Keresés

Részletes keresés

bmalag Creative Commons License 2007.07.22 0 0 591
nem is hallottam róla. jó rég lehetett:)
Előzmény: tubi2002 (589)
bmalag Creative Commons License 2007.07.22 0 0 590
minidg vonzott a horgászat. egyszer kipróbálom.
Előzmény: Neon Licht (583)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 589
egyszer kezdő koromban beült hozzám egy monori spori galambja, bizonyos Laukó sporttársé... egy időben sokat jártam arra, mostanában keveset.
Előzmény: bmalag (587)
videoton63 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 588

      én vok az utolso dőrzsölős himlő elleni miért szüntetik be vagy tiltják meg ami olcso ?

Vannak galambászok akik szivükre vették a dolgot az őregbá irása után és ajándéksa adtak galambokat hogí széles táborunkat megvédjék az álltalánositásoktol Ugy teljes megelégedésükre

 

 

bmalag Creative Commons License 2007.07.22 0 0 587
nem vagyok győri. monori vagyok. egyengeti a kerületét szépen, hol jó döntéseket hoz, hol szidják. de többet nem tudok.
Előzmény: tubi2002 (581)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 586
gyorsan írom, mert úgy érzem féálreérthető vagyok: a gelert kiakasztó történetből indultam ki, amelyet valamelyest én is ismerek...
Előzmény: tubi2002 (584)
bmalag Creative Commons License 2007.07.22 0 0 585
ennek annyi lehet a hátránya, hogyha valaki kimarad és később ér haza akkor az nem kap poxot. fiatalmenő haverom szükségtelennek tartja a fiatalok féreghajtását. szerinte nem is kell az, meg közel is a szezon és megviseli őket. én sem szoktam féreghajtani őket bár én nem vágom a fiataltémát.
Előzmény: tubi2002 (578)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 584

na, mégsem tudok aludni :)

 

csak arra lennék kiváncsi, a lajtán túl is úgy van, hogy a galambászok (egy része) ki nem állhatják egymást? vagy minden az általános magyar mentalitásból fakad? nem akarok politizálni, de időnként az az érzésem, idióták országa vagyunk...

 

bocs, senkit nem akartam megsérteni :)

Előzmény: Neon Licht (583)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.22 0 0 583
Mint győri, Scheily személyéhez nem szólnék.
A szárnyas időről szóló fordulatod ősi szamuráj változata:
"Ha elég sokáig ülsz a folyóparton, ellenséged hulláját arra sodorja a víz."
Előzmény: geler (577)
geler Creative Commons License 2007.07.22 0 0 582
A férgesedés ritka madár. Szerintem hagyd a csudába! Himlő ellen vakcinázz, de utána várj tíz napot minimum. A himlőoltás az ötödik nap körül fogan meg, és lázas állapotot, elesettséget, röpülési kedvetlenséget okoz. A galamb ezért békén hagyandó.
Előzmény: tubi2002 (578)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 581
ti győriek vagytok, mi van most a Scheilyvel?
Előzmény: bmalag (580)
bmalag Creative Commons License 2007.07.22 0 0 580
én úgy hallottam Szabó Imre már fel is számolt. elosztogatott, levágott, elege lett.
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.22 0 0 579
Buzás J. említette, hogy egy forrása (talán éppen az a személy, aki itt elméleti lehetőségként felmerült) gyürűtlenül ad ki rokontenyésztett fiatalt. De mindenképp csúf történet.
Előzmény: tubi2002 (576)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 578
lassan megyek aludni, de még egy kicsit elrágódom rajta, hogy ha holnap este lenyomom a fiatalok torkán a féregűző kapszulát, vajon szombaton kezelhetem-e őket pigeon pox-szal.... persze csak este, mert délelőtt elviszem őket az első edzésre.
geler Creative Commons License 2007.07.22 0 0 577
Sajnos, a Maratonman az előző életemnek része. Sikerült tudatlanul elpancsolni. 1996-ban kezdtem el istenigazában átgondolni a rengeteg elfuserált galambászdolgomat. 2000-ig szétszakított a szövetségben végzett végtelen mennyiségű munka. Tavaly emelkedtem ki a mellőzésem miatti sértődöttségből (2000-ben 66 dunántúli egyesületi elnök egy zsíros ökörsütésen döntött úgy, fogadta meg azt, hogy Scheilyéket támogatja. Ez kibaszottul felháborított, és azt mondtam, megérdemlitek, hogy szivassanak benneteket. Ez meg is történt, és ráadásul Scheilyt is kiszórták a brancsból... Mint mondtam volt, a szárnyas idő eljő...)
A Maratonman nincs többé. Mással foglalkozom.
Előzmény: Neon Licht (571)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 576
gelernek igaza van. alapelv, hogy hallgatassék meg a másik fél is. egyébként nem ritka, hogy nagy tenyésztők gyűrűtlen fiatalt adnak, éppen azért, hogy a delikvens nehogy kisértésbe essen és elkezdje röptetni őket. a KONKRÉT esetet én nem ismerem, ezét valóban indokolt az óvatosság, ahogy geler is tanácsolja.
Előzmény: geler (575)
geler Creative Commons License 2007.07.22 0 0 575
Nem illik, és személyiségjogilag törvényellenes nyilvánosság előtt hamis vagy bizonyíthatatlan ténybeli állításokat tenni, de a nevezett történetet éppenséggel ismerem, és a leírt körülményekből személyesen, segítség nélkül, én magam óhatatlanul Lázár Tiborra asszociálok. Ez természetesen csak magánvélemény.
Az öregbá, dr. Simon Emil, idős és köztisztelt állatorvos, és szivélyes kedves viszonyt ápolunk egymás közt.
Előzmény: videoton63 (572)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 574
csatlakozom. nekem van egy számítógépes progim, de sok mindent nem tud, amit kéne. pl. szeretném bekönyvelni az oltásokat is, beírhatom ugyan a megjegyzés rovatba, ám az megjelenik a származási lapon. geler, egy olyan progi kellene, amely a tenyésztésben és a dúcvezetésben is használható, naplót lehetne benne vezetni és számos kigyűjtési lehetőséget kínálna fel. pl. kigyűjthessem egy galamb leszármazottait, összegezhessem helyezéseit, mikor mivel volt oltva, stb. biztosan érted, miről beszélek.
Előzmény: Neon Licht (571)
tubi2002 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 573
szia, csak most jöttem haza. gratulálok! Ikladon nem volt ilyen jó a helyzet, de kettő aznap megjött, mindkettő közeli rokonságban van Első-vel.
Előzmény: Neon Licht (543)
videoton63 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 572

