Keresés

Részletes keresés

poszti3 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 293
Nincs meg valakinek az Anker könyve digitális formában? Pár éve keresem, de már sehol sem lehet kapni.
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 292
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 291
poszti3 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 290
Nem mehetnék el valakihez "tanulni". Érd környékére?
poszti3 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 289
Hol tudnám megnézni, hogy az előző években kik lettek az Egyesületi és a Tagszövetségi bajnokok?
bmalag Creative Commons License 2007.07.12 0 0 288

sztem eredményes helyről szerezz galambot és módszert. attól aki 2007-ben eredményes és nem 1970-ben volt az. persze nehéz egy őszinte és pénztárcabarát bajnokot találni, de hát miért lenne könnyű dolog sikeres galambásszá válni?

és a dúcot is a bajnokdúc mintájára kell alakítani, ne a kerületi 100. galambházát kopírozd le. én évek óta igyekszem kerületi bajnokokhoz eljutni gratulálni, beszélgetni, nézelődni. valami tanulság minden látogatás után leszűrődik. plusz elolvastam minden magyar szakkönyvet.

 

geler Creative Commons License 2007.07.11 0 0 287
Vegyél a piacon néhány pár galambot.
Menj el egy szezonra egy öreg galambászhoz inasnak, és tanuld meg a galambászatot. Ismereteidet vesd össze és alkalmazd az otthoni galambjaidra.
Miután megismerted az öreg galambjait, szerezz tőle azokból, amik neked is kedvesek.
Tenyéssz ezekből, kezdj el röptetni, és a többi rajtad múlik.
karimax Creative Commons License 2007.07.11 0 0 286
Amit küldeni akart, (tuti szülők, jó testvérek) az pár nappal előtte kirepült.

Volt még egy gyönge fiatal (berepült hím - kalandos származású tojó gyereke) azt küldte el.

Ősszel a hímet levágta, a tojó elveszett egy maratonos úton. November végén kapta a hírt, hogy GP. 4. helyen végzett a galambja.
Előzmény: tubi2002 (285)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 285
igazad van, de én nem tartozom a pénzÜGYES sporik közé...
Előzmény: karimax (284)
karimax Creative Commons License 2007.07.11 0 0 284
"nem küldenék semmilyen galambot teszttelepre"


Pedig jól is elsűlhet a dolog. Ismerek embert akinek elég sok pénzt hozott egy GP 4. hely Japánban.
Előzmény: tubi2002 (283)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 283

nem küldenék semmilyen galambot teszttelepre

 

legfeljebb tesztterepre - a versenyekre :)

 

a hétvégén jihlava lesz, ami repülni tud, az mind megy.

Előzmény: videoton63 (280)
karimax Creative Commons License 2007.07.11 0 0 282
Fő a bizalom:-))))
Előzmény: videoton63 (280)
karimax Creative Commons License 2007.07.11 0 0 281
Alakul ez!!
videoton63 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 280

Tubi2002

Bocs nem akadékoskodni akarok de a tesztelepi galambokkal van egy kis gondom

kérlek ird meg ha Te küldenél egy teszttelepre galambot aminek a szüleit Andreas Drappátol vetted 3000 euroért Te ráirnád a származási lapjára?

mert akkor treningek előtt elvesznének

 

videoton63 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 279

Nekem ugyan Péter bácsi de azért javaslom Őt mert én is hoztam Tőle tavaly és az az az igazság mind megmaradt igaz én nem vagyok sehol a versenyeken de előszőr senki nem nyeri meg a verseny tanulj eggyüt a madaraiddal

 

Nekem szerencsém van mert olyan barátaim vannak akik nem 1000000Ft tojásokkal seftelnek de a madaraik egészségessek és nyerők

 

 

tubi2002 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 278

én ezt így csináltam. tizennégy évesen elmentem Kurucz Attilához és tőle lestem el a dolgokat. de még most is, öreg fejjel gyakran beállítok ismeretlenül tapasztaltabb sporikhoz és mindjárt a szeme közé: mindent megkérdezek, amire kiváncsi vagyok. aztán majd kiderül, hogy elmondja-e vagy sem.

