Keresés

Részletes keresés

loding Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2712

:-),

ugye azt tudod, hogy a klánok, szlahták, maffiák, szekták :-) nem vérségi alapon szerveződött közösségek, tehát ne a magyar kis, közép, arisztokrata családoknál megismert felépítésre gondolj. :-)

Inkább amolyan "kommuna" szerűre, ahol felveszik az adott klán nevét, pajzsát :-). Pl vörös :), kék, arany, különféle szimbólumokkal, esetleg van vérségi kapcsolat is.

Csaxolok, hogy kizárólag nekünk magyaroknak (feltételezem, hogy te is az vagyol) állt meg az idő néhány évtizedre.

;-)

Előzmény: ZöPö (2710)
voks02 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2711

Nincs nekem szükségem ehhez fizetségre. Special magamtól is tudom, hogy a tettének következménye elől elmenekülő illető a csürhe ebben az esetben.

Előzmény: H. Schwester (2708)
ZöPö Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2710

De. Közeli névrokonok.

Előzmény: loding (2705)
ZöPö Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2709

"Némileg árnyalja a helyzetet, hogy olyankor ment hetvennel ötven helyett, amikor az összes többi dugóban sorban álló autós meg tízzel, és ő csak úgy elhúzott mellettük."

 

Még tovább árnyalja a helyzetet, hogy Tobin úr a járdán előzte nyolcvannal a lépésben haladó folyamatos kocsisort és a megállóban álló buszt.

Előzmény: voks02 (2701)
H. Schwester Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2708

Hogy ki ez esetben a csürhe, azt csak 1000 dollárért mondom meg.

Hogy a hozzád jutott infónak meg legyen az értéke.

 

"Mert csak azt becsüljük meg, amit megfizettünk."

                                                     

                                                             (Dale Carnegie)

 

 

Hallelújah!

Előzmény: voks02 (2706)
perkelto Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2707

Ezért nem szabad halálbüntetést alkalmazni.

Előzmény: H. Schwester (2702)
voks02 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2706

Vanak balesetek, halálosak is. Akik okozzák, bár a leggyakrabb esetben az a szándékuk, hogy gyilkoljanak, azért mégis csak okozzák. Általában meg szokták kapni a büntetésüket, általában elég nehezen élik meg, főleg, ha gyereket ütnek el, és főleg, ha maguknak is van. Általában az is előfordul, hogy megpróbálnak a szemébe nézni a hátrahagyott szülőknek. Kevesen szeretnének közülük dalolva börtönbe vonulni, de azért megtörténik velük, és tisztában vannak azzal, hogy akaratlanul ugyan, de elkövettek valami súlyosat és jóvátehetetlent.

 

Általában, nem mindegyik. Van közöttük olyan, aki nem.

 

De mondd, ki lenne a csürhe?

Előzmény: H. Schwester (2702)
loding Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2705

Elnézést,

nem követtem ezt a topikot, de azt szeretném kérdezni, vajon kiderült-e a végén, hogy van, vagy nincs rokoni kapcsolat néhai Liam Tobin úrral, aki az IRA katonai hirszerzésének tábornoka volt ?

Köszönöm

.

.

.

:-)

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2704
Magyarán a 10 km/h helyett ment 70-nel, nem pedig az 50 helyett, ahogy a gázolópárti olvtárs láttatná.
Előzmény: voks02 (2701)
nézek Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2703

még megérem, hogy tobinból hős lesz....    otthon biztos...    gondolom...csakhát ugye...

H. Schwester Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2702

Ezt már csak az érzelmi pandant miatt nyomtam oda, mert hajlamos vagyok arra, hogy ha valaki ellen unisono felzajdul a csürhe, és  egymásra licitálva basztatják, akkor automatikusan valamiféle szimpátia nyilvánul  ki bennem.

 

Én már csak ilyen vagyok.

 

Volt nagyon régen egy öreg ismerõsöm, egy taxis, aki ott volt a taxijával 1946.-ban, amikor Szívóst és Rotyist (két hirhedett keretlegény) akasztották az Oktognon, mert a taxival pont arra volt útja, és a tömeg  egy pont után nem engedte tovább a Pobjedát.

Az öreg mesélte, hogy a derékjó magyar tömeg annyira ocsmány állatul viselkedett (javarészt gondolom kisnyilasok hordája, akik kompenzálni mentek oda) hogy az öreg kifejezetten sajnálta a két szerencsétlent, aki ugyan nem volt egyik se  1 szolid gyöngyhajú lány,   de a környezethez képest AKKOR õk voltak abban a szituban  legszeretnivalóbbak.

