Keresés

Részletes keresés

Zimizumi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 7136

:-))

 

Cöge, jelzem, hogy szeretnék veled irl beszélgetni egyet. mindenféle szakmai kihívások keringenek a fejem körül és nagyon tipródom, mennyit vállalhatok be belőle. kíváncsi lennék a tapasztalataidra.

Előzmény: Coge (7135)
Coge Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7135

Csajok, mi újság?

Miután lekattantunk a közös ktsg. elszámolásomról, írhatnátok, hogy kivel mi van...

Maggancs, lábad pl?

Zimizumi Creative Commons License 2009.03.02 0 0 7134

Cöge, én csak egyetlen objektív akadályt látok ebben a lobbiban: milyen mérőszám alapján fogják meghatározni a költség leosztásának arányait. Egyetlen közös képviselő sem fog egy dinamikusan változó dolgot (mint mondjuk a lakók száma) alapul venni, mert hülye lesz felvállalni ennek a követését.

Arról nem is beszélve, hogy magyar ember mindig meg fogja találni az utat, hogy bebizonyítsa, h a zsúfolt lakás tulajdonképpen üresen áll.

 

nálunk semmi újság, amit nyugodtan számíthatunk jó hírnek is. főállásban várom a tavaszt, mert a zsigereimben érzem, hogy valami változást hoz (pozitívat persze). :-)

Előzmény: Coge (7133)
Coge Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7133

Akár le is zárhatjuk ezt a meddő vitát ;-), nem, nem azért lakok nagyban mert gazdagabb vagyok mindenkinél a házban, hanem

1) mert én úgy gondolom, hogy nem egészséges a 6,5 évesemmel 1 hálószobában élni sem neki, sem nekem. És eme elvem miatt hajlandó vagyok összehúzni a nadrágszíjat, igen, de nem szeretnék indokolatlanul többet fizetni azoknál, akik pl. harmadmagukkal (akikből 1 neadjisten pelenkás) laknak a házban. Ugyanannyit igen, azt hajlandó vagyok (mert olyan megoldás úgysincs, ami teljesen igazságos, de értékelném, ha legalább közelítenénk felé...)

2) 2 db nagy lakás a maradt a végére, szóval abból lehett választani.

 

Amúgy sokan hasonlóan gondolkodnak, úgyhogy még esélyt is látok...

Majd a végén tőmondatban beszámolok. 

Előzmény: Törölt nick (7132)
Coge Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7131

hmmm...nézőpont kérdése, hogy mihez arányítjuk ;-)

 

Előzmény: Törölt nick (7130)
rollller Creative Commons License 2009.02.23 0 0 7129
oh, ez irigylesre melto rutin, foleg, h nem is tudtal a meglepetespartirol;)
Előzmény: Coge (7128)
Coge Creative Commons License 2009.02.23 0 0 7128

Oh, azért ennyi rutin van bennem ;-)

Előre kivettem szabit ÉS leadtam a laptopomat újrahúzatni az IT-ra...

Azért sajna a telefonom nálam volt, de mondtam a főnökömnek, hogy rosszul vagyok, úgyhogy ne sokat szóljanak hozzám ;-)

Előzmény: rollller (7126)
Coge Creative Commons License 2009.02.23 0 0 7127

Én nem mondtam olyat, hogy nem fizetek a liftért, Te! :-P

És nálunk amúgy pont, hogy nem arányos a méret/lakók száma, a kislakásban laknak pelenkás gyerekkel 3-an, mi meg ugye Lizával másfelen a nagyban. Szóval te csak ne lobbizz ellenem :-P

