Keresés

Részletes keresés

kukácska Creative Commons License 2010.08.23 0 0 34279
Ezeknek nem mozgáskorlátozott, hanem agyban korlátozott felíratú tábla kell.
Előzmény: Törölt nick (34277)
kukácska Creative Commons License 2010.08.23 0 0 34278

Öregcsabáról, az Öregcsaba és Kert közötti részről nem hiszem, hogy reggel bárki elbuszozna és délután vissza a ligeti, a kerti vagy a hegyi vasútállomáshoz, hogy onnan menjen be a Keletibe.

Talán 10-15 embert tudok elképzelni, akik viszont azon a részen laknak, de ők reggel a városból kifelé mennek vonattal és délután jönnek vissza. Esetleg fordítva.

Előzmény: Fürtöske (34266)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 34277
Teljesen jogosan kapnak ilyen papírt, ha még az indexet, féket nem tudják használni, a gázpedálra meg úgy ránehezedik a béna lábuk, hogy csak kétségbeesett szlalomozással tudnak haladni Rákosmentén (, hogy nem legyen off)
Előzmény: kukácska (34275)

297 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 34276
Ezt vélhetően mégis sikerülni fog, ugyanis ennek a járatnak semmi más célja, és szerepe nincsen, mint hogy a vonatok menetrendjéhez igazodva közlekedjen, egy meglehetősen rövid útvonalon.

Reggelente annyi dolga, hogy 20, délelőtt 30 percenként menjen egy kört, és kb. 5 perccel a vonat érkezése előtt visszaérjen. A menetidő 10 perc, a reggeli csúcsban pótlékolva pár perccel, hogy a lámpánál állás miatt ne késse le a vonatot.

Délután pedig a sofőr meredt szemmel kémleli a vágányt, ha jön a vonat, átszálltak róla az emberek, akkor szépen elindul., és hazaviszi őket.

Ha ezt az óvodás szintű feladatot sem tudják megoldani, akkor majd szépen megkérjük lev1-et, hogy hajtsa el a BKV-t, és a kerület adja ki alvállalkozásba a dolgot.
Előzmény: kukácska (34274)
kukácska Creative Commons License 2010.08.23 0 0 34275

Ez igaz...

Persze a proli autós még nem szokta meg, hogy a BMW-hez és Mercédeszhez automatikusan jár a mozgáskorlátozottaknak járó igazolvány, mert ők még agyban nem korlátozottak.

Előzmény: sjohn (34248)
kukácska Creative Commons License 2010.08.23 0 0 34274

Feltűnt.

Csak arra hivatkoztam, hogy amikor - részben azonos útvonalon - két már meglévő járatot képtelenek összehangolni a vonatközlekedéssel, nem hiszem, hogy egy újabb járatot sikerül.

Reggel mindössze annyi kellett volna, hogy a 198-as vagy 98-as közül legalább az egyik nem parkol le a megállóba, máris megoldódott egy probléma. Nem csak az enyém, hanem több keresztúrié. Nagyon sokan ilyen esetek miatt ácsorognak inkább az Örsre tartó buszoknál. Nincs olyan ember, aki odamegy a 98/198-as busz megállójához 6,50-re, mert szeretné elérni a 7,15-ös vonatot Inkább bemegy az Örsre busszal, mert 25 perc alatt már oda is beér.

Előzmény: 297 (34273)
297 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 34273
Kedves kukácska, ha nem tűnt volna fel, alább a 197-es számú járatról beszéltem.

A 98-as és a 198-as busz ligeti vonathoz hangolása régóta megoldatlan probléma, és szerintem az is marad örökre. Akkor sem volt megoldva, amikor a busz Keresztúrról indult, most, hogy a világ másik végéről jön, az is lehet, hogy ha akarnák, se tudnák megoldani.
Előzmény: kukácska (34271)
Fürtöske Creative Commons License 2010.08.23 0 0 34272
Egy kis BKV menetrend:

Ma délelőtt felbandukoltam egy ismerősömhöz, aki azzal fogadott, hogy rosszkor jöttem, mert ki kell mennie az Auchan-be, mert a felesége hagyott egy listát, és éppen indulni készül.
Én meg mondtam neki, hogy nem jöttem rosszkor, szatyor van nálam, bankkártya van nálam, és nekem is kellene pár dolgot venni, így mehetünk is.

09:45-kor értünk ki a Kucorgóhoz a megállóba. A kiírás szerint 10:00-kor kellene jönnie egy 162-esnek. A megállóban jópáran már várakoztak, és persze ez nem mérvadó, de volt, aki azt mondta, hogy már egy negyed órája itt áll.
Na mindegy, 10:09-kor jött is a busz.

