Keresés

Részletes keresés

ratio Creative Commons License 2009.06.22 0 0 239
Íme egy újabb képeslap, talán a VII-es telep?
ratio Creative Commons License 2009.06.22 0 0 238
Vagyok :)
Csak segítek a gyerekeknek építkezni. Minden porcikám sajog, meg is áztunk, de most jöhet bent a bútorkészítés. De minden nap benézek :)
A gépem lassan helyreáll (áramkimaradás miatt a rendszer végleg magadta magát - lassan megy fel amit használok - hogy kommunikáljon a telcsimmel, a szkennerrel, a nyomtatóval, ...) - idő meg nem sok :(

Előzmény: myrtill82 (237)
myrtill82 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 237
Hahóóó!
hol vagytok???
(időutaztok??)
myrtill82 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 236
Összeszedtem még pár képet ahol látszik h Tatabányán készült!
ha lesz ujra tali,akkor lécci hozd el a képeket,szeretném ujra megnézni amiket a honlapon nem látni!!!
(Áki talán apázik akkor)
Jövöhéten igy gyerekmentes leszek!!
Előzmény: ratio (235)
ratio Creative Commons License 2009.06.18 0 0 235
Igen, annyira gyors volt ez a tali, hogy nálam maradt. Pedig a képeket is azért nyomtattam, hogy ami kell, azt átküldöm emailben. Hisz a honlapon csak egy része van meg. Némelyik meg nagyban jobb. Kb. 500 darab kép. A képeslapokat már más is tudja, hogy hol kell figyelni :)
A kövező alkalommal viszek másolatokat is a térképekről, illetve esetleg, fel is tehetem, hogy elérhető legyen. Remélem, hogy a Rudi bácsi (ami a könyvéből van) illetve akire hagyta Samu bácsi, az engedélyezi :)
Előzmény: myrtill82 (234)
myrtill82 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 234
Szia!
Örülök hogy megvagy,és megértelek,eggyel se könnyü.
Pároddal esetleg és bébikkel?kikapcsolódnátok kicsit.Mig nem kusznak-másznak használjátok ki!!!!:)))
(nekem nehezebb dolgom volt,Áki elszedte a térképeket hétfön,el is felejtettem hozni,ugye majd kaphatok belőlük?????)
Előzmény: Hejpe (233)
Hejpe Creative Commons License 2009.06.17 0 0 233

Sziasztok!

Én sem tüntem el, szoktam olvasni a fórumot, nem csak a képek miatt regisztráltam ide. De sajnos ilyen összejövős-beszélgetős partira már nem futja. A helyzet az, hogy nemrég született ikreim minden időnket lefoglalja. Ha van egy kis szabadidő, amikor alszanak, akkor mi is alszunk feleségemmel, vagy gyorsan megcsináljuk az elmaradt házimunkákat. Komolyan, van amikor még épp wc-re sincs idő elmenni... sajnos egymásra sem jut igazából időnk, nemhogy elmenni valahová. Pedig régebben sokat bicikliztünk. Talán majd ha megnőnek a gyerekek, és tudjuk őket vinni biciklivel, akkor felkeressük a megmaradt bányaaknákat, vagy fényképezgetünk "régen és ma" helyszíneket :o)

De most nem megy...

Nektek azért jó időtöltést, és beszélgetéseket kívánok!

 

Üdv: Hejpe

 

UI: Ha esetleg a kezembe akad itthon valami régi kép, akkor küldöm. De az is valószínű akkor lesz majd, ha a gyerekek elkezdenek pakolászni.... jajajjjjj  :o)

myrtill82 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 232
Írok iwiwen,most arrafele járok a mélem nem akar együttműködni velem.
számomra ismeretlen dolgok lennének amiket írtál,ha nem meséltek volna róla annyit.
Asszem kifosztom a "könyvesboltot".....szeretek olvasni,egy 400 oldalas könyv egy nap nálam:)))főleg ha érdekel.
Előzmény: rudolph47 (231)
rudolph47 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 231

Ok! :-))

Írd meg! Én is jártam a Halászba, meg mögé az Ifi Parkba is. Mert Tudod az is volt.

