Keresés

Részletes keresés

Neon Licht Creative Commons License 2007.08.11 0 0 951
El nem vesznek, szerintem, legalábbis csak ezért nem.
Hallottam, hogy van aki éjjel-nappal világít, hogy teljes legyen a vedlés. De azzal már alighanem elkéstél.
Fészekállapotról, vagy özvegyen, úgyanúgy röptetve, mint az öregeket, mindent megnyernének. Már ha jók.
Előzmény: postatubi (950)
postatubi Creative Commons License 2007.08.11 0 0 950

Üdv mindenkinek!

A fiatalokkal kapcsolatban lenne kérdésem felétek. Olvastam itt vkitől, hogy az a fiatal amelyik az 5. ik tollát dobta nem eredményes a versenyeken. Az én fiataljaim közül 2-3 már a 9. tollát kezdi dobni a többi meg az 5-6 7 et. Eddig voltak kb 7 edzőúton de nem veszett 1 sem. Mire számíthatok a versenyeken?

balika14 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 949
Hello na van ?
Előzmény: tubi2002 (923)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 948

 

Hát persze, hogy rohadt idegesítő, ha galambok az ember képébe repülnek!

Anker által leírt Wringer fogalma  nem az ha  a galambok falra másznak mihelyt a gazdát meglátják! Ezek nagyrésze versenyzésre és tenyésztésre nem alkalmas!

"Wringer német szó, az értelme küzdő, harcos, makacs, erőszakos"

 

Már fiatal korában a fészekben védi magát csipked,  és csapkod a szárnyaival, ha gyűrűzéskor a csörét megfogjuk erőszakassan probálja kihúzni az ujjaink közül.

Később felnött korukban még határozottabban teszik ugyan ezt, s ha nem enged az ember többször néhány tolla bánja! De ha nem eldobjuk a galambot hanem csak kinyitjuk a kezünket akkor néhány másodpercig még elálldogál a kezünkön s csak késöbb repűl el!! Ezeket a tulajdonságokat - bár nagyon hasonlítanak az idegbeteg félős galamb viselkedéséhez-hosszas türelmes megfigyeléssel  meglehet egymástól különböztettni! A WRINGER galamb nem fél!!!

De Anker úr sem azt írta, hogy minden wringer jó is!!!! Ez csak 1 jó tulajdonság amit az  általa ismert klasszis galamboknál tapasztalt.

Előzmény: Neon Licht (945)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.11 0 0 947
Elég valószínű, hogy Anker túlértékelte a wringerséget. Talán Gyulai írta valahol, hogy klasszisok 80 százaléka intelliegen, békés, 20% wringer. Azóta, a Jannsenek terjedésével ez a különbség még nagyobb lehet.
Nem tudom hogy van, de Jakab Sándor Ali-ja biztosan wringer.
Előzmény: geler (927)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.11 0 0 946
Helyes ez a fiatal Atis. Az igazán idegbeteg galamb nem ilyen okos arcú. Ha a kezedből eszik, minden rendben. Talán a dúcod nem jó méretű, ahol hajlamosak a galambok menekülni, ott hülyítik is egymást.
Előzmény: .::atish::. (933)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.11 0 0 945
Azt szokták mondani, hogy az ideges galamb annyira stresszeli magát a szállításkor, hogy könnyen elveszik(tartalékait már oidafele felemészti), vagy ha nem, könnyebben megbetegszik.
Szerintem ez kissé túl van spirázva, az idegesek néha gyorsak is, csak nagyon hozzászoktak a galambászok a jámbor Janssenekhez.
A helyzet azonban az, hogy nem mindegyik galambász tud barátja lenni a madarainak, ha azok a képébe repülnek. Én sem.
Előzmény: koja 56 (940)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.11 0 0 944
A Kennedy féle mini dúc nagyon tetszik. Ám valahol a tenyészeket és fiatalokat is tartani kéne.
Előzmény: .::atish::. (942)
csipi 09 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 943
sziasztok ezt is megnézhetitek
www.dumonederland.nl
Előzmény: .::atish::. (942)
.::atish::. Creative Commons License 2007.08.11 0 0 942

Sziasztok! Szerintetek ezek a dúcok jók lehetnek?

1. http://www.redroselofts.com/alfredos_loft.htm

2. http://www.redroselofts.com/alans_loft.htm

3. http://www.redroselofts.com/kennedys_loft.htm

 

A három közül szerintetek melyik a legpraktikusabb?

videoton63 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 941

Köszönöm a tanácsokat  , betartom 

Sok sikert minden Sporttársnak

koja 56 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 940

Nem okvetlenül kell a "vad" galamboktól fiatal korban megszabadulni /geler/

Mint minden álat idomításhoz a versenygalamb neveléséhez is türelem és sok szabadídő kell! Természetessen az más ha már felnőtt galambról van szó akkor nálam is selejtezési szempont a vadság. Ha két amúgy egyforma teljesítményű galamb közül kell vállasztanom akkor a vad megy!!!!

