Keresés

Részletes keresés

Thomas Creative Commons License 2002.06.18 0 0 422
No milyen vagyok, hogy ezt ide beteszem:-)))

http://www.tempur.de/pages/set_main.html

Moll Creative Commons License 2002.06.14 0 0 421
Felhívtam az ismerősömet szivacs ügyben: azt mondta, gerincfájásra K keménységű szivacsot szoktak venni, ez elég kemény, jó minőségű (az ára is magasabb).

Tudtok erről valamit? Mi az, hogy K keménység? Azért remélem, nem olyan, mintha a földön feküdnénk....(meg állítólag az megint csak nem tenne jót a párom sérvének)

Sfakutya Creative Commons License 2002.06.14 0 0 420
Budapest
Előzmény: prága812186 (419)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 419
wolf orvosi műszerboltban.
Előzmény: Sfakutya (417)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 418
a WOLF ORVOSI MŰSZERBOLTBA.MELYIK VÁROSBAN LAKSZ?
Előzmény: Sfakutya (417)
Sfakutya Creative Commons License 2002.06.14 0 0 417
A szék támlájához helyezhető párnáról már hallottam, tervezem, hogy veszek, de nem tudom, hogy hol lehet kapni. Gondolom, hogy gyógyászati segédeszközöket árusító boltban, de neked már van tapasztalatod, a tiéd bevált, hol vetted?
Előzmény: prága812186 (415)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 416
javítás:
hordok-hordom
melárúlja-elárulja
tatmi-tatami
azidegeket
az idegeket

bocs:)

Előzmény: prága812186 (415)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 415
Sfakutya!

ezt a segédeszközt orvosi műszer boltban lehet venni.az egyik egy ék párna,ami egy nagyon kemény szivacsból van,és ahogy a neve is melárúlja ék formáju.hátúl magasabb,ezáltal megemeli a feneket
és nem nyomja a sérv azidegeket.a másik,amit mindig magammal hordok a dolgoziba és az ágyba.
a legjobb név ami ráillik az a deréktámasztó.egy domború párna amit beteszek a derekam mögé,rálehet tenni a székre is mert van a végén
egy nehezék.ezzel alszom éjjel is.ezért nem kell nekem a földön aludni,mert ugyanazt a célt szolgálja.olyasmi szivacsból készült,mint a judosoknak a tatmi szőnyeg.marha klafa.db.4000 ft.
szerintem kibírható.

Előzmény: Sfakutya (414)
Sfakutya Creative Commons License 2002.06.14 0 0 414
Szia Prága!

Minden ötleted érdekel!!! Mesélj a "segédeszközről" !!!

Előzmény: prága812186 (412)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 413
to MOLL!

szerintem elég egyértelmű.
ha már ülni nem tud,és állni sem
az tuti,hogy gyulladásban van.
előttem már okosan írta valaki,hogy ilyenkor fekvés,és gyulladáscsökkentő gyógyszerek a
legjobb amit csinálhaterre vannak spec.gyógyszerek:
cataflan,mesulid,flector.én csak ezeket ismerem.én a mesulidot szedem,napi egyet,mert ez nem készíti ki a gyomrot.a cataflánnal vigyázzni
kell,a gyomor miatt.

van mégegy tapasztalatom:nem muszály a földön feküdni,egyébként a túl kemény sem jó!!erre is van egy-két ötletem.ha érdekel.

Előzmény: Moll (411)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 412
mondom,hogy egyénre szabott!!!
más mint a gerinc torna.
a gerinc torna arra jó,h.megerősítse
a hátizmokat.a MK.torna is megerősíti,de mint montam egyére szabott.
itt nem egy feladatsort kell végigcsinálni,
hanem EGY olyan gyakorlatot ami az adott sérvre
alkalmazható.most akkor leírom a sajátom.
a 3.4.5. csigolyámnál van,tudod deréktájon.az enyém hátrafelé,és egy kicsit ballra van kitüremkedve.az erre való torna abból áll,h. hason fekszel az asztalon,vagy ágyon
a lényeg,h. kemény legyen!kisterpeszt csinálsz, A LÁBFEJED LÓGJON LE AZ ÁGYRÓL(asztalról)!!!!
ez nagyon lényeges,azért,h.ne húzódjanak az idegszálak.a csípődet lazára engeded,a kezedet a mellkasod alá teszed,és lassan felnyomod magad.a fejedet ne emeld fel,nézz lefelé.ugyancsak az idegszálak miatt.felnyomás után engedd vissza magad szép lassan.ezt lehet fokozni azzal,hogy elöszőr csak az első háromnál,ötnél aztán akár mind a 10-nél fújd ki a levegőt amikor kinyomtad magad(amikor fennt vagy).arra kell figyelni,h. a csípő legyen laza.a fájdalomtól függően lehet óránként, két óránként,három óránként csinálni.FONTOS:tíznél többet soha ne csinálj!NEM A MENNYISÉG,HANEM A MINŐSÉG A FONTOS!!!

van még valami amivel karbantartom sérvet.
ez most nevetséges lesz,de úgy hívom,hogy segédeszköz.ha érdekel leírhatom ezt is.

