Keresés

Részletes keresés

tubi2002 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 368
és mi a régi állomány?
Előzmény: Neon Licht (365)
geler Creative Commons License 2007.07.17 0 0 367
Nagyrabögyült Sporttársak!

Sok fórum létezik a postagalambról erre-arra, de egyik sem igazán combos.

Javaslom, hogyha már így beindult ez az indexes, és határozott életképességet mutat, csődítsetek ide mindenkit, akit ismertek, hogy itt adja elő álláspontját.

Ismerőseiteket levélben értesítsétek, hogy itt a gyűjtőhely.

Köszönöm előre is.
videoton63 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 366

geler tökéletessen igazad van

Távoláljon hogy bárkit sértegessek ha vissza olvasod egy tanács kérő társamnak adtam tanácsot ezzel semmi baj nem lenne ha nem nevesitettem volna De azt neked is bekell látnod hogy ha nem is merik sokan kimondani erre a spartágra rá ültegy egész iparág akik őket képviselik rájuk esküsznek hol van már fokhagyma zuzalék lándzsás utifú kamilla stb van hlelyet ez meg az 10000 20000 30000 program nagyon szép amit irtál de sajnos utopista ketteéváltunk van pl én akinek gond a fiatalok nvezési dijának előteremtése van aki csak drappa keverékkel hajlando ettetni

 

Neon Licht Creative Commons License 2007.07.17 0 0 365
Buzás János

Talán most jó lesz.
A Petersek még nem válhattak be sehogy, nincs egy hete, hogy hazavittem őket.
Hogy mivel keresztezem?
Ja, bocs, most jövök rá, hogy nem tisztáztam, az "extra pizza" a munkahelyi nickem.
Szóval a régi állománnyal keresztezem.

Előzmény: tubi2002 (360)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 364
geler, tudsz valamit a Szappanos Pistáról?
Előzmény: geler (361)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 363

na el kell kezdenem.... mármint hajtani a fiatalokat, sajna, ehhez korán kell kelnem.

 

kérek tippeket, ti hogyan hajtjátok a fiatalokat. egyáltalán, hogyan készítitek fel a versenyekre.

videoton63 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 362

Én benne vok Tubu ne kérjünk (vegyünk )senkitől pl jövőhéten Rostock 1000 valamennyi Km hatkor engedik őket ha igaz amelyik elsőnek haza ér 40Cfokban azt neked adom az biztos jo alap ja az enyém tojo lesz mert azt inditok még egy tökös legény fela jjánl  egy du hat előtt érkező himet s amit nyerünk holland ,belga galambot azt meg eladjuk:))))))

 

geler Creative Commons License 2007.07.17 0 0 361
Butuskaság. Pintérék és Bárdos korrekt versenyzők. Nádas eredményeit csak hallomásból ismerem, tulajdonképpen egyszer beszéltem vele hosszasabban a galambászatról Tatabányán, egy tanfolyamon. Elmondta az ábrándjait frissen beszerzett belga törzseiről, és láttam, hogy félrement. Később az évkönyvben leírta, hogy félrement, és visszatér a saját parasztgalambjaihoz.
Minden részlet kiállja a próbát.
Ne sértegess embereket nyilvánosan, kérlek erre barátilag.
Előzmény: videoton63 (358)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 360
és nálad hogy váltak be a Peetersek? miért azokat választottad? mivel fogod keresztezni?
Előzmény: Neon Licht (352)
videoton63 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 359
nem az egészséggel lesz baj hanem a pénztárcáddal csöppents ezzel itassazzal dszorj beleazt és a végén szurdd szurss mig birja
videoton63 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 358

Isten őrizz hogy becsméreljem a Pintér és fiai sportársakat de ők szerintem az ujhullám Akik átvették a Peller Nádas Bárdos vonal "stafétabotját"

 

tubi2002 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 357
ha innen akarsz linkelni, nem megy. de ha beírod fölülre kézzel, akkor igen.
Előzmény: poszti3 (356)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 356
Úgy sem jó a link
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.17 0 0 355
A link nem jó, egy http-vel több van...
Előzmény: Neon Licht (350)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 354
Gondolom tömik a galambokat minden féle szarral.
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.17 0 0 353
Miért jelentenek veszélyt az egészségre Pintér és fiai?
Előzmény: videoton63 (348)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.17 0 0 352
Már meg is tettem.
Az állományom gyorsítására a Peeters-Pol kombináció jónak ígérkezik.
A tenyésztő a bázis galambjaira keményen rokontenyészt, és a versenyzői azt bizonyítják, hogy nagyon jól kombinálódó vonalat hozott létre.
Nem is nagyon ismerek mást, ahonnan emberi áron 10 db egy családba tartó, hibátlanul ígéretes fiatalt hozhattam volna.
Előzmény: tubi2002 (351)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 351
miért pont onnan? mit választanál? miért?
Előzmény: Neon Licht (350)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.17 0 0 350
Buzás János

A galambász egy hozzáértő és tisztességes ember. Nem filléres, de segítőkész. Eredményes galambok, ésszerű tenyésztés.
Előzmény: tubi2002 (349)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 349

sporik, úgy látom, sok jó agy meg galambszerető jött itt össze. kéne csinálni valami hasznosat is - a gyakorlatban.

