Keresés

Részletes keresés

videoton63 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 143

Szevasztok Szakemberek! Csak ámulok és bámulok micsoda szakmai vita kerekedett egy témábol grat mind a kettőtöknek.

Ilyen szakembereknek kéne vezetni az egyesületek munkáját

 

 

bmalag Creative Commons License 2007.06.04 0 0 142

Ez így van. bár tartósan nem vagyok még a spiccen, de a versenyszezon hetei nekem is rendesen lefoglalják az időmet és az agyamat. szinte mindent elfelejtek azon kívül. ez a környezetemet felettébb zavarja, engem kevésbé:) De hát nincs ezzel baj, mindenki úgy galambászik ahogy akar. ez a jó benne.

 

A földrajzi adottság vagy a szél gyakran megtréfál engem is. Csak arra tudok gondolni ilyenkor, hogy majd az 500 km feletti versenyeken már nem lesznek ilyen erősek ezek a hatások és a galamb + galambász fogja kihozni az eredményt.

 

Előzmény: karimax (141)
karimax Creative Commons License 2007.06.01 0 0 141
Ebben igazatok van, viszont akik tartósan a spiccen vannak azok a galambok rabszolgái. Nekik semmi más gondolatuk nincs csak a galambok, versenyek, özvegyek rakosgatása, takarítás, naponta akár többször is, magántréningek reggel-este, gyógyszerezés, vegyszerezés.....


Ilyet Ti is biztos ismertek az egyesületetekből, tagszövetségetekből.


Földrajzi adottság: Gödörben vagyunk, egyetlen szerintem jó berepülési irány az országba hosszú utakat alapul véve az ÉNY-i Cseh medence felőli irány. Emiatt a Miskolc környékiek a Mátra miatt, a Pécs környékiek a Balaton és a Bakony miatt vannak jelentős hátrányban.






Előzmény: geler (140)
geler Creative Commons License 2007.06.01 0 0 140
bmalag már rámutatott, hogy azért akadnak rendszeresen jó eredményűek, tehát a teljes pesszimizmusod túlzás.
Ám kihagytál lényeges szempontokat, pl. a földrajzi elhelyezkedést. Azt valóban nem lehet befolyásolni, és alapvető a galambászsikerekben.
1996-ban, a Hétvezér kupa eredményeit elemezte ebből a szempontból egy cikk a Postagalambsportban. Ha tudjátok, olvassátok el! Mérföldkő.
Előzmény: karimax (138)
bmalag Creative Commons License 2007.06.01 0 0 139

"Tehát a postagalambászat eredményeit a tenyésztő a logika, / állomány beszerzés, takarmányozás, egészségi állapot, tartástechnológia, hygiénés állapotok, gyógyszerezés, tréningek,/ mentén nem tudja befolyásolni."

 

ez azért így erős. sztem aki ezeket jól csinálja az tartósan az élben tud galambászni. aki ezeket nem jól csinálja annak csak kivételes esetekben (pl. katasztrófa verseny) eshet be egy jó csapat, szép díj.

Előzmény: karimax (138)
karimax Creative Commons License 2007.05.31 0 0 138

Tehát a postagalambászat eredményeit a tenyésztő a logika, / állomány beszerzés, takarmányozás, egészségi állapot, tartástechnológia, hygiénés állapotok, gyógyszerezés, tréningek,/ mentén nem tudja befolyásolni.

 

Ezer apró tényező befolyásolja a verseny végkimenetelét, és nincs két egyforma pálya, beállítás valóban, mint a gépeknél.

 

Na ezért maradt meg nálam kedvelt hobbynak a galambászat, és nem vérre menő élet-halál harc.

 

Bár  jónak ígérkező galambokért hajlandó vagyok sokat menni.

