Keresés

Részletes keresés

gessztenye1 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 25
A "sör rész" szakszerű felhasználását vállalom... :-)
Előzmény: yxc432 (23)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 24
Nem tán'§ légfűtés lenne belőle ?
Előzmény: yxc432 (23)
yxc432 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 23
Fémdobozok (üdítők, sör) anyaga és feldolgozása terén van valakinek tapasztalata?
Úgy látom, nagyon eltérő a teteje és palástja, főleg az utóbbi keltette fel az érdeklődésemet. ;)
yxc432 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 22
Bevallom, én a kézi gyalut nem tudtam megszokni. Arra jó, hogy egy-egy dudort nagyjából leszedjek vele, de nem tudok vele egyenes felületet csinálni, valahol mindig egy picit erősebben rányomom, máshol felengedem. Sz eredmény egy enyhén hullámos felület. :-(
Előzmény: rrroka (19)
yxc432 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 21
3 mm már elég a fűrészeléshez a másik oldalról, merőlegesen tartva a fűrészlapot.
Előzmény: rrroka (17)
yxc432 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 20
Igen, még robbantásra is. ;)
Előzmény: gessztenye1 (16)
rrroka Creative Commons License 2010.07.27 0 0 19
van egy profi asztalos szomszédom, de úgy gondoltam ennyivel csak boldogulok.
Előzmény: gessztenye1 (18)
gessztenye1 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 18

Lehet, hogy érdemesebb lenne keresned egy olyan szomszédot, akinek van vagy gyalugépe, vagy szalagfűrésze. Szerintem 1-2 deszkát sörért bárki levág neked. Néha egyszerűbb megkeresni a megfelelő embert, mint egyedül kinlódni megfelelő szerszám/gép nélkül.

 

...én mondom... nekiálltam a zsiguli alját kihegeszteni két fél flexszel, és ívhegesztővel. :-)

Előzmény: rrroka (17)
rrroka Creative Commons License 2010.07.27 0 0 17
igen a szinte vízszintes, deszka teljes hosszában vágással sikerült egyenesen vágnom, csak befele van némi dőlés (nem derékszögű az él). az még elmenne, de kb 3 mm-el hosszabb lett, azt próbáltam különböző módszerekkel eltüntetni. a rezgőcsiszoló nem vitt le ennyit, már a sokadik papír szakadt rommá, így abbahagytam. ha durvább papírt használtam, akkor a piros szemcsék megfogták a fát. ezután vettem elő a különböző méretű ráspolyokat, de azzal elég sok izzasztó meló a 3 mm-t lereszelni.
Előzmény: yxc432 (14)
gessztenye1 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 16
Tulajdonképpen a fűrészpor is jó valamire.. :-)
Előzmény: yxc432 (15)
yxc432 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 15
A régi vicc jut az eszembe: "csónak", "ajtó", "asztallap", "húsvágódeszka", "fogpiszkáló..." ;)
Előzmény: gessztenye1 (12)
yxc432 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 14
a) hogyan tudnék kézifűrésszel vagy dekopírral deszkát pontosan és egyenesen elvágni,

A kettő egészen más technikát igényel.
Kézifűrésszel két kézzel indítunk, egyik kéz hüvelykujja megtámasztja a fűrészlapot, amíg belekap a fába, majd ideális esetben előbb elvételre kerül, mielőtt körömdarabok is kerülnek a fűrészporba. ;)
Deszka fűrészelésénél nem szabad sietni, nem a gyorsaság, hanem az egyenletes tempó és az iránytartás a fontos - csuklóerősítő ajánlott, van, akinek az segít, ha a mutatóujját a fűrészlaphoz szorítja. Az egyenes vonalban haladáshoz segítséget ad, ha a deszkát vízszintesen, széltében vágjuk, akkor van leghosszabban vezetve a fűrészlap.

Dekopír fűrésznél a csukló játssza a főszerepet, mennyire tudja egyenes vonalban tartani a gépet. Nem szabad erőltetni, előre nyomni, mert akkor jobban kitér valamelyik irányba, és az "ökörhugyozásos" motívum nem a legszebb megoldás. ;)
Előzmény: rrroka (1)
yxc432 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 13
Na szép, egy napig pihenek, tervezem a topik első beírásait, erre mindenféle "kóbor barkácsoló" csak úgy idejön és elkezdi teleírni. :-)))
Előzmény: rrroka (1)
gessztenye1 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 12
Tök jó virágládákat lehet belőle készíteni a kertbe.. ;-)
Előzmény: rrroka (10)
rrroka Creative Commons License 2010.07.26 0 0 11
egy ilyesmi gépi gyalu pl már jó ilyenekre?
http://www.vasangyal.hu/virtuemart/elektromos-kezi-szerszam/einhell/gyalugep/einhell-peh-600-gyalu-prowork-2
nekem ez a ferde, szar, girbegurba dolog visszatérő gondm.
rrroka Creative Commons License 2010.07.26 0 0 10
belső ablakpárkány lenne belőle, amibe egy kis görbeség belefér, de jó lenne ha passzentos lenne az ablakhoz. ebből asszem kiderül, h széltébe vágtam hozzá a deszkát, és a szálakra keresztbe kéne gyalulni. azt lehet?

