Keresés

Részletes keresés

poszti3 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 553
Ezt a hármat néztem ki.
Az első egy igen kemény hím lehet. Gyönyörű széles mellel.
A második a színe fogott meg, van benne valami ami a többiben nincs.
A harmadiknak pedig nagyon izmos a melle.Galambok
poszti3 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 552
Lemaradt a kép.
poszti3 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 551
Ezt a hármat néztem ki.
Az első egy igen kemény hím lehet. Gyönyörű széles mellel.
A második a színe fogott meg, van benne valami ami a többiben nincs.
A harmadiknak pedig nagyon izmos a melle.
Előzmény: Neon Licht (549)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.22 0 0 550
No senki sem mond semmit a galambjairól?

Nem tudjátok, az isaszegi Szabó Imre még mindig erősen röptet?
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.22 0 0 549
A galambok Győrben laknak. Melyik fiatal tetszett?
Előzmény: poszti3 (547)
geler Creative Commons License 2007.07.22 0 0 548
Köszönöm elismerő véleményed, de nyugodtan tegeződhetünk, nem azon múlik egy kapcsolat tisztelet-tartalma.
A lapszerkesztés más, mint az írás. Más fantáziát és más gondolkodást igényel. Én a galambhoz értek valamelyest, helyesebb, ha ezen a területen maradok.
Előzmény: videoton63 (544)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 547
Innen úgy néz ki nagyon rendben vannak még lehet belőlük valami. Hármat már ki is néztem magamnak. Egyébként hol laksz?
Előzmény: Neon Licht (540)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.22 0 0 546
Köszi, de biztosan nem érdemeltem ki a dicséretet. Pár hete feltámadt bennem a galambász-láz. Galambjaim máris meghálálni látszanak, de geler figyelmeztetése jogos, a rózsaszín szemüveg most sokat árthat.
Te mióta galambászol? Hogyan? Honnan vannak a madaraid?
Előzmény: videoton63 (544)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 545
Kiktől lenne érdemes galambokat venni Érd környékén? Újházy Péter, Buzás János és Gelencsér Ernőn kívül:)))))) (Ha valaki magára ismer az nem véletlen). Szoktam nézegetni a honlapokat. És kb 10 darabot menniért lehetne elhozni?
videoton63 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 544

Nagyon szépek és igéretessek a fiataljaid de ami még ennél is nagyobb szerintem a szürke háttér :

tiszta duc vezetés

csodálatos széklet

tágas hely

Te nem kis pályás vagy

Gratulálok tiszta szivemből

Geler ur megnéztem a honlapját még ilyen nivos munkát nem láttam magyar nyelven irva

Javaslom adja be a pályázatát a galambászmagazin vezetői posztjára végre érdemes lenne kinyitnom vagy kinyitnunk?????

Egy tanácsot ha elfogadna oldal nevet kéne váltani mert régota keresek én is galambokkal foglalkozóolsalt s mivel a google a legegyszrübb keresés ottt viszont nem jön be az ön olsala ha nem angol nyelvü fenomén vok

egyébbként grat

 

Neon Licht Creative Commons License 2007.07.22 0 0 543
Bár még csak kis gyerek, ez mindegyik feltételnek megfelel.

buz
Buzás János tenyésztette, az "Első" fia. Ha ebben a pillanatban dönteni kéne, erre alapoznék.
Előzmény: geler (541)
geler Creative Commons License 2007.07.22 0 0 542
Portéka Gyuri bölcs tanácsa ahhoz, melyik legyen a kiválasztott: képzeld el, ég a ház, és csak három galambot van időd kimenteni. Tudnod kell, melyik az a három, és köteles vagy eldönteni ezt.
A többit rád bízom.
Előzmény: geler (541)
geler Creative Commons License 2007.07.22 0 0 541
Galambállományt nem lehet két galambból felépíteni, csak egyből. Amikor azt az egyet kiválasztod, nagyon körültekintően járj el! Abban ne legyen fizikai hiba, mert minden erőfeszítésed ellenére sem tudod stabilizálni a törzset, amikor az adott galambra beltenyésztesz, a hiba hatványozott eséllyel újra és újra visszatér.
Abszolút kizáró ok szerintem:
- a gyenge hát,
- a túlkönnyű testsúly,
- a szegényes szemszín,
- a kivánatosnál hosszabb felkarcsont,
- idegesség, verekedős természet,
- zsírosodásra hajlam,
- kis, vagy rosszhéjú tojásra hajlam.
Abszolút szükséges:
- a családja pözsögjön az eredményben,
- egészségi állapota legyen sziklaszilárd.

