Keresés

Részletes keresés

Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 379
Szia XPS építő!

2006-óta porzik. Titka: saját kivitelezésű, teljes teknőszigetelés 2 rétegben egy lépésben kivitelezve. Technologia pontos betartása, élerősítő szalagok, kényesebb helyekre PlastikolŽ UDM 2S. Kivitelezésről vannak képeim privátban.


Lásd kép.

Teknoszigeteles

Szabolcs
Előzmény: XPS epito (377)
Elar Creative Commons License 2010.08.26 0 0 378

Sziasztok

 

1

 

Adott egy szervízakna (160cm magas), amit nagy elánnal nekiálltam lebetonozni és körülrakni 10-es zsalukővel. A zslukőbe betonvasat tervezek szúrkálni és majd azt hozzáheggeszteni a körbefutó vaskerethez

Itt található a fúrt kutam is a ház vizművel, ami szépen termeli a párát.

Látható az eddigi "haladás".

6 nappal a betonozás után is picit vízes a beton teteje.

Elkezdtem most gondolkozni, h biztos jó lesz így???

A konkrét kérdésem az lett volna, h a zsalukő és a föld közé "tömködjek e földet" ?

Miután beleolvastam a topicba, már nem tudom mit csináljak... :(

 

Úgyhogy kérlek adjatok tanácsot :)

XPS epito Creative Commons License 2010.08.26 0 0 377
Sikertörténetet keresek.

Van olyan, akinek a pincéje évek óta vízmentes?

Mi volt a módszere?
Köszi
X
XPS epito Creative Commons License 2010.08.23 0 0 376
A törülközőszárító végképp csak esztétikai szempontok szerint "választódik" ki.
A kazánod vezérlése, amikor nincs kint farkasordító hideg, úgyis csak alacsonyabb vízhőmérséklettel fűtene.
És akkor is megszárad a törülköző.

Szóval röviden: abból nem kell nagyobb.
Előzmény: Szunyó (375)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.23 0 0 375
Oké, de pl. törölközőszárítónak is válasszak több taggal nagyobbat? A törölköző területe változatlan marad akkor is és a radiátornak ugyanannyi a részét fedi le. Itt nem légfűtésre kellene igazából, mert arra ott van a padlófűtés. Vagy segítsek rá a szárítóra elektromosan?
Előzmény: XPS epito (374)
XPS epito Creative Commons License 2010.08.23 0 0 374
Ne építs radiátoros kört, hanem küld rá a padlófűtés vizét.
Esetleg (jó)pár mérettel nagyobb radiátort válassz.
Az igényesebb radiátorokhoz van méretezési segédlet, amivel ki lehet választani alacsonyabb vízhőmérsékletre is a megfelelő radiátort.
Előzmény: Szunyó (370)
redsw Creative Commons License 2010.08.19 0 0 373
Tegnap lehidaltam, egy XVII. kerületi sorházban lakónál voltam, csodálkoztam, hogy a garázsát nem használja, helyette a sáros utcán parkol (nincs megoldva a járda és a csatornázás).
Kiderült, hogy a garázsa szuterén jellegű, tehát az útról részútosan lehet bemenni gk-val, és billenőkapu zárja, ezért telirakta akváriumokkal dexion salgó polcokon három szinten, vagy 50 van. Napi 10 órát megy a világitás és állandóan a lélegeztetők, és ezrével szaporitja a halakat és adja el, esetenként már ebből él, mert az ügynökösködés csak esetenként hoz bevételt neki. (Az akváriumokban semmi, hogy ne legyen gond a takaritással, szűrő sincs, hogy az ivadékok ne fogyjanak...)
Belegondoltam, lényegében a világitás a fénycsövek - vagy neoncsövek ? - révén 18 w-os fénycsővel számolva is minimum 1 kW megvan. Az az érdekes, hogy estére lekapcsolja, mégis nagyon meleg a garázs, időnként szellőztetnie kell, hogy ne izzadjon le, amikor bemegy. Bár ez lehet az elpárolgott viztöl is.
Előzmény: Szunyó (370)
NeomatiK Creative Commons License 2010.08.19 0 0 372
Várjad meg, hogy kiszáradjon. Ha továbbra is nedvesedik, akkor figyelni a helyét. Október-novemberben még ráérsz betonozni, ha kell.
Előzmény: pitmann (371)
pitmann Creative Commons License 2010.08.18 0 0 371
Szia!

