Keresés

Részletes keresés

Sfakutya Creative Commons License 2002.07.19 0 0 438
Zsoldos!
Nagyon jó, hogy már jobban vagy. Egészen meglepő, hogy ilyen gyorsan bekerültél a kórházba és ilyen gyrsan megoperáltak. Nagyon rossz volt közvetlenül a műtét után? Nagyon fájt? Közérzeted milyen volt?
Előzmény: Zsoldos (436)
Zsoldos Creative Commons License 2002.07.19 0 0 437
Bocs, 7 éve a bal oldalon volt.
Előzmény: Zsoldos (436)
Zsoldos Creative Commons License 2002.07.19 0 0 436
Előzmény: 7 éve a jobb oldalon volt egy kiszakadt (kizázódott) sérvem, amit műtöttek. Szigorú gerinckímélő életmódot javasoltak.

Tavaly nyár végén és ősz elején sokat futottam fogyókúra okán és amilyen hülye vagyok, aszfalton. Szerintem (és többek szerint)a jobb oldalon akkor jött elő a sérv, de nem szakadt ki a porckorong és nem is nyomott ideget, úgyhogy nem zavart. Egészen idén január 4-ig, amikor egy céges focimeccsen rosszat mozdultam és másnapra már erős húzódásszerű fájdalmat éreztem a jobb térdhajlatombn. Körzeti orvos - Gyógyszeres kúrák - sérvgyanú - neurológus - MRI - sérv - Amerikai út. Kértem, hogy ahhoz az orvoshoz küldjenek aki 7 éve is műtött (Dr. Vidovszky Tamás). Ő megvizsgált és mondta, hogy bár már műthető, adjunk egy esélyt a hagyományos kezelésnek és beutalt a Rudas Nappali Fürdőkorházba 3 hét ambuláns kezelésre. Mivel állapotom nem javult április 18-án visszamentem a főorvoshoz, aki felírta, hogy milyen leleteket kell majd hoznom 4 nap múlva, hogy eldőljön, vajon délutáni műszakban is műthető vagyok-e. (Teljes vérkép, vizelet, EKG, tüdőszűrés, vércsoport) ápr. 22-én visszamentem a leletekkel és mondták, hogy 30-án reggel várnak és du 4-5 körül műtenek. Utóbb kiderült, hogy ő már nem műt, de ajánlotta maga helyett Dr. Major Ottó főorvost. 30-án, kedden du fél 5-kor vittek a műtőbe és 7-re már megint a kórteremben voltam. Péntek reggel pedig már ki is adták az utamat. 6 hét múlva, lényegében panaszmentesen mentem el a kontrollra, majd ismét a Rudasba küldtek utókezelésre. Múlt héten fejeződött be a kúra és bár a frontokat megérzem és fáradékonyabb a derekem, teljesen jól érzem magam.

Előzmény: Sfakutya (435)
Sfakutya Creative Commons License 2002.07.19 0 0 435
Xolo!
Nagyon örülök, hogy a kedvesed jobban van.
Nekem a nyaki 4 db porckorongsérven kívül szintén az instabilitás okozza a fő problémát. Stabilizáni kell a gerincet, ehhez több csigolyát egymáshoz kell rögzíteni. Tudom, hogy nem lesz utána sem tökéletes, de sajnos eljutottam egy olyan pontra, amit már nem lehet tornával, maszírozással visszafordítani. Naponta alig 2-3 órát tudok állva, vagy ülve tölteni, a többit fekve kell töltenem, mert úgy érzem, hogy letörik a fejem a nyakamról. Már a Shanz-gallér sem segít.
Augusztus első hetében megyek a Királyhágóba konzultálni és aztán az Amerikai útra. Az ideggyógyásuzom már kezd mérges lenni rám, amiért húzom az időt, de félek. Állítólag ha elmegyek az idegsebészhez és ő is a műtétet fogja javasolni, akkor is sokat kell majd várnom, mire bejutok a kórházba.Állítólag nagyon sokan várnak műtétre.

Zsoldos!

Légyszíves mesélj a műtétről és a jelen állapotodról!

Zsoldos Creative Commons License 2002.07.19 0 0 434
Sziasztok. Teljesen elfelejtettem ezt a topikot. Jelentem 2002. április 30-án, 7 évvel az első után, átestem a második műtéten (porckorong-sérv).
Xolo Creative Commons License 2002.07.19 0 0 433
Sziasztok!!!

