Keresés

Részletes keresés

geler Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1010
Olvasd el az emésztőről futtatott eszméimet: http://pigenius.tar.hu
Írások/Saját...
Előzmény: Lepcsenyi Peter (1006)
csipi 09 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1009
Ja még az entrobac is nagyonjó,javítja a bélflórákat .
Előzmény: csipi 09 (1008)
csipi 09 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1008
Péter,szerintem az,hogy egy fészekben ülő fiatlnak megy a hasa nem feltétlenül arra utal ,hogy valami baja van.Egészen egyszerűen a szülők több vizet adnak a fiókáknak a kelleténél.Rakjál egykicsivel több fekete napraforgót a keverékükbe. Tapasztalatból írom neked.Nállam is előfordul egy egy párnál.
Előzmény: Lepcsenyi Peter (1006)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1007

 

II. Zóna

Előzmény: geler (1003)
Lepcsenyi Peter Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1006

Valaki tudna esetleg segítteni?

 

egy pár alatt vannak még fiatalok másfél hetesek és megy a hasuk,és már kaptak tylosint és nem változott semmi.Emésztöt kapnak,a takarmány nem avas és tiszta vizük is van.Kidobni nem akarom öket csak végső esetben....

bmalag Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1005
nem úgy ismertem meg. de minden lehet. a galambász szeret ferdíteni, főleg a sikeres.
Előzmény: geler (1002)
geler Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1004
Van vagy tíz.
Előzmény: extra pizza (1001)
geler Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1003
Hol galambászol?
Előzmény: koja 56 (1000)
geler Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1002
Nem lehet, hogy a 100/74-es pajti már csinált előtréninget? Elég durva az eltérés. Őszintén szólva kételkedem.
Előzmény: bmalag (999)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1001
Nem tudjátok, Pusztaszabolcson vannak postagalambászok?
koja 56 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 1000

Kedves geler,

 

Valószínű, hogy rosszul fogalmaztam, ha azt lehetett kiolvasni az írásból,hogy az a jó ha nincs helyezése a fiatalnak! távol áll tőlem, én sem az örökös kullógokat díjazom. Azt szeretném ha "sok" olyan fiatalom maradna az 5. út után amelyiknek

2-3 helyezése és 2-3 majdnem helyezése van!Lehet hogy hűlyén hagzik, de nálam az a kevés fiatal amely az évek során fiatalon sampion volt nem igen érte meg az igazi versenygalamb kort,(3-5 éves). Valószínűleg azért mert én az 500-1100km-es versenyeket szeretem. Az nem baj ha +1500 m/p -es úton éppen befér a 20%-ba , de az 1000m/p -es pedig a lista elejére jön! Vagy fordítva! De azt akartam érzékeltettni, ha csak nagyon egyoldalú a képessége a galambnak akkor szerintem a lassúbb a jobb!!Sajnos tökéletessen igazad van abban, hogy szinte már nincs hátszél mentes verseny, lásd az idei nemzeti versenyeket! de ha az embernek figyelni kell a tartható létszámra akkor megpróbálja azokat megtartani amik már töbször bizonyították, képességeiket! Én idén 26 db-neveztem a fő versenyekre.

10 özvegy hím (8db megvan) és 8 pár természetes (12 db megvan) Részt vettem

19 tagszövetségi, 3 Maraton + Rostock, Van Nemzeti díjam, Szuper kupa díjam, tagszövetségi első, röpcsoporti első,egyesületi elsö díjam, ezt csak azért írtam le, hogy talán ez egy kis bizonyíték arra, hogy jó írányba megyek. Csak így sok ídő kell egy ütőképes csapat kialakításához. Tavaly 20 db-ot gyűrűztem, fiatal versenyek végén maradt 16 db, saját selejtezés után 9 db. Idén 30 db -t gyűrűztem 29-et neveztem a versenyekre, majd meg látjuk mi lesz októberre!

Előzmény: geler (993)
bmalag Creative Commons License 2007.08.14 0 0 999
tavalyi példát tudok ilyen 100 km-es kezdésre. Gyáli barátaim művelték együtt és az egyiknek (neves galambász) 110 db-ból két nap alatt 74 jött össze. végignyomta őket a fiatalversenyeken és majd 60 db-al zárt. A másik srácnak 100 db-ból 18 jött össze 2 nap alatt. A nevesebb tenyésztő az egészséggel magyarázta a dolgot, szerinte jó módszer ez csak makkegészség kell hozzá. mondjuk az talán a legnehezebb dolog galambászatban.
Előzmény: koja 56 (991)
Lepcsenyi Peter Creative Commons License 2007.08.14 0 0 998

Tisztelt Postatubi,

 

hát az a kép megint egy érdekes történet.Vörös hím és a párja 1 kéktarka tojó volt,és mit keltettek,kovácsoltakat és kékeket.Akitől kaptam nála a vörös szülei 1 kovásolt és 1 vörös volt,a kéktarkának meg 2 kékcsapos.Nagyon szeretem a különleges színű galambokat csak ahol lakom erdő van a város körül és sok a ragadozó madár és persze mindig azt kapják el ami legjobbat "világit" a levegőben.A fák tetejéről támadnak és mivel a galambnak felfelé van 1 vak foltja ezt kihasználja és máris megvan a zsákmány.Nem azért mert gyengék a galambjaim,ha kergeti a galambot akkor az mindig kitér aztán repül be bejároba,2 hónapja kapta el a 2 éves Tounier deresemet a karvaly:(a mi a képeken van.Majd ősszel lesznek új képek a vedlés útán.

