Keresés

Részletes keresés

bmtg Creative Commons License 2010.05.20 0 0 21146
Sziasztok újra!

Rég írtam de olvasni mindig olvaslak benneteket!
Igaz hogy még sokká megyünk (december-január)környékére tervezzük de nagyon jól szeretnék választani.
2010.januárban Kuramathin voltunk ami mesés volt.

Segítsetek kérlek.
Erről hallott már valaki valamit?
http://www.lilybeachmaldives.com/relaunchmain.html

Mit jelent náluk az All. ? (kuramathin minden koktél minden snek étel benne volt de hallottam olyat hogy a koktél egyes szigeteken még All. ellátásnál is fizetősek)
Mekkora sziget lehet?

Előre is köszi ha valaki tud segíteni.
Pusza
Bandos Creative Commons License 2010.05.19 0 0 21145

Szia jmp,

 

Hamarosan. Már számoljuk visszafelé a napokat erősen. Nézem minden nap a vulkáni hamu "előrejelzést", és egyre optimistább vagyok, bár most már tényleg csak akkor hiszem el, hogy ott leszünk, ha már ott vagyunk.

Majd kintről jelentkezem.

 

Csak azért is maldív!

 

Bandos

 

 

Előzmény: jmp (21144)
jmp Creative Commons License 2010.05.19 0 0 21144
Szia Bandos!

Mikor indultok ide?
Islamd Hideaway :)
avandi Creative Commons License 2010.05.16 0 0 21143

It seemed to us that the resort had good natural conditions, but it needs some serious renovation - when we were there, a lot of work was going on on one of the beaches, with heavy machinery, so they may be upgrading the resort.

 

Feb 19 review itt:

http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g298571-d316954-r59911717-Paradise_Island_Resort-Male.html#CHECK_RATES_CONT

 

Akik utánuk iírtak már nememlítettek ilyesmit.

 

Nem szentírás a tripadvisor, de azért általánosságban jó iránymutató, mi mindig ránézünk foglalás előtt...

Előzmény: nagynora84 (21142)
nagynora84 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 21142
Kedves Avandi!

Azon az oldal amit ajánlottál, hol van szó épikezésről ?

Köszönöm a válaszod.
jmp Creative Commons License 2010.05.15 0 0 21141
Ebben a jo idoben egy kis napsuteses nosztalgia :)




avandi Creative Commons License 2010.05.15 0 0 21140
A www.tripadvisor.com oldalán februárban írtak utoljára építkezésről, azóta csak jó beszámolók kerültek fel. Anit párannegatívumként emlegetnek, hogy sok a beton (út, gát) és a vizi bungik igazán szépek. Mi februárban csak elhajóztunk mellette, építkezést nagy gépeket, kotróhajót mi nem láttunk...
Előzmény: nagynora84 (21139)
nagynora84 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 21139
Sziasztok !

Megint a segítségetekre lenne szükségem.
Kaptam egy kedvező ajánlatot, Paradise Islandra.
Volt valaki mostanság ezen a szigeten?
Véget értek a felújítások?
Milyen tapasztalatok vannak idén?

Előre is köszi.
avandi Creative Commons License 2010.05.14 0 0 21138

Sziasztok!

 

Most kaptam egy ajánlatot, nekünk nem jó, de hátha érdekel itt valakit.

 

Fihalhohi 14 nap teljes ellátás direkt járat Manchesterből 809 BGP/fő Június 16-i indulás

 

http://www.firstchoice.co.uk/fcsun/page/details/details.page?packageNumber=47119029100WBAUUS1276708800000127676280000018812779796000001278005400000189&linkName=

 

Szerintem szuper...

sirLancy Creative Commons License 2010.05.13 0 0 21137
Mindenkinek koszi a valaszokat!

