Keresés

Részletes keresés

karimax Creative Commons License 2007.07.11 0 0 263
"galambházat építgethetsz részletekben is, ha érdekel, elmondom a technológiát, egy 16 fészkes dúcot kb 50 ezerből kihozhatsz, ha egy kis szerencséd és segítséged van"


Igen kezdésnek ez kielégítő lehet. De el kell helyezni a fiatalokat, kicsit később a tenyészgalambokat. Máris dupla férőhely kell.

Minden ősszel az 50 db kiteleltetésére törekszem mindennel együtt. Általában sikerül tartani a kitűzött célt.
Előzmény: tubi2002 (260)
karimax Creative Commons License 2007.07.11 0 0 262
Azért a családot csak el kell vinni nyaralni, mert nem sokáig díjazzák a galambvárást otthon ülve.
Előzmény: bmalag (261)
bmalag Creative Commons License 2007.07.11 0 0 261

azért egy 50-60 db-os állománnyal talán olcsóbban el lehet galambászni, mint mondjuk láncdohányozni. ezenkívül hétvégén otthon vagy, várod a galambokat...azaz nincs időd elmenni 2 napra a mátrába valami panzióba sokezerért. tehát ha sokat foglalkozol velük, mert mondjuk élvezed, akkor nem lesz időd máshol elkölteni azt a pénzt. így is lehet nézni. :)

 

Előzmény: karimax (250)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 260

poszti3!

 

azért ne ijedj meg, a dolog nem ennyire veszélyes.

 

galambházat építgethetsz részletekben is, ha érdekel, elmondom a technológiát, egy 16 fészkes dúcot kb 50 ezerből kihozhatsz, ha egy kis szerencséd és segítséged van.

 

ne vegyél fiatalokat, amíg az alapdolgokat meg nem tanulod, elég, ha a kapottakat teszed be a dúcba. nem tudom, hol laksz, de szívesen adok neked néhányat a tenyészeim alól - beszéljük meg. szegény Kollár Laci barátom az újrakezdéskor innen-onnan összeszedett galambokkal haláláig a kerületi ötben volt, utoljára második...

 

ne vegyél drága vegyszereket. én tudok forrásokat, ahol egy 100 grammos laktobacilusokat tartalmazó porért 1000 forintot kérnek, én meg ennyiért 1 kilot veszek. takarmány te is keverhetsz, csak egy kicsit körül kell nézni, mit, hol lehet megvenni jóáron. erre is van néhány tippem...

 

a legfontosabb: keress a közeledben egy barátságos, jól versenyző sporit, barátkozz össze vele, s ha igazi galambász, fog neked segíteni.

 

mi itt szerintem valamennyien így kezdtük...

Előzmény: poszti3 (244)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 259

a kép lemaradt

 

Márkus József
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 258

egy régi nagy öreg: Márkus József. a kezében lévő tojótál több mint negyven éves!

 

 