Előzmény: rollller (7125)
rollller Creative Commons License 2009.02.23 0 0 7126
es dolgoznod be kellett menni? vagy sikerult szabadsagra menekulnod?:) kepeket meg csak igergeszt ugy latom:)
Előzmény: Coge (7123)
rollller Creative Commons License 2009.02.23 0 0 7125
off, de sztem nem jo irany tarsashazilag ez a nem fizetek liftet, mert az elson lakom, ez ugyanolyan, hogy nem fizetek be a kerti jatszoterre, mert nincsenek gyerekeim hozzaallassal egyenerteku (csak aztan nehogy bevasarlaskor hasznalni merd, ahogy a nemfizetokhoz vendegsegbe erkezo kisgyerekes csalad gyerekei se mereszeljenek kimenni a jatszoterre) - az van, h egy olyan erteku hazban elsz, aminek van liftje, es mikor eladod, az is a lakas ertekehez fog tartozni, amugy a fizetes / lakas pont annyira igazsagtalan, mint a fizetes / terulet, de muszaj valahogy meghatarozni, es valljuk be, a lakok szama nagy altalanossagban aranyos a lakasmerettel
Előzmény: Coge (7122)
Lucilla Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7124
(Bocs, hogy belepof, és ez itt nagyon-nagyon OFF is, de a lakásban lakó személyek száma az a gyakorlatban teljesen kezelhetetlen történet, nálunk a társasházban személyek alapján megy a vízdíj pl. a nem vízórás lakásoknál .... Teljesen kezelhetetlen, mert folyamatosan változhat, egyik hónapban beköltözik valaki, máskor elköltöznek, folyton változik az egy főre jutó költség akár visszamenőleg is, hát ember (közös képviselő) legyen a talpán, aki ezt kezelni bírja. (Arról nem is beszélve, hogy mekkora általában a bejelentési fegyelem, amikor arról van szó, hogy a bejelentés után többet kellene fizetni, mert több fő került a lakásba....))
Előzmény: nonois (7120)
Coge Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7123

nem hiszem el, hogy elszállt a hosszú hsz.-om...

namégeccer:

 

Köszi csajok,

a csüt.-i nap felejthetetlen volt, na nem a szikrázó napsütés miatt, hanem mert IGAZI meglepetésbulit szerveztek nekem a barátaim&kollégáim! Csúnyán megszívattak, semmit nem sejtettem, úgy volt, hogy az ex-em elvisz vacsizni, mert mindenkinek hasfájása volt, senki nem ért rá, aztán a barátnőmmel berúgunk a Morrisson's-ban...

Hát ebből lett egy hatalmas buli, a kedvenc helyemen, sok-sok meglepetéssel, mindenki nagyon jól érezte magát - amiben lehet, hogy volt némi része a számolatlanul elfogyasztott Mojito-nak, nem tudom ;-) - tettem a 4 betűsre pár képet, aki Facebook-os az láthat majd többet is...

Másnap nagyon durván beteg voltam - szegény anyu, pont itt volt, ő vigyázott este Lizára - dehát nem gyakran lát ilyen (rossz) állapotban úgysem ;-)

Azóta is fel vagyok dobva folyamatosan, akinek benne volt a keze és olvas errefelé (mert van ilyen, is tudom) annak még1x nagyon KÖSZIIIII!!!! :-)

 

Előzmény: Zimizumi (7119)
Coge Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7122

Nonois,

köszi, de én továbbra is úgy ítélem meg, hogy a felújítási alapon kívül (amit meg nem akarnak még gyűjteni, lévén új ház és minden garanciális) nekem továbbra is az a véleményem, hogy annak, hogy mekkora a lakásom, semmi, de semmi köze a szemétdíjhoz, a liftkarbantartás ktsg.-éhez (főleg mert az elsőn lakom és általában gyalog közlekedem), a lépcsőháztakarításhoz, a kertgondozáshoz, a bankköltséghez stb. És igen, máris lobbizunk, mert szerencsére nemcsak engem bosszant ;-)