Ok rendben meggyőztél de ha jol tudom a teszttelepeken versenyek végén eredményeik alapján elárverezik a madarakat gondolom ott elég sok a vége az árnak kis pénzü magyar galambász nem mondja ki az utolso szot

amaradék tovább tenyésztett galamb meg olyan mint ha én árulnám a saját világbajnok tagszövetségi 238 adik galambjaim mindig olyan származásilappal amilyenre épp kereslet van

Más gewler te rálá

tásod nagyon nagyon komoly régebbi galambász magazinban panaszkodott egy őregbá valami LT monoggrammu illtőre hogy a végén már gyürünélküli galambokat is adott el neki létezik ilyen és a monogram mond e valamit?

 

 

Neon Licht Creative Commons License 2007.07.22 0 0 571
A szabadkézi származási lap szerintem még értékj is, ha egy híres galambásztól van. Nekem egy progi is megfelelne, de a Ducika árát nem sikerült megtudnom:)

Amúgy Geler, a Maratonman vonalán kívül, mivel dolgozol?
Előzmény: geler (570)
geler Creative Commons License 2007.07.22 0 0 570
Talán 1999-ben (?) én adtam fel a repülőre a dél-afrikai teszttelepre küldött magyar csapatot. Mindeközben alkalmam volt a származási lapokat megszemlélni.
Először is lehangoló volt, hogy mindegyik csak magyar nyelvű, szabadkézzel ákombákomozott irat volt.
De a legfontosabb benyomás az volt, hogy szinte minden galamb közvetlenül világhíres belga tenyésztőktől importált szülőktől származott. Kicsit röstelltem is magam, hogy akkor ez miért is magyar csapat?
Simán hihető a Drapa-származás. Kilónyi mennyiségben láttam ilyent.
Előzmény: videoton63 (569)
videoton63 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 569
 

Tubi2002

Bocs nem akadékoskodni akarok de a tesztelepi galambokkal van egy kis gondom

kérlek ird meg ha Te küldenél egy teszttelepre galambot aminek a szüleit Andreas Drappátol vetted 3000 euroért Te ráirnád a származási lapjára?

mert akkor treningek előtt elvesznének

Neon Licht Creative Commons License 2007.07.22 0 0 568
Mit gondoltok a tenyészcentrumokból történő beszerzésekről?
Elképzelhető-e, hogy pl a Natural értékelhető Leus-öket, sőt Horemans-okat árul?
poszti3 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 567
Én szívesen hozok tőled fiatalokat hogy kisebb legyen az állományod:)))))))))))))))
Előzmény: videoton63 (562)
Neon Licht Creative Commons License 2007.07.22 0 0 566
A kékek kissé gyorsabbak. Az Athéni tojó elég stabilan örökít, talán egy marathon-tenyésztő jobb hasznát venné. Én gyorsabb álományt szeretnék, ezek mellett kissé elment az idő. Bár ha mindent megadnék nekik, talán ismét a régiek lennének.
Előzmény: poszti3 (565)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 565
És jó kis galambok?
Előzmény: Neon Licht (555)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 564
Először megszeretném tanulni az alapokat. Én mindenhol a legjobb akarok lenni, és ezért ami tőlem telik mindent megteszek, hogy elérjem a célt.(Persze normális határok között.) A 21 évemmel még ráérek a legjobbak között lenni.
Előzmény: Neon Licht (557)
poszti3 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 563
Ezt nevezem én galambnak.
Előzmény: Neon Licht (555)
videoton63 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 562

Posztinak a "kis" Aradit ajánlom de tudnod kell hogy ilyenkor már fiatalt nehéz beszerezni mert szedik szét a galambokat a nem  iparszerü sztárgalamb nevelők

Keresd a kapcsolatot vele és tavaszra kóss le fiatalt vagy az idei fiatalok versenye után mikor duc rendet rak nála biztos marad neked valo de az csak tenyésznek jo

neon nekem a tenyészeim nem homogének :))))))

uj dimenzioban müvelem a tenyésztést 44db tenyészem van mind máshol kiöregedett verseny galamb vagy lefáradt tenyész első hallásra biztos ilyesztő viszont kevés pénzből csak igy jutottam belga gyürüs Wan wanroy himhez van de pol drappa AD vannak Arden jeim Leus tojok

Afrodite csemete gaby vandevabéle és még sorolhatnám ami a lényeg 75 fiatalt oltottam le és várom a fiatalok versenyét

Geler a magázodásra  váltásom oka a tisztelet adásom jele volt megmondom őszintém kellemesen csalodtam szt hittem egy valami szakkönyvből ki másolgato "

 

 okoska 2 vagy de rájöttem hogy rajtam kivül is vannakokos emberek :))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!