Keresés

Részletes keresés

Neon Licht Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1162
Takarítás, fertőtlenítés, zsúfoltság megszűntetése.
Esetleg oltás antibiotikummal, de ha vírus, akkor nem sokat ér.
Itatót naponta elsikálni.
Ha nem szűnik, akkor sajnos a betegek seljetezése.
(Banális dolog, de a kicsik megtalálják az itatót?)
Előzmény: tubi2002 (1155)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1161
Szerintem ez többarcú dolog.
Fontosnak tartom, hogy a kezdő tenyésztő mitől lelkesedik, milyen galambász sikere van hatással rá.
Veled egyetértve stabil hosszútávú törzs azért is jó, mert a kezdeti idők veszteségi jófelé szelektálják. Ha egy sprintercsapatot végigzavarunk a programon, ha formában vannak, ha nem, akkor az a 3 szem, ami megmarad, selejt, kullogó. Vagy ha nem selejt, akkor ezek továbbtenyésztésével alapvetően megváltozik az állomány karaktere.
Azonban ha valaki úgy képzeli el a sikert, hogy Teplicéből 8-at helyez 5%-ba, vagy ha két hétvégén egymás után díjat szeretne nyerni, akkor nyugodtan hagyja a fenébe a wanroyokat.
Előzmény: geler (1156)
karimax Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1160
"az olimpián a 100 méteres síkfutás győztese is ugyanakkora érmet vehet át, mint a maraton bajnoka."

De aki a 100 méteren indul, az nem indul a maratonon, és fordítva.

Ugyan azt a galambot pedig küldheted itt is-ott is. Aztán ahonnan jobb eredményt hoz, utána arra a távra pakolod. A csipaszról nem tudod milyen távon fog villantani.
Előzmény: tubi2002 (1154)
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1159
az az érdekes, hogy ez csak most a vége felé és csak néhány fiatalnál jött elő.
Előzmény: geler (1158)
geler Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1158
Sajnos, ez adenovírus-colibaktérium fertőzésre utal. Borotválhatsz a mellcsonttal.
Napi kétszer friss tiszta vizet adj, és ne kínozd a galambokat vízbe kevert szarokkal.
A fiatal nem igen menthető. Persze, kapsz tanácsot gyógyszerre, de nekem ez nem járható út, én fájó szívvel néha, de végleg eltávolítom.
Előzmény: tubi2002 (1155)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1157
Egyszer felvetettem az egyesületben, hogy miért van jobban díjazva a hosszú út.
Annyit feleltek, hogy mert többet repülnek, többet érdemelnek, sőt még több pontot kéne adni rá. Úgy néztek rám, mint egy hülyére, hogy ennyit nem értek.

