Keresés

Részletes keresés

bob87 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5093

"A mikroorganizmusok a különböző felületeken tapadós hálózatos szerkezetű biofilmeket képeznek.
A biofilm-rezisztencia viszonylag nem specifikus rezisztenciamechanizmussal rendelkezik: a glikokalix megakadályozza az antibiotikumok diffuzióját.
A makrolidok ezt befolyásolják: a megváltozott alginát termeléssel és összetétellel gátolják a guanozin-difoszfomannóz-dehidrogenázt, ami kulcsenzim a folyamatban.
A makrolidokat felhasználják a panbronchiolitis és a cystikus fibrózis gyógyításánál is. Ezen betegségeknél a bronchiolusok súlyos gyulladása következik be, ahol a baktériumok pl. Pseudomonas aeruginosa a biofilmmel, algináttal mintegy bevonják magukat. A makrolidok csökkentik a biofilm képződését."

 

 

 

"[...] a makrolidok immunmoduláló hatással bírnak. Tehát ilyen formában sokkal inkább a szteroidokhoz, vagy valamilyen kemoterápiához hasonlít a hatásuk, mintsem egy másik antibiotikuméhoz. Hasonlót lehetett feltételezni a felső légutakban, melléküregekben is, már csak az üregrendszert borító hám és az alsóbb légutak hámjának hasonlósága okán is. Ez aztán az elmúlt években be is igazolódott. A makrolidok elsősorban a neutrofilek működését gátolják, de számos más sejttípus  (lymphocyták, macrophagok, fibroblastok, eosinophilek, stb.) esetében is hasonló hatást lehetett megfigyelni."

Marobert3 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5092

Akkor lenne olyan,ha azt állítanám,hogy ha ezek közül bármelyik van,akkor lymeos vagy.

Én azt állítom,hogy minél több tünet van,annál esélyesebb a lyme.

Előzmény: Bohanon (5091)
Bohanon Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5091

ez olyan mint az aloa vera meg minden más ilyen "gyógyszer". Bármilyen tünet lehet ....

Előzmény: Marobert3 (5090)
Marobert3 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5090


 "Melyek a kullancsbetegség(Lyme-kór) tünetei?

-- anorexia (étvágytalanság)
-- súlyvesztés
-- láz
-- levertség (kedvetlenségtől a teljes letargiáig)
-- az orr fokozott váladékozása
-- hasmenés (vért vagy málnazseléhez hasonló komponenst is tartalmazhat)
-- köhögés (mélyről jövő vagy száraz köhécselés)
-- idegrendszeri tünetek (rohamok, ismétlődő mániákus cselekvések,  koordinációs zavarok vagy bénulás)
-- depresszió
-- vérzés (normálnak látszó vörösvértest-szám mellett)
-- orrvérzés
-- véralvadási zavarok (akár normál vérkép mellett is)
-- a végtagok ödémája (duzzanata)
-- izomsorvadás
-- krónikus fül- és bőrfertőzések, amelyek a szokásos kezelésre nem reagálnak
-- alacsony trombocita (vérlemezke) szám (trombocitopénia)
-- szemproblémák, pl. véres és üveges szemek, anterior uveitis (szemgyulladás), retinabevérzés, kitágult pupillák, fotofóbia (napfényérzékenység)
-- alacsony fehérvérsejt-szám (leukopénia)
-- magas fehérvérsejt-szám (leukocitózis)
-- vérszegénység (regeneratív vagy nem-regeneratív)
-- izületi gyulladás, egy vagy két láb megmagyarázhatatlan sántasága
-- gyengeség
-- sápadtság (halvány íny vagy nyelv)
-- inkontinencia (vizelettartási zavarok)
-- megnagyobbodott máj, lép
-- máj-, veseelégtelenség
-- megemelkedett máj-enzimek vagy vesefunkció-tesztek
-- fokozott szomjúság és vizelés
-- nyak- vagy hátfájás
-- bőr alatti vérzés vagy kiütés (purpura)
-- megnagyobbodott nyirokcsomók
-- maradandó csontvelő szuppresszió
-- fehérjevizelés (proteinuria)
-- prosztatafertőződések"

 

Nem mindenkinél van jelen minden tünet,de minél több a tünet,annál megalapozottabb a gyanú a betegségre.

navon7 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 5089

Köszi. De hogy a 70%-os javulásod hogyan jött ki, rejtély. Részletesen leírhatnád a 0%-tól való javulásodat 70-ig!

Előzmény: HourHand (5086)
navon7 Creative Commons License 2015.06.21 0 1 5088

Indigó. Dettó nálam is a jelenség. Ahogy már jeleztem.

Előzmény: Antonius Pius (5085)
HourHand Creative Commons License 2015.06.20 0 0 5087

A háziorvos is fel tudja írni valószínűleg ha kéred. Elküldeném az orvos nevét, de nem publikus a címed.

Előzmény: Törölt nick (5078)
HourHand Creative Commons License 2015.06.20 0 0 5086

Tévedsz, a tünetek 1 éve kezdődtek ha az az akkori állapotot 10-nek vesszük, akkor most 3-nál tartok, tehát 70%-os a javulás.

A "pozitív" hozzáállásod meglepő. Mentségedre lehet felhozni hogy, igen nagy fájdalmaid lehetnek ha "fel akarod kötni" magadat - én azért jobbulást kívánok Neked.

Előzmény: navon7 (5082)
Antonius Pius Creative Commons License 2015.06.20 0 0 5085

Intim dolgok ezek, de magömlés után megint határozottan éreztem, hogy a bal mellékherém és a bal lágyékom fáj, éget.....ejakuláció közben szinte érzem, ahogy bal oldalon a besűrűsödött anyag végig szántja, égeti az ondóvezetéket...ezt követően durran be mindig egy-két napra az egész rendszer, aztán megint alábbhagy a következő lövésig....egyre erősebb a gyanúm, hogy ebben a mellékherében lesz nálam a kiirthatatlan góc......