Sfakutya őszintén sajnálom hogy rosszabbodott az állapotod.

Rég nem jelentkeztem, elmesélem mi történt a közelmúltban.
Nem emléxem, mondtam-e, de szó volt róla, hogy injekciós kezelést kap a barátnőm.

Nos ez meg is történt, 5 napig járt kórházba, és mindennap egy órás infúziókúra volt. Közben a kórházon belül gyógytornára is járt és hátmasszázsra. Szerncséje volt, mert a gerincosztályra elvileg csak akut esetek kerülhetnének, tehát akik közvetlenül műtétre várnak. Mind az orvos, mind a gyógytornász azt mondta, hogy nem is a sérv a legnagyobb probléma, inkább az instabilitás.

Szerencsére nagyon hatásosnak bizonyult a kúra, a barátnőm dereka azóta elenyészve fáj csak, nincs az a mindennapi őrületes fájdalma szegénynek. Ezt a kúrát egyébként elvileg fél évente megkaphatja a kicsikém, csak ahhoz félévente kell egy hét, hogy mindennap be tudjon járni... A kúra valamilyen gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító, szteroidos koktél volt, vénán át adagolva, tehát nem közvetlenül a gerinc mellé.

Mondjuk a tegnapi őrületes esőben este nagyon zsibbadt a lába, de az eső után el is múlt.

Múlt héten a horvát tegnerparton voltunk, meg kell mondjam valszínűleg jót tett a tengerparti klíma, mert ott egy esős napot kivéve egyáltalán nem is érezte a derekát, hogy fájna.

Azóta egyébként többször volt gyógytornán ( ami mostmár nem ingyenes, alkalmanént 1500 Ft), de nagyon ért a szakmájához a gyógytornásznő, az orvos ajánlotta koórházon belül, speckó gyakorlatokat végeztet vele.

Votl egy reumatológusnál is a barántőm (a táppénz miatt küldte el a körzeti) Ez a Péterfi(asszem így kell írni) S. utcai kórház reumatológiája, ahol a doki most adott a barátnőmnek 15 fürdőjegyet és 15 masszázsjegyet, még választhatott is fürdők közül, ő a Széchenyit választotta. Elvileg ez a 15 alkalom is jár kétszer minden évben...

Szóval ez történt mostanában, kopp kopp kopp elég jónak tűnik most az állapota.

Legyetek jók, és jobbulást Nektek.

Ha bármi kérdésetek adódna... írjatok ide a fórumra

Ja, és még egy dolog. Megoldottuk az ágy kérdést is úgy tűnik. Mivel drága szivacsra jelenleg nincs szükség, a következőt tettük: 5 pokróc a földre terítve, rajta lepedő és úgy alszunk. A barátnőmnek rettentő kényelmes, nekem nincs bajom a gerincemmel, de nekem is nagyon kényelmes.

Sfakutya Creative Commons License 2002.07.18 0 0 432
Prága!
Írd le, hogy mit tudsz a nyaki gerincm
Sfakutya Creative Commons License 2002.07.18 0 0 431
Prága!
Írd le, hogy mit tudsz a nyaki gerinc m
Előzmény: prága812186 (429)
Sfakutya Creative Commons License 2002.07.12 0 0 430
Tudsz róla részletesebben írni? Milyen a műtét? Miért nem lesz jobb?
Előzmény: prága812186 (429)
prága812186 Creative Commons License 2002.07.12 0 0 429
Sfakutya!

Azt tudod,hogy a nyakisérvet elölről műtik?
Átvágják a torkodat.Műtét után sem lesz 100%-os!!!

Előzmény: Sfakutya (428)
Sfakutya Creative Commons License 2002.07.12 0 0 428
Pár hete nagyon erős fájdalmam van. Most már egy kicsit csökkent. Az ideggyógyászom mondta először, hogy meg kellene operálni. Aztán egy másik orvos, majd egy harmadik. Az ideggyógyász el akart küldeni az Amerikai útra az egyik idegsebészhez, de mielött odamegyek-mivel szerintem ott műtéti időpontot fognak egyből adni-még megkeresek valakit Királyhágó úti Gerincgyógyászaton. Ha ott is a műtétet fogják javasolni, akkor megyek az Amerikai útra és odatartom nekik a nyakamat.
Sajnos nekem már négy nyaki sérvem van és ezen kívül a csigolyák teljesen "rendetlenül" állnak. Nem csak a porckorong eltávolítását fogják végezni, hanem lemerevítik a nyakamat:(
Előzmény: Moll (427)
Moll Creative Commons License 2002.07.12 0 0 427
És ki van már tűzve a műtét???