Egy hetre megyunk sajna, mert elotte egy het Sri Lanka-i nezelodes lesz. Igazabol az eskuvo volt tervezve az Island Hideaway-on, de gyozott az ar ertek arany igy most megyunk es februarban is ket hetre valamelyik penztracakimelobb szigetre (2 het araert 4 het).

Irtam az utazasi irodanak hogy nem akarok O Villat a Kuredun mert mindenki azt mondja h a deli resz szebb, igy remenykedem h oda kapunk vagy esetleg naszutas ajandeknak egy jacuzzis villat kapunk upgrade-nek. :)

THX

L

Thappa Creative Commons License 2010.05.13 0 0 21136

Szia sirLancy!

 

Kuredun minden étteremben ehetsz AI esetén, nem csak abban, ahová a szállásod szerint tartozol.

 

Ha BV-t foglaltok, akkor az valószínűleg az északi oldalon az O resortban lesz (hacsak nem gyerekkel mentek, mert a gyerekeseket a Koamas villákba teszik a déli oldalra, nem az O-ba), és az O étterem tartozik majd hozzátok. Érdemes egyszer meglátogatni a többit is, de az O étterme felülmúlhatatlan, nem fogtok máshová vágyni!

Reggelinél nem kellett foglalnunk, bár csak egyszer ettünk nem a szállásunkhoz tartozó étteremben, a Bonthiban, de messze nem volt olyan jó, mint az O vagy Sangu étterem.

Ebédnél nem tudom, ebédelni mindig a szállásunkhoz tartozóban ettünk.

Vacsoránál viszont foglalni kell helyet, ha máshol akarsz enni (nem kapsz fix asztalt, gondolom erre csak azért van szükség, hogy felmérjék a készítendő ételek mennyiségét).

Előző nap nem, csak aznap reggel lehet foglalni, mi egyszerűen megkértük a recepcióst, aki felhívta az éttermet és foglalt nekünk.

Ha az étterem messze van, pl. a Sangu étterem az O resorttól, akkor lehet hívni "taxit", ami ingyen elvisz (hogy picit megbonyolítsák, kapsz egy vochert ilyenkor a másik étteremhez, amit nekünk a fő recepciónál kellett átvenni)

 

Üdv., A.

Előzmény: sirLancy (21132)
jmp Creative Commons License 2010.05.13 0 0 21135
Szia sirLancy,

Nem esett egyfolytaban, volt egy nap amikor reggeltol delutanig szakadt vagy esett felvaltva, hidegnek nem mondanam az idot, en speci kint aludtam a villa elott, vizi villaban voltunk es az eleje ami az ocean fele volt fedett vol azon a reszen ahol az agy volt, es egy sima rovid nadragban takaro nelkul, mert ugy mar meleg volt, kint aludtam 4 ejszakat is pont az esos napokban voltam kint, mert akkor meg azert este nincs olyan meleg.. egyebkent a furdest nemigazan zavarta az eso, a viz kicsit talan melegebb is volt mint az eso :) en is csak javasolni tudom, hogy 2 hetre menjetek inkabb, mert akkor belefer siman az 1-2 nap esozes.. eszre se veszed...
Előzmény: sirLancy (21131)
nupusz Creative Commons License 2010.05.13 0 0 21134

Szia!

 

Arra sajnos nem emlékszem, hogy AI esetén minden étteremben ehettünk volna-e. Ezt szerintem kérdezd meg mailen a szigettől.

Éjszakai horgászaton és szigettúrán Sunon voltunk, Kuredun nem. Nagyon klassz volt. Annyit tudok, hogy Sunon délután 17 óra körül indultunk, és naplementében-este horgásztunk. És a sok halat, amiket kifogtunk, még aznap este, a vacsorára feldolgozták előttünk, és azt ettük. Isteni finom volt. Kuredun ismerőseink voltak ilyen esti horgászaton. Ott csak akkor csinálták meg, amit kifogtál, ha kifejezetten kérted, és azt is csak a következő estére. (Tehát Sunon tuti azt ettük, amit kifogtunk.)

