Keresés

Részletes keresés

videoton63 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 67
Szia Pityek !
Kőszőnőm nem kell óra én még csak előfelvételis vok.
Galambot nem akarok venni most gyüjtők orára már lebeszéltem egy internettes ismerőssel
Hol laksz melyik egyesülethez tartozol?
sityek72 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 66
Ha érdekel van egy 36 lyukas fatokos óra 25 000-ért. Jó állapotú keveset volt használva . (az öregnek a rövidtáv végén mindíg" leesett a lánc" , képzelheted !! + van egy Horváth-féle kk Janssen hím akciósan 15 000-ért (nem kedvelem a Janssen-okat ) . Gondold meg v.milyen csere is érdekel !
Előzmény: videoton63 (64)
sityek72 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 65
Szia videoton63 , sajnos nincs de itt tudunk értekezni mert naponta többször járok ide . Várom válaszodat , Én is nemrég kezdtem az egészet komolyan . Mindíg voltak galambjaim , de mostmár vettem órát is stb ...... Sityek
Előzmény: videoton63 (64)
videoton63 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 64
Szia Sityek van MSN cimed? hHa dumálni akarsz gyere ad meg.
Szia videoton vok
sityek72 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 63
Hello videoton63 ! Galambászok Én is , ha az Aradi-féle Wanroy hímtől meg akarsz válni , szólj mert esetleg érdekel ! HY.
Előzmény: videoton63 (55)
karimax Creative Commons License 2006.01.08 0 0 62

Hello videoton63!

 

Buék neked is! Tegnap voltam a kiállításon. Sokan voltak akkor is.

Előzmény: videoton63 (61)
videoton63 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 61
Szia Karimax! Boldog uj évet ! voltam Gödölön rengetegen voltak,Te voltál? Alakul a tenyész állományom,Aradi Lászlótol kaptam egy 8 éves van Wanroy himet Kinéztem egy Gelencsér tojot de már nem volt annyi pénzem. tudod ott lehet költekezni na szia
karimax Creative Commons License 2005.12.24 0 0 60
Békés Boldog Karácsonyt mindenkinek.
videoton63 Creative Commons License 2005.12.24 0 0 59
Kedves Karimax ! Köszönöm a tanácsokat Boldog karácsonyt kivánok!
karimax Creative Commons License 2005.12.20 0 0 58

Nem ismerem őket, de ha évek óta versenyeznek akkor baj nem lehet a galambokkal. A késő őszi fiatalt tavasszal ne küldd még csak tréningre se, mert nagyon nagy a veszteség belőlük. Ezeket hagyd meg tenyésznek, és a gyerekeik alapján szelektáld őket.

 

Üdv.: karimax

Előzmény: videoton63 (55)
karimax Creative Commons License 2005.12.20 0 0 57
Nem nyert.
Előzmény: Tibbe (56)
Tibbe Creative Commons License 2005.12.20 0 0 56

Magyarnándor?

:-))))))

Előzmény: karimax (34)
videoton63 Creative Commons License 2005.12.20 0 0 55
Ó kősz ez igen hosszu levélSpingerszeisz Tibortol (bocs ha rosszul irom)Dávid Zoltántól,Jámbor Zoltántól,Kukkel Józseftől kaptam késö ősszi fiatalokat
Aradi Lászlótol egy eredeti Wan roy himet egy sajátnevelésü himet.
Ök a kezdő állományom
szia Karimax
karimax Creative Commons License 2005.12.19 0 0 54

Attól függ mennyi galambot akarsz tartani.

2x2m alapterület  kb 20 - 26 galambnak elfogadható. 2 db 2x2-es rész középen egy 1x2 m-es takarmánytárolóval. Vagy máshonnan hordod be a takarmányt és akkor már van egy 3x2-es területed is.