 

 

Előzmény: geler (137)
geler Creative Commons License 2007.05.31 0 0 137
Bár fejtegetésed kétszeres logikai hibában is vétkes (előre tagadod a jó válasz lehetőségét, és tudományt vársz a véletlen magyarázatához), azért mégis válaszolok.
A magyarázat általában a felvetett témáidban egyszerű: a galamb nem gép, hanem biológiai lény. Mondjuk úgy, a reakciói saját szubjektumában születnek meg.
Egyszerűbben mondva: fejlődik, tanul, tapasztalódik és gondolkodik.
Egyébként a példáidra ellenkező tények is adhatók. Rossz fiatalból rossz felnőtt galamb lesz, a visszatett galamb soha nem kerül elő, és nem túl magasra értékelt párjaid valóban nem érnek egy petákot sem.
Nekem egy időben azok lettek a legjobb galambjaim, amelyek a 150 km körüli fiatal versenyen helyezést szálltak.
Nézd át a saját dúcodat ilyen szempontból. Vedd ki a legjobbjaidat, és szerkezd táblázatba fiatalversenyi teljesítményüket. Hátha mégis találsz valami rendszert.
:-)
Előzmény: karimax (136)
karimax Creative Commons License 2007.05.30 0 0 136
Az mitől van, hogy a fiatalon épp hogy hazakullogó helyezés közelébe nem kerülő galambból 1-2 évesen viszonylag jó teljesítményt nyújtó galamb lesz, a fiatalon helyezéseket hozó galambból pedig a későbbiek során nagy valószínűséggel középmezőnyt futó?

Vagy: vasárnapi versenyről szerdán hazaérkező galambot gazdája csütörtökön berakta hosszútávú versenyre, és ez a galamb kis híján élhelyezést repült tagszövetségi szinten?

Fiatal galamb jó szülőktől külföldi pénzdíjas teszttelepre nevezésre tartogatva.
Persze a küldés előtt kirepült a fészekből. Ilyet már nem küldünk sehova. Kicsit gyöngébb fiatal, de még nem röpképes, nevenincs szülőktől elküld, és lám a végén jelentős lóvét küldenek az elért eredményéért.

Nekem ezekben az esetekben a tudományos magyarázatokkal érvelők szófosásai semmit nem érnek.
Előzmény: geler (134)
geler Creative Commons License 2007.05.30 0 0 135
Ez így nem lesz jó. Látom, hogy komolyan érdeklődsz a postagalambászat iránt, de ehhez nemes és tenyésztett galambok kellenek.
Ha megadod, hol élsz, javaslok neked olyan tenyésztőt, ahonnan érdemes fiatalt szerezned.
A legolcsóbb, ha egyből jó galambokat szerzel. A spanyolviasz fel van találva, ha abban spekulálsz, hogy Te fejted meg a titkokat, sokat fogsz csalódni.
Előzmény: BGazda (133)
geler Creative Commons License 2007.05.30 0 0 134
Pesten versenyzek.
A sejtéseimről pedig konkrétat kérdezz!
Előzmény: karimax (131)
BGazda Creative Commons License 2007.05.30 0 0 133

Kösz a választ.

Az enyéim nem nagyon mennek messzire, valoszinüleg azért mert vannak húsgalambok is (most már lassan többen mint a posták), azok meg örülnek ha a háztetőig vagy a szomszéd villanyoszlopáig elérnek. S szerintem azért sem repülnek meeszire a  posták. CSoda ha 3-4 háznyira eltávolodnak otthonról maguktól. Attol függetlenül az a 3 delikvens akiket eddig kivittem 3-4 km-re haza találtak, már egyszer kellet nekik vagy 6 óra. :)

De még nem adtam fel!

Előzmény: postatubi (132)
postatubi Creative Commons License 2007.05.30 0 0 132

Hali!

Ha a fiatalok eldobták az első evezőtollukat akkor szoktam őket először elvinni. De volt pl olyan madaram ami hiába dobta el az első tollát későn repült ki. Figyelni szoktam mikor repülnek ki rendesen a többivel és  1-2 hét után mikor eléggé megismerték a dúc pár km-es környékét akkor kezdődhet az edzés. Én minden hétvégén viszem őket 10 km re amikor az öregeket viszem gyűjtésre. Még van idejük bőven erősödni gyakorolni. Az sem baj ha az eljén csak másnap ér haza 1-2 hisz még gyakorolnak. Az első kettő edzéskor csapatban szoktam engedni őket h az esetleg butább is hazajöjjön a többi okosabbal:). Utána egyenként engedek és ha a gyengébb képességűek addig nem tanulnak meg tájékozódni akkor elvesznek és kész v napokkal később érnek haza.Nekem a tréningek során 1-2 szokott veszni. Arra kell törekedni h a fiataloknak legyen önbizalmuk. Ha napokat késnek akkor nem sok lesz nekik ezért ha mégis megjönne utána pihentetemm őket és a köv tréningen engedek utána 1-2 másikat h hazavigyék és nőljön az önbizalma. Persze volt olyan is h ennek ellenére elveszett de megadom nekik a lehetőséget. Ha közelről jól jönnek növelheted a távot 5-10 km el. Gondolom még nem vagy egyesületben. Itt azok a madarak amelyek végigviszik a fiatalok versenyét (150-250 km) következő évben küldhetők a középtávra is de akár hosszúba is belekóstolhat ha elég jó és nem veszik el. Tehát az 1 éves galamb nyugodtan küldhető 3-500 km re ha jól felkészítették. Sok sikert a galambászkodáshoz!!