Viszonylag kevesen voltunk, és mint a férfiak általában, gyorsan be is vásároltunk.
Ahogy a kijárathoz értünk, éppen akkor állt be egy 162-es a megállóba.
Na', gondoltuk, ezt jó megcsíptük, kisétálunk felszállunk, kicsit beszélgetünk, és már indulunk is. :-oDDDD

Az ám'! ahogy a buszról leszálltak, és az ott lévők felszálltak, már indult is tovább mindenkit ott hagyva, aki éppen a megálló felé battyogott a szatyrokkal.
Egy férfi próbált "futni" a szatyorjaival, de baromira nem érdekelte a vezetőt, elporzott.
Ez volt 11:08-kor.
Mindenki csak lesett, mert ugyi a megszokott dolog az volt, hogy a busz beáll a megállóba, és vagy 15-20 percet ott szokott még állni. Legtöbbször a buszvezető le is szokott szállni, és bemegy valószínű inni valamit ebben a melegben.

Na mindegy, így jártunk. De kb. 5 perc múlva jött is egy 162-es.
Felszálltunk, elhelyezkedtünk a csomagjainkkal, és .....
11:47-kor el is indultunk!
Megjegyzem sehol egyetlen útmutató nincs, hogy az Auchan-tól mikor is indulnak (vagy kellene indulni) a buszok. Menetrend ugyan van, amibe szerepel, hogy a többi megállókba elvileg mikor kellene érkeznie a busznak, de az azt nem jelzi, hogy konkrétan onnan mikor kellene indulni.

Keresztúron szálltam le, a szatrokkal már nem akartam a barátomhoz is elmenni, majd legközelebb.

A 98-as - 198-as megállójában már jó sokan várakoztak. Viszonylag rövid időn belül jött is egy 98-as, az nekem pont jó!
Csak lesett mindenki, hogy jóval a megálló elé húzott, ott állt meg. Mindenki, aki ezzel akart menni csak szaladt a busz után. Először azt hittem, hogy félre akar állni valami miatt, de úgy látszik, csak a hűvösbe állt. :)

Na mindegy, felszálltunk. egy-két perc múlva jött egy 198-as.
Nekem csak az volt a furcsa, hogy ahogy a 198-as beállt a 98-as mögé, még az ajtót sem nyitotta ki, a 98-as vezetője már csengetett, ajtó becsuk, és eléggé nagy lendülettel el is indultunk.
Én úgy tudom, hogy ez kettős megálló, ami azt jelenti, hogy a másik buszról átszállókat illene előírás szerint megvárni.
Nos', ha volt ilyen személy, esélye nem volt az átszállásra.
Bár kaptunk egy sorompót, így viszonylag megközelített a 198-as, de sem a III. utcánál (ott meg sem állt), sem a Hősök terénél nem várta meg a mögötte jövő buszt (pedig ott majdnem beérte, mert a lámpa megfogta a 98-ast).

Az "általánosítást" meg jó lenne elfelejteni, mert az ilyesmit azok szívják meg, akik éppen részesei. És ha két-három ilyen esetben hoppon marad önhibáján kívül, baromira nem érdekli az "általánosítás".
kukácska Creative Commons License 2010.08.23 0 0 34271

BKV-járat a vonat indulásához hangolva?! Kérdés, melyikhez.

Ma 7,06-kor értem az Elághoz. Láttam, hogy Hegy felől jön egy 98-as és Kőbánya felől egy 198-as. Gondoltam, hogy ezzel éppen elérem Ligeten a 7,15-ös hatvanit/gödöllőit, amelyik a Keletibe megy. Egymás után álltak be a 198-as régi végállomásához, azaz a kínai bolt elé. Megvárták amíg felszáll mindenki, majd ott szépen leparkoltak és buszvezető-találkozót tartottak a szemetesnél, ugyanis mindketten rágyújtottak. Udvariasan megkérdeztem őket, hogy megváltozott valami a menetrendben és ez a leszállóhely, nem a leszálló és felszálló egyben? Az egyikük rámmordult, hogy ne szórakozzam már velük és ha eddig nem vettem volna észre, itt legalább 5 perces várakozási idejük van. Ők 7,15-kor mennek tovább Liget felé.

Miután így esélyem sem volt elérni a vonatot, megvártam a következő zöldet és elindultam a 261E-hez, ami természetesen az orrom előtt kihúzott a megállóból.