Sok galambot ne tarts. Sok pénzt ne adj galambért!!! A hiper szuper xx díjas gyereke, tesvére, leszármazottja....... ne engedd magad félrevezetni. Azt a galambot ami nálad majd jól teljesít úgysem adják el. Mindenki azt a galambot keresi ami leszaggatja az eget. Azt Te sem adnád el. Senki nem adja el a jó galambot!! Amit eladnak azt valamiért eladják. Főleg öreg galambot. Egyszer valamikor lehet hogy volt eredménye. De mire eladják azért adják el mert kiderült nem örökít. Többször több tojóval/hímmel lepróbálták és a gyerekei között nincs eredményes galamb.

A legjobb módszer szerintem fiatalokat több helyről beszerezni, jól összekeverni a társaságot. Ezeket, jól megröptetni fiatalon. A következő évben ezek gyerekeiből már tudsz + néhány hangsúlyozom néhány megint behozott fiatallal a fiatalok versenyén már nyugodtan részt vehetsz. Esetleg még a berepült galambokból egy -egy keltést lehúzni. Sok jó galamb is elveszik az országban, és nem mind lesz a ragadozók martaléka. Sok anekdotát hallani berepült galambokra alapozott tenyészetekről. Ez a legegyszerűbb leg költséghatékonyabb módja a jó galambokhoz való hozzájutásnak. Attól a galambtól amibe sok pénzt fektettél nagyon nehezen válsz meg. A gyerekeivel elnéző vagy mert a xxx az apja és annak......Nem szabad. Itt kapitalizmus van. Amelyik galamb teljesít az marad jövőre. Annak a gyerekei repülhetnek. Kell húzni egy vonalat, és aki alatta teljesít azt selejtezni kell.  Származástól függetlenül. Neked legyen egy nyilvántartásod amiből nyomonkövethető a saját gyűrűzéseidnek a családfája.  

 

A legeredményesebb galambom anyját tojásként hoztam haza, az apja pedig egy berepült német hím volt.

Az igazsághoz hozzátartozik hogy a tojást Barcelonából hoztam haza 20 órai egysegges alvás nélküli autózással.

 

Üdv.: karimax

Előzmény: videoton63 (53)
videoton63 Creative Commons License 2005.12.19 0 0 53
Szia Karimax!
ok rendben
5m szer 2méter helyem van elég hely épitéséhez?
karimax Creative Commons License 2005.12.18 0 0 52

Ennek sajnos ennyi az ára.

 

Januárban az országos kiállításon nézz körül biztos találsz olcsón használható órát. Fatokost ne vegyél az már muzeális. A Junior órák szalagját  rá kell ragasztani egy szélesebbre, hogy a galambot rá lehessen írni.

 

Üdv.: karimax 

Előzmény: videoton63 (51)
videoton63 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 51
Szia karimax!
gyorsan válaszoltál kősz
Nekem még a harminc is sok
sporttársi áron mennyi :))?
ha világbajnok leszek kompenzálom
karimax Creative Commons License 2005.12.17 0 0 50

Hello videoton63!

 

Látom a nickedet is megváltoztattad a géphalál miatt.

 

Milyen órát akarsz venni? Mechanikus, vagy elektromos rögzítőt.

Kezdésnek mechanikust ajánlanám, de ha nincs időd várni a galambokat és van 150.000.- Ft-od akkor a Bricon elektromos rögzítőt.

Használható mechanikus már 30.000.- körül kapható. Nekem is van egy műanyag tokos Benzing, már 3 éve nem használom a Bricon miatt.

 

Üdv.: karimax

Előzmény: videoton63 (49)
videoton63 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 49
bocs hogy eddig nem irtam de gépem kipurcant
orát kellene vennem de mennyibe kerülhet?
szia karimax
karimax Creative Commons License 2005.12.03 0 0 48

Hello Ervin63!

 

Én Virocid nevű fertőtlenítőt használok. De nem kell minden takarításnál fertőtleníteni. Ne a steril környezet megteremtése legyen a cél.

