Keresés

Részletes keresés

tubi2002 Creative Commons License 2007.07.07 0 0 233
menj a versenyposta.hu-ra, ott néhány tagszövetség eredményeit megtalálod. az is jó, ha mondjuk a google-ba beírod, hogy tagszövetség, és erre kiad néhányat.
Előzmény: Tó Mániás (232)
Tó Mániás Creative Commons License 2007.07.07 0 0 232

Üdv! Galambászok!

Egy családtagom megbízott egy fontos feladattal.Tagszövetségi, friss  eredményeket kellene megkeresnem a neten.Van ötletetek,hogy hol találom?

tubi2002 Creative Commons License 2007.07.07 0 0 231
megnéztem a madárbarát lexikonban a képeket. találtam ott egy beírást, amelyben a 38 ezer díjkilométeres galambról írsz. engem ez érdekel, szeretném a sztorit megírni, megörökíteni. tudsz ebben segíteni?
Előzmény: geler (229)
karimax Creative Commons License 2007.07.06 0 0 230
Köszönöm.
Előzmény: geler (229)
geler Creative Commons License 2007.07.06 0 0 229
Talán jövőre. Idén minden francia felerhely bezárt a madárinfluenza miatt. Egyébként augusztus 4-én lett volna.
Előzmény: karimax (228)
karimax Creative Commons License 2007.07.06 0 0 228
Perpignanból mikor engednek, nem tudod véletlenül?
Előzmény: geler (227)
geler Creative Commons License 2007.07.06 0 0 227
A Madárbarát-lexikonban feltettem a mai barcelónai eresztés pár képét. Nézzétek meg Ti is, ha ráértek.
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 226

http://gportal.hu/portal/postagalambaszat/

 

ez Dományi Tamás honlapja, ott a baloldalon lejjebb találsz két videót, az egyik az. én valahogy letöltöttem. nagyon szép, egy igazi művészi filmetüd a postagalambászatról.

Előzmény: postatubi (225)
postatubi Creative Commons License 2007.07.06 0 0 225
Üdv. Engem érdekelne a 15 perces film. Megnéztem az állatorvosi rendelő oldalát is hasznos dolgok vannak.      
Előzmény: tubi2002 (217)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 224

elolvastam a győri sporiról írt cikked, egészen érdekes. lehet, hogy egyszer majd kérni fogunk tőled valamit (a la Pelikán elvtárs)

 

találtam egy jó helyet, a pilisvörösvári állatorvosi rendelő honlapját, sok érdekes galambos cikk van feltétve

 

link:

http://www.vethome.hu/cikkek/galamb_nehany_gondolat_a_galambok_takarmanyozasarol.htm

 

ott keresgess még, találsz mást is.

Előzmény: bmalag (222)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 223

azon gondolkodom, nem kellene-e egyesíteni az erőket. nem tudom, hány helyen van galambász cset vagy fórum, de nagyon lagymatagok a dolgok. miért félünk kibeszélni olyan dolgokat, ami pl. hasznos lehet másnak is? nem igaz, hogy nem lehetne elmondani, hogy mondjuk te hogy készíted fel a csapatod egy hosszú útra. ha sokan mondanák el a véleményüket, még a végén kikerekedne valami, s ami a legfontosabb: az emberben elindulna a gondolkodás.

 

ha egy ilyen fórumba beleolvasna valaki, egészen biztos, hogy ott ragadna. mert a "szakmáról" nagyon kevés szó esik, a galambújság meg egyenesen maga a katasztrófa. külföldi cikkeket fordítanak, mintha idehaza nem is lenne galambásztélet.

 

még valami: írtam a versenyposta.hu rendszergazdájának, mert nem sikerült regisztrálnom. kérlek, segíts, hogy működjön a dolog.

 

köszi.

Előzmény: bmalag (222)
bmalag Creative Commons License 2007.07.06 0 0 222

köszi a reklámot.

berakjuk mindenkiét aki elküldi. word vagy pdf vagy link.

jó lenne ha az összes kerületé ott lenne. aztán majd faragunk még a dizájnon.

kösz

bg=G2

Előzmény: tubi2002 (221)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 221

találtam egy kis honlapkezdeményt: www.versenyposta.hu. fiatal galambászok baráti köre. érdemes benézni, a kerültek eredményeit is összegyüjtik.

karimax Creative Commons License 2007.07.06 0 0 220
Nem....
Előzmény: tubi2002 (219)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 219

szerintem jó idő lesz rájuk, nem lesz túl meleg, s előfordulhat, hogy egy kis hátszél tolja majd őket.

