Keresés

Részletes keresés

karimax Creative Commons License 2007.06.28 0 0 171
"ahova ki van írva az út, onnan eresszék el és akkor!"

Ilyen vaskalapos hülyék nálunk is vannak :-))
Előzmény: bmalag (170)
bmalag Creative Commons License 2007.06.28 0 0 170

szerintem pedig törekedni kéne a jó versenyekre és nem belenyugodni, hogy nem tehetünk semmit, mert ez ilyen.

én nem hasalok el esőversenyek győzteseitől, mert nem vadkacsákat tenyésztünk.

az a 95-ös út meg kb az lehetett, amikor a mi fiatalszállítmányunkat visszalopták a határon és hazahozták őket. nem volt egyszerű, de sok galambot takarított meg a sporiknak. sztem ilyenkor az elégetett gázolaj le van szarva...bár ezzel nem mindenki ért egyet a környezetemben, mondván "ahova ki van írva az út, onnan eresszék el és akkor!"

Előzmény: karimax (169)
karimax Creative Commons License 2007.06.28 0 0 169
5-800 km-es úton nem tudsz okos lenni a feleresztést illetően.

A feleresztési hely 100-200 km-es körzetében ( starthely-és hazaútra gondolok) ha alkalmas az idő a startra, elengedik a galambokat. Azután mi lesz, lehet akármilyen előrejelzés azt már nem veszik figyelembe.

Ha ott jó az idő, itt pedig kilátástalanul szakad akkor is elengedik, mondván mire ideérnek eláll az eső.

Ha az előrejelzés azt mondja hogy 3-400 km-re a starthelytől a feleresztés után nagy eső várható , attól még verseny nem maradt el, simán kiengedik a galambokat.

Meddig tart egy verseny? Amíg a 20%-os lista nincs meg.

1995-ben a fiatalok versenyén volt egy verseny 5 napig tartott Linz környékéről.
Előzmény: bmalag (167)
bmalag Creative Commons License 2007.06.28 0 0 168
- részletes előrejelzést adni
Előzmény: bmalag (167)
bmalag Creative Commons License 2007.06.28 0 0 167

tárgyaltam már ilyen szolgáltatásról illetékes cégekkel. ők azt mondták tudnak előrejelzést adni az útvonal teljes hosszán (X kilométerenkénti beosztásban) a versenynapra részletes előrejelzést adni. persze ez pénzbe kerülne, de lehet többet érne, mint a neten fellelhető ingyenes források. ha egy ilyen a kezében lenne az illetékeseknek már lehetne valamire támaszkodni.

 

Előzmény: geler (166)
geler Creative Commons License 2007.06.27 0 0 166
Ne ítélj ilyen keményen, mert nincs igazad.
A feleresztést fél-hat - hét óra közt kell eldönteni. Kora reggel, hűvös, kiegyenlített és semmi rendellenességet nem mutató időben még senki sem tudja megjósolni, hogy délután pont egy óra körül pontosan Pozsony körül alakulnak ki zivatarok, és pontosan az a terület, ahol a galambok akkor nagyjából küzdeni fognak.
A meteorológia annyit mond, hogy délután záporok-zivatarok lesznek. Ilyen általánosságok mellett nem is lehetne postagalamb-versenyt rendezni.
Egy a lényeg: legalább hat-tíz órás pontos, időben és területben határozottan kölürírt előrejelzésre lenne szükség. Ez véleményem szerint a belátható időn belül nem képzelhető el.
Te felkelsz, megeteted az otthonmaradtakat, megreggelizel, és megnézed a tévén az időjárást. Látod, hogy szarul alakul a helyzet, gyülekeznek a felhők a Cseh-medencében. Kurva okos gondolatokra jutsz. Csak az a probléma, hogy a galambok engedését már öt órával ezelőtt el kellett dönteni.
De van egy javaslatom. Képezd ki magad, vállald el a meteoszolgálatot, kelj fel négykor, szedd az adatokat, és amikor ötkor felhív a kísérő, mondd meg, mit kell tenni.
Előzmény: bmalag (156)
karimax Creative Commons License 2007.06.26 0 0 165
Akkor passz.

