Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Bakancs4 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 34356

A Renault R-4-ben ősöreg konstrukciójú motor van , valamikor az 50-es években fejlesztették : szimpla egytorkú porlasztó , megszakítós gyújtás amit csak a fordulatszám vezérel ( deprssziós korrekciója nincs) , kétszelepes ősmotor . Sok súrlódással terhelt  kis hengerűrtartalmú , rossz kiosztású ( 58-as furat és 80-as löket ) négyhengeres motor .  Azofelül hosszmotor , ami feltételez egy -- a homlokfogaskerekenél rosszabb hatásfokú -- derékszöghajtást .  Négysebességes váltó . A karosszéria rosszul áramvonalazott , kiállló mütyűrökkel (kilincsek , légbeömlők, tanksapka , ereszek tömkelege . fémlökhárítók ) és közel függőleges síküveges szélvédővel.

És ez a formátlan traktor a szemre baállított gyújtásával és a soha műszerrel be nem állított porlasztójával  méréseim szerint  85 km/órás utazósebességnél ( nem a saját órájával mérve , hanem a km táblákból stopperrel )  a legolcsóbb benzint tankolva elmegy 5 liter alatti fogysztással ...

 

Én is úgy számoltam , hogy egy mopedautónka hozni kéne a 2 liter környéki fogyasztást .

 

Tegnap este volt lehetőségem pontos méréssel tesztelni egy Aixam 500-ast . Az utazósebesség a saját órájával mérve 70 km/óra volt több mint 150 km-en keresztül . A távolságmérőjét viszont ellenőriztem , az 49 km megtételére 50,2 km-t mutatott ,vagyis olyan 2-3%-kal többet számol .

Mindent egybevetve a kétszer teletankolt kocsi a tényleges 177 km-t 5,3 iter üzemanyaggal tette meg .

Előzmény: Poc2 (34355)
Poc2 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 34355

Valóban szerintem is így kellene legyen!Viszont ez sajnos nem célja a rendszernek.Gondolj bele ha 30 éve 4 litert fogyasztott egy karburátoros primitív motor(jelen esetben maruti),akkor most a rengeteg érzékelő meg elektronika segítségével miért nem sikerül 5liter alá menni.Átlag felhasználói használatban,napi szinten.

Előzmény: WooDoo (34354)
WooDoo Creative Commons License 2014.07.01 0 0 34354

Akkor vegyük 4 liternek a legkisebb benzines autó fogyasztását, ez kb. 1 literrel több, mint a régi francia kis dieselek 3 literes átlaga. Ha elfogadjuk, hogy egy diesel motoros jármű 25%-al fogyaszt kevesebbet mint egy benzines, egy váltós motor pedig 30%-al fogyaszt kevesebbet mint egy variátoros, akkor egy diesel motoros váltós motorkerékpár fogyasztását elvileg akár 2 liter alá is le lehetne vinni...

Előzmény: Poc2 (34353)
Poc2 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 34353

A marutimnak stabilan lehetett 4 litert számolni városban is.Akinek eladtam az is azt mondja hogy Békéscsaba-Szolnok oda-vissza 3,8-as átlag jött ki.Bár abban új motor volt.13ezerrel adtam el,és ez tuti mert én újítottam fel.

Előzmény: WooDoo (34352)
WooDoo Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34352

Az biztos hogy a CW tényezője sokkal rosszabb lehet egy motornak, mint egy autónak, viszont a homlokfelülete is sokkal kisebb, ezért szerintem légellenállásban nagy különbség nem lehet. A kisebb tömeg miatt viszont csak kisebbnek kellene lennie a fogyasztásnak, pláne városban, ahol gyakran kell gyorsítani.

 

A példaként felhozott autókban diesel motorok vannak, nem tudom a benzines autók között melyik típus lehet a fogyasztás rekorder. Nekem volt régi Swiftem, az vegyes átlagban 5,5 litert fogyasztott. Apámnak volt kispolszkija, de úgy rémlik az torkosabb volt. Szóval ha a robogót egy benzines kiskocsival hasonlítjuk össze, ahhoz képest azért jóval alacsonyabb a fogyasztása. A variátor is növeli valamennyivel a fogyasztást, állítólag a váltós négyütemű 125-ös motorok fogyasztása inkább a 2 literhez van közelebb.

Előzmény: kiggyo (34351)
kiggyo Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34351

Ezen már sokat gondolkoztam én is, hogy miért nem esznek sokkal kevesebbet a motorok. Kisebb a tömeg, viszont a légellenállás nagy lehet a burkolatlansága miatt.

