturális ügyekért felelős államtitkári poszt várományosa levélben tiltakozik Orbán Viktornál, és aláírásokat gyűjt, mert a tervek szerint a külföldi magyar kulturális intézeteket felügyelő Balassi Intézet nem a kulturális tárcához tartozna, hanem a Navracsics Tibor felügyelete alá tartozó közigazgatási tárcához

 

A legmegfelelőbb eszközt választotta... Ekkora hülyét, már meg is van az alkalmatlansági bizonyítványa!

vizinikk Creative Commons License 2010.05.29 0 0 247

muszáj neki. már az elődje (Isten nyugtassa) is igen megkérdőjelezhető módon lökte ki Csapody Miklóst a képviselőségből.

egyébként én is azt gondolom, hogy kár érte, de hát a hatalomvágy az komoly indíték.

Előzmény: RontóPál (246)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.29 0 0 246
Télleg, ez a Bence gyerek mennyi törvényjavaslatot jegyez mostanában a Jépajobival, hmmm...  kár érte, rossz társaságba keveredett...
Előzmény: vizinikk (242)
vizinikk Creative Commons License 2010.05.29 0 0 245

nem mondod....

:-)

tudod, óvakodom fórumozni, hátha a burkolt fenyegetések hatására kirepítenek a raktárosi állásomból, oszt mehetnék a kényszernyugdíj mellett a zusába véneket gondozni sokszoros fizetésért.

Előzmény: Törölt nick (244)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.29 0 0 244
Szia vizi !
Régen balhéztam már veled,már hiányoltalak. :-))
Előzmény: vizinikk (242)
vizinikk Creative Commons License 2010.05.29 0 0 243

:-)))

Előzmény: RontóPál (239)
vizinikk Creative Commons License 2010.05.29 0 0 242

nocsak

:-)

primitívnek éppen nem mondható. és talán nem is pártpénisz, csak éppen az a szerepe, hogy ne tudjon hozzászólni szakmai kérdésekhez, és aláírjon minden olyan változtatást, amit egy szakember érvekkel megvétózhatna

az inkompetens emberek kinevezése szakmai ismereteket igénylő helyekre nagyon is tudatos, azt gondolom.

 

nem beszélve az olyan kis új söprögetőkről, mint Rétvári Bence, akik széleskörű társadalmi támogatottsággal a hátuk mögött, a kdnp színeiben igyekeznek elvégezni a piszkos munkát Orbán számára.

Előzmény: Törölt nick (223)
blogtalan Creative Commons License 2010.05.29 0 0 241
Olyan szép nap lesz ez, úgyhogy elnapolom a konstruktív érted haragszomot.:)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.05.29 0 0 240
http://index.hu/kultur/pol/2010/05/27/nem_alfoldi_levaltasa_most_a_legfontosabb_kulturalis_kerdes/
Előzmény: blogtalan (236)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.29 0 0 239

Na, akkor a nyóctagú kormányban eddig van két darab díszfasz miniszter, 25%.

 

Azért Martonyi elvtárs sem piskóta:

 

A leendő külügyminiszter bizottsági meghallgatásainak alkalmával súlyosan diszkriminatívnak nevezte a szlovákiai jogszabályt, mondván, hogy az nyilvánvaló "ellentámadás" a magyar kisebbséggel szemben.

 

 

Előzmény: lingar4 (237)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.05.28 0 0 238

A riport nyilván nem úgy készült, hogy hajnali négykor felkeltették legmélyebb álmából.

Nyilván időoontot egyeztettek, nyilván tisztázták, hogy nem fociról lesz szó.

 

Nos ehhez képest semmi gondolata és még magyarul sem tud.

 

Remélem csak lányos zavarában beszél össze-vissza.

Előzmény: lingar4 (237)
lingar4 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 237
Sok-e a kórház? Előadja R.M.:

"Mv.: - Meg lehet oldani. Sok ez a kórház az ország méretéhez képest, amennyi most van? Inkább úgy kérdezem, kell ennyi kórház?

Réthelyi Miklós, kijelölt miniszter, Nemzeti Erőforrás Minisztériuma: - Én akkor azt mondanám, hogy mi a kórház alatt nagyon sok, a legkülönbözőbb intézményeket besoroljuk ebbe a kórház kategóriába és a kórház is nagyon sokféle lehet, tehát kis kórház, nagy kórház, akkut ellátó kórház, megyei kórház. Úgyhogy azt hiszem, hogy most ennyi kórházra szükség van és nyilván amikor az egészségügy, tehát hogy ha az egészségügyet komolyan valahol rendszerbe kell szedni, és hogy ha ez a rendszerbe állított egészségügy, amelyik számol 10 millió magyarral, a 10 millió magyarból ennyi ilyen beteggel, ennyi olyan beteggel, az ellátásnak egy bizonyos alapszintjével azokon a helyeken, ahova mindenki eljut és az ellátásnak egy hierarchikusan emelkedő szintjével, akkor ki fog derülni az, hogy az egyes kórházakban milyen ellátásra lesz szükség. Én akkor is azt mondanám, hogy kell kórház, mert visszatérnék arra a pontra, hogy a kórház nemcsak egészségügyi ellátó intézmény és ilyen értelemben ez nagyon rossz politikai lépés lehetne, hogy ha csak az egészségügy oldaláról kezdenénk a kórházakat kinullázni, hogy hát tulajdonképpen átvehetné a másik három kórház a feladatát. "
blogtalan Creative Commons License 2010.05.28 0 0 236
Egyáltalán nem ismerem és szerintem a többség ugyanígy van ezzel.
A jobbik bedobta az Alföldi kérdést, de szerencsétlen módon Robertáztak. Ha elmozdítják, akkor rásütik a fideszre, hogy a nemi indentitása miatt üldözi. Ugyanakkor nem létezik, hogy az élet minden területén gyökeres változások történnek, a Nemzeti élén viszont maradhat egy balliberális celeb. Rögvest egy fogós, ravasz probléma, lássuk, mit kezdenek vele.
Előzmény: Maaria (231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!