Keresés

Részletes keresés

BUSZNYI Creative Commons License 2014.10.17 0 0 10078

Sándor igazad van újra fixálás után jó és tiszta lett.

 

B31

A fixír egy ilyen baki után repült. Inkább kevertem egy frisset, ez már amúgy is volt vagy egy éves.

Nem szeretek lejárt vagy félig kimerült vegyszerekkel dolgozni. Sokba kerülnek a filmek nem akarom elkúrni őket.

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (10069)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 10077

Megjegyzem az ilyen kemény filmeket lehet érdemes lenne, PMK –ban megpróbálni hívni, a Forte negákat is egész használható kontrasztra hívta, és az ISO maradt 25.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 10076

Azért ez annyira nem egyszerű, pl. D-76 töményben is lehet viszonylag lágyat hívni, meg hígítottban is keményre, csak lehet sokáig tart. Az a szerencse, hogy mindezeket is szépen ki lehet mérni  ;-)))))) Ha egyszer elkap az ihlet, leírom részletes kicsit jobban mint ahogy már 1x leírtam.

 

Itt egy ajánlás, ha klf kontrasztokat szeretnél, avagy zónarendszer teljesen kezdőknek, erősen leegyszerűsítve:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123444006&t=9185692

Előzmény: cirki (10074)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 10075

Hali!

 

Első lépésben a filmet befűztem a hívótankba, majd 20 °C-os csapvízzel töltöttem fel azt. 5 perc elteltével az előfürdő vizét leöntöttem. A filmből kioldódó antihalo réteg a vizet sötét, rozsdabarna színűre festette.

 

- Mi értelme az 5 perces előfürdőnek, ami növeli a kontrasztot, nem elég kontrasztos a cucc egyébként is?

Előzmény: DJ Szegecs (10073)
cirki Creative Commons License 2014.10.17 0 0 10074

Szoval akkor erosen kontrasztos filmhez, temahoz lehet kicsit "nyujtani" a hig hivoval meg gondolom forditva (lapos negat koncentralt hivoban kontrasztosabb lesz (kozeptonusok elvesztodnek). (hig hivohoz hosszabb, koncentralthoz meg rovidebb ido).

Pl. Foma 400-at iso 800 kent exponalva jobb eredmenyt kapok ha (1+100 es N+1) hivast alkalmazok mintha 1+40 -et vagy (1+40 es N+1) -et ? - tudom hogy a foma 400 nem 400 es nem egy csucs film es nem is akarok 800 vagy epp 1600 hasznalni filmet csak elmeletileg kerdem.

Előzmény: DJ Szegecs (10073)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.10.17 0 0 10073

1+100-at én állóhíváshoz szoktam használni.

A miértről, és a hogyanról bővebben itt írtam.

Előzmény: cirki (10072)
cirki Creative Commons License 2014.10.17 0 0 10072

Szia, koszi de kicsit "konyhanyelven" hogy sima halado mint en is ertsem. Csak azt szeretnem tudni hogy mikor erdemes pl 1+100 vagy 1+200 higitasban hasznalni az R09-et. Pl mi tortenik ha normal expo mellet nem 1+40 hanem 1+200 hivom a negat.

Előzmény: Törölt nick (10065)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.17 0 0 10071

De jó, végre láthatok filmhívást :D

Előzmény: Törölt nick (10070)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 10070

Szia! Persze, hogy lehet  ;-)))))))))))))

 Ha tudsz légyszi küldj egy SMS a telefonszámomra, két számom van, a 30 a sajátom (Lett egy új telefonom, és nem tudom megvan é számod benne), a 70 a céges, ez meg fog szűnni, munkahelyváltás, és így remélhetőleg több szabadidőm is lesz, és több időt fogok tudni tölteni a laborban is  ;-))))

Előzmény: BNSfoto (10068)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10069

A fixír nem úgy merül ki, mintha kihúznánk a konnektorból a dugóját. Ha már az istennek sem akar fixálni, akkor ki kell cserélni. A félig fixált filmet utólag is be lehet fejezni, mint pld. Busznyi kartács esetében.

Nem kell ezt túlbonyolítani.