Igazából itt nincs igazság. A galambászok közössége dönti el, hogy miben akar versenyezni. Nem vagyunk annyian, hogy Budapest környékét leszámítva külön ligákban focizzunk. Ha többen tartják érdekesnek a hosszútávot, akkor elérik, hogy a kerületi bajnokság is ott dőljön el.
Előzmény: tubi2002 (1154)
geler Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1156
Némi magyarázatot fűzök javaslatomhoz, és kíváncsi vagyok a véleményekre.
Én úgy látom, hogy állományt hosszútávú törzsekre kell alapozni, ezek a galambok ellenállóbbak, elviselik a kezdő gazda hibáit, sőt, helyre is hozzák azokat.
Ezekkel meg lehet tanulni a galambászatot.
Ha kinézel egy mai nagymenőt, ő többnyire túlgyógyszerezett, kényes galambokkal ér el sikereket, egy gyakorlatlan ember nem tudja biztosítani ezt, az eredmény elmarad.
Enyhén szólva.
Ha mégis nagymenőt nézel ki, az első szabály az, hogy maroknyi galambja legyen. Ez garancia arra, hogy az állomány áttenyésztett, tömör és az értékes tulajdonság bárhol felbukkanhat. Ezért tud kevés galambbal működni.
Előzmény: geler (1152)
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1155
szeretném a tanácsotokat kérni: miért van az, hogy a fiatalok egy része leválasztás után visszaesik, lesoványodik? mit kell tenni, hogy ezt elkerüljük?
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1154
csatlakozom gelerhez, mert ha ma bajnok akarsz lenni, nem rövid-, hanem közép-, de méginkább hosszútávon kell pakolnod az ötöst utanként, ebben pedig koja nagy tapasztalatokkal és felteszem, sok serleggel rendekezik. az már egy külön kérdés - ezen már kesergünk itt, az egyesületben néhányan egy ideje -, hogy miért kap több pontot egy hosszabb út győztese, mint egy rövidebbé. az olimpián a 100 méteres síkfutás győztese is ugyanakkora érmet vehet át, mint a maraton bajnoka. van állítólag valami koefficiens számítás, amit nyugaton nyomatnak, nálunk meg nem igazán. vajon miért?
Előzmény: geler (1152)
tubi2002 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1153
balika, megérkeztek a gyűrűk?
Előzmény: balika14 (1149)
geler Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1152
Én egy harmadik tanácsot adok, és ezt is érdemes megfontolnod. Menj el koja barátomhoz, ha már így összehozott vele a sors ezen a fórumon. Érti a szakmát évtizedek óta, és ha valakinek ennyi jó maratoneredménye van, ott egy alapot biztos kapsz, már tudsz mire építeni, és nem kóvályogsz a bizonytalanban.
Előzmény: postatubi (1147)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1151
Több megközelítés van, én csak egyet mondtam. Koja tanácsai mentén jó esélyed lehet.
Kérdésedre válaszolva azért mondtam 1 galambászt, mert ritka az a galambász, aki egy nagyon homogén állományt tart. Általában keresztez és tesztel is. A tőle elhozott fiatalokkal van esélyed a lényeges génekhez hozzájutni, amellett olyanokhoz is, amelyek az illetőneél már sikeres keresztezések után jól kombinálódnak az alaphoz.
Tévedés azt hinni, hogy két helyről hozott galambok párosítása keresztezésnek tekinthető. Tévedés az is, hogy rokonok párosítása egyből drasztikus vitalitáscsökkenéssel jár. Ha ez a téma érdekel, Vercseg írásaiban érdemes utánajárni.
Ha több helyről szedsz össze tenyészgalamb-gyűjteményt, ráadásul heterogén állományokból, akkor olyan fiatal-gárdád lesz, amiben a kerületi bajnok, de még a jó isten se ismeri ki magát.
Előzmény: postatubi (1148)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1150

 

 Tisztelem kitartásodat!

 De ha én lennék a helyedbe leülnék az üres galambházamban és egy papírt vennék az egyik kezembe egy ceruzát a másikba. Felírnám a következőket.

 

Éves szinten mennyit költhetek a hobbimra?

Mennyi időm lesz rá?

 a galambházam mérete,

Özvegyen vagy természetes módszerrel akarok versenyezni?

Rövid-közép, vagy hosszú+maraton távon szeretnék eredményes lenni?

 

Mivel irásodból arra következtettem, hogy nem százas létszámba gondolkodsz ezért szükséges a szakosodás!

 

Amikor mindez megvan, akkor a választott módszerhez legjobban hasonlító módszerrel és galambokkal rendelkező, tőbb éve jól versenyző Sporttársakat felkeresném,  s anyagi helyzetemhez mérten, két távoli rokonsági alapokkal rendelkező álományból fiatalokat szereznék be az általam elképzelt távolságokra, amennyit csak tudnék!Ha 4-4 sikerülne az már, jó és persze ha így 4 párat sikerülne össze hozni akkor jövöre a fiatalok veresenyén akár 24 db galambbal indulhatnák.

Fontos a beszerzett galambok valamilyen szintű rokoni kapcsolata és a tőbb éves jó szereplés

 

Előzmény: postatubi (1142)
balika14 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1149

helló nekem kellene  mere laksz ?

 

Előzmény: videoton63 (1146)
postatubi Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1148
Miért csak 1 galambásztól? Azt olvastam úgy kell, hogy 2 jó galambásztól származó galambok keresztezésével lehetnek jó galambok. Így nem az van, hogy az egyik tenyésztő galambjait tenyésztem csak tovább hanem létrejön a kettő keveréke ami különbözik a kapottaktól valamennyire. A jók keresztezéséből kelhet ugyan jó de a rokontenyésztésnél ez valószínűbb lehet. Csak ott az immunrendszer gyengülése lép föl. Ezért váltogatni kell a tenyésztési módszert és így lehet kombinálni velük. (szerintem)
Előzmény: Neon Licht (1145)
postatubi Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1147
Nem vigyázok én rájuk! Az utolsó 5 versenyre 3 galambot hordtam. Úgy voltam hogy ha már kifizettem menjenek meg legyen csak 1 de az érjen vmit. Vesztenivalóm nincs még ezekkel. Tudom, hogy ha veszik el galamb akkor szelektálás folyik és ez visz előre.
Előzmény: geler (1144)
videoton63 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1146

Sziasztok bajnokok!