Kuredunk egy fél napos sznoritúrára mentünk el. Láttunk mantaráját (Sunon nem), és delfineket is!

Strandröpi pálya Kuredun van. Sunon nem emlékszem. :-)

Az, hogy elvétve találkoztunk emberrel, az Sunra igaz. Kuredu azért jóval nyüzsisebb, ott azért nem nagyon volt olyan, hogy csak kettesben sétáltunk a parton.

De mindkét hely gyönyörű, és remélem, hogy még eljutok Maldívra.

Meerun maldivszerelem-ék voltak. Ők tudnak mesélni.

Ha van még kérdésed, írj. :-)

 

nuPusz

Előzmény: sirLancy (21132)
Bandos Creative Commons License 2010.05.12 0 0 21133

Szia sirLancy,

 

Mi már ötszőr is voltunk augusztusban, és bátran modhatom, hogy ebben az időszakban is érdemes menni a maldívra. Augusztusban mi mindig legalább 2 hétre mentünk, amit mindenképpen javasolnék, mert néhány napos esős periódus ilyenkor könnyen előfordulhat, de 2 hét esetén szinte biztos, hogy az idő nagyobb részében lesz jó idő.

 

Egyszer szinte végig gyönyörű időnk volt, akkor talán kétszer esett kb. 15 percig az eső. Három alkalommal kb. 3/4 részben volt szép napos, illetve 1/4 részben felhősebb, esősebb idő, de az esősebb napokon is nyugodtan lehet fürödni, sznorizni, mert nem egész nap esik, hanem megszakításokkal, és közben sokszor órákra is kisüt a nap. Tavaly augusztusban fogtuk ki a legrosszabb időt, akkor az első héten még végig napos időnk volt, 1-2 kisebb, kb. 15-30 perces záporral, néha felhőszakadással, de ez szinte élvezetes volt, mert utána pár perccel már megint tűzött a nap. A második héten Helengelin viszont szinte végig pocsék idő volt,  ekkor minden nap, és nagyon sokat esett az eső, és a nap is alig sütött ki.

Ez kivételesen egy hosszabb, összefüggő esős periódus lehetett, mert ha jól emlékszem jmp-ék éppen aznap érkeztek (egy másik szigetre), amikor mi utaztunk haza, és még nekik is esős volt az első néhány napjuk.

De ez inkább a kivétel volt, összességében szerintem az augusztus is teljesen ok az időjárás szempontjából. 

Jó készülődést!

 

Bandos 

 

 

 

ebben az időszakban mindig legalább 2 hétre mentünk, amit mindenképpen javasolnék, mert néhány napos esős periódus előfordulhat ugyan, de a 2 hétből legalább a 2/3-a ek, akkor ebből kétszer szinte v

Előzmény: sirLancy (21127)
sirLancy Creative Commons License 2010.05.12 0 0 21132
Hi!

Koszi az osszehasonlitast, pont ma dontottem el hogy a Kuredura megyunk a Sun helyett :) a korabbi leirasok miatt. Mi AI ra megyunk a tarsasag alkol fogyasztasat figyelembe veve es igy ua. volt a ket sziget ara (beach villa vs. Sup. delux bungi).
Az AI-ban a Kuredun nem emlekszel veletlenul minden ettermet lehet e hasznalni vagy csak a szallosodhoz valot? Ejszakai horgszaton es sziget turan voltatok? esetleg arakra emlekszel a falultativ programokra? Tenyleg csak elvetve talalkoztatok emberrel? Strandropi palya van?

koszi

bocsi h igy lerohantalak a kerdeseimmel

thx
Előzmény: nupusz (21128)
sirLancy Creative Commons License 2010.05.12 0 0 21131
Koszi az infot!

Az eso az esett egy napig vagy elallt ujraindult? Zavarta a furdest? Gondolom azert nem fagytatok meg? Napkozben is sokat esett?

koszi +1x
Előzmény: jmp (21130)
jmp Creative Commons License 2010.05.12 0 0 21130
Szia sirLancy!