 

 

Előzmény: postatubi (996)
bmalag Creative Commons License 2007.08.14 0 0 997

nálunk annyi a szívesgalambász, mint égen a csillag és kihagyták a galambot az állattartási rendeletből "véletlenül". el lennének havazva feljelentgetéssel az biztos.

valami ilyesmi helyet kéne keresned. meg még a jó szomszédokat, azok mindenhol aranyat érnek.

Előzmény: Neon Licht (995)
postatubi Creative Commons License 2007.08.14 0 0 996

Szia Péter!

Az oldalad nagyon tetszik! A képeid között az utolsón van olyan színű hím mint nekem a tenyészek között. Ilyen színű lenne az apja ha mégis elpárosodott volna a tojó. A többi kék és kk meg egy deres. Tehát lehet, hogy igazad van. Az egyesületben is ezt mondták nekem. Az ilyen különös galambok nem rendelkeznek természetfeletti képességekkel? :)

Előzmény: Lepcsenyi Peter (990)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.14 0 0 995
Most néztem egy házat. Az ára jó, megfelelően néz ki, berepülés jó, udvar van.
Bementem az önkormányzathoz, hogy mi a helyzet a galambtartással a környéken.
A rendelet szerint üdülőövezetben galambot tartani tilos. Egy darabot sem lehet.
Micsoda egy segg hely ez a Gárdony! Kissé kiakaszt a dolog.
postatubi Creative Commons License 2007.08.14 0 0 994
Ez szerintem tojó galamb.
Előzmény: blekkutya (971)
geler Creative Commons License 2007.08.13 0 0 993
Kedves koja 56,
a legtöbb dologban egyetértek veled, de a métersebesség körüli elgondolásaidban én kicsit óvatosabb vagyok. Ez lehetséges azért van, mert én nem, vagy csak elenyésző mértékben alkalmazok magán-előtréninget, és minden következtetést kénytelen vagyok a 4-5 kerületi versenyből levonni.
Azt tapasztaltam, hogy későbbi jó galambjaim nem voltak bénák a fiatalversenyeken, egy-két helyezést összekotortak. Nem tudom, hogy a sebesség számít-e, mert akkor és azon az úton mindegyik galambot közel azonosan érint a dolog. Mindig van egy első, és van egy listazáró is.
Ha előnyben részesíted a nehéz versenyen helyt állókat, tehát az alacsonyabb sebességet, lehet, hogy rosszul gondolkodsz. Várhatóan utódjaik is ilyenek lesznek, de nehéz verseny, valljuk be, kevés van.
Inkább azt nézd, hogy galambjaid mennyire fogadnak el téged. Két egyenlőből a barátságosabbat válaszd!
Előzmény: koja 56 (991)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.13 0 0 992
Csá Peter, a Meulemans csokija recesszív vörös. Amit alapesetben vörösnek nevezünk, az domináns a kék felett, tehát kék galamb genomja nem tartalmazhatja anélkül, hogy ez meglátszana rajta.
Előzmény: Lepcsenyi Peter (990)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 991

 

Az biztos, hogy sok fiatal nem alszik otthon egy ilyen kezdés után!!!

Nagy valószínűséggel nemcsak a versenyzésre alakalmatlanok vesznek el!

Amit bizonyít a sok berepült fiatal ami az új helyén évekig jó,  néha a dúc legjobb eredményét produkálja. Aki elég régen probálkozik a postagalambászattal már biztos hallott csodálatos galambokról amik fiatalon, 1-2 tol eldobása tehát még igen zsenge korban beültek valakihez és ott maradandot alkottak! Csak azt szerettem volna elmondani,hogy a fiatalon  elveszett galamb nem mind selejt! Természetessen az sem biztos, hogy a legjobban versenyző fiatalokból lesz a ducban még 3-4 év múlva is bevethető galamb! Saját tapasztalatom szerint a fiataloknál a fontos szempontok a következők:

 

nem baj ha kihajtja magát 1-1 úton és mégsem fér be a 20%-ba!

A lényeg mennyi idő múlva lesz újra bevethető állapotba!(csodaszerek nélkül)

 

Ha csak 1500m/p felett képes időbe jönni (selejtezési ok)

 

Ha minden előforduló métersebességnél kb. egyformángyformán teljesít, Sok  ilyen legyen!!!

ki

Nem a legjobb, ha csak 900 m/p alatt tud időbe jönni,

 de sokkal jobb mint az 1500-ös. Kettő közül ő marad!

 

Én a fiatalok minél több kosárba tevéssel való tanításának vagyok a híve!