Kinek kell a fako fioka?

A témához kapcsolodva szerintem valahol mindenki állománya fejlődik ,hisz nem bajnokként kezdi egyikönk sem csakl olyan gyorsan mennek az évek ,hogy sokan ezt elfelejtik

Hiszen ha minden évben megmaradt galambok kicsinyeivel indulunk a következő idénbyben már fejlettebb galambjaink vannak

Szerintem eljött az idő arra .hogy ketté válasszuk sportunkat amatőr és profi szintre ,igy siker élményhez jutna a sok társam aki hisz naturalizmusban és nem minden áron akar első lenni.

Akik pedig rengeteg pénzért szereznek be "háromszárnyu galamb csodákat "

had nyomuljanak egymás ellen

Neon Licht Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1145
Szerintem kell egy vízió. Mennyi galambot tudsz jól tartani, és hosszútávú, vagy középtávú eredményekre akarsz törni.
Kell egy ennek megfelelő tenyészanyag, 1 galambásztól. Lehet hogy nem lesz olcsó, de nem biztos, hogy a legnagyobb név a jó forrás. Vannak segítőkész emberek is, de ne az egyesületben keresd őket. Ne sajnáld az utánajárást, mert különben csak küszködés az egész.
Amikor a galambok fele megmarad, akkor már "lábraáll" az állomány.
Kedves mamát pedig csókoltatom :)
Előzmény: postatubi (1142)
geler Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1144
Ne vigyázz rájuk, hanem küldd őket irgalom nélkül. Sehova sem vezet, ha állandóan óvatoskodsz velük. Mielőbb légy tisztában azzal, miket tartasz, és ehhez nem kell türelem. Ha jó, akkor lesz galambod, ha rossz, elveszik, de ne sajnáld, nem ért kár.
Előzmény: postatubi (1142)
geler Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1143
Kicsit másképp látom. Mindenütt felszínre dob a véletlen egy-egy jó galambot, és ennek rengeteg utódja születik. És mivel ez egy állandó folyamat -jobb minőség és annak elterjesztése- a mai galambok persze, hogy egyre jobbak. Senki sem a nyeretleneket szaporítja, hanem xy vagy wz galambjait.
Még a kistenyésztők galambjai is ezeknek a klasszisoknak a leszármazottjai, ha időcsúszással is.
A probléma a tenyésztéssel van, mert ez a mai történet a nagy számokon alapszik, és kevesen képesek tudatos előrelépésre. Lehetetlen megjósolni, hol születik meg a következő legendás galamb.
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a mai nagymenők jelentős része csak egy malaccal rendelkezett.
Előzmény: Neon Licht (1141)
postatubi Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1142
Én pl 4 éve vagyok egyesületben ebből az első évben csak a rövidtávon röptettem nem akartam és mertem a mély vízbe beleugrani. A köv évben betegség miatt nem röptettem. Utána végigvittem velük mindent és 20 ból 3 maradt csak meg. Az első kapott galambokat csak azért adják, hogy beletanuljak stb és azokból kell szelektálni. Listára nem is kerültek soha. Ebben az évben egyéb okokból 10 et neveztem és szintén 3 maradt meg. Idén néha felkerültek és még élmezőnybe is került volna 1ik ha az óra jó lett volna. Aztán 2 galambász adott galambokat, hogy fejlődjek. Nem tudom mi lesz belőlük most a fiataljaik lesznek kipróbálva de a lelkemre kötötték hogy vigyázzak rájuk stb. Anyum közbe türelmetlenül ugyanazt kérdezi: Miért nem nyersz már?? stb. Ő már föladta volna de engem a galambok szeretete vezérel. 10 éve ugyanúgy imádom őket mint az első napon:)
Előzmény: koja 56 (1139)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1141
Az 1000:1 arány azt jelentené, hogy Magyarországon 7 jó galambász van.
Talán túl sötét kép, de ki tudja?
A galambok azért egyre többet tudnak, mégha látjuk is a sok bénázást.
Van egy galambom, ami élben szállta az Athén-Győr távot. Még 10 éve is túlzásnak tűnt egy ilyen verseny, aztán az Olimpia idején mégis sok madár hazaszállt.
A katasztrófa-Rostockot 12-ből 9 galambom megrepülte, úgy 3-at nem is fogok belőlük kiselejtezni.
Gyerekkoromban ha hazajött egy galamb Rostockból, a gazdája a rostokinak hívta.
Egy 400 kilométeres verseny közepén átbicikliztek a szomszéd utcába, hogy hogy áll a vetélytárs. Ma pár perc a lista.
1930-ban, az első Linz 50%-os veszteséget hozott. Igazi csúcsteljesítmény volt egy madárnak Linzből nyerni, úgy két nap alatt. Ma meg a fiataljaim játszva repülik.
Szóval van fejlődés úgy általában. Amivel előhozakodtam az Koja56 tételére volt válasz (miszerint a tenyésztő a módszeréhez kell szelektálja az állományát) annyiban, hogy a tenyésztők kb 90%-a nem halad előre a tenyésztésben, ezért aztán a módszerhez sem tud igazítani semmit.
Előzmény: geler (1140)
geler Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1140
Tulajdonképpen az előrelendítő módszer ismeretlen. Maga Anker is megelégedett olyan nézetekkel, hogy az additív tulajdonságok majd szépen összeadódnak. Meg amikor azt mondta, hogy nincs ideje galambozni, azok maguktól jönnek, azt sugalmazta, hogy létezik olyan galamb, ami automatikusan jön. És hogy a vérfrissítés a sikerek csúcsán kötelező.
Ennyi téveszme éppen elég bármely állomány lerombolásához.
Egyébként a 10:1 arány helyesen 1000:1.
Előzmény: Neon Licht (1138)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1139