Saját tapasztalati adatok, ugyanazon lábbal:

- honda innova 125ccm: 3liter, max. 80km/h

- yamaha majesty 400ccm 4 liter: vàrosban és 140-nnél is, önsúly 230kg, 34le, viszont burkolt

- fiat punto 1.3jtd: 4liter

- opel kadett 1.6d: 5 liter

- mazda 626 2.0d: 6 liter

- jdm: 4 liter

- honda supercub 50ccm: 1.5liter, viszont nagyon nem is megy.

 

Az erősebb járgányt óhatatlanul jobban tapossa az ember. Nagy spórolást sajna nem jelentenek a modern technikák sem. 

 

Érdekességképpen:

A jdm-em annyit eszik mint régen egy 1.5td kadett vagy egy 1.5d francia kisautó.

Viszont nem kell műszakiztatni, nem rohad elvileg porrá. Cserébe nem biztonságos, kicsi, és nem tudok futót  húzni vele. Ja és km-rre vetítve jóval drágább a fenntartása ha használod sokat. Sajna azok az autók azonban kiöregedtek, van helyettük sok eldobható modern pénznyelő vacak.

A mopedautó bogaras agybajosoknak való, amilyen én is vagyok, és az egész család imádja.

 

 

Előzmény: WooDoo (34349)
robertgsmith Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34350

Sziasztok!

 

Elhoztuk a  JDM-et. Amit ígért a tulaj azt be is tartotta.

Levizsgáztatva, névre írva vettük át.

Egyenlőre ismerkedünk vele. Kicsit mintha kopott volna a szíj, ráadásul ipari van rajta.

Két személlyel 55 most a vége GPS szerint. 

A héten lecserélem az olajakat, szűrőket, és rendelek szíjat.

A "mopedautoalkatresz.hu-n" találtam 14900- pézér, amire azt írja, hogy JDM, Microcar MC1, MC2 Yanmar motorral szerelt típúsokhoz. Természetesen méretet nem ír. Szerintetek jó lehet a Titane II-höz, vagy Yanmar motoroknál is több fajta szíj létezik?

Illetve a kérdésem még az lenne, hogy az olajcserék ( motor, váltó ) mennyire macerásak akna nélkül?

 

Párom már nagyon várta. Most suvickolja meg díszítgeti folyamatosan. A legfontosabb dolgok, úgymint üléshuzat meg illatosítók már bele is kerültek. :-) :-) :-) 

 

Mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánok.

 

Üdv, R.

WooDoo Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34349

Mostanában elég sokat használom a rendszámos robogómat, a fogyasztása 3 liter körül alakul. Egy 125 cm3-is négyütemű blokk van benne, igaz még karburátoros, talán az injektorosak kevesebbet fogyasztanak. Ahhoz képest, hogy egy mopedautó sokkal nagyobb és nehezebb, az sem fogyaszt sokkal többet...

 

Kölyök koromban sokat motoroztam, úgy rémlik a Simsonom se evett 2,5 liternél több benzint, pedig annak 2 ütemű motorja volt, és ritkán mentem 60 km/h-nál lassabban..:)

Távirányító88 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34348

A helyi eredetvizsgások nem tudták kezelni a dolgot,elküldtek állás foglalásért a közlekedés felügyelethez,ahol megnézték a korábbi eredetvizsgakor (ez év elején volt!)készült képeket,de semmilyen kép nem volt a rendszerükben.Azt mondták végül,hogy adnak neki új alvázszámot,ha bemutatjuk az eredeti alváz maradványait,amit eltávolítottak.Ezt közöltük azzal,akitől vettük,2 nap haladékot kért,majd a 3. nap eljött a jdm-ért,és visszafizette a pénzt.Ez a hiteles történet kérem szépen...

Előzmény: Törölt nick (34347)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34347

Mi lett a Jdm - el amit nem lehetett eredetiség vizsgáztatni ? Visszavitted az eladónak ?

Előzmény: Távirányító88 (34343)
Távirányító88 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34346

Köszönöm a segítséged!Tényleg a legolcsóbb.Megkötöm.

Előzmény: WooDoo (34344)
Távirányító88 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34345

És akkor végülis kismotor biztosítás?Köszönöm eddig is.

WooDoo Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34344

Ne hagyd magad átverni, a K&H-nál a legolcsóbb a biztosítás, és náluk az Aixamot ismeri a rendszerük...

Előzmény: Távirányító88 (34343)
Távirányító88 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34343

Üdv mindenkinek!

 

Szombat óta vagyok Aixam tulaj,a gondom az,hogy mindenáron személgépkocsis kgfb-t akarnak velem köttetni a biztosítónál.Szerintetek jól van ez így,vagy segédmotor kerékpár biztosítás elegendő?Köszi a választ előre is.

