1st bid: 500 EURO - Marco Mattis - Germany 2nd bid: 1.000 EURO - Dimitar Zdravkov Kostadinov - Bulgaria 3rd bid: 1.500 EURO - Ulrich Lemmens - Belgium Current bid: 2.000 EURO - Dimitar Zdravkov Kostadinov - Bulgaria
Mininimum bid increase: 100 EURO (每標須加100歐元)
This auction ends Sunday 19th of August at 4pm Belgian Time!!
IMPORTANT BIDDING RULE!!: If price is between 50 and 500 EURO: Min bid increase: 25 EURO If price is between 500 and 1.000 EURO: Min bid increase: 50 EURO If price is between 1.000 and 3.000 EURO: Min bid increase: 100 EURO If price is + 3.000 EURO: Min bid increase: 200 EURO
Azt hiszem értem, bár "a nincs benne folyadék" nálam más képzettársítást ad, mint amire te utalsz, ha jól értem a dolgot. Vannak galambok, amelyek elasztikus izomzatúak, de olyanok, mintha vízzel teli tömlőt fogna az ember. Lágyak, de olyanok, mintha fel lénnének pumpálva. Nem tetszenek. Ezzel szemben a rostos-köteges izomzat (amit én a szárazsággal asszociálok) mélyén van egy érzés, olyan mintha egy kis élő víztócsa lenne ott. Ezt legtöbbször mély mellcsontú galambnál éreztem. Sajnos ezt szavakkal nehéz leírni, ezért látszik ködösnek a téma. Kissé vicces, amikor valaki két kézzel masszírozza galambot. Szerintem sima kézbevétel és a szárny megmozdításával már majdnem minden eldönthető az izomzatról.
Talán nem fogalmaztam elég pontosan, majd átnézem a vonatkozó részt. Én a minél nagyobb heterózishatás megteremthetőségének vagyok a híve, ilyen értelemben gondolom azt, hogy ha bármire nézve valami homogén, az hiányos, tehát biztosan lehetne jobb is. Az izomzat, mögötte az idegrendszer reakcióképessége, tettrekészsége egymáshoz kapcsolódik, úgy vélem. Ezért gondolom, hogy bizonyos mértékben kell spannoltabb idegrendszer (izomzat) is. És majd az idő választ ad, hogy tenyésztési elgondolásaink, a tulajdonságok kevergetése mire vezet. Az izomzatok távolról sem egyformák. Óriási galambokat fogok kezembe néha, és nem jó az izomzatuk. Nincs benne folyadék, ha érthető a megfogalmazás. Bár laza, de nem porózus, nem réteges, nem köteges, hanem egybefüggő.
Van egy pont, ami szerintem bővebb kifejtést érdemelne. Írod, hogy nem sokra tartod az egységesen elengedett izomzatú állományokat. Nagyjából, mert szerinted nincs bennük tűz, hajtóerő. Szokták mondani, hogy a csúcsformában levő galamb izomzata enyhén feszítetté válik (sőt elektricitásnak is nevezik ezt, bár gyanítom ez egy félreértett kifejezés). Szóval nem meredek ebből arra következtetni, hogy a laza izom nem jó? Azért kérdem, mert a 20 évvel ezelőtti állományokra (az Anker galambokat ebből kifelejtve) sokkal jellemzőbb volt a kevésbé lágy izomzat. Ma már keresni kell a merev galambot. A sprinterek között is. Vagy lehet, hogy csak kézből szelektáltak erre a tulajdonságra, ezért változott meg?
Ehhez galamb is kell azért. Intelligens galamb. Egy-két év alatt találkozni fogtok vele. De örülök, hogy olvasgattok, és még nagyobb lesz a megelégedésem, ha hasznát is veszitek majd írásaimnak. Már napi ötven-hatvan olvasóm van. (Csak egyelőre az apollofind nem hajlandó valamiért a számlálómat léptetni.) Mindenkinek itt is köszönöm segítséget ebben.
"De az egyenlők között a kis többletek fognak dönteni, amit eddig egyszerűen csak szerencsének neveztünk. És mint most láttuk, a szerencse nem csak a szeszélyes véletlenen múlik. Kedvenc mondásom: véletlen nem létezik, csak a tudásunk nem elegendő."
ezt olvastam gelertől az előbb.
egyre inkább kezdem elhinni, hogy a galambász olyan, mint a cirkuszi idomár. be kell tanítania a galambjait, hogy mit kell tenniük.
a következőket:
- felengedés után gyorsan elindulni
- kitartóan és gyorsan repülni, ott lenni az élcsapatban
- nem tíz kilométeren, hanem már korábban elválni, irányt korrigálni
- leülés után azonnal a dúcba menni
kb. ennyi. ha mindezt végigcsináljuk, és elemeiből összeraktuk, akkor az eredmény alapján már csak szelektálnunk kell: amelyik egyed nem tanulta meg a részfeladatokat pontosan végrehajtani, azok úgyis késve jönnek, ergo a fazékba velük.
kész. van egy bajnok állományunk.
vagy mégsem? hol van itt a szerencse? inkább tényleg: a tudásunk nem elegendő.
most néztem csak vissza az irásaid elkellenél itt a közelemben
nem én segitek neked hanem Te nekem
Ilyen nagy tudásu galambász mind el fér itt
Sőt jőjjőn mindenki ide itt nagyon jo a berepülési irány
jo levegő van és minden adott a galambászkodáshoz
Látszik az én eredményeimen is 410 vagyok a tagszővetségben viszont a lendületem törhettetlen,mindenkivel joban vok az egyesületben és tényleg örömmel nyomom az ipart
Amelyik rokonnal van párban. Ha mindkettő rokonnal van, a fontosabb ágba tartozó rokonpárt előnyözném. Ha ez is egyforma, azt választanám, ahol a párban lévő galambok típusai jobban különböznek. Vagyis innen a minél több eltérés, annál jobb elvet követném.
A meleget jól bírja a galamb. Ha levegő van, szerintem ez nem lényegi tényező. Amennyiben választani lehet, padlásdúcot választanék. A téli padlófűtés óriási előny. Nem véletlen, hogy galambházakba készített padlófűtőszerkezeteket árulnak. A száraz téli padló pótolhatatlan. Csak egy példa. Barátomnál fém recéslemez a bejárati előtér. A múltkor felszaladt (volna) mezítláb, de a napsütötte fémlemezre meztélláb nem tudott rálépni, olyan forró volt. De amikor cipővel visszament, addigra ezen a platnin oldalára feküdve egy galambja napozott.
A pigeon paradise oldal nem engedi a közvetlen linkelést, de van rajta egy nem akármilyen cikk. Egy öregasszony, D'Huyvettere galambja nemzeti győztes lett Brive-ból, 16 ezer galamb ellenében: A győztesek
Ha jól értem, az alap v.d.Weghe, és Gaby Vandenebeele-től kapott pár tojást. Így néz ki a bejáró
Azért jólesik látni, hogy nem csak csilli-villi helyekről lehet győzni.