 

menj el nyugodtam Péterhez. persze fontos az egyéni szimpátia is egy ilyen kapcsolatban...

 

egyébként tudd: ha veszel mondjuk két sampiont, akkor az esélyét növeled meg, hogy az utódok között lesz jó, sőt kiváló galamb. mondjuk tízből egy-kettő. tehát két sampionból nem csak sampionok születnek, selejtek is. ha két selejtet teszel össze, gyakorlatilag nincs esélyed, hogy az utódok között lesz jó galamb.

 

ezért a tenyésztés mellett nagyon fontos a szelekció. ez a kulcsa az egésznek. van egy mondás, hogy a legjobb szelektáló az utazókosár. ez igaz: keményen kell versenyeztetni a galambokat, ne legyél elnéző. ha ezt megtanulod, akár bajnok is lehetsz. csak példaként: ha rendszeresen csak azokat a galambokat hagyod meg szezon végén, amelyek legalább 50 százalékot teljesítettek - tehát minden második úton helyezik magukat -, akkor te vagy a bajnok, mert nálunk pl. 10 db egy csapat és ötös befutó van, tehát az első öt galamb hozhatja csak a pontokat, a többi nem bár a listára felkerülhet.

Előzmény: poszti3 (277)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 277
Nem tudom,hogy szokás-e az, hogy egy kezdő galambász (mármint olyan aki a versenyzésben kezdő)elmegy egy tapasztaltabb versenyzőhöz és töle tanulja meg a versenyzést(pl. mit kell egy galambásznak csinálnia addig amíg várja a galambokat, és ha megérkeztek akkor mit kell csinálni). Ez olyan , mint a Formula-1-ben az ember 1 évig tesztpilóta és utána lesz csak versenyző.
poszti3 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 276
Videoton te hol laksz, mert én vagyok olyan pofátlan, hogy elfogadom a felajánlást és elhozok pár galambot.:D
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 275

szia, én a tubi2002 vagyok, de valószínűleg nekem szól...

 

van msn-em: tubi2002@msn.com - de ezt most nem tudom használni, mert nem vagyok otthon. az irodában, ha bekapcsolom a gépet, amíg bent vagyok, aktív és hívható.

 

e-mailem: tubi2002@freemail.hu

 

ha te ismered Újházy Pétert, az lenne a legjobb, ha a sporit beajánlanád nála.

 

jövőre én is szívesen adok neki fiatalt. bár már lassan negyven éve galambászom, többször kellett újrakezdenem - sajnos. legutóbb három éve, de ez az utolsó, mert vettem egy házat, csak az enyém, és azt csinálok, amit akarok :)

 

visszakaptam a régi tenyészeimből néhányat, köztük Kalózt, aki kerületi sampion volt. eddig nem nagyon figyeltem rá, más, jó származási lappal rendelkező tenyészeket favorizáltam (Peller, Hétváry, stb.), de a tények rávilágítottak a lényegre: van a Kalóznak egy egyéves fia, ötször raktam, öt helyezés. ő vezeti az egyesületi sampionságot a B-programban, de rendesen is ott van az ötben. van egy tojóm, az dettó ugyanaz, de azt a versenydúcból gyűrűztem, a szülei nincsenek meg.

 

el is határoztasm, hogy a Kalózhoz szerzek egy jó tojót. közben vettem egy 13 helyezéses hímet (ezt egy év alatt repülte), amelyiket az egyik spori még fiatalon vásárolt a hajdúszoboszlói teszttelepen (Muelemans). rá sem figyeltem eddig eléggé. most úgy döntöttem, ő is kap egy remek tojót. nos, ezt a két leányzót keresgetem éppen... az állományt a két hímre akarom építeni, mégpedig a jót a jóval elvet érvényesítve.

Előzmény: videoton63 (274)
videoton63 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 274

Szia tubi2000

Mire ősszevergődtem az oirást T e már lelőted a poént

nincs msn ned ott kőnnyebben tudnánk dumálni

 

videoton63 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 273

Posztinak!

