Keresés

Részletes keresés

fafaj Creative Commons License 2003.01.31 0 0 542
... még nem fejeztem be basszus...

szóval közben elektromos ultrahangos kezelések felénél tartok. Állapotom jelentősen javult, de nem az igazi jelenleg pl guggolni nemtudok mert akkor a vádlim fáj nemkicsit, ez a fájdalom egyébként vándorol lábamban ide oda.
Jövőhét kedden megyek gyógytornász, remélem jó lesz, mindenesetre bíztató, hogy látni akarja az összes leletemet.

Ha jól olvasom akármit csinálok ez egy időzített bomba.

Ti nem szedtek gyógyszereket? Ezeket csak az elején kell? mert borzasztó hogy még sörözni se mehetek mert gyógyszerezem magam, ráadásul ezek a gyulladáscsökkentők vagy mik simán tönkreteszik amúgysem jó gyomromat, gyomorfekélyt nem kapott senki? :D

Előzmény: fafaj (541)
fafaj Creative Commons License 2003.01.31 0 0 541
Az van hogy megrokkantam. :D

CT szerint: L.V. korongnak megfelelően nagy kiterjedésű kiszakadt. caudal felé dislocalodó bal oldali lateralis discus hernia ábrázolódik.

szeva Sfakutya azthiszem hozzád képest nem vagyok sehol..

Jelenleg pihentetem mert nemszeretném műteni

L.V. korongnak megfelelően nagy kiterjedésű kiszakadt. caudal felé dislocalodó bal oldali lateralis discus hernia ábrázolódik.

Előzmény: Sfakutya (540)
Sfakutya Creative Commons License 2003.01.31 0 0 540
Meséld el, mi van veled.
Előzmény: fafaj (539)
fafaj Creative Commons License 2003.01.31 0 0 539
Hello mindenki!

Friss porckorongsérvesként nemkis örömmel tölt el e topic léte, ez pszicihológiailag oly sokat segít, hogy holnapi utolsó vizsgám se érdekel tegnap óta olvasgatok vissza.
egyre jobban vagyok :D

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.31 0 0 538
(Az idegek meg feszülnek:))
Sfakutya Creative Commons License 2003.01.31 0 0 537
Én is!
Előzmény: jegcsillag (536)
jegcsillag Creative Commons License 2003.01.31 0 0 536
kiváncsian várom!!!

jég*

Előzmény: Törölt nick (535)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.31 0 0 535
Nocsak, nocsak. Nem is olyan halott ez a topic :-)
Tényleg nem csak szórakozok, higgyétek el.
Hétfőn.
Előzmény: jegcsillag (534)
jegcsillag Creative Commons License 2003.01.31 0 0 534
nekem is furdalja az oldalam!!!

jég*

Előzmény: Törölt nick (533)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.31 0 0 533
Még nem merem ... hétfő kedd magasságában írok.
De - ha igaz - nagyon jó hír. (nekem legalábbis)
Előzmény: Sfakutya (532)
Sfakutya Creative Commons License 2003.01.30 0 0 532
Mit nem hiszel? Írd le részletesen! Nagyon kiváncsi vagyok!
Előzmény: Törölt nick (531)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 531
Hoppá !

Most voltam egy másik dokinál ... gyerekek ezt nem hiszem. Hétfőn sokminden eldől. Meg rá egy hétre.

Még jelentkezem.

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 530
Ez érdekes ugyanis Dr. Kiem meg azt mondta, hogy nemsokára pingpongozhatok már (ugrálás nélkül, de sokat forogva) és a teniszt sem zárta ki a későbbiekben.
Ami nekem sokat segít az a korábban valaki által már említett lapos ülőkorong. (Számítógép előtt dolgozom.)
Előzmény: PALOMA (524)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.19 0 0 529
Mindenkinek. Ha lehet, akkor a labdán kéne ülni. Szerintem erről már esett itt szó. Ha nem mondjátok.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.19 0 0 528
Ki kéne próbálni a McKenzie párnát Kicsit sokkal jobb. Nagy párnagyűjtő vagyok.
Előzmény: PALOMA (524)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.19 0 0 527
Normál esetben neked nem kell a túl kemény ágy. Neked a kemény ágy kell. Én is szoktam a padlószőnyegen aludni, de nem jó. Én a német rendszer szerinti legkeményebb (5-ös) matracot preferálom. Annyira puha, hogy ne nyomja a csigolyákat (ha nyomná, akkor más lenne a baj később), de nem enged elsüppedni, egyenes marad a hátad az ágyban. Próbáljad meg a kezeidet sokat a fjed felett tartani, pl. a vízszinteshez képest úgy 30 fokkal és úgy feküdni. Ha egészen fent vannak, az is jó. Egyes orvosok szerint nem az, d enekem ma sem görba a hátam.
Előzmény: Törölt nick (520)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.19 0 0 526
Szép nagy keret OK, két matrac OK. Neki puhább matrac (a túl puha neki sem lesz, KONZULTÁLNI szakemberrel). A zóna nem marketing duma. Neked meg kemény matrac. A demarkációs vonal mentén még attól lehet tárgyalni, miként azt a két Korea is teszi:)

Sajna nem árt. Csak a pénztárcának, de annak nyagon. Azt viszont nem kezeli az ortopéd. Ortopéddal konzultáltál már? Keress egy gerincbeteg ortopédet:)

Előzmény: Törölt nick (518)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.19 0 0 525
Folytassuk itt.
Előzmény: Törölt nick (522)
PALOMA Creative Commons License 2003.01.19 0 0 524
Szia Mindenki!

