Keresés

Részletes keresés

Cora4 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 729
Szia! Olvasom vissza a topikot, és olvastam, hogy neked is göbök vannak a pajzsmirigyeden. Szeretném megkérdezni, hogy az eltelt idő óta mi a helyzet velük?
Előzmény: Llywelin (19)
Cora4 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 728
Kedves Tamás! Ha még látogatod a topikot, szeretnék kérdezni Tőled. Kérlek jelezz vissza! Köszönöm szépen előre is.
Előzmény: TamásD (15)
Cora4 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 727
Szia! Sziasztok! Olyanokkal szeretnék beszélni beszélni a topikon, akiknek a pajzsmirigyükön göböt találtak. Persze minden más hozzászólást, tanácsot is megköszönök.
Előzmény: Manos70 (712)
szasszo Creative Commons License 2008.01.15 0 0 726
Kedves alulműködő vagy túlműködőből alulműködővé lett sorstársak! Sok hasznosat megtudtam már tőletek a fórumot visszaolvasgatva, mégis félek még az alulműködéstől most, hogy 6 éve kezdődött Basedow-kórommal (négyszer kiújult) kétségtelenül nem úszhatom meg a műtétet vagy izotóp-kezelést (vlszínűleg az utóbbi lesz). Azt szeretném pontosabban megtudni, hogy amikor sikerül teljesen beállítani az alulműködésre a hormont (egyáltalán, mennyi idő ez?), akkor tényleg minden tekintetben olyan lesz az ember, mint az egész betegség előtt? Testileg-lelkileg? Én ez utóbbitól félek ugyanis: amúgy is hajlamos vagyok a depire, tompaságra, lassúságra, nem szeretném, ha ezt még orvosilag is "megcsinálnák" nekem. Nyugtassatok meg, légy szíves, hogy tényleg minden-deminden alulműködős tünettől mentes lesz az ember! Persze tudom, hogy a beavatkozásnak az alulműködés nem szükségszerű következménye, de elég nagy esély van rá, úgyhogy szeretnék ezzel a következménnyel is tisztában lenni, és félek. A Metothyrinnel meg egész jól megvagyok.
Köszönöm, ha válaszoltok. Én is szívesen állok 6 évnyi tapasztalatommal a túlműködős kérdezők rendelkezésére, amiben tudok.
Előzmény: könyvmoly (697)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.13 0 0 725
sziasztok, latom senki nem ir.. azert megkerdezem, belazasodtam, az normalis??? koszi
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 724
voltam ma nyaki UHn, es nincsenek benne gobok allitolag, de be van durranva, ettol meg lehet alul es tulmukodes is. valamint mondta, h nem aggodjak, nem valoszinu h a szememmel gond lenne.
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.01.09 0 0 723

OOops, most látom, ott már törzsvendég vagy...

Akkor storno.

Esetleg még a Pszichiátria topikot ajánlanám.............. :-x

Előzmény: Otto Normalverbraucher (722)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.01.09 0 0 722

Ez pajzsmirigy probléma???? :-O :-O :-O

 

Szerintem érdeklődj inkább a Epekő topikban. :-D

Előzmény: Devil23 (721)
Devil23 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 721

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem hozzátok és tanácsot szeretnék tőletek kérni :)

Mostanában nagyon de nagyon sokat szellentek (úgy október vége óta), akkor is ha nem kell nagy wc-znem, vagy ha nem görcsöl, fáj a hasam. Mindig szellőztetnem kell a lakást, mivel elviselhetetlen illatút és sok mennyiségűt szellentek egy nap. nagyon agódom ez miatt. Még idegen helyen, ismerősnél, boltban is igen kellemetlen, mivel érzik és hallják, de nem szólnak. Szerintetek mi lehet a gond, probléma és ez ellen szerintetek mit lehet tenni, mi a teendő?

 

Üdv. Devil23

Manos70 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 720

Akkor megint egy ellentmondás ezzel a pulzus dologgal.Sajnos.Most melyik az igaz ? Többiek mit hallottatok erről ?

Kb. 2 hete kicsit megint rosszabb a szemem és a szívem is ver,ha kicsit megerőltetem magam.Pedig már egész szépen visszahúzódott a szemhéj.Aztán most rosszabb.Azt hiszem erre mondták,hogy sok türelmet és kitartást igényel ez a navalya.

Előzmény: Gabcsy42 (719)
Gabcsy42 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 719
Nekem is kalapált a szívem, de nekem éppen azt mondták, hogy ha majd a pajzsmirigyem nem fog túlműködni, akkor majd a pulzusszámom is helyre áll.
Hát ennyit az orvosokról.
Viszont a hormonszintem a múlt heti vérvétel szeint jelentősen csökkent és jobban is vagyok. Végre békén hagy az orvosom az izotóp kezeléssel és ennek nagyon örülök. Szedem a Metothyrint és minden oké lesz remélem.
Te hogy vagy?
Előzmény: Manos70 (712)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.08 0 0 718
koszi, nezegettem a konziliumot. remelem jan 21 korul kiderul mi ujsag. de mara begyulladt a bal szemem alatt a bor, es nem tudom ezzel vajon kapcsolatban van-e. szerintetek beszeljek orvossal, h ujabb fejlemeny van? azt nem akarom hogy szemproblemak legyenek esetleg
koszi
Manos70 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 717

Bizonyítani nem lehet,de nem is ártott.