Előzmény: .::atish::. (939)
.::atish::. Creative Commons License 2007.08.10 0 0 939
Ettől biztos nem szabadulok meg! Tegnap már a kezemből evett. Lassan hozzám szokik...
Előzmény: geler (938)
geler Creative Commons License 2007.08.09 0 0 938
Szabadulj meg a vad galamboktól! Tedd félre az érzelmeidet, reálisan gondolkodj!
Előzmény: .::atish::. (933)
geler Creative Commons License 2007.08.09 0 0 937
Mármint a sötétítés lassítja a vedlést. Nem a lepedő. :-)
Előzmény: geler (936)
geler Creative Commons License 2007.08.09 0 0 936
Ha én olyan okos lennék, mint gondolod, nem itt kopácsolnám a billentyűket.
De azért elmondom, mi a jó szerintem.
Ennyi galambot nem lehet jól megmozgatni 8-10 berakási lehetőséggel. Minden 3. úton tudsz egyet-egyet berakni, ha így cserélgeted őket, többségük így elveszik, és semmit nem tudsz meg róluk.
Válaszd ki azokat, amelyek most 1-2-3 tollat vedlettek, és azokat röptesd. Ha nem nagyon veszős fajtát tartasz, ehhez elég 40 db, ha egy-egy utat ki is hagysz velük, az még talán nem vészes. Sötétíts napi 8-10 órát a dúcodban, ha végig ott akarsz állni a startnál. Erre egy lepedőszerű szövet alkalmas. Ez visszafogja a vedést.
Ha van olyanod, amelyik túl van a testi tollak vedlésén, azt is vedd a csapatba, de erre kevés az esély.
Az 5. tollat eldobott fiatal nem repül, és hagyni kell békén otthon, amíg testi tollait ki nem vedli. Botorság azt gondolni, hogy ez nem számít.
Az ösz végén pedig a nem repülők közül azokat tartsd meg, amelyik az eredményes rokonra hasonlít, és vágd le, ami a dilinyóra üt.

De a legfontosabb szabály: mindig minden fiatalt röptess legalább 150 km-ig a kerülettel, és ha erre nem látszik biztosnak az anyagi lehetőséged, inkább kevesebbet hagyj. A sok nem röptetett fiatal sokkal többe lesz a 8 hónapi felesleges tartással, mint amennyi a röpköltségük lett volna.
Ne nézd, hogy beltenyésztett, szép, kedvenc! Mindnek menni kell, és helyt kell állni.
A fiatalon tanulatlan egyéves roppant kétséges értékű. Többnyire semmit sem ér.
Előzmény: videoton63 (931)
paxlet Creative Commons License 2007.08.09 0 0 935
Aki nem tudja leinteni a családját, az nem lesz galambász. De semmi más se:DÖ
Előzmény: csontlefant (929)
geler Creative Commons License 2007.08.09 0 0 934
A postagalamb-versenyzés a mai formájában nagyon szigorú életrendet követel a galambásztól is. A versenyidőszak alatt (már aki eredményes is akar lenni) órarend pontosságú munkád van. A módszerek sokfélék, ahogy a Rómába vezető utak is mind mások, tehát annyi szabadságod van, hogy kialakíthatod a rendszered saját lehetőségeid szerint, és minden rendszerben van jó motívum is. Ha csak délután érsz rá, akkor délutánra szervezd a tennivalókat.
Nincs egyetlen helyes időbeosztás, mindegyik jó... ha betartod.
A költségesség relatív. Én úgy látom, hogy évi 100 ezer forinttól már lehet jól galambászni. És azért relatív, mert ez némelyeknek bagatell, másoknak komoly többletköltség.
A bérelhető dúc nem létezik, de léteznek szerény nyugdíjú háztulajdonosok, akikkel megegyezhetsz arra nézvést, hogy padlásukon vagy udvarukon dúcot létesítesz.
Persze ez feljebbpiszkálja a költségeidet.
Előnye is van, sokszor érdeklődésből beszállnak közreműködőnek a galambászás mindennapi teendőibe.
Előzmény: csontlefant (929)
.::atish::. Creative Commons License 2007.08.09 0 0 933

Jó estét! Este csináltam pár képet röptetés közben. Szép volt a naplemente.

 

 

Ő pedig az egyik kedvencem. Sajnos elég vad, de remélem megszelidül. Kár, h tavalyi gyűrű van rajta. Amúgy bocsi a xaros háttér miatt, de ma nem takarítottam...

 

karimax Creative Commons License 2007.08.09 0 0 932
"Mi a véleményetek költséges és időtraboló hobby ez?"