értem én, h gyakorlással, meg vezetővel lehet vágni egyenesen, a kérdésem arra vonatkozott, hogy mit lehet kezdeni a felesleggel, görbeséggel, amíg bele nem jön az ember és mégis girbegurba lesz, meg ferde, és persze túl nagy. :)
sneci Creative Commons License 2010.07.26 0 0 9
Ha jó a gép és minőségi a fűrészlap, akkor megfelelő gyakorlás/tapasztalat után nem kell utómunka.
A fűrészlap sokat számít!
Előzmény: rrroka (6)
gessztenye1 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 8

Mire szeretnéd használni ezeket a deszkákat, hogy annyira megkívánják az utánmunkálást. Egy jó dekopírral, vezető mellett nyíl egyeneset lehet vágni...

Előzmény: rrroka (6)
halaloszto Creative Commons License 2010.07.26 0 0 7
Hosszaban vagy keresztben akarod vagni?

hosszaban mindenkeppen a kezi korfuresz+vezetolec mellett tolast javaslom.

a profi megoldas az asztali korfuresz, de az nagy, draga es hangos.

a low cost meg a barmilyen furesz+kezigyalu. de ehhez ugyesseg es gyalupad kell.

vajk

Hobbiasztalos topik
Előzmény: rrroka (1)
rrroka Creative Commons License 2010.07.26 0 0 6
a hangsúly azon van, h lényegesebben, de mindenképpen utómunkát igényel. gyalugépem nincs, de én is arra gondoltam, h ehhez gyalulni kellene, csak nem tudok. :)
Előzmény: gessztenye1 (4)
gessztenye1 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 4

Vezetőléc mellett told a dekopírt, akkor lényegesen egyenesebb lesz. Ha elég jó minőségű a fűrészlap, akkor talán nem is nyeklik majd erre-arra, de azt szépen ki lehet tapasztalni, hogy mekkora az az előtolás, amit még kibír hajlongás nélkül.

 

Ha meg elgörbült már, akkor uccu neki gyalugéppel.

Előzmény: rrroka (1)
gessztenye1 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 3

Üdv a "Kisflex és Trafópálca topicból! :-)

 

Meglepően nagy a barkácstársadalom, majd meglátod, hányan betévednek ide.

 

Vasakkal, autókkal, és számítógépekkel kapcsolatban nyugodtan kérdezhettek.

Előzmény: yxc432 (-)
R.Katolikus Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2
a: Gyakorlattal, kézügyességgel:-)

A Kijelölt vonalon haladj, ha eltérsz pár tized millimétert ne akarj rögtön visszatérni, mert akkor igencsak cikcakkos lesz a vágás.
Előzmény: rrroka (1)
rrroka Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1
szerintem hamarosan kapsz pár szomszédos barkács topic linket. :)
ami nem lenne rossz, mert én is keresek barkácsolás tanácsokat, most főleg abban az ügyben, hogy
a) hogyan tudnék kézifűrésszel vagy dekopírral deszkát pontosan és egyenesen elvágni,
b) ha nem sikerült a) akkor azt a pár miliméter eltérést, vagy a ferdeséget eltüntetni.
próbálkoztam ráspollyal, meg rezgőcsiszolóval de rohadtul nem vagyok elégedett az eredménnyel...

üdv:
rrroka
Előzmény: yxc432 (-)
schlumberger Creative Commons License 2010.07.25 0 0 0
0BI
Előzmény: yxc432 (-)
yxc432 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 topiknyitó
Alig néhány évtizede az embernek szinte csak a szabadideje és apránként megvásárolt kéziszerszámok álltak rendelkezésre, hogy megvalósítsa a tervét. Majd egyre többféle szerszám és kisgép jelent meg, egyre többféle anyag vált elérhetővé, egészen addig, amíg eluralkodott az "inkább megveszem készen a boltban" szemlélet.
Mára "a boltban" kapható áruk többségére nincs szükség, amire szükség lenne, azt egyedileg kell megcsinálni, de sokszor hiányzik, vagy nem hozzáférhető a szükséges információ, technológia, szakértelem, hozzáértés.
Változtassunk rajta!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!