Keresés

Részletes keresés

karimax Creative Commons License 2007.07.19 0 0 475
"mondjuk jellezzük előre hogy vevők vagyunk egy rundo fiatalra uigy 10-15 dbra

mondjuk meg ezért áldoznánk 50000ft -t de cserében minden hétvégén diktafonnal jegyzetelnénk mit mikor miért? szernted mi lenne a válasz,"


A válasz valami olyasmi lenne, hogy kicsit még zenélj a Bazilika előtt, hogy a kalapban több legyen.....:-)))
Előzmény: videoton63 (471)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 474
geler biztosan tudja, ha valahol van Leus. na várjál, valakinek volt itt egy híres fekete serege.... geler, kinek is?
Előzmény: Neon Licht (469)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.19 0 0 473
Az Ász az a Champion, nem?
Esetleg egy feleresztési hely :)
Előzmény: videoton63 (467)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 472

nem tanácsot kérek - vitát szeretnék provokálni :)

 

próbálkozom már egy jóideje... egyszer Hammingway mondta: én gyakran csak azért vitatkozom, bár nem értek egyet azokkal, amit mondok, hogy megismerjem a másik fél álláspontját, véleményét.

 

én is.

Előzmény: geler (466)
videoton63 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 471

Tubi2002 ha elmennénk eggyüt egy menőhőz szerinted látnánk a ducát vagy a ducgondozoját?

probáljuk ki jelentkezzünk be gy most nagy nevü akár tagszővetségi elsőhőz és

mondjuk jellezzük előre hogy vevők vagyunk egy rundo fiatalra uigy 10-15 dbra

mondjuk meg ezért áldoznánk 50000ft -t de cserében minden hétvégén diktafonnal jegyzetelnénk mit mikor miért? szernted mi lenne a válasz,

 

geler Creative Commons License 2007.07.19 0 0 470
Már miért ne lehetnél díjnyerő, vidi?
Beszélj a galambjaiddal, és keresd meg az értékeiket! Meg fogják hálálni.
Előzmény: videoton63 (467)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.19 0 0 469
Sajnos évekig eléggé kivontam magam a galambászatból, ami nem csak az eredményeken látszik meg, hanem azon is, hogy nem vagyok képben, a sporttársak hol tartanak. Persze a régiek személyéről vannak benyomásaim, de állományukat már nem ismerem.
Budapestieket egyáltalán nem ismerem, azt hallottam, hogy a galambok ára a legfőbb különbség a vidékhez képest.
Ha nem lennék teljesen elégedett Buzás Jánossal és galambjaival, most sajnálnám, hogy nem előbb találtam erre a fórumra, merthogy geler adott itt egypár jó nevet, például nem is tudtam, hogy valaki még érdemben foglalkozik Leus vérrel.
Előzmény: tubi2002 (463)
geler Creative Commons License 2007.07.19 0 0 468
Gyanús igazságtartalmú álláspont. Tapasztalatom szerint, ha később kel a fiatal, előbb megkezdi a nagyvedlést.
Egyébként is: AS atlantikus zónában versenyzik, és ezek az ökölszabályok csak ott érvényesek.
Előzmény: tubi2002 (465)
videoton63 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 467

Akkor Kampokéz

Nekem AS galambjaim vannak nem is leszek dijnyerő

 

geler Creative Commons License 2007.07.19 0 0 466
Amiket leírsz, az mind nagyon okos elképzelés. Járható út. Nem is igazán értem, ezek után mi az a bizonytalanság, amiben a többiek tanácsát kéred.
Előzmény: tubi2002 (463)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 465
tényleg: VEDLÉS! most voltam a szemben lakó galambász barátomnál, akinek fiataljait nézegettük. több is már a 6. vagy 7. tollát dobja. mondom neki, azt olvastam nemrég az újságban Schaerlaeckens-től, hogy az a galamb, amelyik a fiatalok versenyéig eldobja az 5. tollát, már nem lesz díjnyerő, mert megindul a fedőtollak vedlése és ezért. ti mit szóltok ehhez?
Előzmény: videoton63 (464)
videoton63 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 464

Sziasztok!