 

Na ez a dolog jön be mindig nekem, ha egy ilyen tobintot basztat itt boldog-boldogtalan.

Előzmény: Ariel_500 (2699)
voks02 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2701

Némileg árnyalja a helyzetet, hogy olyankor ment hetvennel ötven helyett, amikor az összes többi dugóban sorban álló autós meg tízzel, és ő csak úgy elhúzott mellettük. Kicsit más, mintha éjjel a kihalt úton, ugyebár...

Előzmény: perkelto (2700)
perkelto Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2700

Én úgy tudom, hogy hetvennel ment ott, ahol ötven a megengedett sebesség.

 

Szerintem nem találsz olyan magyar autóst, aki még ne követett volna el ilyen gyorshajtást. Csak nem mindenki gázol halálra két kisgyereket.

Előzmény: Ariel_500 (2698)
Ariel_500 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2699

Hajrá Tobin!

Hajrá Írország!"

 

Azért ne ess túlzásba!

Láttam egy börtön sorozatot a tv-ben, Írországban sem jólnevelt fiukák úlnek

Itt meg valszeg nem a nehézfiukkal raknák össze a Csillagban

Előzmény: H. Schwester (2691)
Ariel_500 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2698

télleg nem tudom elképzelni, hogy lehet 40-el gázolni.."

 

Úgy hogy kihagysz egy pillanatra

Ma nagyon ismerős tájon jártam, jobbra kisívben, nekem zöld, de tudom hogy a gyalognak egyszer zöld máskor piros ott

Most nem tudom milyen volt, mert nem figyeltem eléggé

Gyalog meg elég tempósán kezdett átjönnni

Szerencsére satufék volt

Szóval könnyen belefut egy ilyenbe az ember

Előzmény: nézek (2696)
H. Schwester Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2697

Az az igazság, hogy ha ez a topik itt nem lenne, és nem bachna a szemembe 1-1 tüskét minden nap, akkor lesz@rnám én a kis tobintot,---- vastag, meleg, lágy sugárban.

Sok cseresznyemaggal.   :-))))

Phacomat se érdekli amúgy, van ezerszer több olyan valóság körülöttem, amikkel  sokkal naponta markánsabban szembesülök.

 

Leb' Wohl!

Előzmény: nézek (2696)
nézek Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2696

Igazad van, a teccett volna nem gázolni, azt csak arra értettem,  így tizenvalahány év távlatából télleg nem tudom elképzelni, hogy lehet 40-el gázolni....     lehet hogy most nagy az acom itt az asztalnál, aztán holnap én is elcsapok valakit egy kijelölt gyalogátkelőn...ez benne van..

de vissza az írhez...amit írtál, az sajnos létezik....lenéznek minket igencsak..

 

de nehogymá' gazsuláljunk, és pincér szolgálja fel neki az ebédet az egyszemélyes lakrészbe, mert mi balkániak vagyuk....    miért..otthon hozzászokott a jó börtönviszonyokhoz? csak nem?    talán már ott is ült?  (nekem így jön le)...       mert ha kivételeznének vele, abból is botrány lenne..és ez most sem így, sem úgy nem jó a hatalomnak..

 

ez a faszi csak púp a hátukon.

Előzmény: H. Schwester (2694)
H. Schwester Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2695

Ha soksok lé jár vele, akkor elküldi megbízottját, felszedeti a dohányt,  csókjait küldi, és a pénzbõl telket vesz Madeirán.

Az írek ugyanis szeretik Madeirát. Különösen így télen.

Előzmény: produc (2693)
H. Schwester Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2694

Tejesen igaz a nézeted a szikáran jogi és erkölcsi szemszögbõl, de az a nagyb@szom igazság, hogy ha lehet, akkor MINDENKI  (notabene: hebribady!)  igyekszik meglógni (ha tud!) az igazságszolgáltatás elõl. Az ember már csak ijjjen!

 

Ami a "tetszett volna nem gázolni" címü kitételt illeti , nos ehhez csak annyit: aki kocsit vezet, annak mindig a feje fölött csüng a gázolás  posszibilitása, akár a saját hibájából , akár a másik fél hibájából, akár csak pusztán egy síkos útpadka  véletlene miatt.

Ebben tehát nem lehet senkinek nagy mellénye, mondván hogy vele ilyen nem fordulhat elõ soha.

