Keresés

Részletes keresés

a_viking Creative Commons License 2002.12.30 0 0 119
Szerintem a kiálló vacak egy csontdarab. Megmagyarázom: A jelenet a limbohinto nevű ügyességi és stratégiai játék korai középkori eredetét látszik alátámasztani. Igen kevéssé ismert, hogy kezdetekben a játék nehezítésekkel volt tarkítva, mivel a léc alatt való, olykor tartós gerincferdülésekkel járó derékcsavargatásokkal előadott mutatvány elengedhetetlen feltétele volt a harcosok csatabeli sikereinek, ahol az ellenség megtévesztésére igen sokszor meglepetésszerű, gumiembert megszégyenítő mozdulatokat kellett produkálni. A kiképzésen a terepgyakorlat is ennek megfelelően történt: a harcosjelölt versenyző mellére a bátorságot szimbolizálandó egy csontdarab segítségével súlyos követ rögzítettek (ez a háttal álló versenyzőnél nem látszik, pedig ez húzza előre a testét), valamint mindkét lábára is egyet-egyet a képen látható módon, mivel a sűrű kulacsozgatások közben ez biztosította a stabil pozíciót a mutatvány megkezdéséhez. A kövekre a már említett nehezítés miatt is szükség volt, hiszen a versenyzőnek meg kellett mutatnia, hogy nemcsak a saját súlyát, de a kövekét is át tudja vonszolni a léc alatt. A jelenetben a versenyző éppen nekikezd a műveletnek. Fontos megemlíteni, hogy a játékosoknak sokszor némi ösztönzésre is szükségük volt a sikerhez, ezt a feladatot jelen esetben a biztató harcostárs vállalja fel, a vacsorára szánt tyúk képének felmutatásával. A képen látható, hogy a lovas játékvezető igyekszik annyira nehezíteni, amennyire csak lehet: a lécet félig lefelé irányítja, így a versenyző esélye kétséges: a ló már oda se mer nézni. A harmadik játékos persze könnyen üdvrivalg: ő már átjutott a lécen, erről tanúskodik egyrészt sisakjának két letört szarva, amelyek nyilván sodorták a lécet (a sorra kerülő játékos épp ezért vette le a sajátját), másrészt a szívéből kiálló csont is, amelyről a sikere miatti megkönnyebbüléstől már leesett a nagy kő.
Előzmény: goldfinger (79)
kaviat Creative Commons License 2002.12.30 0 0 118
jaja, valami ilyen elfordulós trükkre gondoltam én is az előző hozzászólásomban..

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: goldfinger (116)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 117
Után= utána, látnji=látni.:-))
Előzmény: goldfinger (116)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 116
Cöcöcö, mindenbe belekötsz.:-))

Amúgy attól tartok, hogy megoldottam a rejtélyt.
A lovas akkor döfte le a szakállast, mikor még szemben állt vele, a félhulla után fordult el felénk. Sok filmben látnji ilyet, mikor a halálos sebet kapottak még pördülnek egyet. Gyanítom, két-három mp múlva már a földön heverne a szakállas úriember.

És hogy miért így van ábrázolva? A festő azért festő, hogy mindent megmutasson nekünk, amit csak lehetséges. És nyilván nem oldalról akarja megmutatni, amikor csak egy kart meg egy fejet látunk.

Előzmény: Törölt nick (114)
Pittyke Creative Commons License 2002.12.30 0 0 115
Nem feltétlenül, mert ha dobja... monnyuk ahhoz marha erő kell, hogy még átfúrja a testet.
Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 114
Tegyük fel, hogy ilyen marha lett volna a lovas... De a pajzs akkor meg belefúródott volna a szakállas nyakába, hiszen hosszabb, mint a letörött dárdavég.
Előzmény: goldfinger (113)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 113
Nekem van egy mókás, de elméletben igen könnyen elképzelhető elméletem: a lovas még a találka előtt letörte a dárda hegyét, és a pajzsot tartó kezével döfte bele a csonkot a másik mellkasába...:-))

Nézzétek csak meg, ez megválaszolna egy csomó kérdést!
A bal kezének marka úgy kulcsolódik össze, mintha az előbb még fogott volna valamit, ráadásul valamelyest megoldódna a tértorzulásos rejtély is, mivel így csaknem derékszögben döfhette bele azt a dárdavéget a szakállasba.:-)

Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 112
De ez nagyon sántít:-))))
Előzmény: goldfinger (111)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 111
De hisz ezért tettem be a képet, mert sántít.:-))
Előzmény: Törölt nick (107)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2002.12.30 0 0 110
igen, jobban megnézve a csonk tényleg a lovas dárdájához illeszkedik, de akkora másik irányból kellett jönnie, majd szúrás, törés, tovalovaglás után megfordulni még egy körre. viszont akkor vagy nagyon gyors, vagy pedig kőtartó bartátunk nem a szúrás következtében vette fel ezta testhelyzetet, hanem azóta ott szentségel és nem bír napirendre térni felette. e van még egy probláma; ha már egyszer továbblovagolt a dárdás, mért ment vissza törött bottal böködni?
ja és a pajzs-dolog még mindíg piszkálja a csőröm:)
Előzmény: goldfinger (103)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 109
Valóban, a markolatgomb hasonló a másik fejszéhez.
Előzmény: Pittyke (102)
kaviat Creative Commons License 2002.12.30 0 0 108
van egy kicsit erőltetett elképzelésem.. azaz, amikor a lovás bácsi valahonnan megjött [mondjuk a közértből balról, ahol zsemlét vett a reggeli disznósajthoz] és szépen beletörte a bácsiba a lándzsáját, akkor a bácsi tett egy fordulatot felénk és mi már ilyen fura szögben látjuk [amikor a festő bácsi megörökitette a pillanatot a gyors kezével]

de ez szerintem is erőltetett

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 107
Nem mehetett lassabban, hiszen látszik a lendület is. Már mióta mondom, hogy dramaturgiailag nem lehetséges az esemény?:-))
Előzmény: Pittyke (105)
kaviat Creative Commons License 2002.12.30 0 0 106
ez látod lehet, bár ellene szól, hogy nem biztos hogy volt ideje fogást cserélni [hisz eredendően normálisan, azaz pengével felfele kellett hogy tartsa a szekercét, azt megfordítani lehet hogy pont annyi ideig tart, hogy azalatt a lovas bácsi csinál neki egy szép vakbéloperációt]

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Pittyke (102)
Pittyke Creative Commons License 2002.12.30 0 0 105
Esetleg úgy elképzelhető, hogy nem vágtában döfte le a martalócot, hanem valamelyest lassabb haladás közben > mivel a kopja beletört az emberbe, az mindenképpen kibillentette a lovas az egyensúlyából, de - és itt igazat adok - nem arra (lefelé) térül el a fegyver; ha lefelé döf (és törik a szerszám), akkor felfelé kellene csapódnia.
Így megállapíthatjuk hogy a kép HAMIS.
Renonc!!!! :-)))
Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 104
A valóságban ez a jelenet így sosem játszódhatott volna le. Miután beledöfte a fegyvert a nagy darab pasiba, hogy került az a másim kettő ember közé? Zsonglőrködik vele vágtázás közben? Ha meg nem, akkor a középső fickót is el kellett volna vele találnia, minimum. És ha abból az irányból jött, ahogyan a lova áll, akkor le kellett volna fejelnie a sziklát.
Előzmény: goldfinger (103)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 103
Nekem is a kedvencek között van.;-)

És igen, Mamboo, az bizony arról a dárdáról tört le!:-P

Kaviat, szerintem is tutira egy ilyen harcról van szó. A harmadik vagy egy tőrt, vagy egy kardot fog- fantasy világokban megesik az akár kétkardos párosítás is.