Én azért irok ha nem is válaszoltok igéretessek a fiataljaim de sajnos nagyon vedlenek szerintetek mit csináljak , hogy valami toll maradjon rajtuk aversenyek végéig?

 

tubi2002 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 463

eh, dehogy sértődtem meg :) de tényleg!

 

én egy játékot javaslok. kezdem: én szerintem úgy kellene állományt alapítani, hogy mondjuk meg kellene nézni a helyben érdekelt kerület, meg a szomszédos kerületek listáit. ki kellene választani négy-öt olyan sporit, aki évek óta a spiccen van. és meglátogatni. ha kezdő lennék, akkor vagy egy diktafont vinnék magammal, vagy egy jegyzetfüzetet, s amikor hazaértem, frissen feljegyezném a benyomásaimat is.

 

(apropó: ti vezettek galambász naplót?)

 

második lépés: a kör végén eldönteném, hogy ki az a két-három spori, akihez még legalább kétszer-háromszor elmennék. és végül kikötnék egynél-kettőnél. lehetőleg a közelben, vagy ha van autóm, távolabb is és szinte minden héten mennék hozzá. ennek előbb-utóbb galamb lenne a vége. elsőre talán csak a versenydúcból, de ha látják, hogy komolyan érdeklődöm, adnaK a tenyészből is.

 

ezek a galambok jelentenék az állatorvosi lovat. mindent meg lehetne tanulni velük, sőt, az ellesett dolgokat ki is lehet próbálni.

 

nos, ez a kezdet. itt a közelemben Buzás Jánoson kívül, aki nagyon szimpatikus és felkészült tenyésztő, elmennék mondjuk Kurucz Attilához Csörögbe, Várhegyi Istvánhoz Vácra, azután mondjuk keresnék egy-két budapesti sporit is (ezt a területet nem nagyon ismerem. ti kit ajánlanátok?). akiket megneveztem, mindannyian klasszikus utánpótlásnevelő sporik és tisztességesek.

 

ti kihez fordulnátok a környéketeken, ha most kezdenétek?

Előzmény: Neon Licht (462)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.19 0 0 462
Nagyon nehéz általánosságban megmondani, hogy mit kell csinálni. Mindig csak a személynek lehet, aki tart valahol és egyéni lehetőségei, céljai vannak. Olyan részleteken is sok múlik, hogy az illetőnek pl van-e kocsija.
Volt olyan vállalkozás, amelyik kis, kész galambházakat árult, de már aligha működik. Lehet, hogy barkács-tippekkel kell kezdeni. Egyáltalán mekkora egy fészek stb.
Az állományalapítás nem az első lépés, de ha ide ugrunk, akkor a legfontosabb egy eredményes tenyésztővel való kapcsolat, aki nem galambhalmozó, nem csaló, hajlandó tanácsokat adni és egy nyelvet beszél a kezdővel. Vagy vesz tőle a szezon végén két pár kiöregedett jó versenyzőt és elkezdi kicsiben, vagy egy csapat fiatalt.

más: kár megsértődnöd, ha az ide beíró 4-5 embenek éppen nem a laktobacillus a legnagyobb gondja. A barátaid sem attól barátaid, hogy megveszik a kerámiatálat, amikor eszedbe jut. Ahogy Buzás János neve is csak egy lehetőség volt, úgyanúgy adhatnánk másoknak újabb lehetőségeket továbbra is.
Előzmény: tubi2002 (460)
geler Creative Commons License 2007.07.19 0 0 461
Az állományalapítás kérdéséhez: szerintem több módszer van, és mindegyiknek van előnye-hátránya.
Másrészt elektronikus újságom érdekében nem akarok az Index-szel kopirájt vitába keveredni, ha egyszer erre a témára ott sort kerítek. (Ha elolvasod a felhasználási feltételeket, megérted.) Márpedig biztosan sort kerítek.
De érdeklődéssel olvasom a véleményeket, és közbe is szoktam kérdezni.

A közérdektelenség nem biztos, hogy áll. Nyugodtan hívd fel továbbra is a figyelmet a fontos dolgokra.
Előzmény: tubi2002 (460)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 460

ez a kérdés jó, érdemes feszegetni. ha emlékeztek, én a múltkor megkérdeztem, hogyan kezdenétek hozzá egy állomány megalapításához. az általánosságokon túl konkrétumokat kértem, így hangzott el Buzás János neve.