Előzmény: Törölt nick (10067)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10068

egy filmhívást én is megnéznék, lehet? :)

Előzmény: Törölt nick (10066)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10067

Szia! Az a baj, ha csak egy filmdarabkát teszel a fixirbe, az másképp fog működni mint egy nagyobb darab film az orsóban, a vegyszer mozgása is más, mint a spirálban lévő film setén.  Ezért is találtam ki az aktív fixálást. Gondolj bele a kimerülés határán lévő vegyszerbe beleteszel egy kisdarab filmet, annak tök más lesz a hatása mint egy valódi 160cm hosszú filmnek…

Előzmény: BUSZNYI (10064)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10066

Szia! A XI. kerületben a klubunk laborjában tartunk szombatonként filmhívásról is bemutatót, ha érdekel küld egy mélt, telefonszámmal.

Előzmény: Laci-XD (10063)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10065

Nézd fordítva, szükséged van egy adott feladathoz, egy adott meredekségű hívásra, erre érdemes a filmet hívni, ehhez tartozik egy ISO ezt érdemes a fénymérőn beállítani.

 

Elég sokat kergettem magasabb érzékenységű film / hívó párost sajnos eddig max ISO400 sikerült előállítanom, nem nagyon hiszem, hogy az 1+200 hígításban az R09 hozna ISO400 felett (Értékelhető meredekségben, mondjuk 0,6-0,65gamma körül), ha mégis sikerülne valakinek (Pl. tényleges ISO800 0,6 gamma körül), akkor felajánlok 10tek minőségi roll vagy leica filmet, + 5db 30x40 analóg nagyítást. Ha mindenképpen kéne az ISO800 (Ami valójában nem lesz meg.) szerintem próbáld ki a Tmax400 / Xtol 1+1    10min hívás. Esetleg, ha úgy érzed szerinted megvan valamilyen módon, az ISO 800 esetleg 1600, tegyél egy próbát, csinálj egy felvételt a szerinted jó kombinációval, kontroll Tmax400 ISO400 Xtol 1+1  8min, majd nagyítás mindkettőről…

Előzmény: cirki (10061)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10064

Kedves Sándor!

Köszönöm a segítségedet az újra fixálás segített a dolgon. 

 

B31

Köszönöm a segítséget de minden fixálás előtt letesztelem a fixírt egy a filmel megegyező csíkkal. Tisztulási idő 2x, de most nem jött össze.

Előzmény: Rőth Sándor (10045)
Laci-XD Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10063

Még sosem hívtam elő filmet magam, de kíváncsi vagyok, és szívesen kipróbálnám.

Biztos szóbakerült már a fórumban:

Létezik olyan hely Budapesten, ahol ki lehet próbálni (segítséggel persze) a film hívást?

BNSfoto Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10062

A síkfilmes gép még nem működik. Fénymérőn már én is gondolkodtam, tiéd nyilván referencia pontosságú.

Előzmény: Törölt nick (10060)
cirki Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10061

Akkor itt kerdeznem meg hogy mi ertelme Rodinalt 1+200 vagy haso higitasokban hasznalni ? Eddig ami lejott hogy pl egy iso400 filmet ha iso1600 lovunk akkor ilyen higitasban erdemes hivi n+2. 
Mi a hatranya vagy elonye ? (egyik hatranyt latom hogy nagyon hosszu ideig csucsul a hivoban a film)

Előzmény: Törölt nick (10059)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10060

A meredekséghez igen, de ha a tényleges ISO –t tudni szeretnéd, ahhoz kéne a gép, meg még a saját fénymérőd se ártana.

Előzmény: BNSfoto (10056)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.16 0 0 10059

Szia! Szerintem csak percenként forgasd meg (3x), akkor jobb érzékenység kihasználást érhetsz el (Egy adott meredekséghez).

Itt leírom részletesen:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131554242&t=9185692 ki van próbálva, ki van mérve.

Előzmény: cirki (10052)
inscius2 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10058

ÉS a képek!

inscius2 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10057

HELP!

Sziasztok! A képen látható anyagokat kaptam.

A 9X12-es gondolom dia, de ettől többet nem találtam róla.

A 9X24-ről semmit nem találtam.

Sötétkamrában kinyitottam az biztos mind kettő üveglapos.

Tud valaki valamit ezekről? Köszi a segítséget!

BNSfoto Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10056

értem, mint egy kontakt. a lényeg hogy nem kell hozzá fényképező gép. viszem a filmet, előhívjuk és abból kiderül.