Előzmény: Sfakutya (410)
Moll Creative Commons License 2002.06.13 0 0 411
És azt honnan lehet tudni, hogy be van-e gyulladva a sérv?

A kedvesnek nem javul a dereka: már állni sem jó, eddig csak ülni nem tudott.. :-(

Sfakutya Creative Commons License 2002.06.13 0 0 410
Engem az érdekel, hogy ez a McKenzie torna másabb-e, mint az egyéb gerinctornák. Én is szoktam tornázni, de ez a módszer mitől másabb, mint egy sima torna. Kazettáim nekem is vannak ( nem McKenzie-s), de én nem érzem,hogy azok a tornagyakorlatok oly módon erősítenék a gerinc körüli izmokat, mint ahogy leírod.
Mesélj el néhány konkrét gyakorlatot. Próbáld leírni, biztosan meg fogom érteni.
Előzmény: prága812186 (409)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.13 0 0 409
ez a torna egyénre szabott.az attól függ
hol és hogy helyezkedik el a sérv.
ezt a tornát a kórházban,a gyógytornász
tanítja.ha akarod leírom,milyen az én sérvem,és milyen az ehhez való torna.
egyébként van gerinc-torna kazim is.de azt csak akkor szabad csinálnom,hanincs begyulladva a sérvem.
Előzmény: Sfakutya (407)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.13 0 0 408
válaszoltam,de nem látom.
ha az előzményekre kattintok csak akkor
látom.
Előzmény: Sfakutya (407)
Sfakutya Creative Commons License 2002.06.13 0 0 407
Hol lehet ezt a tornát megtanulni? Melyek azok a tornagyakorlatok, amelyeket ez a módszer alkalmaz????
Előzmény: prága812186 (406)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.13 0 0 406
ez egy olyan torna,ami egyszer megerősíti
a gerincoszlop melletti izmokat,hogy könnyebb
legyen a gerincnek a terhelés,másodszor pedig
a porckorongok közötti kitüremkedő lágyrészt visszatereli,amennyire tudja.

nekem 3 helyen van:a 3.,4.,5. csigolyánál.3éve van már,nagyon megszabadulnék tőle,de inkább tornázom(ami nem egy nehéz torna),mert műtét után sem biztos,hogy jobb lesz.

Előzmény: Sfakutya (405)
Sfakutya Creative Commons License 2002.06.12 0 0 405
Prága!

Én csak hallottam róla. Majdnem egy éve próbálok ennek a tornának a nyomára bukkanni, de eddig nem sikerült. örömmel venném, ha beavatnál a titkába!

Előzmény: prága812186 (404)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.12 0 0 404
sziasztok!

porcosok:ismeritek a Meck Kenzy tornát?
ha már nagyon fáj akkor jöhet a torna.
ha pedig mindig csinálja ,akkor elő sem jön.

Moll Creative Commons License 2002.06.12 0 0 403
Na, ha emberi időben tartanak nyitva (este 5 után is), akkor valszeg hamarosan felkeressük őket...kösz!
Előzmény: Thomas (402)
Thomas Creative Commons License 2002.06.11 0 0 402
Nemegész ötven volt, de az ár nagyon függ attól, hogy mikor milyen akcio van és, hogy milyen összetételű a matrac. Kb 25-től már lehet használhatót venni. Ja és csak bizonyos alkalmakkor kétszemélyes...:-))))
Előzmény: Moll (401)
Moll Creative Commons License 2002.06.10 0 0 401
És azt is elárulnád, hogy mennyiért vettétek? És kétszemélyes, vagy csak egy?

Nekünk kétszemélyes kellene, hogy ne szintkülönbséggel feküdjünk az ágyon :-)

Egyébként 2 óra próbálkozás után sikerült felhívnom a dokit, pontosabban gondolom a titkárnőjével beszéltem: már csak júliusra vesznek fel előjegyzéseket, azt is csak jövő héttől...:-( (bár ez valahol jó hír, ha sokan járnak valakihez, akkor remélhetőleg nekünk is használni fog...)