Előzmény: nonois (7120)
nonois Creative Commons License 2009.02.20 0 0 7121
Ja, és az erkélyről: a társasház Alapító Okiratában (Közös Képviselőtől beszerezhető, ha nincs meg) tételesen fel van sorolva, hogy mi számít közös tulajdonnak, és mi a lakók magántulajdona. A ház homlokzata ill külső falai (de a lakásokat egymástól ill. a lépcsőháztól elválasztó válaszfalak is) pl. tipikusan közös tulajdon szokott lenni, de az AO-ban benne kell lenni, hogy az erkély minek számít. Ha a lakáshoz tartozik, akkor beleszámít a négyzetméterbe, ha közös tulajdon, akkor nem. Érdemes utánanézni, ha zavar a dolog.
Előzmény: Coge (7113)
nonois Creative Commons License 2009.02.20 0 0 7120
Bocs, hogy így ismeretlenül belepof, bekukkantottam ide is, és hátha sikerül segítenem - a társasházi tv-ben is így szerepel meg sztem logikus is, hogy a társasház tulajdonosai tulajdoni hányaduk arányában járulnak hozzá a közös költségekhez. Vagyis akiknek a nagyobb lakásuk nagyobb tulajdoni részt képvisel a közös tulajdonban, azok nagyobb arányban járulnak hozzá a közös tulajdon karbantartásához, használhatóságának fenntartásához. Kivétel az alól pl. a szemét- és vízdíj, mert ez esetben a lakásban lakó személyek száma szerint igazságos megítélni a költséghányadot (több ember többet szemetel/fürdik stb). Az más kérdés, hogy a közgyűlés ebben hogy dönt, szótöbbséggel ugyebár, de ilyenkor is annak van több szavazata, akinek nagyobb a lakása. Úgyhogy ne csüggedj, lobbizz!
Előzmény: Coge (7113)
Zimizumi Creative Commons License 2009.02.20 0 0 7119

innen is :-)

szerintem ritka szép nap volt tegnap az ünneplésre. szikrázó napsütés, gyönyörű hó. minden téli születésű álma :-)

Előzmény: hodográf (7118)
hodográf Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7118
Boldog Cöge-szülinapot!
olasc Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7117

Bocs, hogy csak most válaszolok, de el voltam havazva. Köszönöm szépen az információt, elég lesz a mail is, ott majd felveszem velük a kapcsolatot.

Egyébként a freemailes nem pont hu.-s a pont com-os helyett?

Mégegyszer köszi!! Sokat segítettél.

Előzmény: Coge (7091)
pataporc Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7116
Aha. Köszönöm. Minden világos. :)
Előzmény: Coge (7114)
pataporc Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7115
Igen, szegénykének ez volt az első mozija... nem vagyok képben Disney-ileg, de azért kicsi erős volt a kontraszt a 101 kiskutya és eközött... :) Bár biztos az én ingerküszöböm alacsony... :)
Előzmény: Törölt nick (7112)
Coge Creative Commons License 2009.02.04 0 0 7114

Az állatok az Állatkertben élnek. ugye.

kivéve, mikor kiszabadulnak - és megjelennek az irodánkban (vagy a telefon másik végén). az ÁLLATok...

értiii? :-)))

Előzmény: pataporc (7111)
Coge Creative Commons License 2009.02.04 0 0 7113

ó, penészes fal kontra szigetelés, az egyéni szocprobléma.

amin kiakadtam: a múltkor megszavazták, hogy lakásonként fizessünk közös ktsg.-et (hurrá), erre most megvétózták a kislakásosok...

úgyhogy nekem az erkélyt is beleszámolva!, m2-re vetítve rohadt sok lett...

és nem értem, nem és nem, hogy mi köze a lakás méretének a szemétdíjhoz, a liftkarbantartáshoz, a lépcsőházi villanyhoz, stb., stb., stb...