 

 A Te értékelésednél maradva, és rettentően leegyszerűsítva a dolgot, 10-ből csak 1 tenyésztő elég következetes, és kitartó.

 

Mert általában az elején nagyon sok buktató van, míg a galambok kiselejteződnek az elképzelt módszerre, nagyon sokszor éri csalódás a Sporttársakat. Mindenki máskép értékeli ezt, s a türelmetlenebje azt mondja hülyeség, hiába csinálom így akkor is a lista végén kullogok, bezzeg a nagymenő Ő mindig elöl van! Megyek hozzá galambért /kemény magyar Ft-ok-ért/ és módszerért

amit megintcsak nem fog betartani

  számára kiderül, hogy a nagymenő galambjai sem olyan jók.

  Biztos nem göbölyű nála valami!

 

De már nem veszi a fáradságot, hogy megnézze a nagymenő, hány évig volt nem nagymenő és mit tett azért, hogy az legyen!

Előzmény: Neon Licht (1138)
Neon Licht Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1138
Valamiért 10-ből csak 1 galambász képes olyan munkát végezni az állományával, hogy az attól értékesebbé váljon. Szerintem.
Előzmény: koja 56 (1136)
geler Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1137
Már inkább Peregi. A Tapodira találtam rímet.
Előzmény: geler (1134)
koja 56 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1136

 

 Ezt probáltam sejtetni, hogy mindenki a saját lehetőségéhez szelektálja a galambjait, és néhány évi következetes munka útán kialakul egy olyan álomány amely meg hozza az eredményeket! Ha nincs idöm és energiám a sok tréningre akkor ilyen galambok amik ezt igénylik kifogynak, mert minden ducban van olyan amelyik kevesebb tréningel is időbe jön, egy dolog van ami minden módszernél nagyon fontos az EGÉSZSÉG megőrzése minden áron!!!

Előzmény: bmalag (1125)
bmalag Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1135

hát igen.

csak én is mindenkit meghallgatok és kipróbálok minden ökörséget, hogy csökkentsem 50-90%-os fiatalveszteségeimet. a megmaradtak teljesítménye hidegen hagy, mert az nagyon változatos. évesen -kétévesen nekem is több okozott már meglepetést.

Előzmény: geler (1130)
geler Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1134
Peredire gondolsz. Folyamatban van vele egy interjúm. Coming soon...
Előzmény: extra pizza (1133)
extra pizza Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1133
Kezembe került egy régi évkönyv, talán éppen te szerkesztetted. Egy igazán furcsa stílusú bajnok is be van mutatva benne, ha jól emlékszem Tapodi-nak hívják.
Azt állítja, hogy összesen négy db galambból tenyésztette ki állományát és 10 év alatt egyetlen idegent hozott be. Érdekes történet. Jó lenne tudni, hogy is volt ez valójában.
Előzmény: geler (1129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!