Mi tavaly aug 20-án mentunk ki 9 éjszakara, nekunk a 9 napbol 4-et sajnos sett az eso, bar mi fel voltunk ra keszulve, es pihenni mentunk ki ezert minket annyira nem zavart az eso, nem egyfolytaban esett csak ritkan de akkor nagyon :)) inkabb be volt borulva az eg! Tavaly Bandos is volt kint aug elejen ha jol emlekszem, majd ha benez gondolom Ő is le irja, hogy mi volt!
Előzmény: sirLancy (21127)
szabinyo78 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 21129

Köszi a válaszokat.

 

Úgy látom Meeru is igen nagy sziget. Van valakinek tapasztalat  a másik két nagyobbal (Sun, Kuredu) összehasonlítva?

 

 

 

Üdv.

 

Szab.

 

nupusz Creative Commons License 2010.05.12 0 0 21128

Sziasztok!

 

Pont két hónapja voltunk Kuredun, és azóta még nem volt időm a képeket felpakolni a fényképezőgépről. Szánalmas vagyok. :-)

Viszont ha összehasonlítom Sun-t és Kuredu-t, akkor a következőket tudom mondani:

Első felindulásra azt mondtam, hogy Sunon kedvesebbek voltak a recepciósok, a bárban, étteremben dolgozók, de aztán rájöttem, hogy nem, csak az érkezéskor az egyetlen bunkóbb recepciós viselkedése rányomta az első 1-2 napra a bélyegét. Egyforma ebben a tekintetben mindkét sziget. A felszolgálók voltak néha furák mindkét helyen. De biztos nem egyszerű nekik, szétdolgozzák a belüket.

A kaja viszont Sunon sokkal jobb volt, mint Kuredun. Kuredun nagyon turistásan főztek. Minden finom volt, de nem nagy szám. Sunon nagyon pikáns, fűszeres, isteni kajákat ettünk. És félpanzión voltunk mindkét helyen. Sunon több lehetőségünk volt ebédelni, mert bármelyik étterembe bemehettünk. Kuredun előre be kellett jelentkezni az éttermekbe. Kivéve a bár melletti (Franco's azt hiszem), meg a Local Tea House. De ezekben nem volt túl nagy a választék, szinte minden nap ugyanazt ebédeltük.

A partja mindkét szigetnek szép, de Kuredun a vizivillák közelében nem mentem be a vízbe, az annyira nem volt bizalomgerjesztő. Nagyobb apály idején még néha büdös is volt ott... :-( Az 'O' Beach villák étterme és az 'O' SPA környéke sem volt olyan, ahol fürdeni lehetett volna. Meg azok a hatalmas kövek picit elcsúfítják a partot. :-( Viszont a hosszú homokpad gyönyörű. Bár pont ott szivattyúztak át homokon a sziget másik oldalára, ez a látvány sem volt nagyon esztétikus. :-)

Az állatvilág Kuredun volt gazdagabb (teknősöket, delfineket és nyulakat Sunon nem láttunk). :-) A növényzet Sunon tetszett jobban, mert több virágos növény volt. Kuredu viszont vadregényesebb, természetesebb. Nincsenek kiépített utak sem. Elvileg mezítlábas sziget, és tényleg csak éjszaka vettem föl papucsot, ami nem is árt, mert majdnem ráléptünk egy bazi nagy, ótvar gusztustalan pókra. Undorító volt. Kinyúltam volna, ha mezítláb rálépek. De még papuccsal is... az a hang, amit kiadott volna... fujj... de megúszta. :-)

A programok kb. ugyanolyanok mindkét szigeten.

A bungink Kuredun tetszett jobban. 'O' Beach Villa volt. Sunon meg Super Deluxe bungi.

Az árak hasonlóak mindkét szigeten.