 

te nem gödi vagy véletlen?

Előzmény: karimax (218)
karimax Creative Commons License 2007.07.05 0 0 218
Én küldtem 10 db egyévest is. Vagy-vagy.
Előzmény: tubi2002 (217)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.05 0 0 217

ma este hét darab kétévest beraktam az országosra. nagyon érdekes, hogy van köztük olyan, amelyiknél a második toll még csak félig van kinőve. van, amelyik már 3 tollat dobott.

 

találtam egy gyönyörű filmetüdöt a postagalmbászatról, letöltöttem. 15 perc szépség.

 

ha érdekel valakit, megmondom, hol találjátok.

bmalag Creative Commons License 2007.07.05 0 0 216
full etető már 2 napja. ilyenkor már csak pár nf-t csipkednek ki. persze ehhez az előző verseny utáni diétázást el kell felejteni. és egész héten sok mogyoró.
Előzmény: tubi2002 (215)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.05 0 0 215

kedves pelikán elvtárs!

 

a dolog, amit most próbálgatsz (ellenőrzés), csak akkor vezethető be általánosan, ha bástya elvtárs is egyetért vele. szerinted erre van esély?

 

más: ma gyűjtés az országosra. ti hogyan etettek a mai napon?

 

(szerintem érdemes ilyen dolgokról is beszélgetnünk, mert ha idetéved egy új spori, legalább látja, hogy mi komoly úriemberek vagyunk, cilinderrel :)

Előzmény: geler (214)
geler Creative Commons License 2007.07.04 0 0 214
Nyugi, az ellenőrzés próbálási szakaszban van. Meg kell értenem, mire jutunk. De köszönöm a lelkesedésedet. Eljön majd az idő, amikor kérni fogunk tőled valamit, Pelikán elvtárs.
(Megjegyzem, hogy van egy sajátos humorom.)
Előzmény: tubi2002 (210)
geler Creative Commons License 2007.07.04 0 0 213
Ezzel Te ne törődj, és ne vedd magadra a hibát. Ha nincs lista, akkor nincs lista. Írd meg nekik helyette, hogy X egyesület így és így eltolta, és türelmesen várakozni kell a korrekcióra. Két-három hét alatt helyrerázódik, és többé nem lesz gond.
Előzmény: bmalag (208)
karimax Creative Commons License 2007.07.04 0 0 212
Az ellenőrzést geler korrektül leírta, lényeg hogy az ellenőröknél legyen komplett bontó cucc és ott a helyszínen kinyomtatnak egy példányt az ellenőrzés végeztével az akkori állapotról.
Az ellenőrzés alatt ahány galamb bejött a versenyről a dúcba, annyi lehet a papíron is!! Versenyadatok nem szabadok, megy tovább a mérés.

A bontás alkalmával pedig kinyomtatják a szokásos példányokat, versenyadatok szabadok---törlés. Vége a versenynek.



".....szívesen részt vennék benne, az elterjesztésében is. úgy gondolom, karimax is dunakanyaros, akkor már ketten lennénk :)..."

Stimmel, viszont van itt ember aki nálam szívesebben jár ellenőrzést végezni, és ez örömet is okoz neki :-))

Pláne azok akik csak a Maratonra felkészülésre használják a kerületi ( tagszövetségi) programot, nem érdekli őket egy középtávú út. Na ezeket kell befogni dolgozni.


Nálunk Briconok vannak, de semmi probléma nem volt eddig csapatkeveredés, galambkimaradás stb területén.

Számítógépes nincs köztünk, de akinek Briconja van annak mindenkinek tudnia kell, és tudja is kezelni a gyűjtés és bontás alkalmával, természetesen a kollégáét.


Előzmény: tubi2002 (210)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.04 0 0 211

még valami....

 

nálunk a vb-elnök, a Virág Gabi szintén gyakorlott számítógép-használó. a nevezéseket pl. már neten küldöm el és azt  mondja, a számoló progiba be tudja importálni a briconost is, meg a tipes-est is.

 

nekem itt a gépen vagy egy tipes-progim, amivel elméletileg le tudnám tölteni a versenyadatokat, sőt listát is lehetne vele számolni, de ezen a vacak notbook-on nincs megfelelő csatlakozó, ezért még soha nem próbáltam.

tubi2002 Creative Commons License 2007.07.04 0 0 210

ez a csapatkeveredés a briconokra jellemző. nekem tipesem van. amikor szedem össze a galambokat, ott van mellettem az "óra", s amikor a ládában a galamb, semmiperc alatt bepötyögöm, hogy melyik csapatba kerül. amikor szedem a gyűjtésen a galambokat, a csipet az anyaóra beolvassa, nem kell semmiféle oké-gombot nyomni, jöhet a következő.