Előzmény: rollller (7108)
pataporc Creative Commons License 2009.02.04 0 0 7111
Mi van az Állatkerttel?! Egy szót sem értek... könyörgök, valaki mondja meg az igazat. :)

Képzeljétek, teljesen fel vagyok háborodva, voltunk ma moziban a Volton (Bolton) és kiakadtam teljesen. Komolyan, ilyen ma egy átlagos, standard Disney-rajzfilm??
Majdnem szörnyethaltam az elején a repülőgépes-lézerfegyveres-bombás-szuperkütyüs üldözésen (dolby sorrund, hogy még a gyomra is kiessen az embernek), aztán megkaptuk a szokásos nyálas-nyúlós amerikai lírát. Iszonyú volt.
Rumcájsz for prezident! :)
Zimizumi Creative Commons License 2009.02.04 0 0 7110
Cöge drága, a lakógyűlések ilyenek....az állatkertes csapatból pedig jutott hozzánk is. Kitartás!
Előzmény: Coge (7105)
Zimizumi Creative Commons License 2009.02.04 0 0 7109

a kontaktlencséről csak annyit, hogy én is tizenplusz éve nyűvöm, és el nem tudom mondani, hányszor kellett már a semmiből előremasszírozni a lencséket egy kiadós szemvakarás után....:-)))

de a trükköket jegyeztem, köszi! ki is fogom próbálni

rollller Creative Commons License 2009.02.03 0 0 7108
hat ez igazan nem hangzik tul remekul:( remelem ma az eso elol visszamenekulnek a ketrecukbe

a lakogyulesen a szigeteles kerdesrol sikerult nem jol megegyezni? gondolom
Előzmény: Coge (7105)
rollller Creative Commons License 2009.02.03 0 0 7107
hat sztem nem fogok segiteni ezzel, mert 1 en kontaktlencses vagyok, azok meg mar fiatal korukban megtanuljak, h nem vakarjuk a szemet, mert a lencse is jon vele, igy hat a sminkes szemet se vakarjuk (ha igen, akkor meg ugyis mindent szerelni kell, lencset, sminket, akarmit) 2 sztem a harisnyanadrag kenyelmesebb a nadragnal (na jo, a csipon logo bo lenvaszonnal nem, de az az ev egy adott idoszakaban viselendo csak, es en meg olyankor is siman szoknyara szavazok), a harisnyanadragnal mar csak a combfix kenyelmesebb, mert sztem kevesebb helyen feszul, huzodik, mint a nadrag - es sztem a noknek bizonyos kor utan sokkal jobban all, es egyszeruen raszokik az ember (es en nem vagyok magassarkus, ne gondold, elobb veszek fel minden effelehez tornacipot, szoktam persze magassarkut is, de nem uzemszerun)

amugy meg vegyel nagyon draga szempillafesteket, es nagyon csodald meg magad sminkeles utan, aztan igy sajnalod majd megvakarni a szemedet, sztem ilyen cselek mukodnek
Előzmény: Zimizumi (7106)
Zimizumi Creative Commons License 2009.02.03 0 0 7106

az áruljátok el, hogy ti hogyan bírtok elviselni harisnyanadrágot magatokon egész nap. hogyan bírjátok ki, hogy ha tíz perccel a smink felrakása után viszket a szemetek, ne mázoljátok szét az egészet. nekem kábé ilyen kaliberű gondjaim vannak :-) a magassarkús lét már nagyjából megy.

egyébként sminkes tanácsadás szerveződőfélben. csak a megvalósítás része lóg még távoli homályban.

Coge Creative Commons License 2009.02.02 0 0 7105

mondjuk olyan sminket még nem találtak fel, ami a duplakarikákat eltünteti a szemeim alatt, azzal még a sminkmesternek is meggyűlt a baja...márpedig a napi 5 óra alvás, az nem túl jó korrektor ;-)

és ma főleg valaki nyitvahagyta az Állatkert ajtaját és az összes kiszabadult állat mind a mi irodánkat vette célba és még lakógyűlés is volt este, ahol a lehető legroszabb megoldás született, úgyhogy ma tele van a hócsukám, na.

dilihaz.hu

Előzmény: rollller (7104)
rollller Creative Commons License 2009.02.02 0 0 7104
menos vagy:) foleg, hogy ujra felpakoltad, remelem kitart az elszantsag (mondom en, aki szetsminkeli magat nap mint nap, de az teny, hogy a fix dolgokat en felpakolom, akar hetvege, akar otthon dolgoz, akarmibarmi)
Előzmény: Coge (7100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!