Keresés

Részletes keresés

geler Creative Commons License 2007.08.13 0 0 972
Egy galamb napi adagja kb. 2,5-3 deka. Ne vegyél 25 kilóst, mert megeszik a zsizsikek, meg csak elöregszik.
Nem vagyok túlzottan ismerős, de Érden és Diósdon több terményes is van. Félévente veszel 5 kg galambkeveréket, és el lesz vele.
A vitaminból bármely madárnak előállított fajta jó, egy decis üvegekben adják, díszmadarasoknál biztos van.
Előzmény: blekkutya (970)
blekkutya Creative Commons License 2007.08.13 0 0 971
szóval a kép, nem akar sikerülni:

http://gallery.site.hu/d/2727871-1/madarak0001.JPG
Előzmény: blekkutya (970)
blekkutya Creative Commons License 2007.08.13 0 0 970
OK. Budapesten lakom, XXII. kerület. Kölest szintén tudok adni neki, a hullámos kajájában az is van egy csomó, meg fürtös köles is van itthon. De vennék neki galamb kaját, hol lehet kapni? Sima állatpatikában van ilyen vitamin? Akkor is ha Bp. közepén van és bolhanyakörvre meg cicatápra vannak berendezkedve? :)
Így néz ki, nem egy nagy szám kép:

Előzmény: postatubi (968)
blekkutya Creative Commons License 2007.08.13 0 0 969
sajnos nem csak a tollak. Aki eddig tartotta (miután kiszedte a macska szájából :S), az néhány hét után kiengedte a garázsban h megnézze tud-e repülni, és hatalmas csapkodás meg bénázás után leesett a szárnyából egy darab :O Gondolom addigra halt el... Láttam azt a darabkát, és sajna volt benne csont is :( Szóval az egyik ujjának annyi....
Előzmény: .::atish::. (967)
postatubi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 968

Szia!

Ha tényleg meg akarod tartani vehetsz neki 25 kg os zsákban galambkaját és elég lesz neki sokáig:) Hol laksz? Több helyen lehet kapni és aki galambász arra lakik megmondja neked. A rizs, kukorica, napraforgó, búza megfelelő számára mivel csak otthon pihen egész nap. Adhatsz neki még kölest, cirkot, borsót, árpát. Ezek az alapvető magféleségek. Jól teszed, hogy kavicsokat is adsz neki. A kagyló más galamboknak való emésztőben is megtalálható. Patikákban lehet kapni háziállatoknak való vitamint. Csirke, kacsa stb részére. Ez jó lesz neki is. A fiatalok nemét nem lehet mindig pontosan meghatározni. Ha tudsz küldj róla képet és akkor többet lehet mondani. 

Előzmény: blekkutya (966)
.::atish::. Creative Commons License 2007.08.13 0 0 967
Szia! Mennyi hiányzik a szárnya végéből? Ha csak tollak, akkor kb. 1,5-2 hónap, és újra tud repülni.
Előzmény: blekkutya (966)
blekkutya Creative Commons License 2007.08.13 0 0 966
Sziasztok!

Hozzám került egy idei gyűrűzött galamb, akinek a szárnya végéből hiányzik egy kisebb darab, szóval már sosem fog repülni. Mivelhogy így már csak levesnek alkalmas :), úgy döntöttem hogy megtartom, eltotyoghat nálam :) Szeretnék néhány alapvető dolgot megtudni, hogy mire lesz szüksége. Pl. kaját honnan tudok neki szerezni, mi kell hogy legyen benne (most épp vmi nagypapagáj kaját szereztem neki hirtelen -zab, rizs, kukorica, 2 féle nepraforgó van benne amiről gondolom h jó egy galambnak, meg még egy rakás mindenféle más pl. mogyoró meg tökmag, amik nem tűnnek galambkajának...., meg vhonnan üzleteltem még egy kis búzát, de kéne valami neki való :) A magok mellett mi kell még neki? Meg azt is tudom, mivel papagájaim vannak, hogy kell nekik az emésztéshez vmi homok-kavics féle, egyenlőre durvább fajta madárhomokot raktam be neki, ebben elvileg pici kagylóhéj darabkák is akadnak... nemtom... ez így jó? Valami egyéb ötlet még? Előre is köszi...
Ja és honnan lehet tudni a nemét?