Nekem kb. 6 személyes ismerősömet műtötték meg sérvre, ebből 5 teljesen rendbejött, egynek kellett menni azóta többször is....

Az én páromnak meg - képzeljétek el - ma azt mondta dr. Kiem, hogy most néhány hónapig nem igazán kell hozzá mennie, mert kissé visszahúzódott a sérv, és már valóban alig érzi.

Ahhoz képest, hogy kb. másfél hónapja annyira fájt neki, hogy 5 percig sem tudott ülni, most nagyon örülünk az eredménynek! :-)

Sfakutya Creative Commons License 2002.07.10 0 0 426
Hosszú időn keresztül azt hittem, hogy megúszhatom a műtétet. Most nagyon úgy néz ki, hogy mehetek a kés alá. Hirtelen annyira romlott az állapotom, hogy legfeljebb néhány hetet halogathatom a műtétet.
Félek!
Sfakutya Creative Commons License 2002.06.26 0 0 425
Volt már valakinek porckorong gyulladása? Az milyen? Hogyan kezelik?
Thomas Creative Commons License 2002.06.19 0 0 424
Az Elsa nevű párna amit Bern mellett vettem meg 89 svfrank de MEGÉRTE!!!!!!!!
Jól meg kell nézni a szivacsot, mert ez nem hagyományos szivacs!! Mint ahogy a képeken is látszik.
Előzmény: tara (423)
tara Creative Commons License 2002.06.18 0 0 423
Azt hiszem, ilyen párnát láttam egyszer a Margit körúton a Margit med nevű üzletben, a Bem u. sarkán, csakhát az ára visszariasztott. Ha jól emlékszem 17 eFt volt tavaly.
Előzmény: Thomas (422)
Thomas Creative Commons License 2002.06.18 0 0 422
No milyen vagyok, hogy ezt ide beteszem:-)))

http://www.tempur.de/pages/set_main.html

Moll Creative Commons License 2002.06.14 0 0 421
Felhívtam az ismerősömet szivacs ügyben: azt mondta, gerincfájásra K keménységű szivacsot szoktak venni, ez elég kemény, jó minőségű (az ára is magasabb).

Tudtok erről valamit? Mi az, hogy K keménység? Azért remélem, nem olyan, mintha a földön feküdnénk....(meg állítólag az megint csak nem tenne jót a párom sérvének)

Sfakutya Creative Commons License 2002.06.14 0 0 420
Budapest
Előzmény: prága812186 (419)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 419
wolf orvosi műszerboltban.
Előzmény: Sfakutya (417)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 418
a WOLF ORVOSI MŰSZERBOLTBA.MELYIK VÁROSBAN LAKSZ?
Előzmény: Sfakutya (417)
Sfakutya Creative Commons License 2002.06.14 0 0 417
A szék támlájához helyezhető párnáról már hallottam, tervezem, hogy veszek, de nem tudom, hogy hol lehet kapni. Gondolom, hogy gyógyászati segédeszközöket árusító boltban, de neked már van tapasztalatod, a tiéd bevált, hol vetted?
Előzmény: prága812186 (415)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 416
javítás:
hordok-hordom
melárúlja-elárulja
tatmi-tatami
azidegeket
az idegeket

bocs:)

Előzmény: prága812186 (415)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 415
Sfakutya!

ezt a segédeszközt orvosi műszer boltban lehet venni.az egyik egy ék párna,ami egy nagyon kemény szivacsból van,és ahogy a neve is melárúlja ék formáju.hátúl magasabb,ezáltal megemeli a feneket
és nem nyomja a sérv azidegeket.a másik,amit mindig magammal hordok a dolgoziba és az ágyba.
a legjobb név ami ráillik az a deréktámasztó.egy domború párna amit beteszek a derekam mögé,rálehet tenni a székre is mert van a végén
egy nehezék.ezzel alszom éjjel is.ezért nem kell nekem a földön aludni,mert ugyanazt a célt szolgálja.olyasmi szivacsból készült,mint a judosoknak a tatmi szőnyeg.marha klafa.db.4000 ft.
szerintem kibírható.