Előzmény: navon7 (5083)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 5084

és mit szedsz?

Előzmény: illaberek99 (5050)
navon7 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5083

Ja, és persze a sok nagy tudású urológusnak mondjunk mélységes köszönetet, emberi, és szakmai nagyságuk kapcsán...

Előzmény: navon7 (5082)
navon7 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5081

Nálam hasonló Hozzád.

Előzmény: Bohanon (5064)
navon7 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5080

A kórház rendeli meg. És fizeti is. ( orvosnak boríték ajánlott) . 1 hetes ( 21, napi 3 adag) kúra ajánlott. 500mg-os kúra ára 42 ezer, 1000 mg-os duplája.

navon7 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5079

Intravénás AB kúra ( imipenem, vancomycin pl.) abban az esetben indokolható, amikor előzőleg kb. 1 év szájon át szedett AB szedés hatástalan maradt az eredetileg kimutatott baktériumokkal szemben. Beadása kizárólag azon kórházi intézményben történhet, ahová lakóhelyileg  tartozik a kezelt beteg. 

Előzmény: Peter- (5066)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5078

"Egy idős tapasztalt bőrgyógyásznál voltam, aki azt mondta mindenképp próbáljuk meg az Aciclovir..." o ra gondolnek.

Előzmény: HourHand (5077)
HourHand Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5077

Több orvost végigjártam 1 Urológus, 2 Bőrgyógyász, 1 Gasztroenterológus, 1 Belgyógyász.

Nem könnyű ettől a kórtól megszabadulni, de bízom benne, hogy sikerülni fog többünknek is.

 

Előzmény: Törölt nick (5076)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5076

doki nevet nem adod meg?

Előzmény: HourHand (5072)
Ricciardo Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5075

Nekem kiskorom óta vannak aranyér problémáim. Azt figyeltem még meg hogy amikor elkaptam a bacikat a ribitől, az első hónapokban nekem is voltak hasfal feszüléseim, és be is gyulladt a köldököm annyira, hogy vérzett is. Ki kellett tisztítani.

Marobert3 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5074

Nem azt írtam,hogy csak lymetól lehet...

Előzmény: HourHand (5072)
Bohanon Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5073
Nekem sajnos igen. Minimum 2 havonta kell egy Probiotikum kura, mert a hasfal baloldala rohadtul fáj ennyi idő után. Úgy hogy abt sem szedek
Előzmény: bar,ll (5069)
HourHand Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5072

Kár teljesen leszűkíteni a lymera, mert a lentiektől mind lehet kiváló bélgyulladást kapni, ami azután hazavágja a teljes kismedencét és benne a prosztatát is.

  • bélfertőzés (parazita, giardia, yersinia, adenovírus, rotavírus, herpesz vírus, humán papilloma stb..)
  • fruktóz intolerancia
  • laktóz intolerancia
  • hisztamin intolerancia
  • különféle ételintoleranciák
  • antibiotikus kezelés
  • krónikus gyulladáscsökkentő-szedés (szteroidok és non-szteroidok)
  • a baktériumflóra károsodása
  • helytelen étkezési szokások – rendszertelenség, kései és nagy adag vacsorák
  • fast food és más adalékokkal teli ételek, italok fogyasztása
  • rendszeres kávézás, alkoholfogyasztás…

Lehet hogy ezek közül egy vagy több kombinációja okozza a gyulladásos folyamatot.

Mindenesetre ha valakinek emésztési zavara van, akkor nem árt azt rendbe tenni.

Előzmény: Marobert3 (5068)
Peter- Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5071

Hello Labitttt,

 

Előző hozzászólásomat kiegészítve, tudnál arról te is infót adni, hogy hogyan és kinél csináltattad az imipenem kúrát, valamint, hogy kellett e érte fizetni?

 

Köszi szépen

bar,ll Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5070

Érdekes továbbá hogy a többségnek van bakterja... Pedig elvileg az a ritkábbik eset..

bar,ll Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5069

Nekem nincs semmiféle emésztési/bél panaszom. A prosztatás ismerőseimnek sem, azoknak sem, akikről közvetve hallottam. Egy laktóz intoleranciát leszámítva. 

Előzmény: Bohanon (5064)
Marobert3 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5068

Nem. Azt hogy a bélgyulladás előbb utóbb prosztata gyulladást okoz. A bélgyulladás sok mindentől lehet. Lehet pl. a lymetól is.

Előzmény: Törölt nick (5067)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5067

mármint hogy akinek gyomorpanasza van (reflux?) az lyme-s?

Előzmény: Marobert3 (5065)
Peter- Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5066

Hello Navon7,

 

Meg tudnád mondani, hogy kinél csináltattad az imipenem kúrát és mi volt a feltétele? Ahogy a hozzászólásaidból kivettem, Dr Szecsőnél. Ezen kívül még az érdekelne, hogy hogyan sikerült ezt elintézni és kellett-e magát a gyógyszert megfizetni, ha igen mennyibe kerül?

 

Köszi szépen előre is a válaszod

Marobert3 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5065

Mióta mondom ezt,de senki nem veszi komolyan....

Előzmény: Bohanon (5064)
Bohanon Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5064

Azért az elgondolkoztató, hogy itt mindenkinek van bél/gyomor panasza. Van olyan akinek ez mint nekem kb egyszerre kezdődött?

Bohanon Creative Commons License 2015.06.19 0 0 5063

sajnálom

Előzmény: navon7 (5062)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!