Előzmény: 297 (34268)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 34270
Szerintem ez így általánosítás. Sokkal többen állnak meg szabálytalanul vagy másokat akadályozva, más tipusú autókkal.
Egyébként nem volt úgy egy ideig, hogy a rendőrség mellett ki lehetett hajtani a Ferihegyi útra? Most viszont egy vadiúj, "mindkét irányból behajtani tilos" tábla van kirakva.
Emlékeimben az is él, hogy a Piac használatbavételhez, a rendőrség és a vízmű között kellett volna lámpás kihajtást készíteni a Ferihegyi útra.
Előzmény: Fürtöske (34247)
GABEN352 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 34269
No, meglestük ezt az új járatot. Kíváncsi leszek később, hogy mennyire lesz kihasznált és mennyire lesz rá igény.
Ha nem parkolják be a platánsort, akkor yó lesz. No meg az indulásnál azzal a diófával kezdeni kell majd valamit, amúgy nincs vele probléma.
A vasútállomáson viszont a menetrendtartók már szét vannak barmolva és semmi tájékoztató nincs benne!! :/
297 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 34268
Emiatt jobb az, hogy itt egy külön, a vonathoz hangolt busz indul be, ami a késve érkező vonatra is tud várni értelmes kereteken belül.

Persze ennek is van rizikós pontja, amit már korábban is említettem: mi van, ha az az egy szem busz döglik be...
Előzmény: Fürtöske (34266)
297 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 34267
Szerintem óriási hiba lett volna a 97E-t leküldeni. Csúcsidőben 8-10, azon kívül 15 percenként minek járjunk le a vonathoz, ha az csak fél óránként jár? Fölösleges kerülő lenne az utasoknak, a BKV-nak fölös benzinköltség. Ráadásul a Kísérő utcában a csuklós busz elég nagy trükközéssel tudna csak kanyarodni szerintem.

A másik fele meg az, hogy nem lehetne a vonathoz hangolni, délután nem járná körbe Kertet sem, hanem az állomásról menne az Örsre.
Előzmény: BoGar (34265)
Fürtöske Creative Commons License 2010.08.22 0 0 34266
Ezzel kapcsolatban én például sok mindent nem értek.

A BKV menetrend azelőtt sem ért semmit, most sem változott a helyzet, és a jelek szerint nem is fog.
A BKV buszok közlekedését jelentősen befolyásolja a közlekedés, de akkor is arra fogják, ha egyébként semmi köze nem lenne hozzá.
De egyébként is a menetrendjük annyit ér, ....
7 évig buszoztam, nem csak sárral dobálódzok.

Ez az egész csak arra lenne jó, hogy Öregcsabáról, Öregcsaba és Kert közötti részről, valamint a Kerti rész Maglód felé eső részéről is valahogy elérhetnék a vonatokat.
Nem hiszem, hogy a Szolnoki vonalról olyan sokan szeretnének a Hatvani vonalra átszállni itt, vagy fordítva.

És azt sem hiszem, hogy nem tudnak egyeztetni a MÁV-val, mert igazából nem is akarnak. Ugyanis semmi szükség nem lenne rá, hisz a BKV menetrend amúgy is megbízhatatlan, és ezt mindenki tudja.
Csak annyi lenne a lényeg, hogy az állomáshoz le tudjon menni busszal (meg onnan haza jutni).
A polgár meg ha vonattal akar menni, úgy is kicsivel előbb fog elindulni, hogy a BKV busszal egyáltalán elérje a vonatot.
És ha véletlen eléri az előző buszt, még örül is neki, és inkább vár 10-15 percet, mint hogy végig bumlizzon ezekkel a többségében pocsék BKV buszokkal.

Akinek meg nem jó a vonat, az úgy sem fog azzal menni.

Minden nap ugyanazzal a két vonattal (felváltva) megyek, nagyjából pont ugyanakkor indulok el.
Végig megyek a Bártfai utcán, ahol a 176E, és a 98-as is jár, le egész a vasútig.
Van olyan nap, hogy 3-4 busz is elmegy mellettem, mire leérek, van, mikor egy sem jön!
Egyetlen nap sem fordul elő olyan, hogy valamelyik járat nagyjából ugyanakkor érkezne oda valamelyik megállóba!
Egyik nap 05:40-kor indulok otthonról, a másik nap 06:00-kor.
Valaki ki ne találja már, hogy ilyenkor is csúcsforgalom van valahol!

