Keresés

Részletes keresés

Sysygy Creative Commons License 2001.07.17 0 0 124
hasonlítsd össze a két gépet :))

amúgy milyen QT-t használsz? (gondolom a dinamikusan linkelt Operát használod a munkahelyeden)

Előzmény: ready (123)
ready Creative Commons License 2001.07.17 0 0 123
Itteni munkahelyi gepen jol megy az opera..De otthon valami fontkeszlet hianyozhat mert pixelesek az index oldalon a betuk (ugaynigy pixelesek gimpnel azok az elore megcsinalt szovegek)Mit rakjak fel?Ide azt hiszem anno sharedfonts kllett, meg meg valami....
Sysygy Creative Commons License 2001.07.16 0 0 122
nem; ez használt betűtípus és szabvány hiba (meg az, hogy magyarnak születtünk ;-) )

az ISO-8859-1 nem tartalmazza a magyar ékezetes karakterek közül ezeket: őŐ űŰ (o"O" u"U")
(ez a nyugat európai nyelveket támogatja)

az ISO-8859-2: ebben van rendes két vesszős őŐ és űŰ, viszont nincs hullámos (o~ O~) ill. kalapos (u^ U^)
(ez tartalmazza a közép-európai nyelvek karaktereit)

Linux alatt lehetőség van ISO-8859-2 betűtípus használatára, de nem biztos, hogy a disztribúciód alapból használja, szóval kell egy kis utólagos telepítés. Viszont Operával továbbra sem fogod tudni használni, szóval ha eddig nem volt, akkor felesleges ezzel bajlódnod.
A Netscape-nek viszont jót tesz. (View menü, encoding, ISO-8859-2, és voálá)

Abban igazad van, hogy a weboldal is tartalmazhat információt arról, hogy milyen kódolással vannak benne a karakterek, de vagy nem használják, vagy rosszul, és így a böngésző rossz karakterkészletet használ, ha rá van bízva a döntés, de ha az ember kézzel beállítja, hogy melyiket használja, akkor úgy lesz.

Előzmény: nfl (121)
nfl Creative Commons License 2001.07.13 0 0 121
Heuréka!

lang="hu" opera -> nem működik.
lang="C" opera -> működik!!!

őŐűŰ, és látom is az ékezetes betűket.

(Kicsit ünneprontás, de az ő hullámos, az ű pedig kalapos. De ez szerintem elsősorban az Index hibája. Mozillában is ilyen.)

Előzmény: Sysygy (119)
surmi Creative Commons License 2001.07.12 0 0 120
Kedves Mindenki!

Nekem az a velemenyem, hogy jofajta allat az opera, de van meg rajta mit csiszolni. Pl. forwardolni akartam egy levelet a mailbox.hu-rol, erre kinyomott tobbszaz alert ablakot, hogy marpedig ez unencrypted, blabla... Talalkozott valaki ilyennel?
Emmeg egy linuxos opera debian alol, es :
áéíóöőúüűÁÉÍÓÖŐÚÜŰ

Sysygy Creative Commons License 2001.07.10 0 0 119
nfl, mint az látható, nekem sikerül Opera linuxos változatát használva magyar ékezetes betűket tartalmazó szöveget beírnom ide. Sőt. még látszanak is nálam.
Előzmény: nfl (114)
Sysygy Creative Commons License 2001.07.10 0 0 118
ready, próbáld ki a beállítások variálásával (van bőven lehetőség)! pl. flickering, cache, és image témákban vannak sebességnövelő megoldások, és dokumentálva vannak a helpben!!

Sysygy

Előzmény: ready (82)
wolfeinstein Creative Commons License 2001.07.06 0 0 117
"Továbbra is várom a sikertörténeteket, melyekben az Operát sikerült rávenni Linux alatt arra, hogy mutassa a hosszú ö-t és ü-t, illetve arra, hogy hozzászóláskor lehessen használni ezeket a bet?ket is."