McAlone!
Én is gyakorló Scheuermanos vagyok, lehet vele élni csak macerás. Ami a sportot illeti, felejtsd el a teniszt és a hasonló "féloldalas" sportokat, a futást és a súlyzózást. Az úszás szerintem is a legjobb+ a napi gyógytorna. Ha erősíted a megfelelő izmokat, akkor 1/2 óránál többet is tudsz állni derékfájás nélkül.

Umberta!
Tudnál írni részletesebben erről a párnáról, mivel vizsgaidőszakokban elég sokat görnyedek, ennek megfelelően sokat fáj a hátam.
Köszi!

A jó fekhely szerintem aranyat ér. Nekünk is két külön keménységű matracunk van kétsoros ágyrácson (szintén hazai biomatrac cég) és ha nagyon fáj a gerincem, kiveszem a matracot és csak a rácsra fekszem, ami mivel rugalmas, ugyanúgy nyújtja a csigolyákat, mint a kemény föld, csak valamivel kényelmesebb. Amit még érdemes megvenni az az anatómiai párna, ami támasztja a nyakat. Amióta azt használom, nem merevedik le a csuklyásizmom.

Üdv!
Paloma

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.19 0 0 523
Mondjuk a közös ágybetét hátrányain eddig nem is gondolkodtam, mivel eleve két egyszemélyest terveztünk :-)
Csakhát az a gáz, hogy ugye a boltban ráfekszem, megállapítom, hogy valóban nagyon kényelmes, később meg rá kell jönnöm, hogy talán mégsem...
Pl. az Auchanban volt - talán még van is - egy bolt, ahol ilyen bio-izéket árultak, többek közt valami fura megoldású matracot is. (http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9081206&uq=3)
Vákum matracnak nevezik és valóban, először nagyon jónak tűnt. Mert ráfeküdtem - eleve kissé már fáradt is voltam - de nem mozgolódtam rajta. Utólag gondolkodtam el, hogy mi van, ha netán forgolódni kezdek. Amikor megint arra jártunk, ismét kipróbáltam és bizony... annyira puha, hogy valószinűleg az őrületbe kergetne ahányszor megpróbálnék megfordulni rajta.
Előzmény: umberta (521)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.19 0 0 522
Folytatjuk? ;-)
Előzmény: Törölt nick (519)
umberta Creative Commons License 2003.01.19 0 0 521
Szia Égszínkék mosogatórongy!
Az a klassz az ilyen ágybetétekben, hogy kettőtöknek különböző keménységűt vehettek. Nálunk is az enyém majdnem a legkeményebb (ez bizonyult kényelmesnek a boltban), a páromé olyan normális, nem gerincbetegnek való. Nem is ajánlják a közös matracot, mert ha mocorogsz remeg a kedvesed alatt is az ágy...
Mc Alone,
biztos szuper volt a nyaralás... A fölödön fekvés nekem nem volt jó, de különbözőek vagyunk, van akinek bejön. Szerintem annyifélére mondják a dokik, hogy nem jó (régen a puha betétre, most állítólag a tökkemény sem jó mert mindkettő torzítja a gerinced, az egyik így-a másik úgy). Szóval szerintem az a lényeg kinek-kinek mi esik jól. :-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.19 0 0 520
Sziasztok !
Bocs, egy hétig nem voltam, de naponta jó sokat úsztam. (a Vörös tengerben ... :-))))
Gyorsan egy javítás
"de nem a sport a mindenem."
Ezt csúnyán elírtam, helyesen :
de neKEm a sport a mindenem.

Tehát épp ez a problémám, hogy nehéz visszafognom magam. Mostmár azért könnyebb, de belül nagyon xar. Nem, nem sajnálom magam, csak dühítő. Szóval a torna meglesz ez biztos.

Ágy téma. Én a tavaly áprilisi első "tönkremenésem"-kor leköltöztem a földre - nagyon bejött. Most épp ez a legnagyobb problémám, hogy nem találok elég kemény ágyat, s azért lassan ideje lenne visszarendezni a lakásom.