Bármi kérdésetek van, kérdezzetek! :-)))

 

nuPusz!

 

sirLancy Creative Commons License 2010.05.11 0 0 21127
hi!

az idojaras az elmult evekben nem a legszebb volt augusztus kozepen vegen a netes forrasok alapjan. esetleg valaki aki volt mar kint augusztusban maldivon tudna valamit irni az idojarasrol?

thx
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.10 0 0 21126
Koszonom!
Előzmény: jmp (21121)
moonwalkr Creative Commons License 2010.05.10 0 0 21125
Mindkettő:) Egy kicsit más vacsora és drágább szállás.
Előzmény: szabinyo78 (21124)
szabinyo78 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 21124

Sziasztok!

 

Emlékszik valaki, hogy a karácsonyi felár Sun vagy Kuredu esetében kb mit jelent?

A vacsora más (ünnepi), vagy a szállás is drágább?

 

Üdv.:

 

Szab.

jmp Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21123
Az Atoll-ok elhelyezkedese!

http://www.mondomaldive.com/Maps/Haa.html
avandi Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21122

Ez nagyon teszett:-)))))))))

A vérszívó denevér és a gyümülcsevő denevér két külön faj, a gyümölcsevőnek esze ágában sincs megharapni senkit :-))))))))))

jmp Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21121
RE..

Island Hideaway Dhonakulhi - Haa atoll

Size of island (m): 1400x250
Total room: 43
Resort category: 5 sup
Distance from Male Airport (km): 300
Time of transfer internal flight (min.): 50
Time of transfer by boat after int. flight (min.): 15
www.island-hideaway.com

GOOGLE MAP link:
http://maps.google.com/maps?t=h&hl=hu&ie=UTF8&ll=6.842238,73.048868&spn=0.023521,0.038581&z=15

<a href="http://maps.google.com/maps?t=h&hl=hu&ie=UTF8&ll=6.842238,73.048868&spn=0.023521,0.038581&z=15" target="_blank">GOOGLE MAP</a>

Előzmény: Zambian Lion (21100)
Rannek Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21120
Ohhh bocsi ne mmaki volt hanem Burger King tudom az se jó de viszont éjjel 3-kor az volt az első hely ahol hirtelenjébe enni tudtam. Ne mvolt hangulatom valahova úgy rendesen beülni már olyankor. Ettem egy gyorsat aztán megpróbáltam aludni:) Ilyen minden evő vagyok a családom egy része vegán (semmilyen állati eredetű) és így mindi hihetetlen gasztronomiai élményekben van részem:) Egyszóval nem vagyok az a csak a gyors kaja 150 kg típusú ember csak ott épp az volt a kézenfekvő hirtelen:D
Előzmény: Zambian Lion (21056)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21119
Despite recent criticism (45), the dramatic circumstances surrounding our patient's history, as well as increasingly frequent reports of human rabies contracted in North America, support the current Canadian guidelines which state that RPEP [PEP] is appropriate in cases where a significant contact with a bat cannot be excluded (45). The notion that a bite or an overt break in the skin needs to be seen or felt for rabies to be transmitted by a bat is a myth in many cases
Előzmény: epresjoghurt (21117)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21118
afrikaban harap neha.... nem tudom a reszleteket, nem vagyok otthon a temaban kulonosebben, csak annyit tudok, amilyen felvilagositast kaptam az orvistol.  Eszak afrikaban ebola virust hordoz, ssa-ben rabiest hordozhat, a seychelles-i, maldiviak valoszinuleg nem hordoznak semmit, mert akkor lenne ellenuk figyelmeztetes.
Előzmény: epresjoghurt (21117)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.05.06 0 0 21117
De hol harap? Én Seychelles-en láttam a legtöbbet, az emberek közelébe sem mennek, egyszerűen azért nem csípik őket, mert megzabálják a gyümölcsöket...mint nálunk a seregélyek.
Előzmény: Zambian Lion (21116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!