Nálam 20-ból 1 db 4 éves tojó, és egy tavalyi hím hiányzik.
Előzmény: bmalag (164)
bmalag Creative Commons License 2007.06.26 0 0 164
rákérdeztem mégegyszer azért, hogy mi volt és mi van. délután 2-kor volt kint a kocsi a legelsők közt. a legjobb helyre tudott állni elvileg. 2x etettek kevesebbet, hogy ne verjék ki a kaját a vályúból. Itató tele volt onnantól kezdve. más egyesületeknél a 2-3 galambos hiány jellemző 10-ből, de vannak kirívó esetek is (20-ból 8-10 db hiányzik).
Előzmény: bmalag (162)
bmalag Creative Commons License 2007.06.26 0 0 163
hát ezen a plusz 30-40 km-en már nem volt szar idő az tuti. a falka eleje eljött, az élgalambok megérkeztek szinte mindehol szépen de utána már nyűglődés volt.
Előzmény: karimax (159)
bmalag Creative Commons License 2007.06.26 0 0 162

ezekre a dolgokra úgy tudom nagyon odafigyelünk, bár még nincs videorendszer a kocsin, mint a szolnokiaknál.

akkor csak simán szarok vagyunk. nemtom.

Előzmény: karimax (161)
karimax Creative Commons License 2007.06.26 0 0 161
Autó mikor ért ki a feleresztés helyszínére? Pihentek a galambok eleget a startig?

Start előtt itattak?
Előzmény: karimax (160)
karimax Creative Commons License 2007.06.26 0 0 160
Galambok ellátása, itatás, autó szellőzése rendben van?
Előzmény: bmalag (158)
karimax Creative Commons License 2007.06.26 0 0 159
Pedig ezeknek elvileg ugyanott kellett jönniük.

Itt Pest környékén meg nem volt eget rengető idő.
Előzmény: bmalag (158)
bmalag Creative Commons License 2007.06.26 0 0 158

akkor örüljetek. kolumbia.

13.30 körül kezdtek jönni felénk a galambok de elég gyalázatosan. sok embernek a legjobbjai hiányoznak.

Előzmény: karimax (157)
karimax Creative Commons License 2007.06.26 0 0 157
"innen gratulálnék a hétvégi herzbergi országos startfelelőseinek. 25-50%-os hiányok vannak. "


Hol történt mindez?


Nálunk itt a Dunakanyarban nem volt vészes.


12.30-kor már voltak galambok Vácon, és nem számottevő a veszteség.
Előzmény: bmalag (156)
bmalag Creative Commons License 2007.06.26 0 0 156
innen gratulálnék a hétvégi herzbergi országos startfelelőseinek. 25-50%-os hiányok vannak. feltalálták már az internetet meg létezik a meteorológiai szolgálat is, amely pontos előrejelzést ad az útvonal teljes hosszán némi aprópénzért. az elvesztett galambokhoz értékéhez képest aprópénz. szar verseny volt.
karimax Creative Commons License 2007.06.23 0 0 155
Idén már nem lesznek nálam fiatalok.
Előzmény: videoton63 (154)
videoton63 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 154

Szia Karimax!

Mehetek a fiatalokert?

Vagy mondjak le roluk?

 

kicsicorr Creative Commons License 2007.06.18 0 0 153
Eladnám Bricon elektromos rögzítőmet teljes felszereléssel. Magasszálló szögedi jó repülő fakót beszámítok. Érdeklődni: 34/310-358
BGazda Creative Commons License 2007.06.10 0 0 152
Köszi, majd felhivom öket!
Előzmény: karimax (151)
karimax Creative Commons License 2007.06.10 0 0 151
Nagypál Laci:06-1-413-7920

Bárdos István:06-1-342-4364

Munkahelyi telefonok.
Előzmény: BGazda (150)
BGazda Creative Commons License 2007.06.09 0 0 150
Köszi, de hol vagy hogy tudom Öket elérni?
Előzmény: karimax (149)
karimax Creative Commons License 2007.06.08 0 0 149
Fordulj bizalommal Gödöllőn Nagypál Lászlóhoz, vagy Bárdos Istvánhoz :-))

Előzmény: BGazda (148)
BGazda Creative Commons License 2007.06.08 0 0 148

Szia! Köszi a segitségedet előre is. Gödöllői vagyok.