Előzmény: Sfakutya (414)
Sfakutya Creative Commons License 2002.06.14 0 0 414
Szia Prága!

Minden ötleted érdekel!!! Mesélj a "segédeszközről" !!!

Előzmény: prága812186 (412)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 413
to MOLL!

szerintem elég egyértelmű.
ha már ülni nem tud,és állni sem
az tuti,hogy gyulladásban van.
előttem már okosan írta valaki,hogy ilyenkor fekvés,és gyulladáscsökkentő gyógyszerek a
legjobb amit csinálhaterre vannak spec.gyógyszerek:
cataflan,mesulid,flector.én csak ezeket ismerem.én a mesulidot szedem,napi egyet,mert ez nem készíti ki a gyomrot.a cataflánnal vigyázzni
kell,a gyomor miatt.

van mégegy tapasztalatom:nem muszály a földön feküdni,egyébként a túl kemény sem jó!!erre is van egy-két ötletem.ha érdekel.

Előzmény: Moll (411)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.14 0 0 412
mondom,hogy egyénre szabott!!!
más mint a gerinc torna.
a gerinc torna arra jó,h.megerősítse
a hátizmokat.a MK.torna is megerősíti,de mint montam egyére szabott.
itt nem egy feladatsort kell végigcsinálni,
hanem EGY olyan gyakorlatot ami az adott sérvre
alkalmazható.most akkor leírom a sajátom.
a 3.4.5. csigolyámnál van,tudod deréktájon.az enyém hátrafelé,és egy kicsit ballra van kitüremkedve.az erre való torna abból áll,h. hason fekszel az asztalon,vagy ágyon
a lényeg,h. kemény legyen!kisterpeszt csinálsz, A LÁBFEJED LÓGJON LE AZ ÁGYRÓL(asztalról)!!!!
ez nagyon lényeges,azért,h.ne húzódjanak az idegszálak.a csípődet lazára engeded,a kezedet a mellkasod alá teszed,és lassan felnyomod magad.a fejedet ne emeld fel,nézz lefelé.ugyancsak az idegszálak miatt.felnyomás után engedd vissza magad szép lassan.ezt lehet fokozni azzal,hogy elöszőr csak az első háromnál,ötnél aztán akár mind a 10-nél fújd ki a levegőt amikor kinyomtad magad(amikor fennt vagy).arra kell figyelni,h. a csípő legyen laza.a fájdalomtól függően lehet óránként, két óránként,három óránként csinálni.FONTOS:tíznél többet soha ne csinálj!NEM A MENNYISÉG,HANEM A MINŐSÉG A FONTOS!!!

van még valami amivel karbantartom sérvet.
ez most nevetséges lesz,de úgy hívom,hogy segédeszköz.ha érdekel leírhatom ezt is.

Előzmény: Sfakutya (410)
Moll Creative Commons License 2002.06.13 0 0 411
És azt honnan lehet tudni, hogy be van-e gyulladva a sérv?

A kedvesnek nem javul a dereka: már állni sem jó, eddig csak ülni nem tudott.. :-(

Sfakutya Creative Commons License 2002.06.13 0 0 410
Engem az érdekel, hogy ez a McKenzie torna másabb-e, mint az egyéb gerinctornák. Én is szoktam tornázni, de ez a módszer mitől másabb, mint egy sima torna. Kazettáim nekem is vannak ( nem McKenzie-s), de én nem érzem,hogy azok a tornagyakorlatok oly módon erősítenék a gerinc körüli izmokat, mint ahogy leírod.
Mesélj el néhány konkrét gyakorlatot. Próbáld leírni, biztosan meg fogom érteni.
Előzmény: prága812186 (409)
prága812186 Creative Commons License 2002.06.13 0 0 409
ez a torna egyénre szabott.az attól függ
hol és hogy helyezkedik el a sérv.
ezt a tornát a kórházban,a gyógytornász
tanítja.ha akarod leírom,milyen az én sérvem,és milyen az ehhez való torna.
egyébként van gerinc-torna kazim is.de azt csak akkor szabad csinálnom,hanincs begyulladva a sérvem.
Előzmény: Sfakutya (407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!