Előzmény: kaviat (99)
Pittyke Creative Commons License 2002.12.30 0 0 102
Az mégis inkább balta szerintem (nézd meg a gombját vagy hogy híjják azt az alkatrészt), azzal hárítja el - lentről indítva - a hasára/testére irányuló kopjadöfést...
Előzmény: kaviat (99)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 101
Gyorshajtás esete- megáll az eszem.:-)))
Előzmény: Pittyke (97)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 100
Tényleg. Akkor viszont nem élethű a kép:-) Ha ő döfte le a nagy darab pasit, akkor nem lehet ilyen testhelyzetben, ilyen távolságban tőle.
Előzmény: Pittyke (98)
kaviat Creative Commons License 2002.12.30 0 0 99
sziasztok [a topic egy ideje a kedvenceim között van :))]

szerintem pedig a lovaglós bácsi bántja a másik három gyalogost [vagy fordítva, az nem derült ki számomra, hogy ki kezdte az összeveszést]. aki legfelül van, abba már bele is törte a lándzsáját, ami miatt a másik kettő szeretne vele valami rosszat tenni.. az a bácsi, akinek nincs sapkája, épp hogy megúszta a lovaglós bácsi második szúrását [bár törött a lándzsa, azért ha hasba nyomják vele az ember, komoly csikarás lehet az eredménye]

amit viszont nem értek, hogy mi van a sapka nélküli bácsi jobb kezében? a kardja ott van a bal oldalán, baltát nem foghat, mert akkor nem lefele állna a fegyver.. hmm..

.kav]4t neofittnesspop

Pittyke Creative Commons License 2002.12.30 0 0 98
Sajnos az a fegyver nem ép.
Előzmény: Törölt nick (96)
Pittyke Creative Commons License 2002.12.30 0 0 97
Hát kérem, itt gyorshajtás esetének fennforgása van és ahogy elnézem a lovas orcáját, még cserbenhagyás is lesz belőle! A fejszés emberek ugyanis korabeli rendőrök. Akibe beleakadt a kopja, az például megállásra szólította fel a lovagot (ugye felemelt kezeivel - forgalomirányító pálca gyanánt egy szekercével), közúti ellenőrzés során, személyazonnalisága igazolása céljából, ámde nevezett úr - mintegy fittyet hányva - erre nem volt hajlandó... A kommandós útját akarja állni, dehát, mit neki egy acsargó rendész!
:-)
Előzmény: goldfinger (79)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 96
De mondom, hogy egy másik lovas volt. Ebből a szempontból mindegy ennek a lovasnak a helyzete. Neki különben is ép a fegyvere.
Előzmény: goldfinger (95)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 95
Nézőpont kérdése.:-)

Nézd csak meg a ledöfött, a lovas és a dárda helyzetét! Kissé fura.

Előzmény: Törölt nick (93)
Tujunga Creative Commons License 2002.12.30 0 0 94

Nem off,dehogyis!!:))))
Offolni az én szokásom-mint most is.
Előzmény: goldfinger (92)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 93
Ok, már látom. Szerintem ebben semmi rejtélyes nincs. Csata, valaki ledöfte, de az nem látszik a képen, mert gyorsan arrébb állt a lovával.
Előzmény: goldfinger (85)
goldfinger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 92
Ha minden második hozzászólásnál hahotázom, az már az offtopicba menés jele?:-))))
Előzmény: vkibitoroljaanevem (90)
ladyzso Creative Commons License 2002.12.29 0 0 91
:)
Előzmény: vkibitoroljaanevem (90)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2002.12.29 0 0 90
sziasztok! ha belekontárkodhatok a képfejtésbe:), akkor
az elsö ami feltünt, h az átszúrt fickó azt a hatalmas sziklát támasztja. ezt látszik igazolni a lovas pajzstartása is. aztán látván a baltát a kezükben, rájöttem, h favágókkal van dolgunk, akiknek valószínűleg egy olyan fát sikerült kivágni, ami a sziklát támasztotta. ahogy elnézem, a lovas segít menekülni szegényeknek; egy hosszú ágat nyújt nekik. viszont kezdenek rájönni, h rossz döntés volt a pillanat hevében a sebesült társukra bízni a kőtámasztást, mert már nrm bírja sokáig; ezt tükrözi a szakállas köpcös arckifejezése. (már nagyon menekülne, de a rúdtól nem tud)
persze ettől még az eredeti kérdésre nem tudok választ adni, h honann is szerezhette a sérülést, de gondolom ez amolyan középkori-favágó-baleset

ui: nekem úgy tűnik, h egyébként is jóban lehetnek, mert pajzsot cseréltek (legalábbis fordítva jobban el tudnám képzelni..)

Előzmény: goldfinger (79)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!