Apukámnak 2006-ban volt egy nagyon komoly hasnyálmirigy gyulladása,majdnem végzetes lett.Akkor úgy engedték haza az orvosok,hogy gyógyszer minden mennyiségben,plusz nem ehet semmi rendes kaját.Se fűszer,se liszt,se alkohol,se semmi,aminek van egy kis íze.Folyton pépes vackokat evett (répapép,párolt dolgok).Amúgyis diétázott,mert cukros,de ez a szigorított diéta teljesen felőrölte.Aztán elkezdte inni a Nature gélt (asszem így hívják,olyan mint a berry,csak az utóbbi plusz c vitaminos,meg feketeáfonya kivonat van benne).Rá egy évre (most karácsonykor) a család nem hitt a szemének,olyan bűnözést hajtott végre kaja téren.Már szinte túlzásba vitte,olyanokat evett,mint a betegsége előtt.Igaz mértékkel,de azt jóízűen.

A lényeg,hogy gyógyulóban van. Lehet,hogy a gyógyszer segített neki,bár amellett soha többet nem ehetett volna ilyeneket.Szóval van,akinek beválik,van akinek nem.Csodás vagy biztos gyógyulást se ettől,se a gyógyszertől nem lehet várni.

A gyógyszer is kell,de fontos,hogy jó orvos írja fel.Sajnos sok a felületes orvos,aki 5-10 perc alatt eldönti az ember sorsát lesz,ami lesz alapon.

Apukámra visszatérve,az ő betegsége (hasnyálmirigy) többségében túlzott alkoholfogyasztás esetén alakul ki.Viszont az orvosok nem akartak nekünk hinni,hogy nem iszik.Már anyukámat is behívták külön,hogy nyugodtan mondja meg,hogy iszik,mert tudják.Vicces volt.És sajnos úgy is bántak vele,mint egy alkoholistával,akinek már mindegy.Aztán az egyik orvos észrevette,hogy amit az inzulinjára kap gyógyszert,annak van egy olyan mellékhatása,hogy hazavágja a hasnyálmirigyet.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (714)
Zitka Creative Commons License 2008.01.07 0 0 716

Szerintem legelőször itt kezd az olvasást:

www.konzilium.hu

Solymosi dr. weboldala, és nagyon jól, közérthetően le van írva minden hasznos dolog.

Előzmény: Törölt nick (715)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 715
hat tudnek egy jo kis tengerpartot, majd feliratom a dokival.. a parom ott lakik most egy tengerparton.
a nagymamamat egyebkent mutottek ezzel anno, szoval akkor valszeg orokletes.
hat kicsit meg vagyok ijedve, de majd meglatjuk mi lesz. koszi a biztatast! egyebkent nekem semmi tunetem nincs, megszamoltam a szivveresem is 98 volt egy perc alatt, meg nem fogyok semmit, semmi bajom, kiveve h meg van duzzadva a mirigy.
de majd elolvasom a forumot az elejetol.. gondolom vannak otletek amikrol meg nem tudok.
koszi es jo ejt
Előzmény: Manos70 (713)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2008.01.07 0 0 714

a gyógyszert pontosan úgy szedem,ahogy az orvos előírta.

 

Akkor miből gondolod, hogy az a berryizé segített...???? :-O :-O

Előzmény: Manos70 (712)
Manos70 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 713

Szerintem 4-6 hét a tengerparton elég stresszmentes :)

Viccet félretéve.A 2 fő ok,amiért túlműködés kialakulhat: az öröklődés és a stressz.Legalábbis én ezt a 2 okot tudom.Na az utóbbit nem értem.Mindenki stresszben él,ettől még nem kellene kialakulnia törvényszerűen.Nekem (is)voltak nagyon stresszes időszakaim,de jóval azután,egy nyugodtabb helyzetben alakult ki.

Bíztatót csak annyit írnék,hogy fel a fejjel,ennél nagyobb tragédia ne legyen.Ez a betegség sem jó,de vannak ennél sokkal rosszabb,az életminőséget sokkal jobban megnehezítő kórok is.Nekem a kezelésre 1-1,5 évet mondtak,addig kell szedni a gyógyszert,de az életvitelemben nem okoz nagy fennforgást.Max a rendszeres vérvételre járás,amit kicsit nehéz lesz megoldani (3 hetente),de azt célszerű megejteni,mert az ottani leletek alapján állítják be a gyógyszer mennyiségét.