 

nálunk az van, hogy én szedem, tartom az anyaórához, de mások viszik a szállítóketrechez a galambokat.

 

ez a tipes módszer szerintem jó, mert előre, otthon össze lehet állítani a csapatot. a gyűjtésen egy kicsit sajnálni szoktam azokat, akik hoznak mondjuk húsz galambot, s keresgetik a ládában, hogy melyik az első, melyik a második csapat, kis cetliket szorongatnak és ha az, aki a bricont kezeli, nem jól nyomja a gombot, a galamb kimarad a listából - erre nemrég volt példa.

 

érdekelne, hogyan lehetne valódi ellenőrzést bevezetni, ha adsz némi fogódzót, magam is szívesen részt vennék benne, az elterjesztésében is. úgy gondolom, karimax is dunakanyaros, akkor már ketten lennénk :)

 

 

Előzmény: geler (207)
bmalag Creative Commons License 2007.07.04 0 0 209
helyett=miatt
Előzmény: bmalag (208)
bmalag Creative Commons License 2007.07.04 0 0 208
ez lesz. csak kár, hogy sokan szívnak és napok múlva jut listához pár nemtörődöm ember helyett.
Előzmény: geler (205)
geler Creative Commons License 2007.07.04 0 0 207
Azt hiszem, mindegyik rendszernek van hálózatos bővítése is, csak nem adják ki az adathozzáférést, mert mindegyik cég a saját rendszerét akarja eladni, és nem tetszene nekik, ha kívülálló kezébe kerülne, sőt, rendszerfüggetlen alkalmazás jönne létre.
Az lenne a világvége.
Üzletpolitika. Nem patópálság, hanem profit és haszon áll az ügy hátterében.

(Na, a "nem kiadott adat" arra értendő, hogy a nyomtatáskor vagy bármikor a készülék kábelen átküldhetné az adatokat számítógépre, de nem adja át. Maradna a párhuzamos port (nyomtatókábel) megcsapolása, de ott olyan feszültségek mennek, amik esetleg megsütik a számítógépet. Kockázatos.)
Előzmény: tubi2002 (203)
geler Creative Commons License 2007.07.04 0 0 206
Tulajdonképpen a dolgot elindítottam, és van annyi befolyásom, hogy előbb-utóbb döntésre is kerüljön a csipes rendszerek ellenőrzésének módja. Már gyakorlati próbák is történnek errefelé, ahol az általam javasolt szisztéma tesztelése zajlik.
Kiterjedt technikai háttér is kell, és emiatt buktatók lehetnek. Pl. éppen a nyomtatókompabilitással, az ellenőrök szakszerű kioktatásával, a hozzáértéssel kapcsolatban.

Egyébként nincs titok semmilyen tekintetben, ezért itt nyugodtan felteheted a kérdéseket, hátha tud valaki válaszolni.
Előzmény: tubi2002 (202)
geler Creative Commons License 2007.07.04 0 0 205
Nem kell ennyire bonyolítani. Közelemben azt a rendszert vezettem be, hogy Briconban pl. csak A_1, A_2, S_11... stb. útnevek vannak. Az első csapatot az A_1-re pakolja, és így tovább.
A megában is így van, erre céloztam, hogy egyből kilövöm a bonyolítást.
Az út nevét pedig a versenybizottság írja rá a papírra, sőt, a csapatszámot is, mert úgy egyértelmű. (Ha félrepakol, vita támad, milyen csapatra gondolt.)
Nem volt egyszerű, de két évig újra és újra elmondtam a kerületi ülésen, mit, mikor és hogyan kell csinálni, ezért rend van már.

Ha több csapatot pakolnak véletlenül egy kódra, azt csapatonként nyomtassák ki a megfelelő példányszámban, és ők saját kis kezükkel huzigálják ki a felesleget. Te ne válogass, nem a Te dolgod. Add vissza a hibás papírt, ez oktatójellegű is. Ha átvállalod a hibák korrigálását, elfajul a dolog, a rendetlenség eluralkodik.
Előzmény: bmalag (201)
bmalag Creative Commons License 2007.07.04 0 0 204

jah igen. ilyen modern dolgokra már gondolni sem merek:)

 

néhány előnevezés tud már érkezni adatfájlban. de nem mindet tudja beolvasni a progi. a székházhozzájárulást meg a startpénzt az tudja. nagyon is. a gyomrom forog tőle.

Előzmény: tubi2002 (203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!