Olyan zenekarok jártak ott,akik a mai napig fogalomnak számítanak.

Kevesen tudják, hogy a szezont mindíg a P.Mobil nyitotta és zárta. A Schuszter Lóri édesanyja a Kertvárosi fényképész volt. Tele voltunk Lóri képekkel.

Aztán ott hallottam először a Piramist. Előzenekara a Mini Gruop volt.:-))

Régi szép idők. Sokat járt le az M7-es. És még nagyon sok rock legenda, akik most nem jutnak eszembe. Dévényi Tibi bácsit egyszer egy vetélkedőn bemutattam, mint technikusomat:-)( csúnyán nézett rám)

Akkor csak 2 dj volt az országban. B Tóth Laci, és Dévényi.

No erről ennnyit egyenlőre, mert elkezdem öregnek érezni magam, pedig 35-nél megállt az idő...:-))

 

 

Előzmény: myrtill82 (230)
myrtill82 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 230
Általánosságban írtam h rohanunk.
Beülős hely nincs.vagyis ami nekem megfelene:hangulatos terasz,vagy ahol nem csak sörözni lehet,hanemakár egy sütemény is megehetnék.....(de nem cukrászda)
Esetleg zene,ami nem a mai idiota zene,és sorolhatnám,vagy nekem tul nagyok az igényeim??
-és persze ne legyen "baj" ha kisgyerekkel megy az ember.

Anyu is mesélte hogy ő még volt a régi Állami Áruházban.:))
Meg hogy hová jártak szórakozni(Halászkert)



Esetleg régi képeket tudok kérni tőle...majd megirom,itt nem akarom bővebben.
Előzmény: rudolph47 (229)
rudolph47 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 229

Így igaz!! Sok-sok igazságot írtál. Vagy mondjam azt, hogy csak az igazat? :-)))

1. Igen, összejöhetnénk többször is, eszmét cserélni, beszélgetni. Fel tudom ajánlani azt a kiülő helyet itt a kertemben, ahol 8 ember kényelmesen elfér, és voltak már "világmegváltó" beszélgetéseink. Természetesen üdítő, esetleg "üditő sör", és némi nasi is rendelkezésre áll. Párral együtt is lehet jönni. Ha őt isbevonjuk, már nött a csapat.

2. A régi Tatabányán valóban nagyon sok szórakozóhely volt. Tegnap este beszélgettünk édesanyámmal. Ahol az Állami áruházat mutattam, ott volt vele szemben a "tizes körzet", mögötte a kaszinó, a körtér fölött a Vigadó.

Gyakorlatilag 100 méteren belül 3 igényes hely!

Most???

Semmi. Sehová nem tudsz beülni beszélgetni. Vagy kinéznek mert keveset fogyasztasz, vagy nincs hová...

De ezt a fentiekben leírtak szerint meg tudjuk oldani:-))

És azt se feledjük, hogy Rudi bácsinál a tóparton is össze lehet jönni néha.:-)

3. Nincs időnk? Dehogy nincs. Főleg mostanában van. Vagy csak én érzem úgy, hogy kevesebb a munkám?

Üdv

Rudi

Előzmény: myrtill82 (228)
myrtill82 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 228
Igen olvastam:)
vettem 2 könyvet,meg volt amit nem kaptam meg,azért hamarosan megyek.
Sokmindn kezd világossá válni,és vannak benne ismerős nevek.
Amit az "elfelejtett strandrol " beszéltünk,arrol majd kérdezek egyszer,igy bonyolult.
Jo lenne ha többször össze tudnánk jönni(itthon kezdek amugy is megőrülni)

Való igaz h nincs ideje senkinek semmire ebben a rohanó világban,bár lehet rosszul látom de a városban a lehetőség is eltünik hogy valahol normálisan összejöjjenek az emberek(ld. mára szinte minden normális beülős vendéglőféle eltünt)
Valahogy a 30-40 évvel ezelőtti városban sokkal nagyobb "élet" volt mint mostanság nem????
Előzmény: rudolph47 (227)
rudolph47 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 227

Kedves Mirtill!