És ebből a fórumból elég sok hasznos infót tudtam meg.

Előzmény: Törölt nick (710)
Manos70 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 712

Szia,

 

Igen együtt szedem a kettőt. A Prop. szívritmus szabályozó. A pajzsmirigy túlműködéstől szaporább a pulzus és ezt előbb le kell vinni,hogy a pajzsmirigy működése helyreálljon.

Van még egy plusz fegyver,ami talán kicsit segít,de ezt nem mindenki fogadja el, nem hisz benne.Ez a Forever Berry Nectar. A mi családunkban már bizonyított,annak ellenére,hogy a cég nem szimpi .De tény,hogy apukámnak sokat segített, ezért próbáltam ki én is.

És a gyógyszert pontosan úgy szedem,ahogy az orvos előírta.

Előzmény: Gabcsy42 (708)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 711
szia babusssss, azota mi van veled..?
Előzmény: babusssssssss (699)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 710
sziasztok... szoval elkuldtek UHra es vervetelre... elegge le vagyok torve-
valaki tud valami biztatot irni..
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 709

sziasztok nekem meg csak gyanakodnak h tulmukodik es most megyek a haziorvoshoz, beutaloert.

mit javasoltok mi legyen a kov lepes?

azt olvastam nagyon sokaig tart felepulni, 4-6 het stresszmentes idot javasolnak..

Gabcsy42 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 708
Szia!

Én is túlmüködős vagyok.
Hadd kérdezzem meg, hogy a Propranolol mire való?
Együtt szeded a két gyógyszert?
Én csak Metothyrint szedek kb. október vége óta, de a leleteim nem túl jók.

Üdv.: Novigel
Előzmény: Manos70 (706)
Zitka Creative Commons License 2008.01.03 0 0 707

OK, erre gondoltam, de aztán elbizonytalanodtam egy pillanatra.

Én alulműködős vagyok, tehát nem nagyon értek a túlműködéses gyógyszerbeállításhoz. Ez ui. kicsit más.

Alulműködésnél egyszerűen pótolják a hiányzó hormonmennyiséget hormonbevitellel. Persze ezt sem pár hónap alatt lehet normalizálni...

Túlműködésnél viszont - ahogy már itt pár hsz-sal korábban leírták - a pajzsmirigy működését próbálják befolyásolni gyógyszerrel. Gyanítom, azt sem lehet pár hét alatt "belőni" a jó tartományba.

Szóval kitartás, és szépen tartsd be a doki utasításait.

Előzmény: Manos70 (706)
Manos70 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 706

Túlműködésről van szó. Gyógyszert az első vérvétel óta szedek,kb október óta.Az adagok így változtak:

Metothyrin.: 3x1  ->  3x0,5 (pontosan napi 1,5)

Propranolol : 3x0,5  -> 2x1.

A szemen is látszott a túlműködés,de már javul.

 

Előzmény: Zitka (705)
Zitka Creative Commons License 2008.01.03 0 0 705
Bocs, közben rájöttem, hogy még azt sem tudom, hogy alapvetően túlműködsz, vagy alulműködsz?
Előzmény: Zitka (704)
Zitka Creative Commons License 2008.01.03 0 0 704

Mióta szedsz gyógyszert? Előtte mennyire nyomta fel a TSH-t az előző dózis???  

 

Lehet, hogy egy kicsivel még csökkenteni kell majd az adagot... Nem egyszerű beállítani a pajzsmirigy működést, többektől hallottam, hogy évekbe is telhet. Hiszen a szervezet működése sem egy egyszerű szorzótábla. :-)

 

 

Előzmény: Manos70 (703)
Manos70 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 703
És az jót vagy rosszat jelent ? Azt elfelejtettem írni,hogy a gyógyszeradagok is csökkentve lettek.
Előzmény: Zitka (702)
Zitka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 702

Az októberi elég "szép" túlműködést mutat - gondolom, kaptál rá gyógyszert.

A decemberi lelet már egy picikét átment alulműködésbe, de éppenhogycsak....

Előzmény: Manos70 (701)
Manos70 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 701

Sziasztok,

 

Mit jelent az,hogy két vérvétel TSH szintjei így alakult ?

-TSH: 0,003 (okt.31.)

-TSH: 0.548 (dec.12.)

 



 

könyvmoly Creative Commons License 2007.12.30 0 0 700
A műtét tényleg elég félelmetesen hangzik, én is félnék tőle. (Azt talán nem teljesen egyérelműen írtam, de én alapból alulműködéssel indítottam.) A lényeg mégis az, hogy most nem jó neked, a műtéttel pedig olyan helyzetbe kerülhetsz, ami ennél mindenképpen jobb, ugyanis az alulműködés kezelhető állapot, de simán tök jól is sikerülhet és akkor szedned sem kell majd semmit.
Előzmény: babusssssssss (699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!