Előzmény: Törölt nick (512)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 519
Emilben folytatjuk, mert most rengeteg dolgom van. A kivonatot meg feltesszük ide, okulásra.
Előzmény: Törölt nick (518)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 518
Egy kis elvi segítségre volna szükségem: ágyat kellene cserélni és a párommal úgy gondoltuk, hogy veszünk egy szép nagy keretet, meg bele két matracot.
Viszont a matrac tekintetében van némi nézeteltérés közöttünk :-)
Ő az egészen puhákat preferálja, én meg inkább valami közepesen keményre szavaznék, mivel vannak mindenféle derék-hát-stb fájós eseteim néha.
Kipróbáltam néhányat a puhábbak közül, többek közt valami olyat is, ami mindenféle zónákra volt osztva (volt 3, 5 7 zónás - ez nekem nem sokat mond - valahogy olyan marketing dumának érzem). Nem mondom, hogy nem volt kellemes ráfeküdni, de félek tőle.
A mellékelt mindenféle ortopédiai marketing szöveg ellenére nem lehet, hogy mégis többet árt egy ilyen matrac, mint amennyit állítólag használ?
umberta Creative Commons License 2003.01.18 0 0 517
Köszönöm a válaszokat és az ötletet, de már járok gyógytornára (hogy mennyire Mc Kenzie azt nem tudom, de tavaly amikor egyszercsak nem tudtam járni ez a torna nagyon sokat segített).
Ígértem a trükköket, lehet, hogy sokat már használtok belőlük:
1.) ágybetét: tényleg megéri beruházni egy jó betétre, az enyém egy hazai biomatrac-manufaktúrából való (ha valakit érdekel, elküldöm a címet, nem túl olcsó, de állítólag sokáig tart). Nyolc hónapja használom, hiába vagyok extrafáradt este, bármennyire is fáj a hátam, reggel akkor is kipihenten és fájdalommentesen kelek.
2.) gyógytorna: MINDENNAP legalább egyszer, de ha nagyon rossz a hátam, akkor kétszer (kb. 30 perc)
3.) szék: én sajna nem találtam szupppppernek a térdelőszéket, de kapható a gyógyászati segédeszközboltokban egy lapos, kör alakú gumipárna, ami levegővel van tele. A lényege, hogy nem tudsz fixáltan ülni, mindig billeg a feneked alatt, így tornáztatja az alsó csigolyákat, (kb. 8000 Ft). Na ezt és a térdelőt használom vegyesen.
4.) fűző (öv): ez egy nem túl szexi ruhadarab, biztos sokan ismeritek. Különböző méretre lehet venni (szélességében és átmérőjében is). Van belőle bőrszínű is, még talán ez a legkevésbé feltűnő. Nem szabad mindig hordani, mert végképp ellanyhulnak a hasizmok, én ha nagyon fáj, akkor hordom munkába is (pólóra kell felvenni és úgy rá a ruhát). De mindig felveszem házimunka, autómosás, cipekedés és minden megerőltető munka előtt és végig rajtam is marad. Segít elkerülni, hogy megerőltesd a hátad, segít tartani. Fel lehet vényre iratni, évente egyet és így kb. 1800 Ft.
És még persze az egyebek: nem hajolok, csak leguggolok, sokat nyújtózom napközben is (néha 16 órát ülök számítógép előtt), igyekszem sokat sétálni, masszázs stb... Ha valami még eszembe jut, leírom majd.
Ami nekem nem megy: fogyni kéne egypár kilót (jajjj) és eljárni úszni.
Bocs, ha hosszú voltam
jegcsillag Creative Commons License 2003.01.16 0 0 516
jegcsillag válasz erre | adatok | e-mail 2003.01.16 18:55 (513)

Szia umberta!

Engem a trükkök érdekelnének!

Nekem is van három helyen,de én már nem szülök:)
vagy talán még egyet.De az már sok lenne.

jég*

Előzmény: jegcsillag (514)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 515
Sürgősen keressél meg egy profi gyógytornászt, aki tudja a Mckensie tornát. Tőle remélhetsz választ.
Előzmény: umberta (513)
jegcsillag Creative Commons License 2003.01.16 0 0 514
Szia umberta!

Engem a trükkök érdekelnének!

Nekem is van á helyen,de én már nem szülök:)
vagy talán még egyet.De az már sok lenne.

jég*

Előzmény: umberta (513)
umberta Creative Commons License 2003.01.16 0 0 513
Sziasztok kedves mindenki!
Ugye nem sült be a topic most, hogy rátok leltem?
Sajna több mint egy éve én is hasonló cipőben járok, mint itt a legtöbben: két lumbális porckorongom is kitüremkedett, nyom ilyen-olyan ideget, stb... A többi korong kiszáradófélben, tornával, most pedig még + kollagén tablettával próbálom szinten tartani magam, ez persze nem mindig sikerül olyankor komoly fájdalmaim vannak. Meghát persze a lelki vonatkozása sem smafu...
Elég fiatal vagyok (28), nameg nőnemű, így
arra is kiváncsi lennék, sikerült-e már valakinek terhességet kihordani meglévő porckorongsérvvel? Ha van erre vonatkozó tapasztalatotok lécci írjatok... Később leírom én is apró trükkjeimet, (nyilván a zömét alkalmazzátok), amikkel megpróbálom az életem megkönnyíteni (torna, szék, matrac, fürdő stb...), szóval kissé fellendíthetnénk ezt a jó kis topicot!!
Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!