Ez csak egy ötlet volt, a felfele irányuló nedvesedés nekem is az eszembe jutott. Az 1.50-es száraz helyiség több mindenre tudnám használni, mint a 2.05-ös nedveset.
Te mit tanácsolsz mi lenne a legjobb megoldás?
Egyébként a pince két külső oldalát az alapja alja -10 cm-re kiástam, levakolatm, rátettem GV45-t, talajszint-80-ig tettem 10 cm expertet, illetve a gödör aljáról indítottam drénlemezt is.
Előzmény: NeomatiK (368)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.18 0 0 370
És fogod fűteni pluszban? Ezen gondolkodom erősen. Nekünk is valahogy így lenne, itt lesz lenn a kazánház, szigetve lesz a pince rendesen. Mivel fenn padlófűtés lesz, érdemes-e ide radiátort rakni... (=ezért a radiátorért meg a 2 fenti törölközőszárítóért kiépíteni egy radiátoros kört :O)
Előzmény: true75 (369)
true75 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 369

ha zöldségtárolásra szánod a pincét akkor a kívülről a felat és belülről az aljzatot víz elleni szigeteléssel látod el

-

én jövő héten kezdek bele a pinceépítésbe amit ugyan úgy szeretnék majd használni mint a ház bármely más részét, ezért a külső vízszigetelésre jön egy 8centis hőszigetelő rendszer(XPS), illetve az aljzatbetonba 6centi hőszigetelő rendszer.....nekem itt lesz egy műhely, kazánház, télen sportolási lehetőség

-

 

Előzmény: redsw (366)
NeomatiK Creative Commons License 2010.08.18 0 0 368
Nem túlzás 50cm vastag betont rakni oda? És mit kezdesz egy 1,5 magas helyiséggel?

Teszem azt, hogy ezzel a vastag betonnal lezárod a nedvesedést, de lehet, hogy ennek hatására a falban fog feldúsulni.

Előzmény: pitmann (367)
pitmann Creative Commons License 2010.08.17 0 0 367
Köszi kíváncsi leszek, hogyan fog beválni.
A mi esetünkben nem lehet alkalmazni, mivel téglából van a pince fala, amit kívülről leszigeteltem, de a 6-i nagy esőt már nem bírta.
Arra gondoltam hogy a mostani 2.05-ös belmagasságot lecsökkentem kb. 1.50-re, lebetonozom az alját 2*25 cm rétegben a kettő közé meg teszek GV 45-t. a probléma eddig is az alsó 30-40 centivel volt. Szerencsére az alapterülete a pincének csak 2.1*2.7 így összesen kb 4 m3 beton kellene, ezt meg megoldom házilag is.
Előzmény: hAnd (365)
redsw Creative Commons License 2010.08.17 0 0 366
Felmerült egy lehetőség, hogy egy telken lehetne épitkezni, de csak két részletben, először ki lehetne ásni a garázst, pincét, majd egy év múlva lehetne felépiteni a házat.
Jött az ötlet, hogy a garázst lehetne-e lakhatásra használni, mire két sarkos vélemény volt, az egyik szerint igen, sok EPS kell kell belülről és azon ülve-fekve jó lesz, másik szerint az jégverem, tartósan 5-8 fok lesz a hőmérséklet, sőt télen fagyni is fog, lehetetlen magasabb hőmérsékletet elérni.
Egyik oldalról a "jégvermet" értem, sőt gyerekként láttam is ilyet, zöldséget, gyümölcsöt nyári hőségben így tárolták. Másik oldalról budai társasházak pincéiben voltam, gépkocsi tárolók vagy műhelyek vagy pincék vannak és kellemesen hűvös az idő, nem hideg. Akkor mitől függ, mi lesz belőle?
hAnd Creative Commons License 2010.08.17 0 0 365
Ma csináltuk az aljzatot 15cm vastag penetron betonból. Remélem, működni fog.
Bármi is lesz az eredmény, szívesen beszámolok róla. Én is izgulok.
Előzmény: pitmann (364)
pitmann Creative Commons License 2010.08.07 0 0 364
Köszi szépen.
Előzmény: hAnd (363)
hAnd Creative Commons License 2010.08.07 0 0 363
Nekem még nem vált be semmi, de amit láttam, az a Penetron. Én ebből tervezem a vízálló beton aljzatomat megépíteni.