Akkor nekem most megint nagy lesz az arcom, mert nekem megy: űóüöúőáéíŰÓÜÖÚŐÁÉÍ. Különösebb sikertörténetem nincs hozzá. 5.0-ás verzió 20010510-es build. 3.3.6-os X, Latin2-es fontok, setxkbmap hu. Asszem ennyi. Egy kis apróság, hogy a rencer FreeBSD, de az Opera linuxos, szal szerintem lényegtelen.

pynky Creative Commons License 2001.07.06 0 0 116
Köszi:)) De hogyjönezide??

p.

Előzmény: Kistel (115)
Kistel Creative Commons License 2001.07.06 0 0 115
OK... Kellemes nászutat :-))
Előzmény: pynky (112)
nfl Creative Commons License 2001.07.06 0 0 114
Néha elfelejtem odaírni, de mindig a linuxos változatról beszélek. A linuxos és a wines változat sajnos eléggé eltérő, nemcsak Opera esetén. Például az én speckó ékezetes betűimet a linuxos Netscape 4 rendesen mutatja, a wines viszont kérdőjeleket ír helyettük.

Ui: Továbbra is várom a sikertörténeteket, melyekben az Operát sikerült rávenni Linux alatt arra, hogy mutassa a hosszú ö-t és ü-t, illetve arra, hogy hozzászóláskor lehessen használni ezeket a betűket is.

Előzmény: Kistel (109)
TuneFish Creative Commons License 2001.07.05 0 0 113
ez ujabban mukodik KDE-ben is.
Előzmény: Kistel (111)
pynky Creative Commons License 2001.07.05 0 0 112
Isten vaaagy!!!
Cuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupp.
p.
Előzmény: Kistel (111)
Kistel Creative Commons License 2001.07.05 0 0 111
Ez egy kicsit WM függő, de próbáld meg billenytűkombinációval maximalizálni az ablakot, vagy nálam WindowMaker alatt alt+bal egérgombbal bárhol meg lehet fogni az ablakot és arrébcipelni.
Előzmény: pynky (110)
pynky Creative Commons License 2001.07.05 0 0 110
Segitsetek, mert mingyárt idegrohamot kapok!
Valamit elcsesztem, mert az Opera ablaka annyira felcsúszott, hogy ne tudom lejjebb húzni, vagyis nem tudom teljes méretüre nyitni az ablakot. Ez rohadtul idegesit, és nem tudok vele mit kezdeni. Becsuktam-kinyitottam, és újta ott nyilik meg fent. Segitsetek!!

Köszi:pynky

Előzmény: Kistel (109)
Kistel Creative Commons License 2001.07.04 0 0 109
öüóőúéáíű
ÖÜÓŐÚÉÁÍŰ

Szerintem ez nem igaz, nálam műx (Win, Opera 5.02 illetve 5 perc múlva 5.12 :-)

Előzmény: nfl (108)
nfl Creative Commons License 2001.07.03 0 0 108
Az Opera az első hosszú ö vagy ü betűtől levágja a hozzászólást. Én most (ha nem felejtem el) minden hosszú ö helyett azt írom, hogy "ő", és minden hosszú ü helyett azt, hogy "ű". Ezek unicode hivatkozások, és elvileg tökéletes magyar betűket eredményeznek. Kár, hogy az Opera ezek helyett nem ír még kérdőjelet sem.
Előzmény: hirisov (104)
kisbetu Creative Commons License 2001.07.03 0 0 107
:(((
Előzmény: TuneFish (106)
TuneFish Creative Commons License 2001.07.03 0 0 106
A kepeket is felnagyitja sajnos, ugyanis ez ugyanaz mint a jobb felso sarokban a Zoom.
Előzmény: kisbetu (105)
kisbetu Creative Commons License 2001.07.03 0 0 105
Hogy miket talál az ember!

Munkahelyen ie5-tel netezem. Próbálgattam az egeret, eredmény: ctrl+görgetés = fontméret változtatása (növeli vagy csökkenti).