 

szerintem beszélnünk kellene róla. induljunk ki abból, hogy eszünk van és egy üres dúcunk. vitassuk meg, jussuk konszenzusra.... mutassuk meg a fiataloknak, hogy szerintünk mi a leghelyesebb út. (hátha idetévednek és érdekesnek tartják a fórumot...)

 

más: a közérdektelenségre való tekintettel nem kisérletezek tovább, hogy mondjuk ennek vagy annak a beszerzésében segítsek. (lásd: laktobacillusok meg kerámia tojótálak...) a dolgot megtartom továbbra is baráti körben :(

Előzmény: geler (457)
bmalag Creative Commons License 2007.07.19 0 0 459
ja csak a lángot nem másolta át végül
Előzmény: bmalag (458)
bmalag Creative Commons License 2007.07.19 0 0 458
Postagalamb-ászat

 

 

kaptunk végre egy lángocskát. ez nem a kánikulát jelzi.

geler Creative Commons License 2007.07.19 0 0 457
Egy kicsivel jobb a helyzet. A B-I. kerületben Malina Tibor Devriendtjei sok helyen ma is központban vannak, Kiss Gyula évtizedek óta tartja Sommers-Leus törzsét, Czecző is ragaszkodik régi galambjaihoz, és még lehetne sorolni, pláne, hogy ezen kívül még hány olyan van, akit közelről nem ismerek.
A legtöbb jó galambász
Az igaz, hogy a pancsolás sokat visz.
Előzmény: extra pizza (456)
extra pizza Creative Commons License 2007.07.19 0 0 456
Itt ülök a 40 fokos irodában, és jobb hiján azon gondolkom, hogy miért nem alakult ki elterjedt magyar törzs.
A Máj féle dolgot már megbeszéltük.
Az Anker alapú állományok is elkoptak, bár itt-ott jó galambok származásában előkerül és még fog is sokáig, gondolom.
Az utolsó esély azt hiszem a Gyerkó féle vonal volt. Volt olyan év, amikor 6-7 kerületi bajnok is ennek köszönhette sikereit. Remek madarakat láttam ebből elhunyt Juhász Jenőnél, még jobbakat a kapuvári Göndöcs Györgynél, kb 10 éve, de már alig hallani róluk. Miért nem lett ebből magyar törzs, mint Hollandiában az Arden?
extra pizza Creative Commons License 2007.07.19 0 0 455
Ja, elhiszem. Mindenesetre a Pol és Elekes galambokra nem pusztán a nagy méret a jellemző, hanem kiemelkedően mély mellcsont, átlagos, vagy kisebb szárnyfelület, penge evezőtollak és farok. Az Elekesek ehhez még különösen szélesek és rövidek is voltak. Szóval semmi hajlam a lebegésre, erőből oldják meg a feladatot.
Előzmény: geler (454)
geler Creative Commons License 2007.07.19 0 0 454
Általában nem való. Gyulai mintegy tíz évvel ezelőtt írt valami kurrens belga nagyhosszútávú jóember galambjairól a szaklapban. Azt írta, hogy életében nem látott ilyen hatalmas kétkezes galambokat. Bár könnyűek voltak.
A postánál nincsenek szabályok.
Én megvettem a 605-ös maratonhímet, amely 5 bepakolásból 5-ször volt eredményes. Azért csak ennyiszer, mert addig 5 versenyt rendeztek összesen. Semmi esetre sem volt csenevész, az átlagnál jóval nagyobb volt, egy tank.
Előzmény: extra pizza (451)
extra pizza Creative Commons License 2007.07.19 0 0 453
Az évszámokkal valami nem stimmel, lehet, hogy ez egy költözést követő sztori, és a két tenyész már 79 körül megvolt.
Előzmény: extra pizza (452)
extra pizza Creative Commons License 2007.07.19 0 0 452
Ismertem egy nagyon jó sorozat galambot, ami igen hasonló alakatú volt.