Bakancs4 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 34342

2014 július 25-26-27 p-sz-v  Mopedautós és háromkerekű találkozó

Holiday Kemping  , Balatonakali  

Golf 7 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 34341

Lengyel mopedautó váz ólcsón eladó.

http://www.hasznaltauto.hu/egyeb/egyeb/kisauto-7909488

Előzmény: Bakancs4 (34331)
195804 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34340

oké

Előzmény: Törölt nick (34339)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34339

Ezt rosszul hirdetik. Ez 500-5 -ös és nem 500-4-es. Rajta is van a nagymotorkerékpár rendszám. Ezt 2 évente műszaki vizsgáztatni kell. 

Előzmény: 195804 (34338)
195804 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34338
Előzmény: Törölt nick (34335)
195804 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34337

köszönöm szépen

Előzmény: Törölt nick (34335)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34336

Kicsit furcsállom az adománygyűjtés szervezőjének ezt a gyors stílusváltását - most hazug boszorkányként emlegeti az egyik írásában, de a nemrég nekem címzett üzenetében még ki voltam oktatva, hogy ő mennyire ismeri ennek az embernek a hátterét, és neki tényleg csak erre a mopedautóra van szüksége, ne pofázzunk bele. (Merthogy volt más is, aki írta hogy lehet át kellene gondolni a mopedautók fenttartásáról kialakult képet.)

És hangsúlyozta nagybetűkkel, hogy ez az ember csak szerényen kért 600.000 Ft-os mopedautót, tehát ne pocskondiázzam, hogy adományból miért nem jó neki egy olcsóbb, amire nagyobb az esély hogy összejön. Ez a 600.000 Ft-os téma nekem már akkor nem volt szimpatikus, nekem nem lett volna képem önszántamból ekkora összeget kérni. 

Előzmény: viger (34334)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34335

Az Aixam 500 és az 500-5 nagymotorkerékpár, az 500-4 segédm.k.p. 

Előzmény: 195804 (34333)
viger Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34334

Már megtörtént egy pár napja az adomány gyüjtö személy is kapott információkat hogy a néni már tavaly is kapott pénz moped autóra meg autójavításra jótékonysági szervezetektől meg az itt leírt  focisták és humoristák által összeadott adományokról is értesült.

Beigazolódott a szélhámosság!
OLVASSÁTOK és OSSZÁTOK, hogy napvilágra kerülhessen! Nem gyűjtünk csalóknak akik már "SOK MINDENKIT MEGKÁROSÍTOTTAK " mint kiderült!
Egyik levelem következik a sok közül!

Kedves Anna néni!

A mopedautó ára összejön mivel sokan támogatták az Ön kérését, viszont remélem, hogy az Önt érintő rágalmak és hazugságok nem igazolódnak be.
Azt kérték többen is, hogy szerződésben rögzítsük, hogy a mopedautó három évig ne legyen eladható miután sok a nyereségvágyból elkövetett bűnözés.
Miután én nem ismerem Önt és senki zsebéből nem akarom kivenni akár a kisebb vagy nagyobb összeget így úgy gondolom, hogy ez a kérés teljesíthető a tiszta ügy érdekében az Ön részéről.
A mopedautó tulajdonosa Ön lesz de nem lehet pénzzé tenni három évig.
Várom kedves válaszát arról, hogy döntött!

Tisztelettel:

B................
06.......................
-

Anna néni válasza a következő:

Kedves Viktor! Levelét megkaptam,amit már vártam is! Bizonyára elolvasta a tegnapi hosszabb levelem,amit gondolok az egész folyamatról! Mint olvasom most is levelében, Önnek még most is aggályai vannak irántam,Önben erősebb egy családi viszályból származó irigy,aljas hazugságnak hinni,mint az,amiben két szemével látogatásakor meg is győzödött,hiszen nem egy utcán fekvő hajléktalant segitenének,hogy fent legyen a lehetősége,hogy vissza élés legyen!! Itt sajnos a tények,azok tények,amit láthatott is és milliók a tv adásban is! De Ön nem a szemének hisz és ez óriási baj,és későbbiekben is az lesz munkájában! Tudja Viktor engem is többen hivtak telefonon,mint mondtam is,de én nem adtam ezekre!! És nem a jó akarói voltak,elhiheti! Most pedig az ügyvédem volt mérges,hogy miért mentem bele olyanba,hogy Viktor nyisson számlát és Ön kezelje,méghozzá ugy,hogy arról mindennap nem küldi el,menni pénz es kitől érkezett! Mert ilyet nem lehet,hogy nekem küldik megsegitésemre és az egészből ki vagyok hagyva és még az adakozók is!! A felajánlóknak minden elismerés és köszönet,hiszen làtták milyen személynek adják,milyen helyre és meggyőződésem,semmiféle bizalmatlan szerződéseket nem kérnek,akik tényleg segitőszándékkal adták!! Hiszen pont azért szeretnék mopedautót,hogy olcsó a fenntartása és ezt fenn tudnám tartani!!
Mivel Ön akar szerződést aki az ügyet szervezte,nem az igazi támogatók, Önben erősebb irántam a bizalmatlanság,igy mint tegnap is irtam , igy nem kèrem az autót,ilyen kikötéssel és ilyen irántam való véleménnyel!! Sajnálom,hogy több mint négy hónapot igy elvett az életemből,mert megpróbáltam volna régen rendezni és nem a négy fal közt lenni eddig! Külön kérem ezekután ezuton,sziveskedjen eljuttatni a rólam irt leveleket és amit Ördöghék is irtak,mert erre szükség van! Engem nincs aki megvédjen,még maga sem,igy hivatalosan fogom elintézni,amit már el is inditottam!
A további intézkedést is megteszem a nyilvánosság felé is és külön még a tv műsorban is, hiszen ez az ügy már szinte országos szintű, sokan érdeklődnek sorsomról és drukkoltak nekem, és a végtelen jó indulatu támogatók,akik valóban azon voltak , hogy életemen segitsenek, megérdemlik az őszinte igazságot,mi lett az autóvásárlással és miért is nem jött létre valóban! A pénzek sorsáról majd Önt kérdezzék,mert semmit sem tudok!
Várom válaszát, tisztelettel. Gera Anna
-