geler Creative Commons License 2007.07.11 0 0 257
Egy sor dolog túlzás a rémregényben. Az óra, kocsihozzájárulás és galambbeszerzés pl. inkább egyszeri kiadás. A csipgyűrűket sem kell minden évben kompletten újra megvenni, ha nem veszős fajtát tartasz. Fiatalra sem kell csip, mert az nagyon gazdaságtalan.
A gyógyszerezés túlzásai is faraghatók ésszel élve.
Reálisan az éves szezon takarmányon kívül kihozható 80 ezerből.
Előzmény: poszti3 (256)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 256
Köszi a választ.
Kiszámoltam ez durván 242700Ft + takarmány. Igaz a dúcot nem számoltam, mert az van.
Tó Mániás Creative Commons License 2007.07.10 0 0 255
Székesfehérvár,és környéke.Így nem találtam használható listát.:(
Előzmény: geler (237)
Tó Mániás Creative Commons License 2007.07.10 0 0 254
Köszönöm.Így már próbáltam.Nekem Székesfehérvár,és környéke (NY-III)-ra lenne szükségem.
Előzmény: tubi2002 (233)
karimax Creative Commons License 2007.07.10 0 0 253
=(:-)))))))
Előzmény: geler (252)
geler Creative Commons License 2007.07.10 0 0 252
Felterjesztelek a Legfőbb Postagalambásztoborzó rendjel parancsnoki fokozatára, amely gyémántokkal ékesített, kardokkal koszorúzott, és mindenhol viselhető. Könnyített változata az asszonynak is jó. Persze, jobb, ha ő ezeket a számokat nem ismeri, és csak kis gyémántos smukkokat hord.
Előzmény: karimax (250)
geler Creative Commons License 2007.07.10 0 0 251
Szappanos kedvenc mondása, hogy jönnek a galambjai, de nem tehet róla.
A véletlen néha némely hozzánk is hasonló gyarló halandót az egekbe emel, és ő minden csacskasága ellenére rendkívül jól versenyzik. Pontosabban a galambjai versenyeznek, ő legfeljebb nem mérgezi meg őket, ennyi a személyes hozzátétele.
Azt hiszi, hogy mindez ezért vagy amazért van. Mert az etetőt dél-észak irányba fordítja. Vagy a tojókat mindig bemutatja az özvegy hímnek. Vagy éppenséggel sosem mutatja be. És így tovább, a szövetségi évkönyv tele van ezekkel a hihetetlenül öntelt ostobaságokkal. Nem egyszer ezen elévülhetetlen dokumentum, az évkönyv kiesik a magamfajta sokat látott kezéből a megrökönyödéstől.
Ilyen esetekben olvashatunk olyant, hogy a galambok egyformák. Ahogy az emberek is mind akadémikusok. Nyilvánvaló.

Előzmény: postatubi (245)
karimax Creative Commons License 2007.07.10 0 0 250
Sokba......

Hidd el, ez nem a szegényemberek sportja.

Na nézzük ami eszembe jut.

Ha nagyon a legelején kezded, dúcépítés, galambbeszerzés.

Dúc: Ha padláson alakítod ki, a helyigény szerintem min. 16-20 nm. Ennek beépítése pozdorja lemezekkel, dróthálókkal, tetőmegbontás kijárók beépítése kb. 100.000 Ft.

Ha kertidúcot építesz ott ugyanez az alapterület 400-800.000 Ft-ig is elmehet a beépített anyagok függvényében.

Ha nem sikerül összetarhálni 50 db fiatalt, akkor 2000-5-6-7000 Ft, vagy a csillagos ég árban beszerezhetsz darabonként amennyi kell.

Belépsz egy egyesületbe. Tagdíjak: egyesületi, 6-800 Ft, tagszövetségi 800-1200 Ft, országos szöv.: kb. 3000Ft + postaktsg ( ezért kapsz 12-13 szaklapot).

A tagszövetségek általában az új belépőktől kb 10.000.-Ft autóhozzájárulást kérnek, amit ha másnap kilépsz, már akkor sem kapod vissza.

Júniusban befizeted a jövő évre megrendelt szövetségi lábgyűrűket 64 Ft/db áron. Ha Derby gyűrűt szeretnél a galambjaid lábán látni akkor 100/db.
Maraton gyűrű talán 500 Ft/db.

Augusztusra van az 50-ből 45 db egészségesnek tűnő fiatalod. Ezek oltása, hogy a versenyeken részt vehessenek 5.000-15.000Ft.

Tréningre befizetsz 45 db fiatalt X 200Ft,=9.000 Ft.

Versenyezni is akarsz? Órát veszel valami műanyagtokos Benzing, vagy Paloma 35.000---50.000.-Ft. Ha kényelmesen a mai igényeknek megfelelő elektromos rögzítőt választod min. 150.000 Ft a rendszer, ehhez még a galambokra felteszed a darabonként 420 Ft-os chipgyűrűt.