 

mondjuk kezdjük azt játszani, hogy elkezdünk állományt építeni. nem elméletben, hanem a gyakorlatban.

 

ti MOST kihez fordulnátok, ahol olyan galambok vannak, amelyekből érdemes lenne hozni? miért pont oda? hogyan választanátok? mennyit adnátok érte? stb.

 

rakjunk össze négy-öt alapgalambot, ami szerintetek kezdésnek jó lenne.

 

ha teszik az ötlet, a következő lépést majd megbeszéljük...

videoton63 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 348

Extra pizza ,ha elfogadod a tanácsom probáld ki az én modszerem totál természetes párositok márc 15 után egy fioka nevel utánna mütojás szakaszos takarmány minden utzazik

himek pihennek fészekre hajtáskor tojok tojással a szivük alatt ez a legminimálissabb ráforditás ami lehet

egészség maximálissan (kerüld a antibiotikumokat és pintér és fiait)

 

videoton63 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 347

Sziasztok

köszönöm geler a segitséget igy már legalábbb bátrabban irok ha helyesebben nem is

a mmaratoni galambokrol egy gondolatot engegy meg mikor kiállitásokon ájuldozik a magyar galambász hogy ilyen meg olyan belga pöcs (bocsánat)postagalambász barcelonai superstar meg hosszutv spec kötzben ők még nem repültek 1100Km nél távolabb s mi Jóska bácsi galambjaink minden maratoni légvonalban 1200km huznak

akkornincs miről beszélni

 

geler Creative Commons License 2007.07.17 0 0 346
Nem ezt értem a hiba alatt. Az alulvitalizált egyedek eltávolítása alapteendő, és arra nem fordítanék hosszabb időt. :-)
A "hiba" a rossz tenyészképességet jelenti.
Alapszabály, hogy a rossz mindig öröklődik. Sajnos.
Előzmény: extra pizza (345)
extra pizza Creative Commons License 2007.07.17 0 0 345
A Vercseg féle könyvet a rokontenyésztésről nagyon jónak tartom. Talán tényleg elég a depressziós egyedek eltávolítása és a szokásos selejtezés, és egy pont után nem okoz gondot a drasztikus beltenyésztés.
Sok sikert!
Előzmény: geler (344)
geler Creative Commons License 2007.07.17 0 0 344
Jövőre kezdem a teszteléseket. Ez nem egy-két éves folyamat.
A következő lépés a hibák eltávolítása.
Amennyire értek hozzá, van két-három extra közöttük. És meglepően jól bírják a brutális beltenyésztést.
Előzmény: extra pizza (343)
extra pizza Creative Commons License 2007.07.17 0 0 343
Tudom, hogy távgalambászattal nem konkurrálhatok az élmezőnnyel. Csakhát egyáltalán nem tudom megoldani, hogy galambjaim között legyek hét közben.
Izgat, hogy ilyen körülmények között meddig lehet eljutni. Pillanatnyilag a nagyon tudatos tenyésztés és a kis létszám, amit alapfeltételnek tekintek és rágódom valami ésszerű versenyzési megoldáson.
Idővel beszámolok óla, hogy mire jutottam.
Te hogy állsz a "3 galambból egy állomány" terveddel?
Előzmény: geler (342)
geler Creative Commons License 2007.07.17 0 0 342
Sajnos, a galambok eredményei a tenyésztő energia-hozzáadásával együtt érnek el egy szintet. Végül is rosszabb galambok több tenyésztői buzgalommal jobb helyen végeznek majd, mint a jó galambok nulla emberi befektetéssel.
Tehát nem látok pozitív megoldást.
De ettől függetlenül, ha valamire jutsz, elmegyek, és tanulmányozni fogom módszered.
Előzmény: extra pizza (340)
extra pizza Creative Commons License 2007.07.17 0 0 341
:)
Galambjaimat néhai Orbán Józseftől szereztem be 20 éve, ő pedig Schaub és Máj Árpád forrásból dolgozott.
Szerintem se értéktelenek, csak a rokontenyésztés foka már kezd túlzottá válni, ráadásul úgy, hogy több éven keresztül a kiválasztás és tenyésztés (szégyenlem a dolgot) nem működött jól.
A mai mezőnyben már nem képesek díjra, mostszereztem be keresztezési partnert, aztán majd meglátjuk. Most a legfontosabb, hogy értelmes tartási és versenyzési rendszert alakítsak ki, és a létszámot keményen levigyem (40 alá).
Előzmény: tubi2002 (339)
extra pizza Creative Commons License 2007.07.17 0 0 340
Na ja, csakhogy senki sem általában tenyészt, valami elvont genetikai célért, hanem azért, hogy saját körülményei és módszere keretei között a legjobb galambokkal versenyezhessen.
Úgyhogy ezeket a tényezőket nagyjából fixnek vehetjük, még akkor is, ha éppen most én változtatni szeretnék trehányságomon(amit módszernek nevezni túlzás lenne), amihez megjegyzéseidet szívesen fogadom.
Előzmény: geler (335)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 339
nocsak, nálad nem csak a pizza extra, hanem lehet, hogy a galambok is. ha tényleg nyakig a szarban és ocsun tartva így jönnek, akkor nálad a helyem, hogy szerezzek tőled néhány jó galambot. :) cím? telefonszám?
Előzmény: extra pizza (333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!