Keresés

Részletes keresés

extra pizza Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1131
Természetesen nem hiszem.

Évekkel ezelőtt volt egy próbálkozásom a tenyésztésben. Steinmann Istvántól hoztam egy fakótarka tojót. Származása elsőrangú volt, kipróbáltam versenyeken is. Fiatalon champion lett, egy kerületi III díjat is szállt. Métersebessége hajszálra ugyanannyi volt, mint az első és a második galambnak, a mai napig nem értem, miért pont az enyém lett a harmadik.

Ezzel aztán a tenyésztésben semmire sem mentem. Talán rosszul döntöttem, amikor akkoriban ragaszkodtam a Schaub-Máj vonalamhoz, de egyetlen használható utódot sem eredményezett a keresztezés.
A Steinmann tojó egyetlen dolgot masszívan örökített, a féktelen idegességet. A dúcom tele lett apró menekülő galambokkal 5-6 év próbálkozás eredményeképp.
Végül kiselejteztem az egész famíliát.
Előzmény: geler (1127)
geler Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1130
Az ilyen állítások, hogy a rossz idegzetű veszik el, meg Elefánti azon mondata, hogy a jó fiatalgalamb nem veszik el egyből 80 km-ről engedve, kérdésesek. Pláne azzal összevetve, hogy sok jó galambom volt, amelyik fiatalon csavargott. A 6029-es fakó tojóm pl. tavasszal jött haza, egész télen csavargott, a tolla valósággal meg volt feketedve. Két évesen ker sampion lett. Sajnos, még az évben leadtam egy keményre sikerült Magdeburgban.
Előzmény: bmalag (1125)
geler Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1129
Nekem mondod? Szerkesztettem vagy öt szövetségi évkönyvet, ismerem az elbizakodott embereket.
Előzmény: koja 56 (1123)
.::atish::. Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1128
Már ma el is lett bontva a régi galambházam. A galambok a szomszéd galambházában vannal ideiglenesen elszállásolva. Majd vasárnap pislognak, hogy mi lett a régi dúccal.
geler Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1127
Azért Te sem hiszed, hogy egy előnytelen színre homozigóta állomány maga a minőség. Kénytelenek vagyunk időnként közbeavatkozni. Hogy helyes-e a döntésünk, az nem mindig világos.
Vannak sokkal durvább példák is a tárgyban. Pl. volt egy család nálam, amelyik roppant nehezen tojó galambokból állt. Hetekig hordozták a tojást. A tojót nem tudtam küldeni, mert sosem tudtam, mikor tojik ténylegesen, a hím pedig csont-bőr volt az idegtől és az állandó fészekrehajtástól.
Előzmény: Neon Licht (1115)
balika14 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1126
helló hol laksz? ha nem tul messze akkor érdekell
Előzmény: videoton63 (1076)
bmalag Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1125

én ötszörös ált. kerbajnoktól hallottam a napi tréninget. fiataloknál napi 2-3 tréninget. az indok az, hogy a gyenge idegrendszerű nem bírja és őt már nem kell tovább pénzelni. én is kipróbáltam a napi több tréninget de mindenki hazajött. aztán többet nem csináltam.

de én inkább az öregek versenyére koncentrálok és a szezon elején sűrítem a tréninget. azt figyeltem meg hogy komoly tréningeztetés (májusban naponta, később hetente 1-2 tréning) után több a díj. volt év hogy nem hordtam őket nagyon csak pár tréninget kaptak szezon előtt. a csapat akkor is jött szépen de a díjakat lehalászták előttem az egyesületben.

idén májusban minden nap jöttek velem a melóhelyre (30 km) és mindig 20-21 perc repülés után rögzítette őket a mega. gondolom, hogy ásítoztak meg anyáztak már repülés közben de ez volt reggeli házkörüli tréning helyett. marha sok pénzbe került és sok km ment a kocsiba, az én szintemen (0 galambeladás) ez nem éri meg, jövőre csak heti 1-2 tréning lesz plusz a hétvégi kerületi tréning. szezonban marad a heti 1 tréning és a verseny.

 

" egy galamb "ijedtében" csinált egy jó maratonos helyezést "

ez tetszett koja 56! főleg, hogy maratonos mondta. gyakran túl nagy hangsúlyt kap kis hazánkban egy maratonos eredmény, ami a vezetésnek-lapszerkesztésnek köszönhető és felettébb piszkálja a csőrömet.