Ezek szerint olvasol:-)

Hiányolom a többieket! Voltunk itt többen is. BG honlap is gazdagszik, ezt örömmel látom. Ugye nem rossz az, ha leülünk, és beszélünk pár szót?

Miért nem tesszük meg?

Most a többieket kérdezem elsősorban. Rá kelllll szánni az időt! Igaz, hogy megéri?

Elszoktunk tőle,hogy barátkozzunk, leüljünk egymással, beszélgessünk.

Pedig mindenki érzi, hogy szükség van rá!!

Hát tessék nem sajnálni az időt!!(így magyarul)

El kell indulni úgy, hogy csak egy picit maradok ott, a többiekkel... aztán majd meglátjuk.

Az első alkalom után hiányozni fogunk egymásnak. Meglátjátok!!

Szép és kellemes estét!!

 

myrtill82 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 226
Indulok olvasnivaloért,ha este nem lennék akkor olvasok.....(ez az egy amiért a netezést feladom-imádok olvasni)
Előzmény: rudolph47 (225)
rudolph47 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 225

Örülök, hogy tetszett a hely, és a beszélgetés. Úgy érzem mindannyian tanultunk valamennyit.:-))

Bízom abban, hogy lesz folytatás. Gondolatébresztőnek, lehetőség keresésnek ez a találkozás remek volt.

Szép, alapos, és jó munkát a továbbiakhoz.:-))

Üdv

Rudi

myrtill82 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 224
Holnap megyek és beszerzem az olvasnivalót!!!


Mi bicklizünk sokat,ha mamázik a bébi,biztos körülnézünk majd sok helyen,és fotózok is.
Ősszel elkezdem a fényképezést,ha van aminél nincs meg a jelenlegi kép,csak a régi,akkor párat kiválasztva nekilátok,aztán bővíthetjük folyamatosan!!!!
(ja!és azt is köszönöm h szereztetek egy nyugis délutánt,mert ha itthon vagyunk,Áki ordít délutánonként,sztem unatkozik,jot tett neki is ez a kis kimozdlás-nem mintha itthon ülnénk,de a szokásos séták nem elegek ár neki)
Előzmény: ratio (223)
ratio Creative Commons License 2009.06.15 0 0 223
Meseországban jártunk :) Erre tényleg a Gallai kifejezése jó: Paradicsom!

Köszönöm én is!
A képek meg nálam maradtak, de majd folyamatosan felteszem őket és akkor ti is eléritek.

Nagyon jó volt ez a tali, remélem lesz még folytatás, akár felfedező túra, akár fotós túra folytán :)

Rudi, tiszteletedre a VII-es lesz a követező, amit elkészítek a honlapon :)
Majd várom utána a pontosítzásokat :)
Előzmény: rudolph47 (221)
myrtill82 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 222
Örülök hogy találkozhattam veletek!
Jo volt a délután,és Áki is jofiu volt,amit el se hiszek az előzmények után!

Most sok kérdés kavarog a fejemben,ha letisztulnak majd hozom őket!
Előzmény: rudolph47 (221)
rudolph47 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 221

A helyszín Környebánya.

Javaslom, hogy találkozzunk a környebányai buszfordulónál.

Én kb 4 re megyek Mirtillért.

Ha valaki hívni akar, megteheti a 30-332-4477 -es számon.

Nem titkos. :-)) Úgy érzem, hogy ezen a lapon csak normális

emberek vannak. Ha mégsem... annyi baj legyen:-)))

Szóval, negyed 5!

Baráti üdvözlettel:

Rudi

Lóri80 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 220
Jó estét!

Holnap mikor és hol lesz pontosan a találkozó?
Én mindenképpen megyek! :-)
Előzmény: myrtill82 (217)
ratio Creative Commons License 2009.06.14 0 0 219
Minden rendben, megyek :)
Hol talizzunk, hánykor?
Előzmény: rudolph47 (218)
rudolph47 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 218

Szép estét!

