Leghamarabb péntekre tolódott csütörtökről az Izrael és az iszlamista Hamász terrorszervezet közötti egyezmény végrehajtása, a tűzszünet és az első izraeli túszok szabadulása közölte Cahi Hanegbi, az izraeli nemzetbiztonsági tanács elnöke csütörtökre virradó éjjel.
Cahi Hanegbi bejelentette, hogy péntek előtt nem kezdik meg az elraboltak szabadon bocsátását, de hozzátette, hogy a felek között folyamatos és előmutató a kapcsolattartás.
Nincs fegyverszünet, háború van. Nem terveznek tűzszünetet mindaddig, amíg nincs egyeztetett időpont a túszok szabadon engedéséről született terv végrehajtására
közölte egy meg nem nevezett politikai vezető a Haarec című lappal.
1/2-1-2-3 évenként szétcsap az ellenfelek között, mindenféle eredmény nélkül, sőt inkább fokozza az ellenségeskedést.
Speciel valamelyik hamasz/hezbollah barom nyilatkozta azt, hogy azért volt szükség a véres terrortámadásra, mert már kezdtek a kedélyek lenyugodni és ezt nem hagyhatták.
Pontosan öt szám, de meghatározható a hatodik is. 1823 nem civil, feltételezhetően Hamász katona. Ezekből jól látszik a szándék és a sokféle aránytalanság is.
Elmondom a tutit: van a világon naponta milliárd biperszonális konfliktus. Ebből millió a bíróságig is eljut. Szóra sem érdemes. Azonban most a világhelyzet miatt a társadalom kozmikus lencséje aránytalanul felnagyította egy arab és egy zsidó személyes konfliktusát. A nagyítás nem elég ahhoz, hogy részleteiben lássuk az ügyet, ahhoz viszont elégséges, hogy már percek óta erről beszéljünk: "más helyzetben más lenne a véleményed a véleményéről".