Előzmény: geler (135)
bmalag Creative Commons License 2007.06.08 0 0 147
bár nem jól mondom. nem tudok 1 év után pontos véleményt formálni. nem ugyanaz a versenycsapat áll rendelkezésre, másik dúc, másik versenyprogram, más korösszetételű galambok...szóval kell 3-4 kapkodásmentes év, hogy az új szisztéma megmutassa magát.
Előzmény: bmalag (146)
bmalag Creative Commons License 2007.06.08 0 0 146

hasonló tapasztalataim vannak nekem is. erősebben gyógyszerezős koromban nekem is lefeküdtek késleltetett startnál. de ebből évente max 1 volt és a többi hétvége jó teljesítménye azt mutatta nekem, hogy mégiscsak erős megelőzés-kezelés kell. De azt ne hagyjuk fgyelmen kívül, hogy a versenyzés nagyon sokösszetevős dolog. a fene tudja, hogy konkrétan hogy hatnak ezek a szerek és mekkora szerepet vállaltak ezekben a buktákban. (egyik ilyen úton 800 km-ről 1800 m/p volt a sebesség, ami önmagában extrém körülmény)

most éppen a gyógyszercsökkentős fázisomat élem. majd év végén tudok pontosabb következtetéseket levonni.

 

az ellenálló képességet én is fiatal korban és szezonon kívül próbálom erősíteni...szezonban más a cél.

ja még annyi hogy nálam szezonban a légúti kezelés is bejön a trihó és az emésztőszervi kezelés mellé.

Igen, vakon sokszor. nincs mód laborvizsgálat eredményére várni meg ilyenek.

 

aztán nálam is lesz pár 8-10 helyezéses galamb, aki tudja ezt produkálni 2-3 éven át. 4-5-6 éves korukban meg nemtom mennyire van ki a májuk, mert vagy a tenyészben vannak, vagy a másvilágon.

Előzmény: karimax (145)
karimax Creative Commons License 2007.06.07 0 0 145
A túlvegyszerezett galambok ha nagyobb terhelést kapnak, esetleg az időjárás miatt egy nappal később engedik ki az autóból őket, teljesen lefekszenek.

A cél az lenne, hogy erős ellenálló galambokat tenyésszünk, de ez ma már azért nem egyszerű.

Valamennyi gyógyszer mindenképp kell, de minél kevesebbre kell törekedni.

Magam részéről minimális gyógyszert adok a galamboknak. A fiatalokat a leválasztás után kb 1 hónapig ki sem takarítom.

Trichomonas ellen kapnak szert, de mást nem.

A versenyzők a tricho mellett kokci ellen is kapnak szert a versenyek alatt felváltva egyik héten 3 napig ezt, másik héten 3 napig azt. / paramixo ellen természetesen az oltást megkapják az öregek januárban, a fiatalok július elején/

Ennyi. Aki nem bírja, vége. Mindig van olyan galamb aki ennyi kezelés hatására is elfogadható erdményt produkál.

A versenygalambászatra felépített vegyszergyártókat-kereskedőket a magam részéről ennyivel támogatom.

Előzmény: postatubi (144)
postatubi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 144

Üdv mindenkinek!

Szeretném ha szóba kerülne egy sztem igen fontos téma. A galambok gyógyszerezése. Jó e a galambnak ha minden nap vmi gyógyszert kap a vizébe v takarmányra? Jó ha 1 héten kap egyáltalán tiszta vizet. Kell lenni olyan erősnek a szervezetüknek, hogy mindennapos gyógyszerezés nélkül is egészségesek maradjanak. Az is érthető, hogy versenyek után szükségük van vitaminokra erősítőre gyógykezelésre stb. ez ok. De mindennap?

Véleményeket tapasztalatokat kérek!

videoton63 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 143

Szevasztok Szakemberek! Csak ámulok és bámulok micsoda szakmai vita kerekedett egy témábol grat mind a kettőtöknek.

Ilyen szakembereknek kéne vezetni az egyesületek munkáját

 

 

bmalag Creative Commons License 2007.06.04 0 0 142

Ez így van. bár tartósan nem vagyok még a spiccen, de a versenyszezon hetei nekem is rendesen lefoglalják az időmet és az agyamat. szinte mindent elfelejtek azon kívül. ez a környezetemet felettébb zavarja, engem kevésbé:) De hát nincs ezzel baj, mindenki úgy galambászik ahogy akar. ez a jó benne.

 

A földrajzi adottság vagy a szél gyakran megtréfál engem is. Csak arra tudok gondolni ilyenkor, hogy majd az 500 km feletti versenyeken már nem lesznek ilyen erősek ezek a hatások és a galamb + galambász fogja kihozni az eredményt.

 

Előzmény: karimax (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!