Előzmény: Törölt nick (10046)
BNSfoto Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10055

anno szobányi műszerekkel értékelték/mérték ki, ma már sz.gépen megy meglehetős pontossággal. fotogrammetria címszó alatt találsz szakirodalmat.

a domborzati pontosság jelenleg 2.5cm-en belül van persze ez nem lakossági kategória és még etalon méter rudat sem kell cipelni.

 

nem akarok offtopic lenni, írj privátban ha ennél több érdekel bár én nem vagyok térképész, én csak a légifilmeket scannelem.

 

de hogy visszakanyarodjunk az eredeti témához, az összeállt kristályosodok szemcsének az átlagos mérete a kérdés.

Előzmény: 4557 (10038)
cirki Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10054

Rendben koszi !
Eddig ugy hivtam hogy elso 30mp folyamatos forgatas razas "utogetes" majd minden megkezdett perc elso 10mp forgattam az orsokat. Eddig nem is volt gond csak a ket roll nem jott meg eddig ossze.
Akkor meg egyszer nekifutok a Kaiser orsokkal de nem forgatom az orsot hanem felforgatom az egesz tankot 2x minden 30mp ahogy irtad.

Előzmény: Rőth Sándor (10053)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10053

A szakirodalom azt mondja, az első 20-30 másodpercben forgasd a tankot folyamatosan, azután harminc másodpercenként kétszer fordítsd át, tehát kétszer átfordítod, és leteszed. Ha kézzel hívok én is így szoktam, minden filmet, minden vegyszerben ugyanígy. Kivéve az állóhívást, ahol nagyon híg Rodinal oldatban mozdulatlanul áll a tank fél órát, azután finoman át kell fordítani, és megint békén kell hagyni. Illetve a kétfürdős hívás térhet el, de ezek nem általános megoldások.

Előzmény: cirki (10052)
cirki Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10052

A Krokust hasznaltan vettem egyik orson volt valami durva lerakodas kisse megsuroltam de elvesztette a fenyesseget es szerintem nem csuszik ugy mint kellene es a roll megszorul (a kisfilm nem ) a masik orso meg onteshibas egy helyen es ott akad meg. Mindenfele tarsitast probaltam a Krokusal de siman nem megy sokszor megakad a szele sotetben csak taposas lenne a vege. Hivok egy filmet legalabb tudom hogy nem kell aggodjak hogy egymasrafut vagy osszetapad.
35mm mindegyik orso stabil de ahogy szethuzom 60-ra rogton nyeklik nyaklik minden iranyban onnan is johet a gond.

Azt szeretnem meg megkerdezni hogy ha eddig 10mp forgattam a filmet az orsotol (a hivoban minden perc elejen) es at szeretnek terni a felforgatas technikara akkor a 10mp forgatas helyett eleg egyszer fel meg vissza forditani a tankot ?  (ha nem meg forgatom akkor az AP/Kaiser orsobol se bujna ki szerintem)

Előzmény: Rőth Sándor (10051)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10051

Ha úgy éri a fény a filmet, hogy hívó van az emulzióban, akkor szolarizálódik.

Ha nincs benne hívó, vagy nagyon alacsony a PH szint, akkor nem történik semmi, ha rövid a behatás, de jobb elkerülni az ilyen szitut.

 

A Krokusba be lehet tenni két rollt, a másikat nem ismerem. Ha nem ne erőltesd.

Előzmény: cirki (10050)
cirki Creative Commons License 2014.10.15 0 0 10050

Meg egy annyit :) mi tortenik ha hivas utan fenyt kap a film (rovid idore lampafenyt) ? Csak azt probalom kideriteni hogy az osszetapadt filmem ami nem lett jol fixalva kivettem es lampafenynel ujrafuztem majd fixaltam "serult" e ?


Kiserleteztem meg a ket roll filmel es arra jutottam hogy az AP/Kaiser tank orsoinak a pereme tul kicsi es a meglagyult film kicsuszik belole ugyhogy nem probalkozok vele tobbet. A Krokus orsok a 35mm filmet siman beszivjak de a roll-nal megakad mielott elerne a kozepet igy nem fer ra ket tekercs szoval majd ha lessz egy jobo orsom akkor fogok ket roll-t hivni egyszerre... 

Előzmény: K_57 (10040)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 10049
Előzmény: Törölt nick (10048)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!