A sztori a kövekező:
A 80-as évek közepén Elekes István hozott egy pár galambot Ankertól. Mindkettő hatalmas termetű volt, a hím a Klare46-ból, a tojó a Rappe (Klak) származéka.
A győriek körberöhögték, hogy minek hoz olyan galambot, ami kilóg a tepsiből.
Ő dajkákat is igénybevéve felneveltetett belőlük egy nagy csokor fiatalt.
A következő évben az egy éves özvegy hímjei (akkoriban mindenki természetes módszerben küldött) amik egy komplett csapatot sem tettek ki, porrá zúzott mindenkit. Kerületi első díjak, egész Lipcséig (550 km).
Ma is előttem van, ahogy az egyik pompás, formában levő, bivalyerős hímje söpör és forog a rekeszben, a mi galambjaink meg mint feleakkora, lompos kis csenevész madárkák körben a falnál lapulnak.
Aztán innentől nem olyan szép a történet. Pista előre fente a fogát, hogy jövőre, amikor a hímjei kétévesek lesznek, mindenkit lealáz, és ennek nyíltan hangot is adott. Annyiban igaza lett, hogy megnyerte a bajnokságot.
Azonban kiderült, hogy ezek a galambok kétévesen sem bírnak többet, mint Lipcsét.
Egy ideig még jól röptetett, de tenyésztési elképzelései nem váltak be. Az unokák már csak közepesek voltak, a következő nemzedék meg már csak annyit örökölt, hogy nem bírta az esőt, meg a távolságot.
Az öreg sztárok ott sorakoztak a tenyészdúcban, de valamiért nem jött ki onnan hozzájuk hasonló fiatal. Máig sem értem, miért.
extra pizza Creative Commons License 2007.07.19 0 0 451
Minden relatív, szerintem minden Pol nagy és mély, sőt még a keresztezettek is.
Aztán a jelek szerint mégse dobta ki a nagy Világost se.
Az biztos, hogy ilyen csatahajó 600 km fölé nem való.
Előzmény: tubi2002 (450)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 450
azt János mondta neked is, hogy ami nagy, mély, az selejt, már a fészekből ki kell dobni.
Előzmény: extra pizza (449)
extra pizza Creative Commons License 2007.07.19 0 0 449
Biztos!
Mondjuk a Nagy Világos egy hihetetlen cirkáló, szerintem van 70 deka. Ésszel kell majd párosítanod, könnyű, áramvonalas galambokkal.
Előzmény: tubi2002 (448)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 448

jó napot nektek.

 

ma reggel sikerült eredetiben is megcsodálnom az Elsőt - ugyanis ma hoztam csak el a két fiatalt. gyakorlatilag testvérek a Nagy Világosból, meg a Kis Hollandból. Az utóbbi apja a Szuper HÍM, amelynek leszármozattai húsz tagszövetségi első díjat nyertek, anyja az Öreg Holland, amelynek unokája - figyelem, az én fiatalom is az unokája! - a 9595-ös Ász, hat kerületi elsőt hozott el.

 

azt gondolom, ezzel már érdemes próbálkozni :)

Előzmény: extra pizza (445)
bmalag Creative Commons License 2007.07.19 0 0 447
nem érzem a büdit, bár lehet nekem már fel sem tűnik. én csak a kajára teszek ilyesmit, az itatót igyekszem színtelen, szagtalan állapotban tartani, még vitamint se teszek bele. szagoltam én is ilyen fokhagymás itatót másnál..hát nem semmi...nem csodálkozom, hogy többet nem csináltad.
Előzmény: karimax (398)
bmalag Creative Commons License 2007.07.19 0 0 446
azért ne írd le még a Máj galambokat. A környezetemben szinte minden évben kiderül, hogy ennél-annál a siker mögött ez a származás áll. Az, hogy valaki más vonalakra váltott és ez nem is hallgatja el, annak sokszor üzleti érdekek vannak a hátterében. Mennyire más ugye egy magyar nevet vagy egy külföldi nevet olvasni a papírtigrincs származási lapján. Jókat mosolygok amikor egy bajnoki bemutatkozó cikkből kiérződik, hogy eladásra pályázik a menő spori. míg másokról az derül ki, hogy a biznisztől olyan messze vannak, mint Makó... csupán szeretnek galambászni oszt kész.
Előzmény: extra pizza (445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!