Akkor most milyen BKV menetrendről beszélünk??
Előzmény: BoGar (34265)
BoGar Creative Commons License 2010.08.22 0 0 34265
Mondjuk én korábban se értettem, minek akarták a kettőt összekötni. Bár most sem értem, Miért nem megy le a 97E, és végállomásozik ott esetleg a Sáránd helyett.
Előzmény: Andreas (34264)
Andreas Creative Commons License 2010.08.22 0 0 34264
A BKV-figyelő-n foglalkoztak a járattal és a hozzászólások között olvasható az alábbi információ:

Felhívtam a BKV-t és az Önkormányzatot is, hogy utánajárjak, hogy a korábbi tervekkel ellentétben, miért nem megy le a 197-es a rákoscsabai megállóhoz.

A következőket tudtam meg:

1. „A rákoscsabai vonalon nem tudtunk találni olyan vonatot, amihez hozzá tudtuk volna illeszteni a buszjáratot. A MÁV meg nem tudott a menetrenden változtatni.”

Ami saját értelmezésemben annyit tesz, hogy nem tudtak egyszerre a két vonalhoz is illeszkedő menetrendet, menetidőt (útvonalat) összehozni.

2. „Dolgozunk egy másik buszjáraton is, ami a rákoscsabai állomást fogja érinteni, de még csak tervek vannak, ezért erről egyelőre többet nem tudok mondani. (…) Tehát a két vasútállomás közvetlen járattal nem lesz összekötve, két külön autóbuszjárat fogja ezeket kiszolgálni.”
Előzmény: BoGar (34262)
BoGar Creative Commons License 2010.08.22 0 0 34263
Ha te benézted én is. Már csak azért is, mert semmiféle új járatról nem tudok.
Előzmény: 297 (34261)
BoGar Creative Commons License 2010.08.22 0 0 34262
Előzmény: Robi989 (34259)
297 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 34261
Előző stornózva, azt hittem a 197-esről érdeklődsz. A számot láttam, a nem szócskán átsiklottam. Sorry.

Ha a csabai buszra gondolsz, arról tudomásom szerint semmi infó.

297 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 34260
"bkv oldalán semmi"

Nem csodálom, hogy a google nem barátkozik veled, ha a bkv oldalán nem vetted észre, hogy:

a, a nyitóoldalukon a harmadik hír
b, a fenti képes hirdetményekben néha felvillan maga a 197-es busz fotója, mellette szöveges tájékoztatás
c, a menetrendje ott van a helyén, ahol a 197-es járatszám alapján lennie kell.
Robi989 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 34259
Erről az új járatról (nem a 197esről) hol találtok információkat? Én még a tervet sem láttam, hogy új járatot szeretnének.. bkv oldalán semmi, google most nem a barátom...
BoGar Creative Commons License 2010.08.19 0 0 34258
Nem is meséltem, hogy a vasútállomási alapítványi nő, (vagy nem tudom minek is hívják őket,) nagy hanggal hirdeti, hogy le fog járni egy busz az állomásra. Pont ő veri a mellét, mikor nagyon nagyon ellenlábása volt?
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.19 0 0 34257
Úgy tudom még nem. Egyik árus szerint valami pénzügyi-jogi vita van. Elrozsdásodnak az állásban, mire végre beindítják.
Előzmény: BoGar (34252)
Tóth Istvánné Creative Commons License 2010.08.19 0 0 34256
Most mondták be, a rádióban, hogy a Bp-Hatvan-Miskolc vonalon síntörés van, 10-15 percet  késnek a vonatok!!
Fürtöske Creative Commons License 2010.08.19 0 0 34255
Csak kérdeztem, mert nem járok kocsival, így nem tudom. :)
Előzmény: BoGar (34251)
Fürtöske Creative Commons License 2010.08.19 0 0 34254
Nos én nem arra gondoltam.
Hanem közvetlen a bejárat elé, a parkolótól függetlenül.
Tettek oda "kerítést", de sok esetben hiányzik.
És ha már egy is hiányzik, mindig van valaki, aki egyből be is áll arra helyre. :-oDDDD
sjohn Creative Commons License 2010.08.19 0 0 34253
Az lehet , de sajna nem vagyok gondolatolvasó.:-))
Előzmény: BoGar (34250)
BoGar Creative Commons License 2010.08.19 0 0 34252
Liftek azóta sem működnek?!
Előzmény: Törölt nick (34249)
BoGar Creative Commons License 2010.08.19 0 0 34251
Miért kellene fenn fizetni, ha lenn nem?
Előzmény: Fürtöske (34247)
BoGar Creative Commons License 2010.08.19 0 0 34250
Szerintem arra gondol, hogy a bejárathoz közel a mozgássérült és a családi parkolók találhatóak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!