Keresés

Részletes keresés

videoton63 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 64
Szia Sityek van MSN cimed? hHa dumálni akarsz gyere ad meg.
Szia videoton vok
sityek72 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 63
Hello videoton63 ! Galambászok Én is , ha az Aradi-féle Wanroy hímtől meg akarsz válni , szólj mert esetleg érdekel ! HY.
Előzmény: videoton63 (55)
karimax Creative Commons License 2006.01.08 0 0 62

Hello videoton63!

 

Buék neked is! Tegnap voltam a kiállításon. Sokan voltak akkor is.

Előzmény: videoton63 (61)
videoton63 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 61
Szia Karimax! Boldog uj évet ! voltam Gödölön rengetegen voltak,Te voltál? Alakul a tenyész állományom,Aradi Lászlótol kaptam egy 8 éves van Wanroy himet Kinéztem egy Gelencsér tojot de már nem volt annyi pénzem. tudod ott lehet költekezni na szia
karimax Creative Commons License 2005.12.24 0 0 60
Békés Boldog Karácsonyt mindenkinek.
videoton63 Creative Commons License 2005.12.24 0 0 59
Kedves Karimax ! Köszönöm a tanácsokat Boldog karácsonyt kivánok!
karimax Creative Commons License 2005.12.20 0 0 58

Nem ismerem őket, de ha évek óta versenyeznek akkor baj nem lehet a galambokkal. A késő őszi fiatalt tavasszal ne küldd még csak tréningre se, mert nagyon nagy a veszteség belőlük. Ezeket hagyd meg tenyésznek, és a gyerekeik alapján szelektáld őket.

 

Üdv.: karimax

Előzmény: videoton63 (55)
karimax Creative Commons License 2005.12.20 0 0 57
Nem nyert.
Előzmény: Tibbe (56)
Tibbe Creative Commons License 2005.12.20 0 0 56

Magyarnándor?

:-))))))

Előzmény: karimax (34)
videoton63 Creative Commons License 2005.12.20 0 0 55
Ó kősz ez igen hosszu levélSpingerszeisz Tibortol (bocs ha rosszul irom)Dávid Zoltántól,Jámbor Zoltántól,Kukkel Józseftől kaptam késö ősszi fiatalokat
Aradi Lászlótol egy eredeti Wan roy himet egy sajátnevelésü himet.
Ök a kezdő állományom
szia Karimax
karimax Creative Commons License 2005.12.19 0 0 54

Attól függ mennyi galambot akarsz tartani.

2x2m alapterület  kb 20 - 26 galambnak elfogadható. 2 db 2x2-es rész középen egy 1x2 m-es takarmánytárolóval. Vagy máshonnan hordod be a takarmányt és akkor már van egy 3x2-es területed is.

Sok galambot ne tarts. Sok pénzt ne adj galambért!!! A hiper szuper xx díjas gyereke, tesvére, leszármazottja....... ne engedd magad félrevezetni. Azt a galambot ami nálad majd jól teljesít úgysem adják el. Mindenki azt a galambot keresi ami leszaggatja az eget. Azt Te sem adnád el. Senki nem adja el a jó galambot!! Amit eladnak azt valamiért eladják. Főleg öreg galambot. Egyszer valamikor lehet hogy volt eredménye. De mire eladják azért adják el mert kiderült nem örökít. Többször több tojóval/hímmel lepróbálták és a gyerekei között nincs eredményes galamb.

A legjobb módszer szerintem fiatalokat több helyről beszerezni, jól összekeverni a társaságot. Ezeket, jól megröptetni fiatalon. A következő évben ezek gyerekeiből már tudsz + néhány hangsúlyozom néhány megint behozott fiatallal a fiatalok versenyén már nyugodtan részt vehetsz. Esetleg még a berepült galambokból egy -egy keltést lehúzni. Sok jó galamb is elveszik az országban, és nem mind lesz a ragadozók martaléka. Sok anekdotát hallani berepült galambokra alapozott tenyészetekről. Ez a legegyszerűbb leg költséghatékonyabb módja a jó galambokhoz való hozzájutásnak. Attól a galambtól amibe sok pénzt fektettél nagyon nehezen válsz meg. A gyerekeivel elnéző vagy mert a xxx az apja és annak......Nem szabad. Itt kapitalizmus van. Amelyik galamb teljesít az marad jövőre. Annak a gyerekei repülhetnek. Kell húzni egy vonalat, és aki alatta teljesít azt selejtezni kell.  Származástól függetlenül. Neked legyen egy nyilvántartásod amiből nyomonkövethető a saját gyűrűzéseidnek a családfája.  

 

A legeredményesebb galambom anyját tojásként hoztam haza, az apja pedig egy berepült német hím volt.

Az igazsághoz hozzátartozik hogy a tojást Barcelonából hoztam haza 20 órai egysegges alvás nélküli autózással.

 

Üdv.: karimax

Előzmény: videoton63 (53)
videoton63 Creative Commons License 2005.12.19 0 0 53
Szia Karimax!
ok rendben
5m szer 2méter helyem van elég hely épitéséhez?
karimax Creative Commons License 2005.12.18 0 0 52

Ennek sajnos ennyi az ára.

 

Januárban az országos kiállításon nézz körül biztos találsz olcsón használható órát. Fatokost ne vegyél az már muzeális. A Junior órák szalagját  rá kell ragasztani egy szélesebbre, hogy a galambot rá lehessen írni.