Üdv: Tomi

Előzmény: BGazda (127)
karimax Creative Commons License 2007.05.29 0 0 131
Hello geler!!!

Hol versenyzel, és milyen sejtéseid vannak a postagalambokról?
Előzmény: geler (130)
geler Creative Commons License 2007.05.29 0 0 130
A megfelelő táplálás a galamb számára fehérje-, olaj- és szénhidráttartalmú magvak keveréke. Fehérjetartalmú a borsó, bükköny és szója, olajos a napraforgó, kendermag, repce, len, szénhidrát a búza, kukorica, árpa, cirok, zab, rizs.
Kb. ezekből szerezz, vagy vegyél kész galambkeveréket. (Javaslom a szakkereskedéseket, mert állateledelesek azért nem szakképzettek a témában.)
A fiatal többletfehérjét igényel pontosan a szervezet intenzív fejlődési szakasza miatt. Ám ezt sem szabad túlzásba vinni. 20% fehérjetartalmú mag untig elég.

A kiengedés előtt azért szükséges a várakozás véglegesen letett, startrakész ketrecekben, mert a galamb a forgolódás-mozgás miatt megzavarodik, mintegy kiesik a térből, irányérzékelése szünetel. A várakozási időben ez a térérzékelés helyreáll.
A gondolkodási idő nélkül kieresztett galambok sokáig köröznek a helyszínen, és sok veszteség is adódhat.

Ne tréningeztesd galambjaidat nagy melegben. Úgy szervezd, hogy kánikulában legkésőbb fél nyolcig engedni tudj.
Előzmény: BGazda (129)
BGazda Creative Commons License 2007.05.29 0 0 129

Köszi a segitséget!

Mit értesz a megfelelő tápláláson?

Minek kell a félórás várakozást az engedő helyen?

Előzmény: geler (128)
geler Creative Commons License 2007.05.28 0 0 128
Először elmondom a két végletet.
Aki annak a híve, hogy a postagalamb tájékozódási képessége eredendően genetikus adottság (azaz nem tanítható, legfeljebb javítható ennek az alkalmazásának a képessége), a fiataljait minden előtréning nélkül elviszi 80 km-re. Zöme egyből elveszik, de a maradék 20-30% elég jól bírja a strapát később.
Mások harmincszor elviszik fiataljaikat 5-15 km-re, csillagirányban, és alaposan felerősítik a tájékozódóképesség alkalmazását. De ezek akkor szenvednek nagyobb veszteséget, ha a galambok zord időbe kerülnek, pl. ellenszeles versenyen.
A mérleg végeredménye mindkét helyen azonos nagyjából.
A terhelhetőség nagyon ravasz kérdés, mert a fiatalok nagyon sokszor küzdenek egészségi problémákkal. A tapasztalatlan tenyésztő ezt nem is igen észleli. A beteges fiatal nulla terhelhetőséggel rendelkezik.
Továbbá az alapvető ellátás is számít. Nagy melegben valami kis dobozban cipeled órákon át, a galamb nagyon kiszomjazik. Ezek nem sokáig állják a sarat, a tréningezés feltétlenül szakszerű felszerelést, itatást, engedőhelyen fél óra várakozást kíván.
Ha egészséges a galamb, heti 100-300 km szerintem reális. 100 a kezdőknek, 300 a rutinosabbaknak.
Ha a galamb sokat repült, mert félreútra ment, pihentesd, hogy hadd szedje össze magát fizikailag.
Remélem, érthető. Ha kérdés fogalmazódott meg benned, írd le, és meglátjuk, mit tudunk kisütni válaszul.
Előzmény: BGazda (127)
BGazda Creative Commons License 2007.05.28 0 0 127

Sziasztok!