Bocs hogy bele szolok de azt javaslom keresd meg Ujházi Péter bácsit

Szerezz Tőle fiatalokat,szerintem 6 Db ot azokbol tenyész pár darabot adok mellé én is jövre pedig már a siatalok versenyén indulhatsz is

 

Ne halgass senkire én is ezt tettem , olvass el egy galambvarázslot minden napra sgy gyógyszertárnyi anyagot leir azt mind hülyeség

 

 

tubi2002 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 272
kérd el a tavalyi, meg az azelőtti listákat. nézd meg a sampionokat és azok gazdáit keresd fel. kérd, hogy adják kézbe a galambot, döntsd el, tetszik-e. ha igen, annak a gyerekeiből kérjél, vagy a testvéreiből - ha már pénzt akarsz adni érte. egyébként érden pl. ott van az Orvos utcában az Újházy Péter, nála vannak jó galambok, én egyszer egy tenyész hímet tisztességes áron, kevesebb mint tízezer forintért vettem meg tőle. igaz, ennek jópár éve.
karimax Creative Commons License 2007.07.11 0 0 271
És ha Mercedesszel érkezik a vevő??????
Előzmény: bmalag (270)
bmalag Creative Commons License 2007.07.11 0 0 270

hát ez vevő Audijának a méretétől függ...bár eddig 0 db vevőm volt:)

 

 

Előzmény: poszti3 (268)
karimax Creative Commons License 2007.07.11 0 0 269

A galambvétellel vigyázni kell.

 

Semmi garancia nincs rá, hogy normális versenygalambod lesz a vásárolt galambokból, viszont a befektetett pénz miatt elnéző leszel a szelektálásnál.

 

Simulni kell galambászokhoz, fiatal galambokat kell tarhálni amikre szintén nincs garancia, de itt nincs bukás a befektetésen.

 

 

Pár dolgot jegyezz meg: azt a galambot ami leszaggatja az eget, senki nem adja el.

 

Ha ilyet kínálnak eladásra, akkor nem örökíti a számunkra kedvező tulajdonságait.

 

Ha szüleit, testvérét kínálják, akkor egyedi a galamb, semelyik testvére nem tudja ugyanazt produkálni. 

Előzmény: poszti3 (268)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 268
Még egy kérdésem lenne. Ti mennyiért szoktatok eladni galambot?
karimax Creative Commons License 2007.07.11 0 0 267

Ha ez a helyzet, költségcsökkentő megoldásként elég ha pótgyűrűket veszel valamelyik egyesületi tag segítségével. Most 70 Ft darabja. Ezeken a tagszövetség számaként  50-es szám szerepel.

Előzmény: poszti3 (265)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 266
be kellene lépned, mégpedig sürgősen, mert most adják le a gyűrűrendeléseket. de legalábbis beszélj az egyesületi vetőkkel.
Előzmény: poszti3 (265)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 265
Ha mondjuk jövőre nem tudok versenyezni csak 2 év múlva, mert mondjuk csak a fiatalok versenyén tudnék elindulni. Egy egyesületbe akkor is be kéne lépnem(már a gyűrűk miatt is). Egyébként Érden lakom.
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 264

igen, a család. bevallom nektek, azt szoktam csinálni, hogy - hála tipesemnek -, ha megbeszéljük előre a családi programot, akkor is elemegyek, ha még tart a verseny. tudom, hogy ez helytelen, jövőre özvegyezek és ez nem fog menni, de az idén még megcsinálhatom. ha meg vége, akkor elmegyünk kirándulni, meg ide-oda. mindig elviszem valahová a kedvesem, mert jár neki...

 

külföldre a főversenyek után utazunk, az pont jó, mert már nyár van. július második fele, vagy augusztus eleje a nyaralás ideje. az a legfontosabb, hogy a feleség, a kedves ne érezze tehernek a galambászatot, sőt... én szervezem az utazásokat, mert így nincs vita, hogy mikor, hová... az idén pl. augusztus 9-12. között londonban leszünk. nem tudtok ott valahol egy galambász boltot? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!