 

Üdv.: karimax 

Előzmény: videoton63 (51)
videoton63 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 51
Szia karimax!
gyorsan válaszoltál kősz
Nekem még a harminc is sok
sporttársi áron mennyi :))?
ha világbajnok leszek kompenzálom
karimax Creative Commons License 2005.12.17 0 0 50

Hello videoton63!

 

Látom a nickedet is megváltoztattad a géphalál miatt.

 

Milyen órát akarsz venni? Mechanikus, vagy elektromos rögzítőt.

Kezdésnek mechanikust ajánlanám, de ha nincs időd várni a galambokat és van 150.000.- Ft-od akkor a Bricon elektromos rögzítőt.

Használható mechanikus már 30.000.- körül kapható. Nekem is van egy műanyag tokos Benzing, már 3 éve nem használom a Bricon miatt.

 

Üdv.: karimax

Előzmény: videoton63 (49)
videoton63 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 49
bocs hogy eddig nem irtam de gépem kipurcant
orát kellene vennem de mennyibe kerülhet?
szia karimax
karimax Creative Commons License 2005.12.03 0 0 48

Hello Ervin63!

 

Én Virocid nevű fertőtlenítőt használok. De nem kell minden takarításnál fertőtleníteni. Ne a steril környezet megteremtése legyen a cél.

Előzmény: Ervin63 (47)
Ervin63 Creative Commons License 2005.12.03 0 0 47
Na szia karimax
Megvolt az első gyülésem.
proba időre vettek fel.
gulyás ur kezdeményezésére
Keddre Aradi Lászlo meghivott duc látogatásra.
irdd meg mivel permetezzek takaritásonkénz?
karimax Creative Commons License 2005.12.01 0 0 46

Ja Velence. Gulyás József az elnök. Lehengerlő szövege van az öregnek. Elvakult híve a Maraton röptetésnek, meg a túlélőtúráknak. / Barcelona, Athén/

 

Komoly ketrec nem kell feltétlenül a fészekhelyeknek. Nekem egyik helyen 4 sor magasan 40 cm széles pozdorja lapok vannak, az elválasztók becsúsztathatók olyan 40-50 cm -ként.

Így a fakkok száma tetszés szerint változtatható. Ha kell 10 perc alatt ki lehet tenni az egészet, és csak ülőkéket rakok a fészkek helyére. Nagyon praktikus a téli időszakban.

 

Üdv.: karimax

Előzmény: Ervin63 (45)
Ervin63 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 45
Szombaton lesz évzárojuk az egyesületi tagoknak(velencei kőzponttal)meghivtak egy kőtetlen beszélgetésre
Vele párhuzamossan barkácsolok, fészekketreceket gyártok
58x28x28cm méretüre jőn ki az osztás megfeleló?
karimax Creative Commons License 2005.11.30 0 0 44

Az jó. Az őszi fiatalokat csak tenyésznek használd. Nem érdemes versenyre küldeni őket mert igen nagy a veszteség belőlük. A kiadások az sok, az időlekötés  jan.01--- dec.31 tart.  Ha lesz tavaszra kb.20 fiatalod az őszi fiatalok versenyén bátran  kipróbálhatod őket.

 

Üdv.: karimax

Előzmény: Ervin63 (43)
Ervin63 Creative Commons License 2005.11.30 0 0 43
Kajászon élek
Néhány galambász barátom ajándékozott meg,késö ősszi fiatallal.
Elég jó minőségü szülők stb
Megtetszett végtelen állat szeretetük,s verseny lázuk gondoltammegprobálkozom velr én is.
egyesületet keresek magamnak megbeszélni a várható kiadásokat, időlekőtést stb.
szeretnék saját tőrzset kialakitani
2-3 éven belül versenyeken indulni természetes modszerrel
karimax Creative Commons License 2005.11.28 0 0 42

Nem tartom magam galambász szakembernek, kerti dúcom van, most már a második.

'69 óta vannak postagalambjaim, de csak '95 óta versenyzek. Sok galambászt ismerek.

Kérdezz bátran abból baj nem lehet. Ha a saját fejed után mész, lehet rossz útra tévedsz. Itt a galamb fejével kell gondolkodni, mi a jó neki. Persze az ember ne rendelje magát teljesen a galambászat alá. Ha kezdő vagy elárulom hogy a nagy penge galambászok a galambok rabszolgái.

 

Egyesületi tag vagy, vagy csak most gondolkozol a belépésen?

 

Üdv.: karimax 

Előzmény: Ervin63 (41)
Ervin63 Creative Commons License 2005.11.27 0 0 41
Karimax látom szakember vagy
segitő késszen irsz ?kérdezgethetek tőled?
kezdő postázó lennék
Ervin63 Creative Commons License 2005.11.27 0 0 40
kertbe akarom
ott van hely
karimax Creative Commons License 2005.11.16 0 0 39

A galamb.hu megszűnt.

Hova akarod a dúcot? Kert, padlás, melléképület?

Előzmény: Ervin63 (37)
Ervin63 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 38
Www.galamb.hu megszünt?
Vagy csak béna vok?
Ervin63 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 37
sziasztok!
Kezdő galambász vok
Duc épitéshez ki ért?
karimax Creative Commons License 2005.10.03 0 0 36
Jó versenyek, kevés veszteséggel. Sok galamb maradt, lehet jövőre nagyobb autót kell vennünk.
Előzmény: LöSZöS19 (35)
LöSZöS19 Creative Commons License 2005.10.02 0 0 35

Huhh! derég jártam erre!

 

Remélem felétek is jó volt a szezon!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!