Előzmény: koja 56 (1123)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1124
A Horn féle könyv? Amelyikben Szappanos ír a postákról?
Előzmény: koja 56 (1122)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1123

 

 Szép látvány lehetett a sztrájkoló postagalamb csapat séta közben!

 

 Azért annyit hozzá tennék, nem kell mindent elhinni azon sporttársainknak akiknek megy a szekér, hogy ezt meg ezt csináljuk, igy meg úgy etetünk, itatunk, igy meg úgy tréningezünk!Próbáljon mindenki a saját lehetőségeihez alkalmazkodó módszert kidolgozni, azt következetessen betartani és az évek alatt ahoz a módszerhez selejtezni a galambokat. Ha elég kitartó akkor 2-3 év múlva már jelentkeznek az első sikerek!

Én elég szép eredményeket értem el a maratoni versenyeken, de még soha nem csináltam esti tréninget galambjaimnak, mint néhány hulló csillag állítja magáról!

Ha valakinek volt már 1-2 jó galamb a ducába (és ha néhány versenyszezont lejátszott akkor biztos, hogy volt) akkor tudja, hogy  az a galamb ha formába lendült (sokszor a tenyésztő tudta nélkül) akkor az képes volt díjat szállni,  ha valakinek egy szezonba több ilyen is össze jön akkor nyert ügye van, a galambok dolgoznak Ő meg oktat! Ez főleg a maraton versenyeken tapasztalható, kemény árat kell nekik érte fizetni, hogy rájöjjenek, ha egy galamb "ijedtében" csinált egy jó maratonos helyezést az még nem biztos, hogy igazi maratonos génekkel rendelkezik! Szerintem  ha 3-4 x helyezi magát ilyen versenyen az már igen!

Ha többször az még jobb.

Előzmény: geler (1111)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1122

 

Én is tréningeztetem a fiataljaimat, de az előzö irásodból én azt vettem le, naponta viszed őket, ezért kérdeztem,mióta és hányszor?

Én a héten kezdtem, hétfő, kedd, szerda  10 km-en voltak, a harmadik alkalommal a felengedés után 10 percel a ducba voltak 2 kivételével, azok délután jöttek valamikor. csütörtök szünet.

Most értem vissza a Kb.20 km-es tréningről 8 ó 40 kor engedtem és a szomszédom szerint 20 db 8 ó 52 -kor ott volt, én 9 ó 02- kor értem haza még a levegőbe voltak, és a maradék 9 db akkor csatlakozott hozzájuk. 9 ó 08-kor szálltak le 2 perc mulva az egész (29 db) bent volt. A szept 01-i versenyre kosarazásig még 5-6x elviszem őket 2-3 naponta max 40 km-ig. Legközelebb hétfőn, viszem öket. Az idomítás, (tanítás) legjobb eszköze az éhség, nem véletlenül mondják a menők, hogy egy kicsit mindig legyen éhes a galambod!

 

 Nem, ez a könyv  nem csak postagalambokkal foglalkozik, ez úgy álltalában a galamb tenyésztéssel, közte a posta is!

Egy kemény fedelű rajta 4db színes fotó, 4 galamb, egyik sem posta!

Előzmény: tubi2002 (1117)
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1121
mellesleg - bár alighanem ezt nem itt, nektek kellene mondanom -, lapozzatok a Stam-könyv 155. oldalára és olvassátok el A különbség c. fejezetet.
Előzmény: tubi2002 (1119)
balika14 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1120
tubi2002 tese tudod véletlenül ?
Előzmény: balika14 (1116)
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1119

ezért én nem vagyok megszállott. de a fiatalokat kezdéskor szerintem egy kicsit feszesen kell kezelni. a versenyek idején már elég lesz egy-két tréning is.

Előzmény: Neon Licht (1113)
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1118
na ezaz! keresek valami todmányos leírást a galamb repüléséről. csak találok....
Előzmény: karimax (1106)
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1117

ez nem egy kék, műbőr kötésű könyv? ha az, akkor az megvan, csak meg kell keresnem.

 

egyébként csak néhányszor vittem őket és nem idegesek. az idomítás második része, hogy este szűken kapnak, reggel, amikor megérkeznek, várja őket bent a tele etető. így kialakul egy feltételes reflex, amelynél a jel - pavlovnál a csengő volt, amit ha lábával elindított akutya, kapott enni - a felengedés maga: a galamb innen tudja, hogy húzás haza, otthon a kaja vár.