Már 10 km-en kezdek velük, s amíg nem a helyes irányba indulak, és 7-8 perc mulva nincsennek a ducba, addig nem is lépek tovább velük! És bizony a sok gyakorlástól is kiborul néhány amelyiknek nem jó a stressz türő képessége. 2-hét alatt kb. 10x max

40 km-re viszem öket, és akkor jöhet a tagszövetségi verseny kb.115 km-ről!

Előzmény: geler (976)
Lepcsenyi Peter Creative Commons License 2007.08.13 0 0 990

Tisztelt Neon Licht és Postatubi,

 

nem,nem cserélte össze a tojásokat,két kék galamb kelthet fakót.Mindkét galambnak volt fakó vagy vörös őse és ezek a gének most mutatkoztak meg.Biztos ismerik a Meulemans fajtát,nálam van több darab is és nincs vörös mégis keltenek vörös galambot,és hogyan?láss csodát,az a pár amiből kitenyésztették a fajtát 1 kovácsolt hím és 1 csokoládé barna vörös tojó volt,erre külföldi lapon találtam rá.

Nem vagyok régóta galambász csak 20 éves vagyok,de pont a különlegességek érdekelnek a legjobban.

 

Honlapom:www.peppinho.gportal.hu

 

Üdvözlettel Peter

 

Előzmény: Neon Licht (963)
blekkutya Creative Commons License 2007.08.13 0 0 989
Köszi!

Akkor tulképp lehet hogy vitaminom is van már, a papagájoknak van vitaminom amit a vizükbe kell tenni, C, B és E vitamin meg biotin van benne... És keresünk vmi boltot, párom úgyis járkél Bp. környéki településeken is... Köszi mindenkinek a segítséget!
Előzmény: geler (972)
geler Creative Commons License 2007.08.13 0 0 988
Az előbbi a szövetség honlapján:

http://postagalamb.hu

az írás az enyémen:

http://pigenius.tar.hu
Előzmény: geler (987)
geler Creative Commons License 2007.08.13 0 0 987
Érdemes megnézni a katowiczei listát, Miskolc felé 1600, Győr felé 900 m/p sebesség jött ki. Kis nyugati szél tréfálkozott.
Érdemes összevetni ezt a 96-os írásommal, ahol kézzel-lábbal tiltakozok a nagy területre kiterjedő rövid-középtávú mezőny ellen.
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.13 0 0 986
Köszi. Ideje változtatni dolgokon, úgyis. A jövő év lesz a régi vonalnak az utolsó esélye, hogy bizonyítson. Sokkal jobban fogok figyelni rájuk, mint eddig.
Előzmény: geler (985)
geler Creative Commons License 2007.08.13 0 0 985
Értem, de próbáld meg úgy megoldani a párosítást, hogy az első versenyre 6-10 napos fiatalról, a másodikra özvegyen + nagy fiatalról, és a harmadikra már teljes özvegységgel menjenek. Ez későbbi párosítást igényel. Én a március 25-április 5 közé tenném. Az első utakon nem leszel ott, de ez ne zavarjon. Mire jönnek a komolyabb dolgok, már Te vagy nyeregben.
Előzmény: extra pizza (984)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.13 0 0 984
Köszi értem. A jó fater meghizlalja télen a galambokat. Gyógyszerezni nem szoktam, trichomonas ellen tervezek 1-2 itatást és ennyi. Párosítás általában március 1.
A dúcom fa, a hátulja tégla, nem túl hideg, de kissé sötét.
Azért gondoltam arra, hogy esetleg az első pár tojást dobnám ki, mert lesznek pában álló, és akkor párt választó galambok. Így a második kelés már egyidőben történhetne.
Előzmény: geler (983)
geler Creative Commons License 2007.08.13 0 0 983
Erre nincs jó tanács, mert függ a párosítás idejétől, a gyógyszerezési szokásaidtól, a galambok kondíciójától, dúchőmérséklettől, stb.
Annyi biztos, hogy az első tojás a legjobb, mert a tél folyamán minden nyom- és mikroelem, továbbá a kéntartalmú fehérjék elraktározódnak, és itt még hatnak.
El van túlozva ez az özvegyítési időpont körüli variálás, a galamb ennél sokkal okosabb. Én az első rundót kb. 14 naposan kettéveszem, egyik marad a hímmel, másik megy a tojóval, és mindkét helyen óvoda van. A sarokban vannak a fiatalok, és mindegyik felnőtt minden kicsit etet.
Előzmény: extra pizza (981)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.13 0 0 982
Gondoltam rá. Épen ez volt az eredeti probléma, hogy nem tudja a fiatalokat befizetni a közös tréningekre. Ebben a helyzetben egy-két kemény magántréning több mint pótcselekvés.
Előzmény: geler (980)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.13 0 0 981
Ha a versenyzőkkel tavasszal fel akarok nevetetni 1-1 fiatalt, hogy jó csinálni?
Az első letojásból neveltessek, és a második pár tojásról érdemes özvegyíteni, avagy az első pár 5-10 napos tojást dobjam ki, és hagyjam a hímet félözvegységben nevelni a fiatalt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!