Ezzel betont lehet vízzáróvá tenni. Ha betonból van a falad és az aljzatod is, ez segíthet. Interneten keress rá, fent van egy csomó ismertető.
Előzmény: pitmann (362)
pitmann Creative Commons License 2010.08.06 0 0 362
Sziasztok!

A tanácsotokat kérném, abban hogy a mai nagy eső után megjelent a pincénkben a víz.
A pince a ház egyik sarka alatt van kb. 2.5*2.5 alapterületű. A pince két külső oldalát leszigeteltem már (kiástam a pince alapja aljáig-10cm-ig, levakoltam+bitumenes lemez+austrotherm expert+ drén lemez). Azt vettem észre hogy nem az oldalfalnál jöhetett be a víz, hanem az alsó sarkoknál volt körbe vizes a fal és szerintem ott szivároghatott be a víz. Mit tehetnék ez ellen? Sokan írták már a folyékony fóliát, meg különböző vízzáró vakolatokat, de kinek melyik vált be ezek közül?
Segítségeteket előre is köszönöm!
JAMIE222 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 361
Közben találtam részletes leírást, rajzokat, kezdek világosabban látni.Jó lesz ez a pincefalazó nekem, ha a statikus is rábólint, merthogy a teraszra támaszkodik majd az új tetőm egy része is.
Kösz mindenesetre.
Előzmény: hAnd (360)
hAnd Creative Commons License 2010.08.03 0 0 360
A zsalukőből épült pincefal vasalható (vízszintesen és függőlegesen is), ami jól jöhet talajnyomás esetén. Ez kétségtelen előnye a zsalukő falnak. A pincefalazó hőszigetelése jobb, de szerintem túl kevés kamra van benne ahhoz, hogy ez számottevő legyen.
Vízszigetelés minden esetben kell. Nemcsak a falára, hanem alá is, az alap és a pincefal közé.
Előzmény: JAMIE222 (358)
WZoli_ Creative Commons License 2010.08.03 0 0 359
Szerintem zsalukő esetén sem lehet a vízszigetelést elhagyni. A talajnedvesség a betonon is ugyanúgy átmegy, mint az égetett kerámián.

Annyi különbség biztos van a zsalukő és a pincefalazó között, hogy az utóbbiból olcsóbban lehet megépíteni a pincét/teraszt.

Előzmény: JAMIE222 (357)
JAMIE222 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 358
És közben adódott még egy kérdés: voltaképpen mi a fene a különbség a 38-as tégla és a pincefalazó között?Mi indokolhatja a pincefalazó használatát a normál falazótégla helyett?Nagyobb a teherbírása?
Előzmény: JAMIE222 (357)
JAMIE222 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 357
Teraszt építenék, alatta "pincével".
A terasz síkja talajfelszín felett 150cm-rel, a pince szint -1m-en lenne.Eredetileg zsalukő+beton volt tervezve, de most elgondolkodtam azon, hogy porotherm pincefalazó téglából építeném fel.
Mivel a falazat így anyagát tekintve égetett kerámia falazóhabarcsban, ezért gondolom a betonhoz képest fokozottabb védelmet igényelne nedvesedés ellen.
Jól gondolom?
Tehát míg egy zsalukő falazatnál elhagyható lett volna a talajnedvesség elleni szigetelés, itt muszáj neki lenni?
hAnd Creative Commons License 2010.08.03 0 0 356
Hello
Köszi a válaszokat talajvíz ügyben. Közben az agyagot is meg kellett vizsgálni, nem duzzadó-e.

A másik kérdésem az lenne, kell-e a pincepadló alá hőszigetelést tenni. Én 5cm XPS-re gondoltam, amely a PVC vízszigetelés alá kerülne. Ez védené a PVC-t, és persze kicsit szigetelné is a pincepadlót.
A falra viszont alulra csak 5 cm XPS-t tennék, és ahogy megyek felfelé, egyre vastagabbat. Így ahogy hidegebb a talaj, egyre vastagabb lenne a szigetelés. A lábazatnál már 10cm. Szerintetek ez jó ötlet, vagy nem?
Köszönöm
NeomatiK Creative Commons License 2010.07.31 0 0 355

Du bist viki2!