 

Más dolog az esemény  utáni magatartás: cserbenhagyás, vagy a segitség és  a felvállalás.

 

De itt és most nem ez van terítéken.

Előzmény: nézek (2692)
produc Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2693

A Leányfalu Díszpolgára cím átvételére talán eljön.

Előzmény: H. Schwester (2691)
nézek Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2692

...most erre mit mondjak?...

...mint szülő és autót vezető, átérzem a két gyermek elvesztését..azt is tudom, igencsak figyelni kell...már nem emlékszem a részletekre, de egy számomra érthetetlen...Leányfalun(is) 40 a barátságos(és jelzett) sebesség...ezekután elütni embereket...nem értem...ennek fényében nem sajnálom tobint...

 

a büntetésvégrehajtás meg olyan, amilyen...( teccett volna nem gázolni...esetleg lassabban menni)

 

szerintem

Előzmény: H. Schwester (2691)
H. Schwester Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2691

Borítékolm, hogy nem jön el ide, mert írként valóban hozzászokott a KORREKTSÉGHEZ, eltekintve most attól, hogy a véletlen beledobta õt ebbe a szituba, amit gondolom nem akart (-ki akar szántszándékkal gázolni, különösen gyerekeket?!-).... szóval  ha a helyében lennék , én a lábamat nem tenném soha a bedes életben  Magyarországra.

 

Ami túlélhetõ is lenne, mert mi különösen vonzó  van abban, hogy Magyarországon ülni le akármennyit, ....a bunkó és középkori igazságszolgáltatás kürülményei között, amikor  (végsõ esetben!) odahaza is leülheti, ahol  korrekt a büntetésvégrehajtás, és akár intézményesen tanulhat is, vagy dolgozhat is odabent  a paciens, és nem kell retek, aljadéki koherók között szagolni a büdöset, mint a magyar börtönökben, amik dugig  vannak  a füstös aljai néppel.?!

 

Remélem lesz annyi esze, hogy nem jön ide, mert ami itt van, az maga az infernó, ez itt nem Európa, ez itt amaga a a homály-retekség.

 

Abcug magyar börtönviszonyok!

Hajrá Tobin!

Hajrá Írország!

Előzmény: nézek (2689)
produc Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2690

Hogyan állítsuk be a PR-t pozitívra?

 

'Ítélkezési szünet tartja fel Tobint?'  Ja, meg a matróz-sztrájk!

 

Tobin már januárban Budapestre utazhat  :))))))))))

 

http://mno.hu/magyar_nemzet_k_ulf/itelkezesi-szunet-tartja-fel-tobint-1199787#

 

Várjuk, mint a Messiást!

nézek Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2689

de ha egyszer megígérte...most mondták a rádióban...aszonta januárban télleg...még a zünnepeket otthon tölti, aztán irány a balkán(i állapot)      megint kikötötte, ha kérvényezi, akkor hazaengedik otthoni sittre..

ezt úgy képzelem, hogy megáll a kapu előtt, becsönget, és a belépéskor azonnal átadja a kérvényt...amit ugye megigértek..

már csak az a kérdés, itt betartják-e ezek után... mondjuk fura lenne...

először is, ugye elkeveredik az a kérvény...aztán meglesz, de ráömlött az ebéd..akkor újat ír, azt bizony kézbesíteni kell... stb..stb...közben barátokra lel, lesznek játszópajtásai is, és kiderül számára mekkora öröm egy héten egyszer igen kedves, jóbarátok közt zuhanyozni...

Előzmény: H. Schwester (2687)
turulkakas Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2688

Aztán meg lesz a Szent Patrick ünnep és azért nem jön.))

Előzmény: nézek (2686)
H. Schwester Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2687

Jön a fenét!

Én sem jönnék a helyében.

Előzmény: nézek (2686)
nézek Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2686

navégre... januárban jön!   megígérte.   most má biztos... csak még a zünnepek...ugye...

King_of_Giants Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2685

Pénz kérdése az egész."

 

Pénz?

Protestáns vagy katolikus ez a Tobin, Leeds vagy Arsenal szurkoló?

:))

Előzmény: Mariusi (2681)
H. Schwester Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2684

Gondolom negyedikes vagyol.

Általános iskolában.

Előzmény: Mariusi (2681)
Glavingojn Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2683

Annyit azért nem ér az ügy, hogy hadat üzenjünk Irországnak.

Előzmény: Mariusi (2681)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!