 

Én is csatlakozom az elöttem szólóhoz. :-)) Hányan leszünk?

Jó lenne tudni.

 

Üdv

Rudi

Előzmény: myrtill82 (217)
myrtill82 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 217
Holnap kik jönnének????
ratio Creative Commons License 2009.06.12 0 0 216
Azért próbálom én is összegezni ezzel a honlappal (az elektronikus forma előnyeivel) a történelmünket, hogy egy kicsit felhívjam a figyelmet a környezetünkben található történelemről.
Hiszen aki a "Nagykórház" mellet megy el, az csak azt látja, hogy itt egy "bazi" nagy romhalmaz. Miközben 1912-ben épült és a képek, képeslapok tanulsága, az itt dolgozók (a nagynéném is) és az itt kezeltek emléke szerint ez egy meghatározó és egyedi épület volt.

Vajon mennyiben vagyunk(itt az egész várost értem és annak vezetését) különbek a Mésztelepi rombolás (Erkel és az iskola) közreműködőitől. Az utóbbi lerabolja, ahelyett, hogy megőrizné és használná(de védelmükre szóljon, hogy nekik ez nem is volt örökség, talán történelem sem, hisz ki tudja mikor jöttek ide), mi pedig várjuk a halálát, ahelyett, hogy orvost kerítenénk!
Előzmény: rudolph47 (214)
ratio Creative Commons License 2009.06.12 0 0 215
Jó kérdés!

Valaki, alamikor kitalálta, kiásták, aztán, mint más tavunk, ez is "beteg" lett. Az embernek inkább nem volt kedve arra menni.

Aztán valaki, talán épp a lent említett időben, javított a felálláson.

1996.04.22-én határozták el a város vezetői, hogy parkosítják a környékét (tehát a tó már meg volt). Addig igen elhanyagolt volt. (minden tavat gondozni is kell - lásd Liget tava)

Most a liget tava is szép, de én még emlékszem, amikor azt hittük, végleg lemondenak róla. Szerencsére nem így lett.
Előzmény: myrtill82 (211)
rudolph47 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 214

:-( Ne viccelj! Szerinted hányan segítenének? A remény hal meg utoljára!

Keressünk valakiket, hátha sikerül !! :-))

Előzmény: ratio (212)
rudolph47 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 213

Döbbenet, amit tettek!

Tudatos rombolás volt ez is. Remélem a többi hasonló emlékmű nem esik áldozatul.

Talán a polgármesteri hivatalnak, az t? ( nagyon nagyon profi jegyzőnek) és az építésügyi hatóságnak(? Bocsi de röhej, hogy így nevezik magukat)

talán értünk kellene tenniük! Nem ellenünk!

Fogadok, hogy ül képviselő a városi testületben akinek fogalma sincs, hogy ez mi volt, és hol volt...már nincs...sajnos.

Előzmény: ratio (212)
ratio Creative Commons License 2009.06.12 0 0 212
:)
Még mindig nyomtattam oldalakat (beszélgetés indítóknak) és remélem ettől ez csak a kezdet lesz.

Megint voltam újabb 5 könyvért csütörtökön :) Olvasni jó!

Elhozták a 24óra tegnapi számát, amiben bent van a Rákosi(XV-ös) akna bejáratának az elbontása. Akkor még sem én voltam a hibás, amikor nem rég ott jártunk az unokákkal és csak friss túrást találtunk. Én meg azt hittem, hogy a GPS-nél elütöttem valamit.

Barbár világban élünk!
Kíváncsi vagyok tehetünk e valamit a többi történelmi épületért?

Befolyásos emberek segítsetek!!!

Előzmény: rudolph47 (209)
myrtill82 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 211
Valaki tudja h a Csónakázó tó mikortól létezik?
myrtill82 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 210
Nem....hétfön elötte a kutyát kell még dokihoz vinnem kontrolla,de ott leszek mindenképpen!
nem tudtam mit irni,többiek is eltüntek:((
Előzmény: rudolph47 (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!