Előzmény: Ervin63 (47)
Ervin63 Creative Commons License 2005.12.03 0 0 47
Na szia karimax
Megvolt az első gyülésem.
proba időre vettek fel.
gulyás ur kezdeményezésére
Keddre Aradi Lászlo meghivott duc látogatásra.
irdd meg mivel permetezzek takaritásonkénz?
karimax Creative Commons License 2005.12.01 0 0 46

Ja Velence. Gulyás József az elnök. Lehengerlő szövege van az öregnek. Elvakult híve a Maraton röptetésnek, meg a túlélőtúráknak. / Barcelona, Athén/

 

Komoly ketrec nem kell feltétlenül a fészekhelyeknek. Nekem egyik helyen 4 sor magasan 40 cm széles pozdorja lapok vannak, az elválasztók becsúsztathatók olyan 40-50 cm -ként.

Így a fakkok száma tetszés szerint változtatható. Ha kell 10 perc alatt ki lehet tenni az egészet, és csak ülőkéket rakok a fészkek helyére. Nagyon praktikus a téli időszakban.

 

Üdv.: karimax

Előzmény: Ervin63 (45)
Ervin63 Creative Commons License 2005.12.01 0 0 45
Szombaton lesz évzárojuk az egyesületi tagoknak(velencei kőzponttal)meghivtak egy kőtetlen beszélgetésre
Vele párhuzamossan barkácsolok, fészekketreceket gyártok
58x28x28cm méretüre jőn ki az osztás megfeleló?
karimax Creative Commons License 2005.11.30 0 0 44

Az jó. Az őszi fiatalokat csak tenyésznek használd. Nem érdemes versenyre küldeni őket mert igen nagy a veszteség belőlük. A kiadások az sok, az időlekötés  jan.01--- dec.31 tart.  Ha lesz tavaszra kb.20 fiatalod az őszi fiatalok versenyén bátran  kipróbálhatod őket.

 

Üdv.: karimax

Előzmény: Ervin63 (43)
Ervin63 Creative Commons License 2005.11.30 0 0 43
Kajászon élek
Néhány galambász barátom ajándékozott meg,késö ősszi fiatallal.
Elég jó minőségü szülők stb
Megtetszett végtelen állat szeretetük,s verseny lázuk gondoltammegprobálkozom velr én is.
egyesületet keresek magamnak megbeszélni a várható kiadásokat, időlekőtést stb.
szeretnék saját tőrzset kialakitani
2-3 éven belül versenyeken indulni természetes modszerrel
karimax Creative Commons License 2005.11.28 0 0 42

Nem tartom magam galambász szakembernek, kerti dúcom van, most már a második.

'69 óta vannak postagalambjaim, de csak '95 óta versenyzek. Sok galambászt ismerek.

Kérdezz bátran abból baj nem lehet. Ha a saját fejed után mész, lehet rossz útra tévedsz. Itt a galamb fejével kell gondolkodni, mi a jó neki. Persze az ember ne rendelje magát teljesen a galambászat alá. Ha kezdő vagy elárulom hogy a nagy penge galambászok a galambok rabszolgái.

 

Egyesületi tag vagy, vagy csak most gondolkozol a belépésen?

 

Üdv.: karimax 

Előzmény: Ervin63 (41)
Ervin63 Creative Commons License 2005.11.27 0 0 41
Karimax látom szakember vagy
segitő késszen irsz ?kérdezgethetek tőled?
kezdő postázó lennék
Ervin63 Creative Commons License 2005.11.27 0 0 40
kertbe akarom
ott van hely
karimax Creative Commons License 2005.11.16 0 0 39

A galamb.hu megszűnt.

Hova akarod a dúcot? Kert, padlás, melléképület?

Előzmény: Ervin63 (37)
Ervin63 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 38
Www.galamb.hu megszünt?
Vagy csak béna vok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!