Szélhámosok mivel az egyetlenegy feltételt amennyiben nem adhatja el az autót egy szerződésben szerettem volna aláíratni a mopedautó átadásakor. Ezt nem vállalta akkor miről beszélünk?
A mopedautóra egyébként az ára 700.000.-FT összejött volna az Otthon Karbantartó KFT és az Epermester támogatásával és a sok kisebb és nagyobb összeggel amit hála, hogy nem adtunk át! Minden összeg visszautalásra kerül a saját költségemen. Mivel én segíteni szerettem volna nem pedig pénzt gyűjteni a más nyereségvágyára. Szatymaziak ne féljetek hamarosan kiderül a hazugságuk!

Előzmény: Jopf (34330)
195804 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34333

valaki a ki tudja aixam500-at segédmotornak vagy motorkerékpárnak lehet vizsgáztatni egy barátomat érdekelné

Bakancs4 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34332

nem kellene szólni az illetékesnek hogy ne gyüjtsenek pénzt neki mert átverés ?

 

És ki számít illetékesnek ? Nagyon halvány büntetőjogi ismereteim szerint ez magánindítványra üldözendő , nem hivatalból . Tehát ha valaki , aki ADOTT pénz , szóval ő tehet feljelentést , ha később világossá válik a számára , hogy csalással , megtévesztéssel , valótlan adatok közlésével csaltak ki tőle bármit is . A csalási kísérletek nem tudom hogyan számítanak .

 

Nagyon nehéz kérdés a mai világban az internet ( nagy mennyiség és személytelenség)  és a média ( manipulatív és szenzációhajhászó )  hatásai ellen védekezni .  Én a magam részéről semmilyen internetes akcióban ( aláírásgyűjtés , külddtovábbéstizenkétforintotkapabetegkisfiúcsaládja , adománygyűjtés műtétre-tűzvészre stb. ) nem veszek részt , illetve nem vagyok fönn egyik közösségi oldalon sem -- csak itt szerpelek .  Van itt a közelemben -- még a rokonságomban is -- elég rászoruló , az ő viszonyaik legalább ellenőrizhetők a számomra , ha jótékonykodni akarok .  A média ellen is védekezem ahogy tudok , 24 éve nincs tévém és kereskedelmi rádiót sem hallgatok .

Bakancs4 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34331

Ebben igazad van .... akkor már azt sem érzékeli -- vagy ha érzékeli nem számít -- hogy megállt , netán elindult hátrafelé .

Előzmény: lobo62 (34329)
Jopf Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34330

nem kellene szólni az illetékesnek hogy ne gyüjtsenek pénzt neki mert átverés ?

lobo62 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34329

Na de ha már bent van 2x3 deci 6x akkor mit számít egy kis ellen szél?

Előzmény: Bakancs4 (34318)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34328

Egy percet is kár volt rápazarolni erre a témára, főleg szakmailag. Ezek után utánaolvastam én is, és fent van az interneten hogy csalók, egy másik férfivel együtt aki a szomszédban lakik. 

Előzmény: Törölt nick (34321)
Bakancs4 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34327

http://olx.hu/hirdetes/aixam-500-4megkimelt-rendszamos-mopedauto-elado-ID2iGAb.html#065f86bd8e

 

Pedig ez -- a hátulsó üléssorból ítélve -- 500.5-ös lesz . Emiatt kissé érdekes rajta a 40-es tábla .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!