 

Mostanság kezdtem el galambászkodni, s az idei kelést már egy párszor elvittem pár km-re, hogy visszajönnek-e.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen sűrűn és milyen tematikával edzem öket? Milyen idösem lehet öket hosszabb távon reptetni?

A témában minden érdekel! HA irtok vagy adtok egy netes cimet azt nagyon megköszönném!

Kösz: Csaba

motav Creative Commons License 2007.01.17 0 0 126

www.madarfoto.lap.hu

 

Jó böngészést!

 

madarbarat Creative Commons License 2007.01.01 0 0 125

Szívesen beilleszem

ide is, meg a MADARBARAT-LEXIKON  topic-ba.

Tudniillik a galamb is madár - a lexikon rengeteg mindent tartalmaz postákról.

Küld a képet a madarbarat@invitel.hu e-mail címre.

És üde mindenkinek!

Előzmény: nyomdász (112)
Braccianese Creative Commons License 2007.01.01 0 0 124

Jaj bocs, most vettem csak észre, hogy szegényt megette valami ragadozó.

Elnézést a figyelmetlenségért.

 

Előzmény: SZamocza (121)
Braccianese Creative Commons License 2007.01.01 0 0 123

És a galamb hol van a gyűrüből?

Braccianese

Előzmény: SZamocza (121)
Braccianese Creative Commons License 2007.01.01 0 0 122

Boldog Új Évet Kivánok!

 

Mit tegyek?

 

Az istállómnál  már egy hónapja egy gyönyörű galamb figyel rám. Nem akar haza menni oda ahol eddig lakott.

A szomszédomban is vannak galambok, de nem barátkozik velük. Attól tartok, hogy talán beteg. Ennek ellent mond ugyan az, hogy nagyon jó kondiban van. Jól eszik és láthatóan figyelmes, élénk egy madárka. Félek, hogy egyszer macska eledellé válik. Olyan mint egy igazi posta galamb. Gyűrü nincs rajta.

Mit tegyek?

Üdv:

Braccianese

SZamocza Creative Commons License 2006.12.26 0 0 121

Sziasztok!

 

Van egy világoskék gyűrűm egy galamb lábáról.

 

Száma: Hung2006 01-87713

 

Van egy kicsit elmosodott képem (nagy volt a távolság, nagy zoom szabadkézből) arról a ragadozó madárról (valami héjaféle), ami éppen kajálta.

 

Ha tudja valaki, hogy kié volt,  kérem szóljon neki, hogy ne várja vissza a galambját.

 

Üdv: Szamócza

karimax Creative Commons License 2006.12.21 0 0 120
colymbus@freemail.hu
videoton63 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 119

Szia Karimax!

Nem kerülök gép közelbe

szuper,hogy elérhető vagy.

ezen a forumon kivül nem tudunk dumálni?

tudod galambászkodásról

 

karimax Creative Commons License 2006.12.20 0 0 118
Hello Videoton63!

Korán felkeltél a téli álmodból :-))))
Előzmény: videoton63 (117)
videoton63 Creative Commons License 2006.12.12 0 0 117

Szia Karimax!

Ha még létezel kérlek irjj!

 

nyomdász Creative Commons License 2006.10.05 0 0 116

Szürkéskék. Elküldtem neked a galamb lábáról készített egyik fotót.

 

-nyomdász-

Előzmény: karimax (113)
karimax Creative Commons License 2006.09.28 0 0 115
"őrülők hhogy meg vagy

mi ujság lezárultak a versenyek?

Nem kerestél pedig vártalak"


Én meg vagyok.....

Lezárultak, 56. lettem a fiatalok csapatbajnokságában :-(((

Igaz 5 útból, csak négyet röptettem.

Kb 2 órányit voltam Csákváron, rohantam vissza.

Előzmény: videoton63 (114)
videoton63 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 114

Szia Karimax!

őrülők hhogy meg vagy

mi ujság lezárultak a versenyek?

Nem kerestél pedig vártalak

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!