Versenyre befizetsz........kezdőként ugye a 45 tréningre küldött fiatalból 30 db-ot.

Kb 300/db---=9.000.-Ft.

4-5 verseny, ezekre ált. a küldött létszám arányában az egyesületi díjalap hozzájön 30Ft/db ez kb 3-4.000 Ft.


A decemberi országos szövetségi díjat most nem számolom, mert vegyük azt hogy a nyáron mikor erre adtad a fejed, befizetted. De alapvetően ezt december folyamán kell befizetni.

Az első fiatalok versenye után maradt 15-na jó 20 (felénél megálltál) fiatalod.

Ezekkel tavasszal karcsú vagy, be fogsz szerezni a kollégáktól pár istenbizony tuti tenyészgalambot, hogy ne kelljen venni megint fiatalokat. Pedig lehet olcsóbb lenne.

Januárban a kötelező oltások megint 5000-15.000 Ft.

Tréningek 200/db, versenyre főcsapat kb 15.000--19.000 Ft/ csapat.

Itt még kevés galambod van, de majd jövőre........

A galambok takarmányozása70---200 Ft/kg áron havi 50-80 kg takarmányt számolva...........

a galambokat autóval fogod a gyűjtésre hordani, esetleg magántréningre.........

Össze mered adni??????????

Ha esetleg nem vagy körültekintő, valamelyik szomszéd feljelent, bíróságra mászkálás.

Akkor itt abbahagyod, vagy elszánt galambászként eladod a házat és máshol építesz egy másikat, a galambok szempontjait, és a helyi állattartási rendeletet maximálisan figyelembe véve (mint én).


A fenti leírás nem minősül ajánlattételnek, a leírt röptetési és egyes tagdíjak tájékoztató jellegűek.







Előzmény: poszti3 (244)
geler Creative Commons License 2007.07.10 0 0 249
Ez egy sor dologban hamis, bár látszatra együtt helyes.
Sok galambot tartani? Magyarán: sok galambnál nagyobb az esélyed arra, hogy a szeszélyes Fortuna rád mosolyogjon, és nálad szülessen meg az isteni sztár?
A kerületben kikel és életet követel magának minden évben 10-15 ezer fiatal. Ha a véletlenszámok elé akarsz menni (minél több, annál nagyobb az esély), be kell látnod, hogy ezzel a mennyiséggel Te semmiképpen nem tudsz versenyre kelni.
Tehát a lépések:
1. A legjobb genetikai háttér megszerzése, vagyis a legjobb galambok birtoklása.
2. Határozott ismeretekre szert tenni az öröklődés terén, és minden szaporulatot ezen elv szerint és következtesen létrehozni.
Utána minden stimmel, úgy igaz, ahogy írod.
Előzmény: tubi2002 (243)
bmalag Creative Commons License 2007.07.10 0 0 248

ehhez kéne tudnunk, hogy mennyi galambot akarsz tartani és versenyeztetni.

 

Előzmény: poszti3 (244)
bmalag Creative Commons License 2007.07.10 0 0 247

én ezt inkább úgy mondanám, hogy minden tenyésztőnél van jó galamb csak a tenyésztőn múlik minden.

 

persze olyan is van, hogy a mi módszerünk éppen nem fekszik egy jó galambnak, de 50 féle módszer nem lehet egy dúcban. pl. volt egy hímem ami özvegyítés előtt mindig élben jött, aztán özvegyítés után megváltozott a viselkedése és nem is sietett. 2 éven át csinálhatta ezt, aztán már nem.