 

Ha a zsalukő talaj felöli oldalán van szigetelés egész felületen (amennyiben ez a zsalukőfal a pincefal), akkor szerintem nem nedvesedhetne így a fal.

 

Ilyen durva vizesedés ellen vélhetően csak a külső védelem lesz a jó. Azaz marad a körülásás. Vagy megérdeklődni azokat a cégeket akik ilyesmi probkémákra hírdetnek gyógyírt (injektálás). De szerintem ilyenre nem fognak tudni 100%-os biztonsággal.

 

 

Előzmény: ichbinviki2 (354)
ichbinviki2 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 354

Sziasztok !

 

Segíséget szeretnék kérni a következő probléma megoldására:

Van családi ház alatti pincénk(padló kb talajszinttől 2.4méteren.

Mikor nagyon esős idő van átnedvesedik a fal itt-ott.

Négy éve lakunk itt ez eddig 5 alkalommal fordult elő.

Most azonban ennek a brutális esős időszak után lábazatnál fal melletti részeken

15-21 centi magasan gyöngyözve vizesedett a fal. Viz nem tört be.

Ez a gyöngyöző vízesedés a nagy meleg beálltával sem szűnt meg.(folyamatosan szellőztettem pedig(más szerint ez volt a hiba, mert a lehülő levegőből rögtön kicsapódott a pára).

 

Szóval a kérdés: A most kiszáradt falat, mely itt ott ledobta a dörzsis burkolatot, hogyan érdemes javítani/cserélni módosítani?

Szigetelés van a zsalukő talaj felöli oldalán, de szerintem hiányos.

Körül ásás nem megoldható. Belülről kéne valamit okozni.

 

Eddig jött 1 javaslat, hogy meglévő burkolat hibáknál kijavít vízzáró vakolattal, majd valami hungarocell szerű anyaggal lefedni és arra új belső burkolat egységesen mindenhol.

 

Vélemény ????  Ötlet ???

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

Kozma Zsolt Creative Commons License 2010.07.22 0 0 353
Ha vísszigetelő cég kellene a www.construmanet.hu tuti találtok
cippur Creative Commons License 2010.07.22 0 0 352

Üdv!

 

Ez bizony talajvíznek tűnik. Ha ásóval kiböksz ott az alján valahol egy kis gödröcskét és az feltelik, akkor tuti.

Előzmény: hAnd (351)
hAnd Creative Commons License 2010.07.18 0 0 351
Hello!
Kiástuk a pincegödröt. A gödör fala a felső fél métert leszámítva egyre agyagosabb, az alja már gyakorlatilag "tiszta" agyag. A kiásás után a pincegödör alján, a "cuppogós" agyagon egy óra alatt már pár centi víz gyűlt össze, aminek a szintje nem nő (az esőt leszámítva), de nem is tűnik el.
Ezt akkor most minek kell nevezni? Talajvíznek? Talajnedvességnek?



cippur Creative Commons License 2010.07.08 0 0 350

Szia!

 

Köszi a választ, azóta már megtudtam egyet s mást. Beszéltem a tervezővel és a kőművessel. A telkünkön szerintük víznyomás ellen felesleges szigetelni, olyan szituáció ami gondot jelentene egyszerűen nem fordulhat elő. Előbb fakadna forrás a telkem alján, minthogy a pincébe folyna a víz. :)

Talajnedvesség ellen pedig 1 réteg akármi elegendő. Legyen az kenhető, ragasztható, bitumenes vagy akármilyen.

 

Szigetelést védő fal mindenképp kell, de a pogácsás lemez funkcionálisan annak minősül, tehát kiváltja pl. a kisméretű téglából rakott falat.

A hőszigetéssel kapcsolatban annyit tudtam meg, hogy nekünk javasolt, mivel lesznek olyan helyiségek ahol huzamosabban tartózkodik majd az ember. Ha csak pl. tároló vagy garázs van akkor nem feltétlenül szükséges.

Érdemben ez sem bonyolítja a dolgokat, mivel van olyan szigetelés ami egyszerre talajnedvesség és hőszigetelő is. Állítólag...

Ja, és a régi ásott kutakban előbb találunk ruszki katonát mint vizet. :)

 

Előzmény: Szunyó (341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!