Judit
geler Creative Commons License 2007.08.12 0 0 965
Ezért eladó. Egy zsákutca ez a modern fiatalgalamb versenyzés.
Előzmény: Neon Licht (964)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.12 0 0 964
Ez itt egy wringerke.
Izlés dolga...
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.12 0 0 963
Nem lehet. Az apa vörös, vagy fakó. Esetleg elcserélted a tojást.
Előzmény: postatubi (962)
postatubi Creative Commons License 2007.08.12 0 0 962
Két kék galambtól kelhet fakó? Mert nekem most igen. Úgy tudtam és tapasztaltam eddig, hogy kékekből kék lesz. Mit tudtok erről?
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.12 0 0 961
Ahhoz nem tudok hozzászólni. Viszont van neki egy vonala, a "Jó vörös" származékai, amivel fel volt készülve a nehéz versenyekre, míg a többiek nem.
Előzmény: videoton63 (959)
videoton63 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 960

Paulovics Robert WWW:GALAMB:huNemzeti versenyek 1zona eredményei közt

 

videoton63 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 959

Hatni kezdett az "ANYAG"???????????????????????

 

Előzmény: Neon Licht (956)
videoton63 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 958

Meixnerről most hallottam ,sajnos most készül abba hagyni a versenyzést ( Nála ez komoly)

Árulja  a galambjait a maradékot a legjobb barátjai közt szét osztja

 

Neon Licht Creative Commons License 2007.08.12 0 0 957
Lapozgatom a pár éves szaklapokat. Vannak bennük nagy nevek, mit tudtok róluk, meg tudták őrizni a szinvonalat, egyáltalán galambásznak még?
Horkai, Paulovics, Tóth Antal, Guzmics Tibor, Molnár II József, Némedi József, Albert István, Meixner...
Hallani felőlük valamit?
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.12 0 0 956
Meglepetésre Scheily lett a bajnok. Az utolsó két versenyen vagy 24 helyet lépett előre. A vetélytársak elvéreztek a gyors galambokkal, míg Scheily maratonosai kaszáltak.
geler Creative Commons License 2007.08.11 0 0 955
A fiatalból ez nem állapítható meg, korán aggódsz. Úgy látom, a nemi érés után alakul ki a wringerség.
De ha látsz valahol ilyent, szerezd meg! Nagy baj nem lehet belőle.
Előzmény: Neon Licht (954)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.11 0 0 954
Az általam beszerzett PeetersXPol-ok békések. Ahogy néztem, a szüleik is azok, csak ülnek és érdeklődve bámulnak a gyöngy szemeikkel. Buzás Jánosnál csak a Kobra-ról tudok, ami wringer. Hoztam belőle fiatalt, de azokban ezt nem látom.
A régi galmbjaimban sincs. Minden évben egy egyéves a főnök a dúcban, ami mindig el is veszik.
Most honnan kerítsek egy wringert?:)
Előzmény: geler (953)
geler Creative Commons License 2007.08.11 0 0 953
A tenyészeid között legyen wringer, erre figyelj. Majd minden nagy törzs, amit eddig láttam, wringer köré csoportosul.
És a Janssenekben is van wringer. Babiák kkh főtenyésze egy őrült wringer, Janssen, és átmászik a fejeden, mikor elkezd birkózni. Horváth testvérek kktat Cattrysse-e is az volt, nem lehetett megfogni. Ez a tarka tojó szerintem pályázhat a legjobb magyar tenyészgalamb címre, volt vagy 50 csúcsleszármazottja.
Előzmény: Neon Licht (947)
geler Creative Commons License 2007.08.11 0 0 952
Az 5. toll dobását követően kerül sor a testi tollak vedlésére. Ha ezen már túl vannak, nyugodtan röptetheted őket. Márpedig a 9. tollnál ez valószínű.
Ha ilyen idősek, szedd szét a nemeket, és özvegyezz velük. A gyűjtés előtti napon hagyd együtt őket egész délután. Majd a gyűjtés előtt egy órával megint engedd egybe őket.
Azért jóvedlő galambjaid vannak. Lehet, hogy öregversenyeken gondjaid lesznek.
Előzmény: postatubi (950)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.11 0 0 951
El nem vesznek, szerintem, legalábbis csak ezért nem.
Hallottam, hogy van aki éjjel-nappal világít, hogy teljes legyen a vedlés. De azzal már alighanem elkéstél.
Fészekállapotról, vagy özvegyen, úgyanúgy röptetve, mint az öregeket, mindent megnyernének. Már ha jók.
Előzmény: postatubi (950)
postatubi Creative Commons License 2007.08.11 0 0 950