Előzmény: postatubi (245)
postatubi Creative Commons License 2007.07.10 0 0 246
Én csak kipróbáltam de nem tapasztaltam lényeges különbségeket lehet h vmit nem jól csináltam v nemtom. De a többiek által leírtak megadják a választ a kérdésedre. Sötétítés után világítani hogy a vedlés stb rendben menjenek. Nem csinálom túl igényes munka tartani az időpontot h hány órától van sötét+ mikor nincs. Inkább menjen minden a természet szerint. Lehet h ezt is lehet jól csinálni eredményesen csak én nem tudom.
Előzmény: tubi2002 (239)
postatubi Creative Commons License 2007.07.10 0 0 245

 

Egy tenyésztő szerint minden galamb ugyanolyan jó csak a tenyésztőn múlik minden. Ehhez mit szóltok? Sztem ez hülyeség. Akkor ha 1 jó tenyésztőnek van díjnyertes galambja az összesnek annak kéne lenni! Elvégre azonos körülmények között vannak. De mégis csak az az 1 a nyerő.

Előzmény: geler (240)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 244
Sziasztok!!!!!!
Én azt szeretném megtudni, hogy mennyibe kerül egy idény a postagalambászatban?
Mi mennnyibe kerül(felszerelések, tagdíjak, stb.).?
Válaszokat előre is köszi
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 243

az utolsó mondatodhoz csatlakozva... most olvastam, hogy a sikerhez három dolog kell (igen, az is: pénz, pénz, pénz - de most nem erről akarok beszélni...)

 

- sokat tenéyszteni

- sokat versenyezni

- keményen szelektálni

 

ez tetszik nekem. mától nagyon kemény leszek :)

geler Creative Commons License 2007.07.10 0 0 242
Nyilván a leírtakból következik, hogy a fénymennyiség szabályozása egy tudomány, és fontosak a részletek. Nem mindegy, mikor kezdjük a szakaszokat, mert tetteinknek célja van, és a cél a legjobb helyzetbe kerülés.

Nézzünk három lehetséges forgatókönyvet:

Az öreg galamboknál mindenkinek ajánlható, és kis kockázattal járó eljárása az, ha mindent hagyunk a maga természetes útján haladni, és amikor galambjaink június közepe körül elérik a csúcsformát, elkezdjük a sötétítést, és a versenyek végéig alkalmazzuk.

A második megoldás a keményebb. Itt kora tavasszal mesterségesen, tervszerűen és minden nap nyújtott idejű fénnyel erőltetjük ki a minél korábbi formábakerülést, és így az várhatóan már május második felében megjelenik. Ettől kezdve igyekszünk a fényt visszafogva azt minél tovább megtartani.
Itt a tagadhatatlan hátrány ott lehet, ha minden erőfeszítésünk ellenére a forma nem tart ki a versenyek végéig, túl nagy kalapot akarunk adni a kisgyerekre. És ha nincs lőszer, minden háború véget ér.

A fiataloknál egy kicsit más a helyzet. Itt a fény visszafogása ugyanis a nagyvedlés késleltetésére szolgál elsősorban. Ezért a sötétítés bevezetése a versenyek előtt jóval megtörténhet. (Ám ez vedlési zavart fog okozni, és a nem egykorú fiatalok másképp fognak reagálni.)

És végezetül a legfontosabb elv: a sötétítés nem javítja meg a rossz galambot, nem fognak gyorsabban repülni versenyzőink, és ezen a téren elvárt csodák helyett meg kell elégednünk a realitásokkal.
Előzmény: geler (241)
geler Creative Commons License 2007.07.10 0 0 241
Pár szót a sötétítésről.
A galambnak megvan a saját biológiai órája, a nevelés, vedlés, fizikai állapota ezen óra szabályozása alatt áll. Világos, hogy legfőbb vezérlője az évszakok változási rendje, amely így egy éves ciklusokba szervezi az életműködés szakaszait.
Az évszakok változását a szervezet kialakult rendszerekkel követi, a hormonokkal. A bilológiai óra az évszakok fénymennyiségét érzékeli, és ez hozza létre a felfutó és a csökkenő szakaszt. A több fény több hormon termelését okozza, és fordítva.
A több hormon emiatt az óra állásának megfelelő tevékenységekre készteti a szervezetet. Például elindítja a vedlés bizonyos fázisait.
A sötétítés nem más, mint a biológiai órának a fény visszafogásával történő visszaállítása vagy lelassítása. Emiatt a vedlés lelassul, és a forma lefutása is késlekedni fog, elméletileg. Magyarán a szervezet később kapcsol vissza tartaléküzembe, a galamb tovább versenyeztethető.
(A valóságban nincsenek ilyen éles határok, minden hosszas átmeneti szakaszon át változik, de nem akarok túl bonyolultan írni.)
Kora tavasszal a galamb később kerül formába, nyár közepén később szűnik meg a forma. Tehát minden esetben mérlegelni kell, mire vágysz, és aszerint cselekedj.