Itthon Linux és Opera 5, eredmény: dettó. Ctrl+görgö -> kisebb vagy nagyobb fontok az oldalon.

Próbáljátok ki, látványos!

hirisov Creative Commons License 2001.07.02 0 0 104
Hi!

Itt már többen is irták az ékezetes gondot, nekem is ez van. X alatt elvileg vannak TType magyar bet

kisbetu Creative Commons License 2001.06.24 0 0 103
Köszi! Jól eldugták (bár végül is csak egy ablak).
A preferences...-t láttam, csak nem találtam az eredményét :(
Előzmény: Csala (102)
Csala Creative Commons License 2001.06.24 0 0 102
Szervusz!

Természetesen van, csak kicsit nehéz megtalálni ;-)

Window|Special|History (Ctrl+Alt+H)

Érdemes még megnézni a File|Preferences|Network|History and cache|History beállításait is.

Csala

Előzmény: kisbetu (99)
Egoist Creative Commons License 2001.06.24 0 0 101
stop gomb kipipalva (ezt elkapkottam)
De a tobbi tovabbra is all.
+ meg:
www.klte.hu
nezzetek meg egy normalis bongeszo alol (Netscape :), IE) csak hogy lassatok mit kene latni, majd Opera alol.

Udv: Ego

Egoist Creative Commons License 2001.06.24 0 0 100
Nos foltettem (static Qt-vel, mivel eddig sem kellett es ugy latom a jovoben sem fog kelleni).
Roviden: ***r
A sorok egymasra masznak, nem latok stop gombot (800*600 - as felbontas), a kicsinyites pocsekul mukodik, eccer nyomtam 'back'-et itt a forumoknal, azt nezhettem a feher semmit (refresh sem segitett),...
Legjobb bongeszo tovabbrais: links
Ha meg kepeket akarok nezegetni, esetleg java-t, akkor lehet Netscapezni, csak ovatosan :). Nalam eleg ritkan fagy, ha vigyazok.

Udv: Ego

kisbetu Creative Commons License 2001.06.24 0 0 99
Van az Operának olyan history-ja, hogy tegnap látogatott lapok, meg múlt héten, stb? Eddig nem találtam, pedig sokszor jól jönne.
wolfeinstein Creative Commons License 2001.06.20 0 0 98
Nos, úgy tűnik nálam működnek az ékezetes betűk.
wolfeinstein Creative Commons License 2001.06.20 0 0 97
"Plug-in support

The Opera plug-in support is ready. However, no plugins are available in this release. Some Netscape plugins are supported, but
require a seperat download. There will be a package for this shortly."

Nos, emiatt gondoltam, hogy esetleg lehet plugin-t felrakni (ezt a linuxos verziora irjak). Az ekezetes betuket meg nem is probaltam, most kiprobalom: öüóűőúéáíÖÜÓŰŐÚÉÁÍ

kisbetu Creative Commons License 2001.06.20 0 0 96
Fenét! Linuxot gyürök én is.
Viszont az opera úgy tudja lefagyasztani, hogy az egér meg se moccan, ctrl-alt-bs, ctrl-alt-del és ctrl-alt-Fx se müködik. (Most jutott eszembe, hogy remote logint még nem próbáltam ilyenkor. Este kipróbálom.)
Előzmény: nfl (95)
nfl Creative Commons License 2001.06.19 0 0 95
Most hogy mondod, nekem is volt gondom azzal, hogy nem az aktuális oldalt láttam. De most már kiismertem. És van a Preferences/Network-ben egy Check Modified rész, ami szerintem ezt állítja. Alapértelmezés szerint, ha még nem telt el 5 óra, akkor nem ellenőrzi, hogy történt-e változás.

Neked ugye Windowsod van? Linux alatt csak az Operát kell újból elindítani, ha lefagy. És a lapok felkínálása szerintem is jó ötlet.

Előzmény: kisbetu (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!