Üdv mindenkinek!

A fiatalokkal kapcsolatban lenne kérdésem felétek. Olvastam itt vkitől, hogy az a fiatal amelyik az 5. ik tollát dobta nem eredményes a versenyeken. Az én fiataljaim közül 2-3 már a 9. tollát kezdi dobni a többi meg az 5-6 7 et. Eddig voltak kb 7 edzőúton de nem veszett 1 sem. Mire számíthatok a versenyeken?

balika14 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 949
Hello na van ?
Előzmény: tubi2002 (923)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 948

 

Hát persze, hogy rohadt idegesítő, ha galambok az ember képébe repülnek!

Anker által leírt Wringer fogalma  nem az ha  a galambok falra másznak mihelyt a gazdát meglátják! Ezek nagyrésze versenyzésre és tenyésztésre nem alkalmas!

"Wringer német szó, az értelme küzdő, harcos, makacs, erőszakos"

 

Már fiatal korában a fészekben védi magát csipked,  és csapkod a szárnyaival, ha gyűrűzéskor a csörét megfogjuk erőszakassan probálja kihúzni az ujjaink közül.

Később felnött korukban még határozottabban teszik ugyan ezt, s ha nem enged az ember többször néhány tolla bánja! De ha nem eldobjuk a galambot hanem csak kinyitjuk a kezünket akkor néhány másodpercig még elálldogál a kezünkön s csak késöbb repűl el!! Ezeket a tulajdonságokat - bár nagyon hasonlítanak az idegbeteg félős galamb viselkedéséhez-hosszas türelmes megfigyeléssel  meglehet egymástól különböztettni! A WRINGER galamb nem fél!!!

De Anker úr sem azt írta, hogy minden wringer jó is!!!! Ez csak 1 jó tulajdonság amit az  általa ismert klasszis galamboknál tapasztalt.

Előzmény: Neon Licht (945)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.11 0 0 947
Elég valószínű, hogy Anker túlértékelte a wringerséget. Talán Gyulai írta valahol, hogy klasszisok 80 százaléka intelliegen, békés, 20% wringer. Azóta, a Jannsenek terjedésével ez a különbség még nagyobb lehet.
Nem tudom hogy van, de Jakab Sándor Ali-ja biztosan wringer.
Előzmény: geler (927)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.11 0 0 946
Helyes ez a fiatal Atis. Az igazán idegbeteg galamb nem ilyen okos arcú. Ha a kezedből eszik, minden rendben. Talán a dúcod nem jó méretű, ahol hajlamosak a galambok menekülni, ott hülyítik is egymást.
Előzmény: .::atish::. (933)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.11 0 0 945
Azt szokták mondani, hogy az ideges galamb annyira stresszeli magát a szállításkor, hogy könnyen elveszik(tartalékait már oidafele felemészti), vagy ha nem, könnyebben megbetegszik.
Szerintem ez kissé túl van spirázva, az idegesek néha gyorsak is, csak nagyon hozzászoktak a galambászok a jámbor Janssenekhez.
A helyzet azonban az, hogy nem mindegyik galambász tud barátja lenni a madarainak, ha azok a képébe repülnek. Én sem.
Előzmény: koja 56 (940)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.11 0 0 944
A Kennedy féle mini dúc nagyon tetszik. Ám valahol a tenyészeket és fiatalokat is tartani kéne.
Előzmény: .::atish::. (942)
csipi 09 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 943
sziasztok ezt is megnézhetitek
www.dumonederland.nl
Előzmény: .::atish::. (942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!