Körülbelül ennyi. Neked csak az a feladatod, hogy vedd le a rózsaszín szemüveget, és a fentieket reálisan ítéld meg.
Előzmény: Neon Licht (540)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.22 0 0 540
Tőled tanultam, hogy nincs szabály.
De hiába is akarnék másmilyet tenyésztésbe fogni, nincs nálam jobb.
Az enyémek átlagos tömegűek, vagy kisebbek. Most ez változhat a Buzás galambokban levő v/d Pol vérhányad miatt.
Itt van a fiatal-csapatom, abből alkotható egy kép, hogy milyen az állomány.
Bár az elhanyagolás miatt eredménytelenek voltak, nekem nem tűnnek selejtnek.
fiatal
Mostmár meséljetek ti is, milyen állományotok van?
Előzmény: geler (539)
geler Creative Commons License 2007.07.21 0 0 539
Az én Maratonmanom, amely ötből öt helyezést és díjat is szállt 1000 km felett, egy ilyen otromba góliát tojóból kelt. De nem csak ő, hanem vagy további öt-hat testvére is. Mindegyik többszörösen és szemrebbenés nélkül maratonsikerek halmozói voltak.
Az apa egy fantasztikus kinézetű, "életben egy ilyen" típusú fogott holland kék hím, az anya ez a hatalmas fogott német kovácsolt tojó. Ha nem ismertem volna a gyerekeket, eszembe nem jutott volna megszerezni. (Nem is szereztem meg, amit később meg is bántam.)
Azt hiszem, ez a család volt, és még sokáig marad is Magyarország legjobb maratonversenyző családja. Hol van, volt vagy lesz olyan, hogy 8 gyerekből 5-6 eredményes 1000 km felett?
Nem ismered, de itt helye van: a szóban forgó tenyésztő Fabók Ferenc Pesterzsébeten. Egyszerű ember, és nincs haverja, aki reklámozná.
Előzmény: geler (538)
geler Creative Commons License 2007.07.21 0 0 538
A pihekönnyű galamb sem okvetlen jó, illetve általában rossz, meglátásom szerint. A galambnak kell rendelkeznie testtömeggel.
Nagyon javaslom, és ezen sokan indokolatlanul mosolyognak, pedig tonnaszám tudok ellenpéldát mutatni, szóval javaslom az erős, sőt, mély, nagytestű tojók tenyésztésben történő előnyözését. Ezek általában nagy tojást tojnak, és a fiatal hendikeppel indul.
Sajnos, a postagalambtenyésztés ilyen brutálisan egyszerű eljárásokon múlik.
De ez persze, velejéig eretnek nézet a pedigreé-fanoknak.
Úgyhogy ez a tanács maradjon köztünk. :-)
Előzmény: Neon Licht (537)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.21 0 0 537
Az erőnléti felkészülés azt jelenti az esetében, hogy végigszállta az összes versenyt. Özvegységben van, de ez csak annyit jelent, hogy a tojójától el van választva.
Hohl? Talán csak érintőlegesen, mert a nagyapja a székesfehérvári Szabó Feritől (D1)van, ő egyszer hozott Hohl galambokat magához. 3/4 részben Máj.
Ez az apja:
Lepke
Ő egy megszakíthatatlan csapatgalamb volt, pihekönnyű. Sajnos csak a lista vége volt neki reális cél. Benne lesz a "keresztezési programban ő is :)
Előzmény: geler (533)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.21 0 0 536
14.45, hülye vagyok.
Előzmény: Neon Licht (535)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.21 0 0 535
Győrben. 12.45'
Előzmény: videoton63 (532)
geler Creative Commons License 2007.07.21 0 0 534
Nincs véletlenül köze Hohl József törzséhez?
Előzmény: geler (533)
geler Creative Commons License 2007.07.21 0 0 533
Négyet helyezni egy hosszú versenyről már nem rossz. Én is gratulálok.
És külön tetszik, hogy a hím láthatóan jó állapotban van, fel lett készítve, erőnlétileg biztos.
Előzmény: Neon Licht (531)
videoton63 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 532

szia neon gratulalok mikor jött,?hol galambászkotsz?

 

Neon Licht Creative Commons License 2007.07.21 0 0 531
Úgy néz ki 4 beesik Stendalból, juhé!
Az első hazaérkező

Sötét Hím

pedig egyesületi díjas!
Rég volt ilyen és nagyon örülök.
paxlet Creative Commons License 2007.07.21 0 0 530
Köcce. A könyv marad.
Előzmény: videoton63 (529)
videoton63 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 529

Bocs ha valakit ki hagytam azért biztos még sok van de én sajna csak ennyit ismerekmindegyiket bátran ajánlom , azt hiszem a d16 ban versenyeznek az egy jo kis baráti egylet keresd őket A könytől ne szabadulj inkább szerezz még mellé minnél többet

Bár nem tudom milyen tudásszintú vagy azért mindig lehet tanulni

 

videoton63 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 528

hi Paxlet

Aradi Lászlo

Kukkel Jozsef

Jámbor Zoltán

Dávid Zoltán

 

Előzmény: paxlet (526)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 527
Hi!! Hs gondolod szívesen megszabadítalak az Anker könyvtől.(De csak ha értékelhető állapotban van.)
Előzmény: paxlet (526)
paxlet Creative Commons License 2007.07.21 0 0 526
Hello mindenkinek
Elkezdenék postázni mert kertes házat vettem. Van egy üres garázsom, amit átalakitanék 3,90x6,20. Örököltem egy muzeális fatokos orát, és egy "repulö keresztrejtvény cimü könyvet.
Martonvásáron tudtok jo galambészt, akitöl lehetne figalambot szerezni?
geler Creative Commons License 2007.07.21 0 0 525
Az angolszászok ebben bolondok.
Schaerlaeckens idéz valaki valahogy így: Mr. X vett tőlem egy származási lapot, és én emellé odaajándékoztam a galambot is.
Előzmény: tubi2002 (523)
geler Creative Commons License 2007.07.21 0 0 524
Van egy rövid cikkem Toye módszeréről. Ez például erősíti az első keltés a legjobb elképzelést. De továbbra is csak elkézelés, és nem abszolút igazság.
Előzmény: extra pizza (516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!