ÁÁÁÁÁ dehogy......
Előzmény: csontlefant (929)
videoton63 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 931

T. Geler !

A tanácso szeretném kérni , hétvégén kezdődnek a fiatalok treningjei,

 

sajnos csak harnmincra van pénzem befizetni a nevezést .de 75 van

külőnbőző koru fiatal .

hogy pakoljam őket hogy eredményes is legyek de minden egyed meg legyen mozgatva hétköznap is reptetünk az első héten igy három ut lesz már jövő vasárnapra

 

videoton63 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 930

Sziasztok!

Ujházy Péter :Őzvegy versenyzés:1-2 , most jelent meg a harmadik könyve a kiállitáson már árulta sajnos a cime nem jön be

Stram : Galamb versenyzés

Vercseg :Galamb ..... valami ez is nagyon jóés még van valami kimondottan galambbetegségekkel foglalkozó könyv sajnos a cimet nem vágom bár sokat olvasok de nem foglalkozom az iroval

De a lényeg ,ha rám halgatsz a galambász barátodnak jár a régi galambász magazin azokban nagyon sok okosságot találsz

kérd tőle kölcsön az számoda érdekes cikekket fénymásold ki belőle előbb utobb ősszeáll egy külőn kis koska füzet amiben a számodra fontos dolgok vannak

 

 

csontlefant Creative Commons License 2007.08.09 0 0 929
Tudnátok nekem ajánlani más szakirodalmat magyar nyelven. Lehetóleg, amit be is lehet szerezni.
Egy jó ismerősöm is galambászik. Kicsit fújnak rá a családjában, hogy költhetné pénzét és idejét másra is. Szerintem is, járhatna kocsmába.:)
Mi a véleményetek költséges és időtraboló hobby ez?
Létezik olyan, hogy bérelhető dúc?
csontlefant Creative Commons License 2007.08.09 0 0 928
hali
geler Creative Commons License 2007.08.08 0 0 927
Anker időnként átment regényíróba. De kétségtelen, hogy az általad idézett szakasz értelmezhető tudományos álláspontként is.
A tartalmával persze sokat vitatkozhatnék. A jó galambjaim egytől egyig kedélyes és barátságos lények voltak, azok sosem verekedtek vagy harciaskodtak. De ez lehet az én válogatásom következménye is.
És Dunát lehetne rekeszteni azokkal a klasszisokkal, amelyek nem wringerek.
Előzmény: Neon Licht (925)
balika14 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 926

Helló ha van elküldenéd ?

A cimem Győr-Moson-Sopron megye 9121 Győrszemere dozsa ut 21 .

Ellöre is köszi

Előzmény: tubi2002 (923)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.08 0 0 925
Anker azért használhatta könyvének címében a rejtvény szót, mert nem spórolta ki belőle az ellentmondásokat. Más jó galambászok (akik, ha tényleg jók, kétségeikkel is dolgoznak, csak nem vallják be) eltökélt egydimenziós véleményt alkotnak, de hogy komolyan is vennék azokat? Ezt meghagyják a követőiknek, akiket jövőre is meg kell verni.

"A klasszis galambok magatartásukkal már egészen fiatal korban felhívják magukra a figyelmet. Előbb bátrak a fészektányérban, majd... a fiatalok dúcában harciasan, otthonosan viselkednek.
Nekik van a legjobb minőségű tollazatuk, szinte soha nincs hasmenéses ürülékük, ülőkéjüket önbizalommal védik, hamarabb befejezik az evést, mégis jobb kondícióban vannak. Gazdájukkal bizalmaskodók stb, egyszóval életrevalóbbak a többinél.
..
Imponáló viselkdésüket később is megőrzik. Van ,amelyik nem engedi magát kézben tartani. Addig bizkózik a kezünkben, amíg el nem engedjük, de elengedés után hosszú másodpercekig álldogáll tenyerünkön, sőt csipkedi azt. Mások kezünkben is turbékolnak. Azután ott vannak az érdeklődők....kiváncsian nézegetnek, pupillájuk..szűkül és tágul.."
Előzmény: geler (916)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.08 0 0 924
Hú, arra én is beneveznék, költségtérítéssel. A régi A4-es a jó. A Gazda kiadás rossz, az örökösk megváltoztattak benne mondatokat.
Előzmény: geler (920)
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 923

lehet, hogy van még néhány öreg gyűrűm, megnézem.

Előzmény: balika14 (915)
csontlefant Creative Commons License 2007.08.08 0 0 922

Székesfehérváron lakom.

Munkahelyemen lassacskán be tudnám szkennelni.

Viszont az a bajom a szkenneléssel, hogy megrongálná a könyvet. Nagyon ki kell hajtani, ezért a lapok kiszakadhatnak középről. Úgyszint fénymásoláskor.

Gondolkozom még valami megoldáson.

Előzmény: geler (920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!