A fény ellenkezőleg is működik. Ha télen akarsz tenyészteni, éppen ellenkezőre van szükség, a dúcot ki kell világítanod, hogy a tojástermelődés egyáltalán meginduljon. Ha korán formába akarod hozni a galambot, ugyancsak világíts a kora tavaszi időben.

Ezek a fényjáték előnyei, de vannak hátrányai is.

Először is a biológiai óra tartós eltérítése felboríthatja a galamb hormonrendszerét. Emiatt esetleg a következő évben csalódások fognak érni, de már az azévi vedlés is problémás lehet.
Másrészt a túlnyújtott formaszakasz többet vesz ki a galamb erőtartalékaiból, mint kellene. Ez versenyzői életpályájának megrövidülésére vezet. Vagy esetleg el is veszik, mert szervezete nem bírja ki a túlterhelést.
Előzmény: tubi2002 (239)
geler Creative Commons License 2007.07.09 0 0 240
Ez természetesen a dolgok túlzott leegyszerűsítése = azért repült jól, mert sötétítésben tartották, meg érdekes történet.
De mi a lényeges?
Fieneke egyenesági leszármazottja Jos van der Veken 'Olieman'-jának, amelyet sokan minden idők legjobb galambjának tartanak. 14 első díjat nyert az arendonki körzetben, és ezzel túlszárnyalta Janssenék 019-ét. Csak vd Veken visszahúzódóbb egyéniség volt, és az egyszeri magyar nem hallott róla.
Itt tessék nézni:

Előzmény: postatubi (238)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 239
ti használjátok a sötétítést? ha igen, hogyan?
Előzmény: postatubi (238)
postatubi Creative Commons License 2007.07.09 0 0 238
Hát igen...... Írtak róla még kb 1-2 évvel ezelőtt a szaklapban. Azt írták, hogy sötétítéssel nevelkedett és versenyszezonban is egész nap félsötétben volt a többivel együtt. Csak a reggeli-esti tréningek alkalmával látta a napot. Rácáfolt arra, hogy a sötétítéssel nevelt fiatal később nem sokat ér. Mindenesetre érdekes. Tudhatott valamit az öreg.
Előzmény: geler (235)
geler Creative Commons License 2007.07.08 0 0 237
Van vagy 26 tagszövetség. Konkrétan melyikre gondolsz?
Előzmény: Tó Mániás (232)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 236
úgy látom, eléggé tájékozott vagy a postagalambsportban. mivel a hét végén eldöntöttem valamit, szükségem lenne a konkrét segítségedre. kérlek, adj egy elérhetőséget a tubi2002@freemail.hu-ra.
Előzmény: geler (234)
geler Creative Commons License 2007.07.08 0 0 235
Na, ilyeneket tartsatok! Ez a galamb Fieneke Vervoort-tól, és arról nevezetes, hogy minden idők legtöbbet kereső tojója.

geler Creative Commons License 2007.07.08 0 0 234
Nem tudom, mire gondolsz segítség alatt. Szerintem hívd fel Radócz Jóskát!
Előzmény: tubi2002 (231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!