Előzmény: Thomas (399)
Thomas Creative Commons License 2002.06.10 0 0 400
(bocs: olcso, kemény matrac: lószőr, vagy forgácslap:-)))

Van-é valakinek tapasztalata a mágnesterápiáról, amikor okos kis készülék egy "matracba" pumpálja a mágneses delejt...?
Ugyanis ezt már több helyen is használják és ismerősömék is sikerrel kezdik használni.

Thomas Creative Commons License 2002.06.10 0 0 399
A Bécsi uton a 271-ben ha jól emlékszem van egy matrac centrum a benzinkutnál. Ott vagy 50 matracot kipróbálhatsz, azt is megkérdezik, hogy melyik oldaladon, stb. szoktál feküdni, mert ehhez képest ajánlanak matract. Szóval mi itten vettünk egy latex-kokusz-latex verziot ami nagyon kényelmes és hasznos. Egy nagy baja van, hogy nem én használhatom, de előbb utóbb nekem is kell....

Előzmény: Xolo (397)
Moll Creative Commons License 2002.06.10 0 0 398
Épp a dokit hívogatom (már jó ideje), tényleg nem nagyon lehet elérni...folyton foglalt, most meg már azt mondja, hogy a hívott szám átmenetileg nem kapcsolható...

Szivacsügyben én a Poran Kft-hez fordultam, amikor kellett, de lehet, hogy Neked ez nem jó, mert Sajóbábonyban van, Miskolc és Kazincbarcika között.

Nem tudom, hogy adnak-e el magánembereknek egyébként, nekem dolgozott ott egy ismerősöm évekkel ezelőtt, remélhetőleg még mindig ott van...:-)

Egyébként nemrég beszéltem a férjemmel: azt mondja, neki a nagyon kemény ágy sem jó :-(

Xolo Creative Commons License 2002.06.10 0 0 397
A vietnami dokit elég nehéz lesz felhívnod, jó ha felkészülsz rá, hogy próbálkoznod kell majd egy ideig...
Vagy foglalt, vagy nem veszik fel többnyire, de önhibájukon kívül...

Szerintetek hol nézzünk valami nagyon kemény szivacsot? A nagyon kemény matracok nagyon drágák, ezért keresnénk mi is valami szivacskát...

Előzmény: Moll (396)
Moll Creative Commons License 2002.06.10 0 0 396
Szia Xolo,

igen, én írtam levelet a barátnődnek, és rögtön válaszolt is nagyon kedvesen.

Ma mindenképpen felhívom a vietnámi dokit, és kérek tőle időpontot: a topic elolvasása után első lépésként ezt tartom a legjobb lépésnek (meg persze felhívom a barátnőm anyukáját, aki "szivacsgyár"-ban dolgozik, hogy segítsen beszerezni valami jó kemény szivacsot.

Köszi amúgy a segítségeteket, már kicsit megnyugodtunk, hogy mások is javulnak, illetve én is maszíroztam a párom derekát minden este, és már ő is jobban érzi magát :-)

Moll

Előzmény: Xolo (393)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.09 0 0 395
boccásátok meg nekem, de olyan érzésem van, mintha nem akarnátok meggyógyulni...
Ugy látszik nem fáj még eléggé.

Amikor nekem fájt, elmúltak az előítéleteim és addig mentem amig meg nem gyógyult.
És ebben az orvosok tudtak a legkevesebbet segiteni...

Üdv
Adept

Sfakutya Creative Commons License 2002.06.07 0 0 394
Ha a derekam teljesen kikészül, akkor én is a földön szoktam aludni. Nagyon kellemetlen dolog, de nagyon hatásos. Csak arra kell figyelni, hogy ne legyen hideg. Tehát 2-3 takarót teszek a parkettára és úgy alszom. Minden porcikámat nyomja a föld, de jót tesz!
Előzmény: Xolo (393)
Xolo Creative Commons License 2002.06.07 0 0 393
Nekünk is az a tapasztalatunk, hogy nagyon jót tezs, ha kemény az ágy. Drága bio matracra nekünk sincs pénzünk, szerencsére az én ágyam nagyon nagyon kemény (nekem egészséges a gerincem, mégis azt szeretem). és mióta ezen az ágyon alszunk, nagyon jó a hátának. Néha szokott a földre is feküdni, 15-20 percig, azt mondja nagyon jól esik neki.

Moll, egyébként szerintem te kerested fel a barátnőmet emailen, mert tegnapelőtt ( azt hiszem) kapott egy emailt valakitől, aki azután a vietnámi doki után érdeklődik...

Előzmény: Sfakutya (392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!