 

ezzel most kísérletezek. de az a meggyőződésem, hogy a galamb esetében sokmindent ilymódon meg lehet oldani.

 

például ha a reggeli tréning után leülnek, fütty és már ömlenek is be, mert kajaosztás. amelyik nem jön be mondjuk öt perc alatt, az ki lesz zárva.

 

akik itt nálunk nagyon sikeresek, azok rendszeresen tréningeztetik a galambokat. te nem?

Előzmény: koja 56 (1104)
balika14 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1116

nem tudja valaki a videoton63-nak az msn cimit vagy az e-mailt ?

 

Neon Licht Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1115
Nem akadémikus, csak sarkított.
Ha a szín szempont, valahol lesz egy olyan pont, ahol a szín a minőség felett győzelmet arat. A jelentősége nem olyan borzasztó nagy, és itt visszakanyarodhatunk oda, hogy nem off, ha valaki jövendő galambjai színét is megálmodja.
Előzmény: geler (1114)
geler Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1114
Példád akadémikus. Hogy kevernék össze egy jót egy közepessel?
Ha két bizonytalanról van szó, akkor lép érvénybe a szín mérlegelése is. Vagy ha egyévesen nullázott, a vörös és nagyon tarka halott. Adok neki előtte lehetőséget.
Előzmény: Neon Licht (1096)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1113
:)
vagy a galambász is besokallhat.
A mindennapi tréning (még versenynapon is hazaérkezés után) árthatott meg Szabó Imrének is.
Előzmény: geler (1111)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1112
Érdekes, de az eredményesség szempontjából nem hiszem, hogy van jelentősége. A legrövidebb verseny is egy óra repülési idő fölött van. A maximális erőt meddig tudja kifejteni? Egy percig?
Olyan, mintha egy hosszútávfutót úgy akarnánk megtalálni, hogy hány mázsával tud guggolni. Persze utána lehet járni...hátha.
Előzmény: tubi2002 (1082)
geler Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1111
Portéka minden nap elküldte a galambjait a gázgyár kecskeméti szolgálati járatával. 10-11 óra között engedték őket.
Az utolsó alkalommal már fel sem szálltak, az egész falka elindult gyalog a mezőn hazafelé. :-)
Ekkor vetett véget a módszernek.
A galamb is besokall néha.
Előzmény: koja 56 (1104)
balika14 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1110

és hogyan tudnák eljutatni hozzám ?

 

Előzmény: .::atish::. (1107)
.::atish::. Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1109
de lehet, hogy el kéne érte jönnöd, ha lesz.
Előzmény: .::atish::. (1107)
balika14 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1108
felvetelek lépj fel
Előzmény: .::atish::. (1105)
.::atish::. Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1107
ezeket meg akarom tartani, de lehet, hogy szerzek neked. Holnap utánajárok, és ha van, akkor a tied.
Előzmény: balika14 (1103)
karimax Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1106
"olyan erővel feszítette, hogy alig bírtam legyűrni."


Fekete Lacit is nehéz legyűrni, pillanatnyi erőkifejtéssel, mégsem Ő a hosszútávúszók királya.


Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy a monoton szériázást kell bírni a szárnyaknak.
.::atish::. Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1105
Előzmény: balika14 (1100)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1104

 Nem idegessek a fiataljaid a minden napos macerától? Gyorsan bemennek ha haza értek?

Hányszor vitted már őket?

 Biztos van jobb is de én csak ezt tudom ajánlani neked egy könyvet, sajnos elküldeni nem tudom, estetleg postán, Mackroft, Heinrich Galambtenyésztés című könyvének 20. oldalán van egy ábra amely a galamb anatómiája címet viseli és a szájpadlástol a nyaki verőérig 35 részletet mutat a galamb testéről!

Előzmény: tubi2002 (1082)
balika14 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1103

nekem van egy olyan feketém aminek csak az egyik szárnyába van csap nem cserélnéd el fakóra ?

 

Előzmény: .::atish::. (1101)
balika14 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1102
oké majd holnap meglátom öket közbe kaptam egy 2002 -eset meg egy 96osat meg töled 4 et még majd kell hat
Előzmény: tubi2002 (1098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!